Tvorba postavy v TESO, dostupné a známe schopnosti.

| 22.11.2013 │ Novinky

Článek o tom jak si vytvořit svojí postavu v TESO a co všechno vám nabízí.

Dostupné známé skilly v Elder Scroll Online

Přinášíme vám dneska článek aby bylo jednodušší pochopit tvorbu postav v The Elder Scrolls Online. Důležité je nezapomenout, že jenom třída nám neutváří  celkovou postavu a její zaměření . Velice důležité je spojit několik skill linií do jedné postavy, aby ta postava mohla vůbec fungovat.  Abyste vytvořili postavu, spojujete její třídu linií se zbraňovou linií a linií brnění. Vzhledem k stavu bety se tyhle různé skill linie mohou změnit, být doplněny. V celé hře budete mít přístup k dalším skillům a různým bonusům.

U – ultimáta schopnost, A – aktívna schopnost, P – pasivní schopnost

TP2

Race

3 rasy ve 3 aliancích, každá má 1U + 4P

U každé rasy naleznete různe bonusy pasivních skillů a jeden aktivní. Každá rasa má speciální bonus k odolnostem, některé k regeneraci života, výdrže, dýchaní pod vodou a mnoha jiných velice zajímavých bonusů, k poškození, účinnější magii.

5 skillů * 9 ras = 45 skillů

Class

4 classy, každá má 3 stromy, každý strom má 1U, 5A, 4P

10 skillů * 3 stromy * 4 povolání = 120 skillů

Třída má jeden ultimátni skill, ke kterému přisluší i synergie, pět aktivních skillů, které můžete morfovat a ještě čtyři pasivní skilly ( morfovaných skillů může být 60). Vytvářet můžete i své vlastní hybridní buildy. Co se týče morfováni, zatím nemáme upřesněno či půjde upravovat jenom aktivní, nebo i pasivní schopnosti. Každý aktivní skill by mněl mít 4 ranky, které když vyskillujete bude mít lepší bonusy a hodnoty.

TP4

Armor

3 druhy armoru, každý má 1A + 5P

6 skillů * 3 druhy = 18 skillů

Armor skills nám utváří určitou doplňující linii a podporu pro určení vašeho zaměření. Light armor vám propůjčuje sílu do magických schopností a many, medium armor podporuje staminu a dps + stealth, heavy armor je podpora k obraně a obnově zdraví. Pokud bychom to zjednodušili – díky armor skills můžete určit svoje zaměření na TANKA, DPS, HEAL (tady přidá bonusy i Restoration staff). Hlavně množství pasivních skillů dává na výběr různé varianty vašeho buildu, který vám pomůže zvládnout všechny nástrahy Tamrielu.

Weapon

6 zbraní, každá má 5A + 5P

10 skillů * 6 zbraní = 60 skillů

Zbraně se dělí na 1h (dual wield), 1h/štít, 2h, luky, restor. hůl, destr.  hůl. Je už jenom na vašem uvážení, čím vyzbrojíte vašeho hrdinu, aby splňoval vaše představy. Typy zbraní jsou dýky, meče jednoruční, dvojruční , palcáty jednoruční, dvojruční a totéž při sekyrách, hole budou dvojruční . Výhodou bude vlastní draft, který vám pomúže získat zbraně stejné kvality jako endgame kontent. Díky očarování zbraní, brnění budete moct  vylepšit jednotlivé části  podle vaší potřeby.

Postava a její tvorba

Vaše postava má v základě na výběr  4 ultimate skills,  48 active skills, 65 passive skills. Celkově na jedné postavě 117 skillů, ze kterých  můžete tvořit vaši postavu (celkově z racial, race, class, weapons, armors skills). Přibudou časem schopnosti z různých spolků, máme tu přeměny (vlkodlaka , vampýra), díky morfování si vytvoříte různé nové schopnosti. Není specificky dáno, že vaše postava musí mít jenom jednu linii z vaší třídy, můžete si skillovat i dvě na jedou.

Budeme mít 50 levelú, které můžeme použít k vylepšení vlastní postavy k našemu obrazu. K dispozici máme hotbar s 1x ultimate schopnost a 5x aktivních schopností a 14 pasivních schopností na postavě. Pokud uvažíme, že na každé budete moci dosáhnout max rank 4 za její užití, jenom 12 schopností budete mít na ranku 4, ale celé tohle je jenom spekulace, nebylo nic blíže určeno. Jedno je ale jisté, skillů bude spousta a bodů málo. I když se to zdá málo, mít na hotbaru jenom 6 políček na skilly, nesmíme zapomenout na útoky, které jsou obyčejné a mocné. Při kradmém útoku zezadu dostanete ihned 2x poškození s mocným útokem a šancí na kritický útok se může hodnota útoku vyšplhat na pěti násobek vašeho poškození. Hodnota 61 passive skills sama o sobě je obrovská, bude na vás jestli najdete tu nejvhodnější kombinaci pro vaši třídu.

TP3

Guildy

(při launchi by měli být ještě Undaunted, ale o jejich skillech není zmínka, po launchi má přibýt Temné bratrstvo a Cech zlodějů)

2 guildy, Fighteři mají 1U + 4A + 5P a Mágové 1U + 4A + 5P

19 skillů

Celkem 262 známých skillů + morfovaných 60(jenom aktivní u class skills)

Další stromy o kterých se nic neví –

Profese – Weaponsmith, armorsmith, enchanter, alchemist, provisioner/rune crafter

Vlkodlak/Upír

Lockpicking – ve videích bylo vidět odemykání truhel

Stealth – bude podporovaný u každé postavy, bonusy dostanete z medium armorú k plížení, jediná postava Nightblade může mít úplnou neviditelnost pomocí své schopnosti. Samozřejmě v Heavy amoru vás bude vidět i slyšet z dálky.

TP5

Článek napsal Erendil a LorDrek

 1. Autor: pelargius | Přidáno: 22.11.2013, 23:24

  Výborný článek 🙂

 2. Autor: ymhotep | Přidáno: 23.11.2013, 08:30

  Príjemné počítaníčko. Hlavne dobre vedieť, že tých skillov je fakt viac než dosť. Keď som videl ten výpis u classov, tak som mal pocit, že ich je málo, teraz mám pocit zase, že ich je až priveľa. 😀

 3. Autor: lordrek | Přidáno: 23.11.2013, 09:22

  Bude treba nájsť tú najvýhodnejšiu kombináciu, z ktorej dokáže človek vyždímať to maximum. rôzna kombinácia pasívnych bonusov dokáže z jedného skillu urobiť smrteľnú zručnosť.
  Som rád, že sa článok páčil 🙂 🙂 🙂

 4. Autor: Elder | Přidáno: 23.11.2013, 11:12

  Není 6 typů zbraní málo? No uvidíme.

 5. Autor: Amth | Přidáno: 23.11.2013, 11:32

  Pasivní skilly nejsou de facto ani skilly… Těch aktivních mi pořád přijde málo, ale tak, je to prostě takový typ hry.

 6. Autor: Tholfend | Přidáno: 23.11.2013, 12:03

  Pěkný počteníčko a hodně přínosných informací. Těch skillů je tam opravdu dost :)..
  to Elder: 6 typů zbraní se mi taky zdá málo(jako ve Skyrimu), mohli by tam přidat dřevcový a kuše…(někdo by jim to měl napsat 😀 )… třeba tady na tom posledním obrázku vidím u dunmera nějakou obdobu kopí, no ale taky to může být hůl… Tak doufám, že to ještě poupraví.

 7. Autor: Elder | Přidáno: 23.11.2013, 12:45

  Tak já bych předpokládal tyhle typy zbraní, každou s vlastníma skillama 1j a 2h každý jiné skilly:
  1h meč, 2h meč, 1h palcát, 2h palcát (kladivo), 1h sekera, 2h sekera, luk, kuši, dýku, hůl, kopí, štít, vrhací nože a sekerky – tedy 13 typů zbraní.

 8. Autor: erendil | Přidáno: 23.11.2013, 15:51

  Já bych dřevcové zbraně určitě ocenil, pak kuši a třeba nějaký skill na boj holýma rukama by možná byl zajímavý 🙂

 9. Autor: lordrek | Přidáno: 23.11.2013, 16:50

  V podstate každá zbraň má iný bonus, sekery krvácanie, dýky crit, meče viacej dmg., kladivá ignore armor, článok o zbraniach a skilloch bude, aj keď nevieme, či všetky druhy zbraní budú mať rovnaké staty na bonusy, ale čo som čítal, tak deadrické by mali mať nejaké legendárne schopnosti.

 10. Autor: lordrek | Přidáno: 23.11.2013, 23:04

  Z beta videa som si v jednom texte všimol, že za 3x skyshard dostanete extra skill point, v denníku má byť info o nich.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0