Zprávy z Bety: Dungeon The Banished Cells

| 11.2.2014 │ Beta| PvE

V Beta testu tento víkend jsme měli možnost ochutnat PvE aspekty The Elder Scrolls Online v podobě tří dungeonů. Nyní Vám přinášíme review druhého z nich. Ti z Vás, kteří hájíte řady Aldmeri Dominion, zbystřete – budeme se bavit o The Banished Cells, dungeonu nacházejícím se právě na území Diminionu. Jedná se o Ayleidské ruiny, které kdysi byly městem Středozemních elfů. Brzy zjistíte, že se v tisíciletém prachu skrývá daleko více věcí, než jen pouhé stíny minulosti.

Ruiny The Baineshed Cells se nacházejí na ostrově Auridon, menším ze Summersetských ostrovů. Příběh, který je skupině hráčů během cesty skrze dungeon vyprávět pojednává o osudech Vznešeného elfa Ciriona, příslušníka elitní Altmerské jednotky Keepers, která se stará o bezpečnost na Auridonu.

Banished cells

Cirion Vás osloví hned po vstupu do dungeonu a požádá Vás o pomoc.The Banished Cells, dříve Ayleidské město, nyní slouží jako vězení Dadrického pána Kinlorda Rilise XII. Toho se naneštěstí pokoušejí osvobodit Daedry, které vnikly do The Banished Cells a nyní je okupují. Vaším úkolem je najít Cirionova přítele ztraceného v ruinách a zabránit rituálu, který má osvobodit Rilise a přivést ho zpět na tento svět.

Klestíte cestu přes chodby velkolepé Ayleidské ruiny, která jakoby z oka vypadla těm z The Elder Scrolls IV: Oblivion. Ruiny města připomínají spíše labyrint a není těžké špatně odbočit. Ruiny jsou prosycené nemrtvými, takže je nutno být velmi opatrný. Ayleidští obyvatelé zajistili svá původní města proti vykradačům hrobek velmi dobře.

Po chvíli bojů dorazíte v prvnímu bossovi, jakémusi tajemnému Stínu, který okupuje jednu z větších místností. Tento duch neoplívá žádnými zázračnými bojovými schopnostmi, nicméně vysává život a během praktikování tohoto kouzla je netauntovatelný, takže může snadno zabít méně odolné členy Vaší party. Pokud se však kouzlu dokážete vyhýbat a schovávat se před ním, měli byste Stína udolat.

Po Cirionově proslovu na téma historie města se znovu pouštíte do souboje s jednotkami dávno mrtvých Ayleidů, kteří urputně stráží chodby The Banihshed Cells před narušiteli. V jednu chvíli se před Vámi otevře velké prostranství a vejdete do obrovské haly, která má po stěnách nakresleny Daedrické symboly. Na stropě pak scenérii vévodí symbol ze všech nejzlověstnější – symbol Oblivionu Daedrického prince Mehruna Dagona.

Zde se střetnete s první várkou Daeder, převážně s clannfeary, kteří jsou v ruinách jako doma. Po vítězství musíte stisknout dvě tlačítka, jedno na každé straně místnosti. Tlačítka spustí skrytý mechanizmus, který uprostřed místnosti na jakémsi z run složeném vyvolávacím kruhu začne spawnovat nepřátele. Jedná se o rarachy, kteří na Vás bez milosti zaútočí. Po vítězství nad rarachy sse objeví sám vůdce smečky Clannfearů, který představuje druhého bosse The Banished Cells. Není nijak obtížný zabít, pokud se vyhýbáte úderům jeho ocasu. Po vítězství nad touto Daedrou se vydáváte hlouběji do ruin.

Hned o pár místností dál na Vás čeká boss číslo 3, kterým je kapitánka bývalé Ayleidské stráže. Jedná se pravděpodobně o nejslabšího bosse z celého dungeonu, jehož jediná nebezpečná schopnost spočívá v tom, že má kolem sebe velké množství jiných NPC. Vítězství by mělo být snadné. Následuje další Cirionův historický proslov, po kterém Vás pobídne, abyste šli rychleji, že cítí něco špatného. Tak rychle hlouběji!

Následují poměrně zdlouhavé boje o každou chodbu, abyste byli schopni pokročit ruinami dál. Chodby jsou přeplněny Daedrami a jinými monstry, která kooperují a všemožně se Vám snaží zabránit v postupu.

Čtvrtý boss má podobu obřího kostěného golema, který stráží cestu do místnosti, kde se Daedry snaží osvobodit Kinlorda Rilise. Golem není vůbec žádným ořezávátkem a bojuje více, než urputně. Je nutno vyhýbat se jeho silným úderům a zabíjet rarachy, které vyvolává. Jakmile se přemnoží, moou Vás lehce zabít. Po vítězství nad golemem najdete zohavené tělo Cirionova přítele. Cirion, ač je samozřejmě ztrátou přítele rozhozen – chce pokračovat dál, a tak se vrháte do poslední místnosti ruin.

Tou je obří síň, která vypadá, jako kdyby byla napůl v nějaké sféře Zapomnění. Stěny jsou pomalované Daedrickým písmem, jedna úplně chybí. Je jasné, že se nacházíte přímo v srdci vězení Kinlorda Rilise. Rychle začnete zabíjet kultisty, ale né dost rychle. Poslední z nich spolu se smrtelným výkřikem dokončí rituál a Kinlord Rilis se zjeví v celé své síle přímo proti Vám. Teď, když je rituál dokončen nezbývá, než Rilisovi zabránit v návratu k moci tradičnějším způsobem.

Kinlord Rilis XII je velmi silný soupeř. Musíte se aktivně vyhýbat jeho úderům, které jsou schopny téměř všechny poslat do kolen během dvou až tří úderů, navíc vládne silnou magií, kterou dokáže podpalovat podlahu pod nohama hráčů. Aby toho nebylo málo, čas od času ještě přiletí orb, který je třeba zničit, než se spojí s Rilisem a doplní mu zdraví. Tento boj už opravdu není lehký a musíte si dávat dobrý pozor především na orby.

Po vítězství si promluvte s Cirionem, který Vám dá odměnu za Vaši statečnost a jménem Auridonu i Keeperů Vám poděkuje za snahu.

 

Shrnutí:

The Banished Cells je obtížností průměr, něco mezi lehkým Spindleclutchem a o něco těžším Fungal Grottem. Někteří bossové jsou velmi jednodušší, ale například sám Kinlord představuje velmi komplexní encounter, který vyžaduje elementární znalost herních mechanik. Většina bossů tu vyžaduje alespoň správný pohyb.

Atmosféra v dungeonu je skvělá a celé ruiny jsou velmi podobné těm z TES IV: Oblivion, což mě velmi mile překvapilo. V ruinách lze také najít spousty referencí právě na tuto hru.

 
 

Příště se podíváme na poslední dungeon, tedy Fungal Grotto, který se nachází na pzemí Ebonheart Pactu.

final

 1. Autor: … | Přidáno: 11.2.2014, 10:02

  Bude i video na Banished Cells? 🙂

 2. Autor: Raven | Přidáno: 11.2.2014, 11:57

  Nebude, ty nám už smazali. ):

 3. Autor: TwinXor | Přidáno: 11.2.2014, 12:03

  Mam ho na youtube 🙂 hodim sem link, až budu mit možnost sednout k PC 🙂

 4. Autor: … | Přidáno: 11.2.2014, 15:16

  Raven: škoda. Nabíráte pořád do guildy? Nebo je to spíš uzavřená společnost? 🙂
  TwinXor: To by si byl hodnej… Já si to ale kdyžtak na youtubku najdu 🙂

 5. Autor: Raven | Přidáno: 11.2.2014, 15:27

  Stále nabíráme, ještě nějakých circa 150 míst.

 6. Autor: … | Přidáno: 11.2.2014, 16:16

  skvělý… Tak to určitě milerád přidám, jakmile mi skončí povinnosti (kterých mám do konce února jak ******), pokud teda to ještě půjde 🙂 mimochodem, viděl jsem to video od Twinxora a i ten dung pro DC i EP a nevím no… ty dungy mi připadají strašně jednoduchý. Hezky graficky ztvárněný ale primitivní.

 7. Autor: TwinXor | Přidáno: 11.2.2014, 18:02

  https://www.youtube.com/watch?v=aNqpRHBibWY Tady je :), mě to přišlo hodně hezky udělaný ať už jde o cast spelů od Bossů a NPC, tak po samotný combat a ještě jedna věc, že se to nese v duchu velkýho Eventu 🙂

 8. Autor: Gordias | Přidáno: 11.2.2014, 18:42

  Ještě bych doplnil k „vůdci smečky Clannfearů“ že kromě vyvolávání dvojníka což je slabá kopie, má jeden nepříjemný skill. Ten spočívá v tom, že když stojíte od něj zbytečně daleko (což mají healeři a rangetka ve zvyku) tak skáče, srazí k zemi a žere :)A slabým cloťákům je schopen dát i IKčko.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0