Zprávy z Bety: Dungeon Spindleclutch

| 10.2.2014 │ Beta| PvE

V Beta testu tento víkend jsme měli možnost ochutnat PvE aspekty The Elder Scrolls Online v podobě tří dungeonů. Nyní Vám přinášíme review prvního z nich. Ti z Vás, kteří jsou příznivci Daggerfall Covenantu, zbystřete – budeme se bavit o Spindleclutchi, dungeonu nacházejícím se právě na území Covenantu. Jedná se o jeskyni plnou pavouků, ale i mnohem temnějšího a nebezpečnějšího zla.

Spindleclutch se nachází oblasti Glenumbra v High Rocku. Celý příběh dungeonu se točí kolem odvážné skupinky žoldáků a členů cechu Bojovníků,, kteří se vydali vyčistit rozsáhlý jeskynní komplex od přemnožených pavouků, kteří poslední dobou začali být agresivnější, než kdy dřív. Ale jak to tak ve hrách na hrdiny chodí, pavouci nejsou zdaleka tím jediným problémem, který se v hloubkách jeskynní Spindleclutche nachází.

spindleclutch

Hned jakmile vejdete Vás osloví jeden z bojovníků, Praxin Douare, s žádostí o pomoc. Poté, co mu ji přislíbíte se události dávají do pohybu. Po cestě skrze dungeon Vás začne dobrovázet početná skupinka z Cechu Bojovníků, která Vám ovšem nijak nepomáhá, jen tam prostě je. Alespoň se necítíte tak sami.

Po pár střetech se skupinkami pavoučků dorazíte k prvnímu bossovi, přerostlému pavoukovi Spindlekinovi. Spindlekin není žádný silák a neovládá speciální síly. NEměl by představoat žádný problém pro alespoň trochu sehranou skupinu.

Po porážce Spindlekina se opět noříte do temných chodeb dungeonu, které jsou prosyceny odpornými pavouky, kterých je stále víc a víc a jsou tužší. Zanedlouho dojdete do další otevřené jeskyně, kde už je pavouků téměř malá armáda. Za nimi stojí dosud největší pavoučí obyvatel dungeonů, Swarm Mother.

Swarm Mother je o něco tužší nepřítel, než Spindlekin, ale ani ona kromě vyvolávání mobů a AoE ability neoplývá žádným silnějším arzenálem schopností. Zkušená parta ji lehce zabije a po poděkování ze strany žoldáků může pokračovat dále.

Znovu se noříte do temných chodeb, které ovšem brzy skončí. Do cesty se Vám postaví velké Ayleidské dveře, které se nechtějí otevřít, ba co více, když na ně sáhnete, začne Vám v hlavě mluvit jakýsi neodbytný šeptavý hlas.

Hlas zapříčiní, že se Vaši dřáve přátelé z Cechu Bojovníků pomátnou a zaútočí na Vás. Jste tedy nuceni udělat s nimi krátký proces. Po jejich porážce se dveře konečně otevřou a Vy můžete pokračovat dál do jakéhosi jeskynního systému plného uctívaců a na hlavu padlých kultistů. Mezi těmito kultisty obzvláště vynikají dva: Cerise tge Widow-Maker a Big Rabbu. Oba dva jsou to bossové a velmi zdatní bojovníci, kteří se jen těžko rozeznávají od zbytku chatrných kultistů, takže si na ně dejte pozor.

Po té, co vybijete kultisty se před Vámi otevře závěrečná jeskyně s velkým Daedrickým pavoukem zvaným The Whisperer. Právě The Whisperer je srůjcem všeho zlého, co se v jeskyni událo: To onš eptal k pavoukům a zapříčinil tak jejich agresivitu, to jeho vlivem se Vaši přátelé z Cechu Bojovníků pomátli. je na čase jeho kouskům učinit přítrž.

The Whisperer ovšem není žádné ořezávátko a svoji kůži nedá zadarmo. Uvězňuje hráče v sítích, volá si na pomoc malé pavouky A na všechny strany plive velmi nebezpečný jed. I tak by pro Vaši skupinu neměl představovat vážnější problém. Až před Vámi i tento závěrečný boss padne, nezbývá než sebrat odměnu a vydat se vstříc dalším Tamrielským dobrodružstvím.

 

Shrnutí:

Spindlecluth je určitě jednoznačně nejjednodušším dungeonem ze všech tří, které byly v betě dostupné. Bossové nemají složité mechanismy, trash je až na určité skupinky kultistů velmi jednoduchý a neorganizovaný. Závěrečný boss je potom v porovnání s bossy ve Fungal Grotuu a v The Banished Halls velmi slabý.

Atmosféra v dungeonu mi přišla velmi dobrá, těsné jeskyně naplněné pavouky působí vážně skvěle.

 

Příště se podíváme na zoubek dungeonu Aldmeri Dominion, který má název The Banished Halls.

final

 1. Autor: Remo | Přidáno: 10.2.2014, 09:29

  prosim, kde hledate informace o tom kde jsou umistene Dungeony a jak se do nich da dostat? (Jinak pekne sepsano 🙂 )

 2. Autor: Raven | Přidáno: 10.2.2014, 10:15

  Ve hře. (:

  Dostat se do nich dá přes mapu – teleportuješ se tam úplně stejně, jako když se teleportuješ v Wayshrinům.

 3. Autor: Cipi | Přidáno: 10.2.2014, 10:18

  Čau tak do prvního dungeonu jsem se ani nedostal. Vykysnul jsem na 7 lvlu a už jsem se nemohl pohnout dál. Mám Templáře s kouzlama na dálku někteé kouzla jsem splitnul a vylepsil,ale na 7 lvlu nejsem schopen dát jakéhokoli moba s odřenýma ušima na tož když jsou dva. Nemohu splint žádný quest takže se nepohnu ani s lvlem, nechápu. V magický mam 3 body a v životech dva. Nevim co dělam žpatně. Mam na sobě heavy na svuj lvl a dávají mi na tři rány,ale já do nich musim šít pul hodiny. Docela mi překvapilo jak je pve těžký. nedokážu si pak představit béhat v dungeonu:-D

 4. Autor: lordrek | Přidáno: 10.2.2014, 10:26

  Ako DPS je určo lepšie mať light armor, ktorý ti dáva regen many, ja som hral so sorcererom v parte a boli to tie naj DPS, nenapísal si akú zbraň používaš? Na diaľku luk či staffku???? Aj balreath sa dá dať na 9 lvl a ľudia tam chodili v parte!!!! Ide o štýl hrania a tvoju šikovnosť!

 5. Autor: Cipi | Přidáno: 10.2.2014, 10:58

  teď momentálně staffku ,ale zkoušel jsem všechny zbraně,ale dmg jakékoli zbrane je směšná. Nejvíc ubírají spelly toho temláře,ale to je zase mana hned dole když vycastim tři spelly tak je fuč a pak musím dobíjet autoattackem zbraně ale to už jsem mrtvej. Možná jsem udělal chybu že jsem nedával skillpointy do zbraně (protože jsem se nemohl rozhodnout pro jakou zbraň)abych měl skilly na zbrani a měl jsem se vykašlat na spelly templáře?? Kždopádně teď je to už jedno protože to už nejde napravit. Na vyžší lvl se sám nedostanu a resset pointu neexistuje takže řešení je výmaz postavy a založit novou,ale na to už není čas.-( tohohle se prostě bojím až hra bude venku že člověk něco udělá blbě a v Esu už to pak nejde vrátit. Kdyby byli expi i za zabíjení monster tak bych to pořešil,ale když se dá expit jen přes questy tak je to v pytli, nemužu udělat ani jeden quest. myslím že zase takovej noob nejsem,přeci jenom mam za sebou nějakých osm let v mmo hrách. měl jsem max lvl postavu v Aionu,ve WoWku a prošel jsem další spousty mmorpg,navíc jsem hrál hodně i skyrim i oblivion takže v mechanickým ovládání postavy to nebude. Spíš jsem jsem udělal někde chybu ve vývoji postavy.

 6. Autor: VincentBlanquin | Přidáno: 10.2.2014, 11:08

  určitě je největší chyba že furt měníš styl boje, pak nejsi silný v ničem. PVE není žádná sranda překvapivě oproti jiným hrám. vyber si zaměření co nejblíž některému archetypu a spousta questů se dá plnit s dalšími hráči. ted sou servery prázdné ale navečer jich bude všude hromada

 7. Autor: Gordias | Přidáno: 10.2.2014, 14:04

  Ja osobne jsem jako templar heal pouzival pri expeni na dmg jen zalladni utoky resto staffky a nebyl problem dat i dva moby o 2 lvl vyse najednou. Chce to hlavne se hybat…behat skakat uhybat. Pripadne blokovat. Ale da se to.
  Armor jsem mel smichany z toho co mi padlo. Stejne do 11ky jsem nedaval bod do light armoru na regen many.

 8. Autor: Cipi | Přidáno: 10.2.2014, 14:37

  Tak jsem se konečně hnul z místa. Přichomejtnul jsem se do party s jedním hráčem a udělali jsme dva skillpointy jeden z lvlvu a druhej ze skyshardů. Dropnul jsem pěknej luk tak jsem ho nasadil a dalmu dva skilly. Najednou dokážu uběhat i jednoho moba o 4 lvly vejš. Podíval jsem se i do BC sice na osmém lvlu ale podíval:-D Ty bossové mi přišli dost tuhý i na to že já byl jedinej malej lvl:-D. Konečně jsem se hnul z místa:-). A stačili dva skillpointy a jeden lvl.

 9. Autor: bulljoker | Přidáno: 10.2.2014, 18:08

  krásně jsem tankoval, že? 😀

 10. Autor: fortrens | Přidáno: 10.2.2014, 18:27

  Skvělé, já se do dungeonu nakonec vůbec nedostal 😀

 11. Autor: wondras | Přidáno: 10.2.2014, 18:33

  @Cipi
  Rotaci Solar Flare -> Soul Trap -> Sun Fire + 1 heavy attack mi nepřežilo ještě nic kromě bossů…a to jde sestavit za 3 skillpointy a ani morfování není nutný. Jinak je sice pro co se rozhodneš, ale je dobrý se držet jedné maximálně dvou směrů vývoje postavy – není to jako Skyrim kde se mobové autmaticky scalovali s tebou takže pokud nejsi dobrý aspoň v jedné věci tak máš problém.

 12. Autor: Cipi | Přidáno: 10.2.2014, 20:12

  JJ no aspoň mam zkušenost a na ostrej start jsem připravenej:-) Chtěl jsem mít všechno a nakonec jsem neměl nic:-DD

 13. Autor: Glee | Přidáno: 10.2.2014, 22:22

  Hele chlapci (a děvčata), říká vám něco NDA aka Non Disclosure Agreement? Tedy smlouva, kterou jste podepsali se Zenimaxem při vstupu do Closed Bety? http://elderscrollsonline.com/en-uk/legal/nda
  Twitch kanál už jsem nahlásil, nerad bych byl nucen dělat to samé s tímto celým webem. Fandím komunitám a stejně jako všichni se moc těším na TESO, ale to co tu provádíte je přímo v rozporu se zákony a – to především – s vaším vlastním čestným slovem… -__-

 14. Autor: fortrens | Přidáno: 10.2.2014, 23:23

  Netrapči tady …

 15. Autor: bulljoker | Přidáno: 10.2.2014, 23:54

  vau,ty nejspíš ani nestahuješ filmy na internetu

 16. Autor: Deniel | Přidáno: 11.2.2014, 00:01

  Ouuu, jo NDA stale plati, ale do bety se dostali vsichni co chteli 😀 takze NDA postrada vyznam 😀

 17. Autor: Cipi | Přidáno: 11.2.2014, 05:54

  😀 Zablokovat celej tenhle web jooo:-D…..Glee to bylo ke mě nebo k tomuhle článku???

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0