Vývoj The Elder Scrolls Online v číslech

| 7.4.2014 │ Data

Poslední dobou je celkem populární vyjadřovat životy her v různých číslech. Začal s tím World of Warcraft, iniciativu převzal Neverwinter a teď jsme se něčeho podobného dočkali i od našich vývojářů ze Zenimax Online Stzudios. Zajímá Vás, kolik ze za dobu vývoje hry vypilo kafe? Kolik mil kabeláže se nachází v sídle Zenimax Online Studios? Nebo třeba nejpodivnější věci, které lidé nabízeli za přístup do Bety? V této pěkné grafice se vše dozvíte.

final

 1. Autor: Muminnek | Přidáno: 7.4.2014, 06:25

  Zabít 119 050 krabů na lvl 50 :).

 2. Autor: Raven | Přidáno: 7.4.2014, 08:32

  V recenzi na DOupe.cz bylo, že za zabíjení mobů nejsou XP.

  HOAX. 😛

 3. Autor: loko | Přidáno: 7.4.2014, 10:05

  to je hrozne hezky ze do bety bylo registrovano 5 mil,ale kolik prodali kopii uz radsi nereknou:-D. btw kde asi nachazi nejvic krabu pohromade?:-D

 4. Autor: javorovej | Přidáno: 7.4.2014, 10:07

  loko: než se čísla z prodeje vytáhnou, tak to chvíli trvá.

 5. Autor: Fors | Přidáno: 7.4.2014, 11:55

  loko: Řekl bych, že jsi chtěl naznačit, že to moc lidí nekoupilo. Tomu nevěřím, protože u bety se hrálo na jednom serveru a bylo tam vcelku dost lidí, ale hlavně v prvních lokacích (tutorialových). Zato nyní když je to venku se nestačím divit co za mraky lidí pořád potkávám a to nemluvím o městě natož Cyrodilu. To hraju na EU megaserveru, když to spočítáš tak si myslím, že maj pěknej výdělek.

 6. Autor: aldy | Přidáno: 7.4.2014, 12:14

  Ja jsem zvedav kolik lidi si spis koupi dalsi mesic hrani.

 7. Autor: sirda | Přidáno: 7.4.2014, 14:29

  Já si koupím. Zatím více než splňuje moje očekávání.

 8. Autor: Fors | Přidáno: 7.4.2014, 15:56

  Musím uznat, že aktivování hry přinese zajímavá překvapení. Abych aktivoval hru, musím předem zvolit svůj platební plán. A ještě jim pro kontrolu hodit 13 €. Platební systém PayPal, který vždy používám na placení her na Steamu apod. mi nyní řekl, že potřebuji kreditku k zaplacení této částky. Kreditku, kterou nemám. Takže smůla. Zřejmě tedy budu čekat do 9. kdy vyjde na Xzone karta na 60 dní ze nehoráznou cenu 800. Ještě jsem na ESO nenadával, a když už čekal jsem, že to bude na hru samotnou ne na platební systém a takhle. Tohle je vážně sprosté, ještě jsem u žádné hry neviděl abych předem musel zaplatit další měsíc dopředu. U poslední MMO The Lord of the Rings Online jsem zadal kód hry a mohl hrát měsíc. Prosím, oni pak přešli na F2P model, asi právě kvůli tomu, že tam nedali na začátku tak sviňskej způsob aktivace.

  No alespoň si pokecám s podporou ESO.

 9. Autor: Jakub | Přidáno: 7.4.2014, 16:05

  Mohl si z toho vyjet a nic platit nemusel …

 10. Autor: Mesis | Přidáno: 7.4.2014, 16:07

  Ji jsem rád že to jde platit přes paysafe card 😀

 11. Autor: PaddyOHara | Přidáno: 7.4.2014, 16:39

  Fors: No pokud jsi zkoušel LOTRO jako poslední MMO startující s modelem P2P, tak není divu, že je tohle pro tebe překvapení, ale věz, že to nic vyjímečného není. Nejde o to, že platíš měsíc dopředu … pouze zadáváš způsob, jakým bude placen měsíc po vyčerpání toho koupeného společně s hrou. Jde o zcela běžný způsob a mimo LOTRA ho použili snad všechny placene MMO, které jsem hrál já (WoW, Aion, Tera, Warhammer, Connan, StarWars …). Pro MMO nadšence je zkrátka normální mít kartu aktivní pro platby na internetu a myslím si, že to není zas takový problém.

 12. Autor: Fors | Přidáno: 7.4.2014, 16:58

  Musí jít o karty s platbou do zahraničí? Jo tady je to zřejmě dost evidentní, jde o to, že bych mohl použít bratrovu ale ta je jen ČR asi…nevim tomu nerozumím. Ale když jsou tu ty rozdělení na EU a US…Ty říkáš, že je k těm platbám normální mýt kartu, ok, mě prostě stačil převod z PayPalu. Tohle je prostě poprvé. A jít si založit účet se mi vážně nechce. Když přitom bych si pak musel dělat jinej, jak bych začal dělat, protože teď jsem student. Jasně, pro pracujícího je to normální, není to problém.

 13. Autor: helmut | Přidáno: 7.4.2014, 17:14

  FORS: Mám k tobě několik věcí… 1) je rozdíl mezi kreditní a debetní (většina karet mimo USA je debetních – v USA je ten poměr opačný, protože je to prostě trochu jiná kultura .. pomalu ale jistě to přichází i k nám). Debetní karta čerpá pouze peníze, která máš na účtu. Kreditní je vlastně úvěr. V bance ti schválí individuálně kartu s nějakým limitem a to na té kartě je – musíš to bance vrátit do nějaké data jinak platíš ještě úroky. Hlavní výhoda tam asi je, že je to speciální karta a není nijak propojena s tvým účtem, takže je bezpečnější ale těch důvodů je mnohem více. 2) všechny karty jsou platné po celém světě (prakticky všude jsou karty VISA nebo MASTERCARD) a to jak pro platby u obchodníků, výběr z bankomatů tak i platbu po internetu 3) při platbě kartou (vč. po internetu) tě nestojí ani korunu a je okamžité 4, na kartě stanovíš pro platby limit (můžeš mít celou dobu platby po internetu na kartě zakázané a jen na jeden obchod je můžeš povolit), takže si tak můžeš hlídat případná rizika 5) při platbě po internetu tu žádné reálné riziko není, neboť není nutný Váš PIN, který je jediný skutečný autorizační prvek. Jakmile je transakce provedena bez zadání PIN, tak (DLE ZÁKONA) Vám stačí případně pouze zajít do banky a sepsat reklamaci, kde sdělíte, že jste uvedenou transakci neprovedli. Sepíše se protokol, karta se zablokuje a peníze Vám banka vrátí a už si to sama řešit s karetní asociací a samotným obchodníkem. Je na něm, aby prokázal, že jste platbu provedli (např. převzali jste zboží atd atd). no a konečně 6) proč si nezaložíš účet v bance nechápu. Založ si účet a vem si s sebou i potvrzení o studiu, takže ho budeš mít zdarma. Až pracovat nebudeš, tak za něj akorát začneš platit nic víc… nemusíš dělat žádné kroky (číslo účtu a všechno ostatní zůstává stejné) … díky studiu máš pouze na účtu nastavenou slevu z poplatků .. není to speciální účet, který bys musel zrušit. Mno, tak snad jsem pomohl 🙂

 14. Autor: Idefix | Přidáno: 7.4.2014, 17:21

  5 ledních medvědů z kafe… to bych si dal 😀

 15. Autor: Torent | Přidáno: 7.4.2014, 17:44

  K placení – na Xzone nekupuj game time…. viděl jsem na mmoboost.cz za 630 na 2 měsíce, a věřím tomu že se dá sehnat i levněji

 16. Autor: Fors | Přidáno: 7.4.2014, 18:01

  helmut: Dík, napsals to skvěle. To, že můžu po studiu prostě přejít na jiný systém jsem nevěděl. Rozhodně jsi mi pomohl.

 17. Autor: WORF | Přidáno: 7.4.2014, 21:09

  For Helmut

  Tvuj text je z pozice cloveka nevystudovaneho a nepohybujiciho se ve financni oblasti celem dobry. Jen obsahuje par oblibenych mystifikaci pro verejnost, ktere nejsou pravda.
  Platebni KARTY nejsou jen debetni a kretitni, ale i mnoho jinych variant, jako treba charge, nebo klubovky ktere ale pravdepodobne nikdy nebudes vlastnit.
  V USA vlastní výrazne procento obyvatel platebni karty American Expres nebo Diners Club.
  Platební kartou označujeme u nás tento typ karty proto, že její obsluhu řídí platební zákon (žádný „bankovní“ zákon u nás neexistuje, což Vám pravidelně cpou zaměstnanci českých bank) navazující na zákon o ČNB a její nařízení společně s vládními.
  Pojištění těchto platebních karet u nás u většiny bank u běžných osobních účtů spočívá v ochraně jedné transakce na 100 eu dle základní směrnice EU o bankách.
  Samozřejmě po úspěšné reklamaci cca 30 dní neautorizované platby přes Vaší platební kartu ( pozor – nahlášení podezření z neautorizované platby např. telefonem na help linku Vaší banky operátorovi banky – NEblokuje Váš účet, což je zcela běžný omyl, který zaměstnanci banky dělají. Teprve oznámeni o neautorizované platbě (doporučuji písemně emailem nebo osobně a vyžádat si potvrzení na pobočce banky) BLOKUJE Váš účet.
  Obecně nejpoužívanější české banky (spořitelna, komerční, čsob) pravidelně prohrávají české soudy s lidmi, kterým neoprávněně blokují nebo naopak neblokují jejich peníze či majetek na jejich výzvu, převážně z neodbornosti anebo úmyslu klienta poškodit. Výsledkem je vždy pouze konkretní odškodnění konkretního klienta, kterého poškodili svými všeobecnými podminkami pro správu účtu. Jež funguji v relaci „pravidla 10dni“ tzn. každá jejich změna, kterou klient do 10 dní nenapadne, automaticky platí. K tomu buhužel velmi nahrává obecně nevzdělanost zaměstnanců českých bank v oboru, který zastupují a i kdyby Vám chtěli pomoct, neví jak.
  Nebojte se s českou bankou soudit, v případě, že Vám neblokovala „odejití peněz“ z Vámi předem oznámené neautoritované platby (3 dny u nás běžně trvá odeslání peněz z Vašeho účtu do cizí banky). Z pruměrnými znalostmi a pruměrným právníkem vyhrajete i tak na 90%. 🙂

 18. Autor: Fors | Přidáno: 7.4.2014, 21:51

  Worf: Taky díky za upřesnění. Každopádně já si kvůli jedné hře dělat účet nebudu, budu si muset koupit kartu na 60 dní skrze ebgames.com nebo game.co.uk ještě nevim.

  Rozhodně si ale stojím za tím, že po aktivaci kódu hry bych měl u MMO poté dostat měsíc hraní a ne otázky jak hodlám platit příště a v případě že nevyhovím nedostat přístup ke hře (kterou jsem dop!dele zaplatil), žádné příště taky nemusí být.

  Vážím si ale rad, s kterými jste mi chtěli poradit. Díky bude se to jednou hodit.

 19. Autor: imus | Přidáno: 8.4.2014, 05:54

  Fors: a nebo jak tu uz nekdo psal, to vyresit pres paysafe card . Jinak s tebou souhlasim, hra s mesicem zdarma by pro registraci kodu nemela vyzadovat takovyhle nesmysly.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0