Zprávy z Bety: Dungeon Fungal Grotto

| 13.2.2014 │ Beta| PvE

V Beta testu tento víkend jsme měli možnost ochutnat PvE aspekty The Elder Scrolls Online v podobě tří dungeonů. Nyní Vám přinášíme review druhého z nich. Ti z Vás, kteří hrdě bojujete za Ebonheart Pact, zbystřete – budeme se bavit o Fungal Grottu, dungeonu nacházejícím se právě na území Pactu. Jde o jeskyni obývanou Dreughy a gobliny, kteří mezi sebou vedou válku. Do tohoto konfliknu se však vmísíte vy a Vaše skupina chrabrých dobrodruhů..


 

Fungal Grotto se nachází na západe lokace Stonefalls. V dungeonu se odehrává válka mezi kmenem goblinů a Dreughy. Do tohoto konfliktu se vmísí průzkumnice Vila Theran, která touží po tom prozkoumat Dreughskou kulturu. Na Vilu narazíte hned po příchodu do dungeonu. pořádá Vás o pomoc při zajišťování bezpečí v jeskyni tak, aby mohla ona a ostatí akolyty nerušeně studovat. Gobliní kmen a Dreughové jsou v téhlé válce a přišel čas tento konflikt vyřešit jednou pro vždy.

fungal

Hned, jak se vhnete do jeskynních chodeb vás čeká několik nepříjemných soubojů s gobliny. Skupinky jsou opravdu velké a proto je lepší dávat velmi dobrý pozor. Nedaleko vstupu za překrásným potůčkem pak zarazíte na prvního bosse, Tazkada the Packmastera. Tazkad je níže postavený goblin a trenér Nix Houndů, který neovládá žádné silné schopnosti, je to prakticky jen silnější mob. Problém tkví ve faktu, že jej obklopuje dost přátel a jeho dva Nix Houndi, takže je po jednom rychle zabijte, než se pustíte do boje s Tazkadem samotným. Po smrti Tazkada můžete pokračovat dál.

Následují opět organizované skupinky goblinů. Vaše výhoda tkví v tom, že na ně z klecí můžete vypustit Dreughy, které se Goblinům pdoařilo chytit a uvěznit. Když otevřete klec s Dreughem, bezprostředně se vrhne do boje proti nenáviděným goblinům. Ale pozor, může napadnout i Vás, proto buďte opatrní.

V dalších skupinkách goblinů se začnou vyskytovat i healeři, proto se na ně soustřeďte, jinak mohou boj zvláštit na stranu Vašich nepřátel.

Po pár dalších soubojích s gobliny dorazíte ke druhému bossovi – Warchiefovi Ozozalovi. Ozozal je vůdcem goblinů a získáním jeho hlavy si můžete získat přízeň celého kmene. A to za to určitě stojí, protože s podporou goblinů to bude v Dreughtí části Fungal Grotta mnohem jednodušší.

Ozozal je ale velmi nebezpečný, opravdu silný boss. Dává velké poškození a čas od času na někoho namíří svým očarovaným mečem, ze kterého vylétne krvavě rudý paprsek. Cílový hráč po chvíli „exploduje“ a zraní jak sebe, tak všechny v jeho blízkosti. Musí se tedy co nejrychleji vzdálit od zbytku party. Pokud Ozozala porazíte, vezmete jeho hlavu, napíchnete ji na kůl jako symbol Vašeho vítězství a můžete pokračovat dál.

Gobliny uchváí Vaše vítězství nad jejich Warchiefem a tak vám již nebudou stát v cestě. Proběhnete tedy do Dreughské části dungeonu. Souboje tam jsou o něco jednodušší, než v goblinské části, Dreughové nemají healery ani lukostřelce. Po čase se tedy probijete k prvnímu Dreughskému bossovi.

Tím je Bloodbirther, obří Dreugh. Bloodbirther není příliš silný, je si musíte dávat pozor na jeho útoky elektrickým výbojem, který střílí před sebe. Po chvíli ho nicméně jistě porazíte a můžete pokračovat dál.

Stačí přeběhnout most přes další potůček a spatříte dalšího bosse, který nese jméno Clatterclaw. Jedná se o obřího kraba – mazlíčka krále Dreughů. Clatterclaw vyvolává hromady malých krabů, a děláý to bez ustání, je tedy nutné ho zabít tak rychle, jak jen to půjde. Taktika zabíjet malé krabíky dříve zde nefunguje.

Po smrti Clatterclawa se Vám otevře cesta na poslední mítinku dungeonu, na které se za proběhnutí překrásné animace zjeví král Dreughů osobně – Kra´gh the Dreugh King.

Kra´gh the Dreugh King není žádné ořezávátko. Disponuje velmi silným bleskovým útokem, kterému není radno stát v cestě, dokáže nevybaveného hráče zabít velmi rychle. Ovládá také velmi silnou area of effect abilitu, které se musíte bezpodmínečně vyhýbat, jinak Vás tento boss snadno zabije. Navíc musíte během boje zůstat na králově mýtince, jinak se resetuje jeho život.

Po vítězství nad tímto bossem přiběhne Vila a poděkuje Vám za pomoc. Právě jste úspěšně dokončili dungeon Fungal Grotto a můžete se vydat prozkoumávat další krásy, ktré pro Vás má Tamriel připraveny.

 

Shrnutí:

Podle názoru většiny je Fungal Grotto nejtěžší dungeo z trojky dungeonů pro level 10+. Obzvláště Warchief Ozozal a Dreugh King mohou představovat pro nezkušenou partu problé. Navíc, skupiny mobů jsou zde lepší, než v ostatních dungeonech a to především díky healerům a velkému mnosžví ranged damage.

Atmosféra v dungeonu je krásná, místo je opět krásně zpracované a vypadá jako skutečná jeskyně. Několik potůčků pak dokresluje ten pravý pocit z tohoto jeskynního systému.

final

 1. Autor: Shigi | Přidáno: 13.2.2014, 09:59

  [I]*Kafe ještě nemá dopité, tak by si dal něký přídavek*[/I] „Říkaš skutečná jeskyně, potůčky a tak!?“ … [I]*slintá *[/I]. „Nemáš nějaký svitek s mapkou, kde ten dungen je? „

 2. Autor: Raven | Přidáno: 13.2.2014, 10:28

  *s úsměvem zamává svitkem před obličejem a rozloží ho. Na mapce je červeným inkoustem zaznačena přesná poloha Fungal Grotta*

  http://i.imgur.com/TOOowI0.jpg

 3. Autor: Deniel | Přidáno: 13.2.2014, 12:06

  Cim vice se vzdalujeme od vikendove bety, tim vic se tesim na datum vydani 😀 Fungal Grotto – super dung 🙂 Jen jsem v nekterych encounterech nevedel, ze fightime bosse 😀 Tady se dozvidam, ze bossu je 5 a me pritom prislo, ze tak 2 😀 na Warchiefovi jsme 2x pochcipali, ale bylo to tim, ze tank neudrzel agrro a boss sel do healera.

 4. Autor: Shigi | Přidáno: 13.2.2014, 12:11

  *usměv mu rosvítí jinak ustaraný obličej* „Jsi skutečný přítel Ravene, děkuji. Ještě dnes začnu hledat dobroduhy na výpravu. Jsem Tvým dlužníkem. „

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0