Prohlášení ZOS k addonům

| 7.3.2014 │ Anketa| Článek

Mnohým hráčům v Betě vadily addony, které byly schopny velmi modifikovat user interface a udělat hru podstatně jednodušší pro hráče, který addony měl. Zenimax vyslyšel stížnosti mnoha hráčů a vyslal do světa oznámení, že jejich tvorbu a používání hodlá tvrdě regulovat tak, aby addony mohly modifikovat UI, ale nemohly poskytovat jakoukoliv výhodu. Přeložené prohlášení si přečtete uvnitř článku. A jaký je Váš názor na addony a přístup k nim?


 

Prohlášení Zenimax Online Studios ke tvorbě a funkčnosti addonů:

„Jak postupujeme blíže k launchi, počet hráčů v našich Beta eventech se povážlivě zvyšuje a Vy, hráči zkoušíte čím dál více experimentovat s nástroji modifikující herní UI. Je skvělé a vzrušující pozorovat, s jak skvělými addony přicházíte, a je to velmi důležitá část Beta testingu. Vidět, co chce komunita přidat, nebo změnit je velmi nápomocno při dolaďování hry. Co lidé hledají? Co funguje? Co nefunguje? Abychom našli odpověď na tyto otázky, museli jsme nechat API velkou volnost. Pomáhá nám to vidět bod, ve kterém by měly být limity a bod, ve kterém ESO bude co nejlepším zážitkem pro všechny.

Vítáme kreativitu hráčů, protože je celé ESO vybudování pro hráče, okolo názoru hráčů, ale protože hru budou hrát tisíce jiných hráčů, musíme velmi kontrolovat a omezovat modifikace, které hráči poskytují jasnou výhodu. Náš úmysl s addony je ten, aby jste si mohli modifikovat UI tak, aby byla lepší pro Vaše osobní použití a herní styl, ale addony by Vás do žádných rozhodnutí neměly nutit. Nechceme, aby byli ti, kteří je nechtějí používat nuceni je použít a pokud by to neudělali, byli by znevýodněni. Jak bude Beta pokračovat, budeme blíže zkoumat addony a dopady, které na hráče mají. Můžete ale už nyní očekávat, že při launchi hry proběhnou změny v API a infrormace o těchto změnách zveřejníme hned, jak to bude možné. Děkujeme všem, kteří v tomto čase tvoří addony – oceňujeme Vaši pomoc při pokusu udělat ESO nejlepší hrou, jakou může být.“

 

Miniaplikace


Senche tiger

final

 1. Autor: Kazbek | Přidáno: 7.3.2014, 10:39

  Toto by som neoznacil ako nic ine nez dobry napad.

 2. Autor: Orinoco | Přidáno: 7.3.2014, 10:48

  Dobře oni. Sice to pro mě jako PvE hráče nebylo tak žhavé téma, ale jsem rád, že addony nebudou přinášet přímou výhodu v PvP. Mimochodem – narazili jste na nějaký addon, co by zjednodušoval používání /gestures? Ideálně nějaký klikací dialog s kategoriemi?

 3. Autor: ray111 | Přidáno: 7.3.2014, 10:50

  hmm, ja som mal len FTC a nemal som pocit ze by mi daval nieco, co by ma zvyhodnovalo.. akurat som videl svoj dmg a HP bary boli usporiadane klasicky zlava doprava a nie drbnuto zo stredu do oboch stran..

 4. Autor: ray111 | Přidáno: 7.3.2014, 10:51

  A samozrejme som konecne videl trvanie buffov! to je asi to hlavne. Bez toho clovek len hada..

 5. Autor: marsha | Přidáno: 7.3.2014, 12:01

  tak ty buffy by meli byt v zakladu hry.. nechapu proc to tam neni

 6. Autor: BigHarold | Přidáno: 7.3.2014, 12:43

  Tak v v Betě jsem používal FTC a v té poslední ho budu taky používat ale jen abych viděl číselný údaj HP po najetí na cíl/hráče. Pokud by to bylo ve hře tak žádný addon nepotřebuji. No po pravdě ty buffy by mohli být vidět ale jen co je na mě né na ostatních. Kdyby tohle bylo ve hře tak jsem jednoznačně k zákazu addonu. Takhle asi budu muset mít nějaký addon co mě toto dodá ale uvidíme co bude v ostré verzi.

 7. Autor: NagBan | Přidáno: 7.3.2014, 15:35

  zobrazeni exp z moba dmg do cile a svoje buffy nic vic bych nepovolil… nechci byt znevyhodnen tim ze nevidim jaky ma buff/debuff nepritel. Nechci z toho mit ciselnou hru a chci byt prekvapen tim ze na me da mark target a nasledne tim ze si budeme vice ubirat… chci byt prekvapen nahozenym orkem s 20ti sekundovou obri damage… protoze prekvapeni ve hre ji dela zabavnou.

 8. Autor: Lehesil | Přidáno: 8.3.2014, 17:09

  neznášam addony

 9. Autor: Jsemtady | Přidáno: 9.3.2014, 22:08

  Zde bych oddony nerad, je to jinak takové krásně čisté UI. Jedině ty buffy že nejsou vidět … měli by to udělat aby byl prostě vidět nějakej efekt než jen ikonku.

 10. Autor: NENIE | Přidáno: 10.3.2014, 08:32

  ja teda pak vubec nechapu, proc tam ta moznost addonu je, kdyz jim to ve finale vadi, mam ztoho pak pocit jako kdyz pejsek s kocickou vari dort
  tak bud tam tu moznost dam a at se stim hraci poperou nebo ji tam neda a jsou natom vsichni stejne, jsem moc zvedavy jakym zpusobem to chteji hlidat a regulovat, navic tu urcite nebude zadny e-sport, takze jake zvyhodnovani a koho…

 11. Autor: Shango | Přidáno: 10.3.2014, 23:14

  Ach jo, další MMO co se na addony dívá jako na morovou ránu. Skvělej způsob, jak zajistit, aby se nikdo ani nesnažil něco vytvářet.

 12. Autor: aaaaaa | Přidáno: 11.3.2014, 14:59

  Přesně tak. Snad každej kdo hraje mmo tak má internet ne? Neni problém addon najít na netu. A když to tak hodně vadí v pvp, tak tam muže být zákaz addonů ale v pve by to mohlo bejt neomezený. Tohle se mi vůbec nelíbí. Obzvlášť to jestli nepůjde modifikovat ten blbej malej hotbar. To mě vážně naserou. Už tak se mi do týhle hry moc nechce a to mám velice rád TES sérii. Ale co vždyť to není Teso ale Eso ne? XD.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0