Reklama na webu: Ano, či ne?

| 21.1.2014 │ Web

Jak jistě všichni víte, tento web tvoří skupinka nadšenců a fanoušků série The Elder Scrolls. Děláme to rádi a nevadí nám, že za práci nedostáváme zaplaceno. Rádi trávíme svůj volný čas prací na webu a vylepšováním prostředí, které se tu pro Nás i pro Vás snažíme vytvářet. Baví nás poskytovat české The Elder Scrolls komunitě místo, kde se může shromažďovat a diskutovat o hře The Elder Scrolls Online. Nicméně …

 

Provoz webu nicméně není zdarma. Doména a hosting něco stojí. Taktéž v našem týmu není profesionální programátor ani designér a za tyto služby na profesionální úrovni musíme platit. A rozhodně to není levné.

Web je tudíž po finanční stránce hluboce v mínusu. Jeho chod je dotován penězi autorů webu a lidí, kteří na něm pracují, a takový stav si dlouhodobě nemůžeme dovolit. Máme své životy, své výdaje, své rodinné rozpočty, a nastala situace, kdy chod webu stojí prostě příliš.

Spoluprací, kterou jsme uzavřeli s Games.cz se nám naskytla příležitost umístit na web rozsáhlou reklamu. Tato reklama bude sama o sobě schopna pokrýt alespoň částečně náklady na provoz webu, a proto zvažujeme její umístění na web. Její nevýhoda je ovšem zřejmá – rozhodí design a zmenší požitek Vás – čtenářů a uživatelů z návštěvy a pobytu na našem webu. Nenechte se mýlit: reklama to je opravdu rozsáhlá.

Přesvědčit se o tom můžete zde: www.games.tiscali.cz
Jedná se o banner v hlavičce stránky, o ten širší banner v sidebaru (ten užší je jiná externí reklama) a o banner v zápatí webu.

Dlouho jsme uvažovali o tom, zda reklamu na web umístit či ne, a došli jsme k následujícímu kompromisnímu řešení: Necháme komunitu, aby sama rozhodla o osudu reklamy na tomto webu.

Pokud nám komunita pomůže s financováním webu, reklamu neumístíme a odstraníme i všechnu reklamu, která se na webu v současné době nachází. Pokud nám komunita pomůže s financováním, jsme připraveni přejít ze současných PHPBB fór na mnohem lepší VBulletin, který nám poskytne řadu nových možností. Pokud nám komunita pomůže s financováním, jsme připraveni říct reklamě rázné a hlasité NE.

Částka, kterou potřebujeme vybrat, abychom fungovali další měsíce bez finanční ztráty ovšem není malá. Jedná se o 10 000 kč.

Pokud se tato částka povede vybrat do konce března, tzn. do launche The Elder Scrolls Online, reklama na webu trvale nebude a web nebude podporovat ani žádné jiné formy inzerce. Taktéž přejdeme na fóra VBulletin. Pokud se částka vybrat nepovede, pak budeme nuceni reklamu na web umístit. V tom případě Vám před umístěním poskytneme odkaz na stažení AdBlocku.

Mohu zaručit, že všechny peníze budou použity na chod webu, stejně jako tak byly použity prostředky vybrané z ostatních darů. Každý dárce též bude uveden v seznamu dárců na fóru.

 

Více o tomto problému, aktuální stav výběru a čísla úctu, na který můžete přispívat se dozvíte na našem fóru (klikněte na tento text)

 

Rozhodnutí je na Vás. Vím, že nežádáme málo, ale věřte, že i pro nás samotné by bylo umístění reklamy na webu nemilou záležitostí. Zkazit projekt, na kterém pracujeme už déle, než rok a půl odporným bannerem orpavdu není náš úmysl. Nicméně máme i své soukromé životy a web se věčně dotovat nedá. Přispějeme tak, jako ostatní – náklady v celé výši však již nadále nejsme schopni pokrývat.

 

Chopme se tedy zbraní a pomozme ubránit web proti útoku reklamy. Tahle bitva ještě není ztracená. Za každý příspěvek předem děkujeme.

 
 

Redakce ElderScrolls-Online.cz

 
 

final

 1. Autor: lordrek | Přidáno: 21.1.2014, 08:21

  Reklama je už našou súčasťou niekoľko rokov, ľudia už ju nevnímajú a dá sa odstrániť niekoľkými programami, jej negatívum v žiadnom prípade nepredčí jej pozitívum a toto by ste si mali uvedomiť.

 2. Autor: Raven | Přidáno: 21.1.2014, 08:26

  Nicméně je tu cesta, jak se jí vyhnout úplně. Né každý umí tyto programy používat, né každý o nich ví, a takový fanoušek by potom měl zážitek z tohoto webu značně pošramocený.

  Proto dáváme komunitě na výběr. Necítíme se kompetentní k tomu učinit takové rozhodnutí v kruhu tří lidí.

 3. Autor: jaro23 | Přidáno: 21.1.2014, 09:27

  Ako už napísal Lordrek, tiež si myslím že reklama nie je problém. Doteraz my nevadila a ak tam niekomu vyskakujú erotišné potreby a pod., hold google vie čo máš rád 😀 Ďalšia možnosť sú youtube money. Po spustený hry by mohli svoje videá , návody pridávať hráči a možno sa to uchytí. Aj keď ako sám viem, milióny tam človek nezarobí, ale aspoň niečo by bolo. Keď pozeráme 15 minutové reklamy v TV tak jeden banner na webe neznamená koniec sveta.

 4. Autor: Raven | Přidáno: 21.1.2014, 09:31

  Ale my se tu, jaro, nebavíme o reklamě, jakou máme teď. Ta vydělá několik korun denně.

  Bavíme se tu o bannerech přes celou stránku, jaké můžeš najít zde: http://www.games.cz (headline banner, sidebar banner, banner v zápatí). Nejedná se o Google reklamu, ale o předem smluvenou reklamu s předem smluvenými propagovanými předměty. Vedle nejčerstvějších zpráv z Tamrielu by ti tedy svítila reklama na World of Warcraft, Star Wars: The Old Republic, na Alianz pojištění a na Auto.

 5. Autor: jaro23 | Přidáno: 21.1.2014, 09:53

  Tak to už je horšie, keby to bolo len hore, jedna dve na boku to by sa dalo ale hento je priam prešpikované reklamami. To ak má byť až taký extrém tak fakt hľadať tie alternatívy, ktorých veru moc nieje 🙁 Každopádne rád prispejem na dobrú vec

 6. Autor: Jouvik | Přidáno: 21.1.2014, 10:19

  Ať tak nebo tak jak bude reklama na webu desing půjde do háje, to raději přispěju a pokud to udělá vice lidí tak web zůstane i nadále pěkný. I když částka 10k není nijak malá ale pokud by každý kdo zde pravidelně hledá informace přispěl 50 kč tak má web vystaráno na dalších 10 let 🙂 A 50,- nebo 100,- nikoho nezabije ale webu to velice pomůže. Já osobně posílám 500,- Protože si práce těchto lidí na webu velice vážím a nechci aby jejich práci něco nevzhledného degradovalo na bežný free web přeplácaný reklamou.

 7. Autor: fortrens | Přidáno: 21.1.2014, 18:05

  Podle mě by reklama měla být, aspoň menší. Jsem jeden z těch, který sem tam klikne a doufá, že z toho něco málo máte 🙂

 8. Autor: hna | Přidáno: 22.1.2014, 18:41

  A opravdu půjde vybraná částka jenom na tento web?

 9. Autor: Raven | Přidáno: 22.1.2014, 18:58

  Jenom a pouze na tento web a na forum tohoto webu.

 10. Autor: sempessifilis | Přidáno: 23.1.2014, 10:15

  To doufam, snad jsem neprispel 200kc aby si s tim nekdo zaplatil mesicni polatky. A chtel jsem se zeptat jestli budete posilat kazdemu kdo prispeje dokumentaci od webu Vbulletin o zaplaceni. Takovy ten vypis co posilaji kdyz si u nich objednate sluzbu. Ptam se protoze na predchozim foru na kterem se byl k jine hre se toto vedlo.

 11. Autor: Raven | Přidáno: 23.1.2014, 10:19

  Posílání výpisu myslím nebude potřeba, protože každý na fóru na vlastní oči danou změnu uvidí. Přechod z PHPBB na VBulletin zaregistruje každý, kdo má dvě oči. (:

  Výpis na požádání samozřejmě zaslat můžeme, to je jen formalita – pokud se bude dát ověřit, že jsi opravdu přispěl a budeš o něj stát.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0