Skyshardy aneb Mekka průzkumníků

| 3.2.2014 │ Článek

Je mnoho důvodů, proč chtít objevovat překrásný svět The Elder Scrolls Online. Dostaneme se na místa, která jsme v singleplayer hrách neviděli, poznáme různé kultury, velkolepá města, zákoutí divočiny. Existují ale i jiné, než sentimentální důvody. Jedním z takových důvodů jsou Skyshardy. Skyshardy jsou kameny, které pomohou Vašemu charakteru ve vylepšování jeho schopností. A jak přesně? O tom se dočtete v dnešním článku.


 

Koncept Skyshardů rozhodně není ničím novým. Podobnou věcí byly například datacrony ve Star Wars: The Old Republic. Vývojářům šlo především o to, aby hráč byl nějak odměněn za svou snahu objevovat svět. Aby ho hra vedla k tomu prozkoumávat. Aby průzkum nebyl pouhou ztrátou času. Proto vznikl koncept Skyshardů – kamenů, které propůjčují hráči určitou moc. Pokud jich najdete dostatek, jejich přínos se může dokonce vyrovnat i přínosu postupu na další level.

Máme tu tedy vedle klasických dungeonů, craftingu a PvP další typ contentu, který je v The Elder Scrolls Online relevantní – průzkum. Tato v ostatních MMORPG čistě kosmetická featura získává v ESO úplně nové rozměry a nabývá na důležitosti. Průzkumníci, radujte se!

Skyshardy jsou skryté na různých místech po celém Tamrielu – v jeskyních, public dungeonech, v různých zákoutích a na obtížně dostupných místech. Najít je není vůbec jednoduché, a dostat se k nim na dosah je ještě těžší. Odměna je však sladká. Za každé 3 nalezené Skyshardy dostanete jeden cenný skill point, který můžete investovat dle Vašeho uvážení. Nalezení tří Skyshardů se tedy rovná postupu na nový level – odměna je stejná.

Skyshardy mají nicméně nad Datacrony několik výhod: Za prvé, je jich více. Už v úvodní lokaci můžeme najít 3, v dalších potom mnohem více. Bude tedy stále co hledat, stále proč prozkoumávat. Skyshardy budou cenným zdrojem dalších skill pointů i po dokončení levelu 50. Za druhé, bonusy datacronů byly minimální. Bonusy Skyshardů jsou naopak velmi dobré a pro hráče, který chce hrát a vysoké úrovni prakticky nepostradatelné.

Skyshardy vypadají jako bílé, zářivé kameny. Jsou většinou vidět i z větších vzdáleností. Mějte tedy oči na stopkách, protože se určitě vyplatí sbírat je. Bez nich byste snadno mohli zjistit, že nad Vámi ostatní hráči díky přídavným skill pointům mají výhodu!

wamasu

final

 1. Autor: Shadow | Přidáno: 3.2.2014, 14:52

  Průzkumníci radujte se a všichni ostatní si zoufejte .. sám to vystihuje autor: „…který chce hrát a vysoké úrovni prakticky nepostradatelné.“ – takže to bude zase dlouhých večerů u video návodů a poskakování po skalách. Nevím jestli je dobré takhle tlačit hráče do takové aktivity, které holduje dle mého názoru 5% herní populace.

  • Autor: Krasty | Přidáno: 3.2.2014, 14:59

   Já bych nebyl tak pesimistickej co sem hrál betu tak sem je nacházel po cestě u questů a ani jsem je nemusel nějak těžce hledat, a podle mého názoru má rdo průzkum světa víc jak 20% lidí ale na to by se asi musela udělat anketa 🙂

  • Autor: Deniel | Přidáno: 3.2.2014, 15:36

   Me se to nahodou zamlouva. V prvotnich fazich hry to bude jen na hracove umu a sikovnosti jak se dostat ke skyshardu 😀 pozdeji uz budou videa no 😀

 2. Autor: Krasty | Přidáno: 3.2.2014, 15:02

  Osobně rád prozkoumávám svět a když u toho najdu nějaký ten SkyShard tak budu jenom rád.

 3. Autor: Jeimy | Přidáno: 3.2.2014, 15:11

  Seria TES bola vzdy o objavovani rozlahleho sveta, je to jej nepostradatelna sucast a jedna z veci, pre ktoru tieto hry hraci miluju. Pridat odmeny za exploring, ktory by som robil aj bez nich je jednoducho super.

 4. Autor: Shadow | Přidáno: 3.2.2014, 15:11

  Tak on je průzkum a průzkum … taky se rád jedu podívat někam kam mě netáhne quest, abych zjistil že támhle v tom křoví bydlí driáda a támhle od toho oltáře v horách je nádherný rozhled – jen zase nemusím prolézt každou skulinu a nahlížet za každý roh jestli tam náhodou není místo očekávaného dalšího kamene třeba kostlivec svírající meč tisíce pravd 🙂
  Ale asi si ty Skyshardy až moc připodobňuji k těm datacronům – kde člověk mnohdy celou dobu viděl, že je nad vámi na trubce, ale na tu jste se dostali že jste vyběhli po vraku lodi, přeskočili na strom, pak běželi po římse na budově, skočili do trubky, vyběhli jí nahoru, pak už jen dvakrát oběhli zásobník na plyn a byli jste u něj … nedejbože když jste 2m před ním sklouzli z trubky a mohli jste si celé to kolečko okolo půlky lokace oběhnout znovu … 😀
  Ale tak snad skyshardy budou „všednější a dostupnější“, než tomu bylo u datacronů, ale i tak si myslím že tlačit jejich hledání na úroveň základních herních mechanik není úplně to pravé

 5. Autor: Raven | Přidáno: 3.2.2014, 15:18

  Minimálně na začátku jsou Skyshardy dostupnější, než datacrony. Jsou spíš schované, než že by k nim vedly obtížné skákačky.

 6. Autor: muminnek | Přidáno: 3.2.2014, 17:32

  O datacronech ve SWTOR a POI v GW2 mi ani nemluvte – to byly aspekty hry, které jsem záhy vzdala – jestli si chci zaskákat, tak si můžu hrát Super Mario, ne :D.

 7. Autor: wondras | Přidáno: 3.2.2014, 18:51

  Je známo ke každé zóně dopředu kolik skyshardů tam je? (příklad – vejdu do zóny a můžu si zobrazit kolik % už tam mám objeveno)

  • Autor: madPav3L | Přidáno: 3.2.2014, 22:58

   Ano to je známo, v Achievements je seznam Skyshardů pro každou lokaci s přibližným popiskem kde se každý Skyshard dá najít, takže to to taky trochu ulehčuje.

 8. Autor: Raven | Přidáno: 3.2.2014, 19:37

  Není.

 9. Autor: Mesis | Přidáno: 3.2.2014, 21:01

  Mě Visty,POI a Jumping puzzly na GW2 bavili nejvíce 🙂 Obrovská zábava s kamarády

 10. Autor: Merwin | Přidáno: 5.2.2014, 13:07

  Jsem znám jako horolezec 😀 Vylezu i skály, na které se nemá jít dostat, v různých hrách, počínaje WoW, TERA, Skyrim atd 😀 Takže s lovením Skyshardů na „hůře dostupných místech“ si určitě zábavu užiju 😀

 11. Autor: Crom | Přidáno: 5.2.2014, 13:10

  urco dobra vec loveni skyshardu 🙂 chci si tu hru uzit do sebemensich detailu, takze pruzkum a ete ktomu odmeneny, je pecka 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0