Spekulace: Craglorn – První Adventure zóna?

| 17.2.2014 │ Článek

Za poslední dny se po celém internetu vyrojila spousta informací o hře. Odstartovaly oficiální databáze pod taktovkou ZAMu, hráči začínají zveřejňovat první addony, tvoří se mapy Skyshardů a ESO má obrovskou pozornost. Právě jeden z webu ZAMu nich nabízí kompletní sbírku map zón. Pokud budete hledat opravdu pečlivě, vedle všem známých zón a map dungeonů narazíte i na místo zvané Craglorn, které není vůbec nikde jinde.


 

Mundus

Craglorn je velkou neznámou. V lore tahle oblast neexistuje, nikde o ní není nejmenší zmínka, ve spojitosti s The Elder Scrolls Online o ní taktéž slyšíme poprvé. Podle mapy by se měla oblast nacházet někde mezi městy Dragonstar a Elinhir, tedy v horách mezi Skyrimem a Hammefellem.

Samotný název lokality a zevrubná mapka ale není vše, co víme. Podrobná mapa oblasti, kterou můžete vidět v tomto článku ukazuje, že Craglorn je rozsáhlým údolím plným vykopávek. Údolí je proseto jeskyněmi, ruinami a jinými drobnými dungeony. Odpovídá tento fakt konceptu Adventure zóny tak, jak jej plánuje Zenimax?

Z toho, co víme bychom si adventure zónu mohli představit tak, jako každou jinou oblast: S úkoly, jeskyněmi, městy a jinými zajímavými místy, akorát s obtížností pro větší skupinu lidí. Design Craglornu by tomuto konceptu tedy odpovídal. Taktéž fakt, že na oficiálních mapách chybí naznačuje, že tato zóna nebude „klasickou“ expící zónou.

Dokonce se dá dohledat i několik questů, které jsou v Craglornu umístěné a můžeme si z nich domyslet příběh, který se v této lokalitě odehrává. Do Craglornu se jde dostat jen pomocí jakéhosi povozu (tzn. skrze loading screen), který Vás tm po splnění určitého questu odveze. Náplní Vaší práce v Craglornu je pomoc organizaci, která sama sebe nazývá „Star-Gazers“, neboli „Těm, kteří hledí na hvězdy.“ Je pravděpodobné, že v oblasti provádí vykopávky a sbírají Nedické artefakty.

 

Samozřejmě, že nemůžeme jistě vidět ani to, že je Craglorn Adventure zónou a dokonce ani to, zda vůbec bude při releasu součástí hry. Může jít o testovací zónu, může jít o kousek contentu, který má vyjít až po launchi, nicméně je určitě zajímavé, že se taková lokace, o které není známo prakticky nic objevila a že si můžeme zdravě zaspekulovat, k čemu bude či nebude sloužit.
 

A jaký je Váš názor? Co je Craglorn opravdu zač? Dejte mi vědět v komentářích pod článkem.

hhh

final

 1. Autor: lordrek | Přidáno: 17.2.2014, 10:25

  To na čo to je zistíme a to čo najskôr ako nás pustia do hry 😀

 2. Autor: bulljoker | Přidáno: 17.2.2014, 10:36

  no kdyby ty adventure zony byli v tom že to bude nějaká lokace kde budem hledat elity a bosse podobně jako v expících zonach tak to bych byl asi zklamanej 😀 sice by tam byla taková volnost ale i tak.. not cool 😀

 3. Autor: Walltar | Přidáno: 17.2.2014, 12:21

  Tak já si myslím, že takové velké otevřené zóny budou super … konečně něco co nás trochu odvede od toho nudného běhání jednoho dungeonu pořád dokola.

  Já osobně doufal, že adventure zóny budou velké jako expící lokace, ale budou dělané pro skupinu lidí … tak se zajistí, že člověk bude moct prozkoumávat i po skončení expení. A to je imho ne ESO to nejzajímavější … prozkoumávání toho super světa.

 4. Autor: Aelf | Přidáno: 17.2.2014, 13:11

  No, musí mit něco pro hrace, co dělat po 50ce, aby to nebyl stereotyp, jako Orr v GW2,aspoň na chvíli, navíc na world map je větší polovina kontinentu stále prázdná, cca tří Zony by mohly byt společně pro leveling všech tří alianci najednou v dataci a zbytek k explore po 50ce…

 5. Autor: Donny | Přidáno: 17.2.2014, 13:18

  Nemohu si odpustit komentář Craglorn – země spousta „Kráglů“ (kdo viděl Lego příběh ví) 🙂

  Ale aby to nebylo uplně offtopic – na adventure zony se mooc těším!:)

  @D

 6. Autor: Jeimy | Přidáno: 17.2.2014, 13:52

  Na tom mieste by mali podla lore byt tieto miesta: http://thenexusnews.com/wp-content/uploads/2011/11/The-Elder-Scrolls-Skyrim-Map.jpg
  Som zvedavy, ci to bude aspon v zakladnom sulade.

 7. Autor: fortrens | Přidáno: 17.2.2014, 15:03

  Nezájem, už chcu hlavně zabít Molag Bala ! xD
  Ale ne, na Adventure zóny se těším, snad to bude pořádná výzva 🙂

 8. Autor: wondras | Přidáno: 17.2.2014, 16:20

  „hráči začínají zveřejňovat první addony“
  ono už je někde API?

 9. Autor: Raven | Přidáno: 17.2.2014, 16:37
 10. Autor: VincentBlanquin | Přidáno: 17.2.2014, 18:31

  Wink-at-Stars kouká jako u vytržení co to bude za adventure zonu 🙂

 11. Autor: Deniel | Přidáno: 17.2.2014, 19:02

  Reknu jen jedno.. ten mesic a pul do releasu bude hodne kruty 😀

 12. Autor: Jeimy | Přidáno: 17.2.2014, 20:15

  Uz je, uz je 😀

 13. Autor: Belegar | Přidáno: 17.2.2014, 20:27

  Och ano TES komunita nezklamala a pomůže další hře z primordiálního bahna. Sice asi tentokrát nedostanem HD textury, hustější vegetaci a vůbec plnější svět, ale hezčí mapa, titulky, písmo a úprava tabů se bude hodit.

  Jinak adveture zonu si představuju takhle. Buď bude veřejná nebo soukromá, kde vlezou jen hráči, které si pozvete. A tak budete moci zažít (aspoň na jedné mapě) svůj vlastní co-op. Rozumějte. Takový adventure feeling, který známe ze single her, s vybranou partičkou dobrodruhů. Útočistě pro lidi hledající odpočinek od MMO části hry.

 14. Autor: Deniel | Přidáno: 17.2.2014, 20:40

  Je dobre, ze sli tvurci smerem takovym, ze hned oznamili Addony a moznost uzivatelskych uprav… to tu hru urcite doladi k dokonalosti 😀

 15. Autor: NexusMoor | Přidáno: 24.2.2014, 21:38

  Tak na tohle se těším jako přeškoláček do školy…až na to že ten předškoláček jde do PEKLA…a já pujdu do ESO RÁÁJE.Taaaak…tohle bude hooodně DOBRÝ!Krásný Krásný.Zbořnuju takový to prozkoumávání světa.Dungeony mě bavěj taky ale víc než 3 hodky u něj nevydržím..to musí být kurde dobrej.Což asi stejně budou ale jsem rád za ten BIG WORLD.Nice Nice,,jen tak dál ESO.Jen tak dál!!!

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0