Zprávy z Bety: Mapy k pokladům

| 14.2.2014 │ Beta| Článek

Každý, kdo hrál The Elder Scrolls V: Skyrim si jistě pamatuje tamní mapy k pohldům, ke kterým se vázaly příslušné questy. Pokud jste měli tuto featuru rádi, můžete se radost, protože The Elder Scrolls Online ji má taky a dokonce se snaží zachovat její hloubku. Během Vašeho putování máte šanci, že narazíte na mapu k pokladu, který potom můžete najít a vyrabovat. Neměli jste možnost žádný poklad hledat? Pak si přečtěte dnešní článek, který shrnuje vše o této featuře.


 

map

Jak jsem již uvedl, mapky můžete najít prakticky kdekoliv. Může se jednat o drop z mobů, ale častěji se mi stávalo, že byla ukrytá v některé z truhel. Mapa má modrou kvalitu, je tedy opravdu výzva ji najít. Po nalezení mapky k pokladu se Vám otevře možnost poklad najít – bez mapky hledat nemusíte, protože případnou truhlu najít nemůžete. Loot je instancovaný jen a jen pro držitele mapky. Člověk, který mapku nemá nemůže poklad žádným způsobem najít, i kdyby na truhle doslova a do písmene stál.

Nenechte se však mýlit, najít truhlu podle mapky není vůbec snadné. Jak můžete vidět v přiložené mapce, je opravdu na hrubo kreslená a v mnohých drobnostech se od skutečné podoby světa liší. Rozhodně tedy neplatí, že máte jistý poklad, pokud mapku najdete, alespoň né ze začátku, než internet zaplaví stránky s návody a souřadnicemi.

Když najdete kýžené místo, kde má být poklad ukryt, není vidět truhla samotná, je to prakticky jen část země, u které zle zmáčknout akční tlačítko a začít kopat. Po té, co to uděláte, vykopete truhlu s pokladem. Tu vyberete a ta následně zmizí.

A co na Vás v truhle čeká za odměny? Spousta harampádí, ale třeba i slušná šance na vybavení modré kvality. Některé z truhel mohou dokonce obsahovat i předměty nezbytné pro vstup do některých oblastí, například ruin, nebo zamčených jeskyní. Poklady se tedy určitě vyplatí hledat.

Celý tento mechanizmus je dalším pokusem Zenimaxu donutit lidi, aby objevovali a prozkoumávali. Chtějí hráče dostat pryč z měst, protože sezení ve městech je jedním z hlavních problémů současných MMORPG. Povede se mapám k pokladům bojovat s tímto trendem? Najdou si dostatkem příznivců? A co Vy, líbí se Vám tento nápad?

 

A na závěr se podíváme, jak ve skutečnosti vypadá místo zaznačené na mapce.

gord

final

 1. Autor: Seiryuu | Přidáno: 14.2.2014, 08:34

  Na tohle se těším :3 Ve skyrimu mě hledání těchhle pokladů bavilo a myslím, že i tady to bude úžasné zpestření hry ^^

 2. Autor: Shigi | Přidáno: 14.2.2014, 10:20

  to bude, ale zdržovat v expení ! 🙂 BTW to místo ve skutečnosti opravdu vypadá jinak, jiný úhel.
  Mám otázku(-y) – To akční tlačítko se objeví na obrazovce, nebo to je prostě tlačítko k tomu určené, co má defaultně nastavenou klávesovou zkratku?! Jak blízko musíš cca být aby truhla vylezla? Stačí zmáčknout a je venku, nebo musíš zmáčknou a držet. Si tu nic nenapsal hele! 🙂

 3. Autor: Crom | Přidáno: 14.2.2014, 11:51

  hele mam otazku ma tu nekdo radu jak koupit imperial za dolace misto v eurech? na gmg uz to opravily a furt to hazi 79,99 eura. tak to nak nechapu to je pomalu 6 stovek rozdil……

 4. Autor: Orinoco | Přidáno: 14.2.2014, 12:02

  Expení je prostředek, ne cíl…

 5. Autor: Gordias | Přidáno: 14.2.2014, 13:31

  to Shigi :
  klasicky je to „akční“ klávesa, objeví se ti na obrazovce.
  Byla tam prostě taková malá hromádka země+nějaký kameny, prostě bylo znát, jako by tam někdo něco zakopal.(skoro jako hrobeček) Přijdeš až k tomu, ukáže se ti možnost zmáčknout klávesu a bednu vykopat. Na to přijdeš až k tomu přijdeš 🙂

 6. Autor: Oraver | Přidáno: 14.2.2014, 13:39

  Měl jsem možnost jeden poklad hledat a strašně mě to bavilo..Perfektní zpestření hry zvlášť když přestane na chvilku bavit expení.

 7. Autor: trissana | Přidáno: 14.2.2014, 13:41

  Mi by se líbilo, kdyby to udělali tak, že se vytvořil automatický random screen ze hry, ten by se projel přes nějaký filtr a vznikla by mapka. To by eliminovalo, že by za pár týdnů byly na webu všechny souřadnice. Pokaždé by vyskočila jiná mapka z jiného úhlu.

 8. Autor: Messhidan | Přidáno: 14.2.2014, 14:56

  Také jsem našel poklad u vody takové molo rozlámané tam bylo 🙂 pak animace jak vytáhne lopatu a vykope truhlu 🙂 super, člověk má radost.

 9. Autor: Aelf | Přidáno: 14.2.2014, 18:01

  No, s prvním charem žádná, ale když jsem rozjel druhy na test, tak hned v Coldharbour v místnosti s minibossem, jak je spousta truhel a urny, tak mi v lootu padly dvě mapy během 3minut…jenže už nebyl cas na hledáni, neustále mi padala hra, Malem jsem se nedostal ani na ostrov…

 10. Autor: destro | Přidáno: 15.2.2014, 12:00

  Este by som doplnil, predobjednavatelia imperialky dostanu nejaky bundle s tymito mapkami.

  Paci sa mi ze clovek musi mat mapu, inac poklad nevyhrabe. Do mesiaca by inac boli zname vsetky lokacie a cele by to stratilo efekt.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0