Postřehy z Thieves Guild update

| 9.2.2016 │ Článek

Na PTS (testovacím) serveru se konečně objevil nový update. Vydala jsem se ho prozkoumat a sepsat všechny postřehy. Užijete si plížení, schovávání se před strážemi, maskování, vykrádání domů, luštění hádanek, obcházení města po nebezpečných římsách a mnoho dalších dobrodružných výprav na pomezí zákona.

1.) Nová oblast Hew’s Bane

Malá pouštní oblast nám odkryje poloostrov v jižní oblasti pojmenované Khefrem. Kdysi sem přišel princ Hubalajad a ze zdejší neúrodné zeminy postupně vybudoval úrodné údolí. Větší část pevniny je zastavena městem Abah’s Landing, kde potulní osamělí cestovatelé občas přicházejí o své peněženky. Ve městě nechybí hospody, banka, mnoho obchodníků (pozn. přibude šest nových míst pro guildovní tradery) a sídlo Thieves Guildy. Po městě se ovšem musíte pohybovat opatrně. Pokud narazíte na hlídače s lucernou v ruce, nesmíte se k němu přiblížit, jinak vám bez milosti naúčtuje finanční pokutu.

Abah's Landing
Okolí města vyplňuje polopouštní oblast, kterou protéká řeka. Pevné písečné útvary jsou po dlouhá léta narušovány větrnou erozí, přirozeně se tvarují a působí hladkým a hřejivým dojmem. Některým z nich pomohly tvořivé lidské ruce a vytesali do nich různé podobizny. Poloostrov je samozřejmě lemován vodní plochou, takže nechybí ani rozlehlé pláže. Atmosféra je tam opravdu příjemná.

V této oblasti se dočkáme podobného level-scale, jako tomu bylo ve Wrothgaru. To znamená, že ať máte jakýkoliv level, můžete se sem vypravit s klidným pocitem, že vás zdejší fauna a flóra přivítají s přiměřeně otevřenou náručí. Teda – až na komáry, ti jsou otravní na jakémkoliv levelu.

Hew's Bane

Jak se sem dostanete? Wayshrinou? Ne, ne. Žádná tam nevede. Říká se, že kdo lže, ten krade, do pekla se hrabe. Upravila bych to – kdo v Elder Scrolls Online krade, ten může vyhrát voucher na dovolenou do Hew’s Bane. Pokud máte aktivní subscription (tj. platíte měsíční poplatky) nebo si zakoupíte DLC Thieves Guild, stačí navštívit Outlaws (tzn. to místo, kde prodáváte kradené věci) a určitě vám tam někdo nabídne quest s nějakou „prací“. Nebojte se, pracovní oblek vám dají, ale nezapomeňte si vzít sebou dostatek šperháků a trpělivosti.

2.) Osobní asistenti

Osobní asistenti

V Crown Store si budete moci pořídit dva osobní asistenty – obchodnici Nuzhimeh a bankéře Tythise. Kdykoliv budete potřebovat něco prodat, opravit se nebo si něco odložit do vlastní banky, můžete si je zavolat a využít jejich služeb. Jsou ochotní za vámi přijít kamkoliv, kromě Cyrodiilu. Po dokončení questové linie Thieves Guild se vám osobní asistenti rozrostou o dalšího člena. Ten ovšem vykupuje jen kradené věci.

3.) Kolekce pokladů z public dungeonů

V záložce kolekcí se objeví nová stránka, kam se vám budou řadit všechny získané „poklady“ nejen z public dungeonů. Nemusíte je tahat v batohu ani navždy ničit, ale hezky si z nich utvoříte vlastní sbírku.

4.) Nové sety, nové styly

Zabíjením world bossů v Hew’s Bane můžete seskládat všechny potřebné stránky k naučení se nového motivu Outlaw. V novém trialu padají celkem čtyři sety. Jeden heavy, jeden medium a dva light. Jsou unikátní, jsou “group based”, takže ideální na skupinové akce, a s výhodami pro PVE. Za “daily questy” pro Thieves Guildu můžete získat až dva další sety. Samozřejmě nechybí ani prostor pro vyrobení tří vlastních “crafted” setů, jejichž dílny se nachází v Hew’s Bane. Nově se budou moci vyrábět předměty s motivy vaší aliance. Potřebný kámen na výrobu se dá koupit za Tel-vary.

5.) Styly Mercenary a Xyvkin budou ke koupi v Crown Store

Kdo nechtěl utrácet Goldy za tyto styly, může si je koupit za Eura. Akaviri tam ale stále ještě neseženete.

6.) Mimic Stone

Mimic Stone

V Crown Store si nyní budete moci pořídit univerzální kámen na výrobu itemů v libovolném stylu. Nemusíte tedy skladovat velké množství rozličných kamenů, ale stačí vám tento univerzální.

7.) Více peněz pro šikovné zloděje

Zvýší se ceny obyčejných kradených itemů o 30%. V případě použití pasivních abilit z nové skill linie můžete ceny všech kradených věcí ještě více navyšovat.

8.) Nová skill linie

Nově přidané pasivní ability z vás sice lepšího bojovníka neudělají, ale slídilům, zlodějům a pachatelům trestných činů se určitě budou hodit. Některé vám sníží postih za páchání přestupků, jiné vám umožní například otevírat speciální trofeje v podobě malých truhliček rozestavěných všude možně po celé Hew’s Bane. Některé skrývají finanční odměnu a kradený item, jiné zase mapy k pokladům nebo potřebné recepty.

9.) Materiály pro výrobu vybavení

Že se vám ve Wrothgaru pořád někdo pletl pod nohy a neustále vám kradl Rubedite? Dobrodružství v tomto směru pokračuje i v Hew’s Bane. Materiály se spawnují podle vašeho levelu craftingu.

10.) Oznámení o získání XP bodů

V minulém DLC jsme se dočkali oznamování získaných věcí a aliančních bodů, které se zobrazují v pravém dolním rohu obrazovky. Konečně se mezi zobrazované položky řadí i získané XP body.

11.) Nová položka v nastavení – „combat text“

Combat Text

Používali jste addony, abyste viděli, jaké poškození dáváte? Nově bude tato funkce přímo ve hře. Ano, addony sice mají pokročilé funkce a poskytují mnohem více potřebných informací, ale na druhou stranu – konečně se tyto prvky implementují přímo do hry, ne?

12.) Do PvP se vrátí Forward Camp

Forward Camp

Za 20 000 aliančních bodů si budou moci hráči zakoupit speciální item „Forward Camp“. Ten umožní vytvoření místa pro respawn mrtvých aliančních spoluhráčů. Camp je omezen na 20 použití. Předmět prodává obchodník s obléhacími stroji a k uskutečnění nákupu je potřeba dosáhnout aliančního ranku číslo 6. ( Zajímavost: Tento předmět již ve hře existoval před více než rokem, ale po pár dnech uvedení do hry byl tenkrát z nějakého důvodu odstraněn.)

13.)  Nový Trial Maw of Lokrhaj

Pro zařazení se do tabulky musí mít leader skupiny veteran rank 16 a musí být obtížnost nastavená na veteran mode. Jinak se může trial nastavovat i na nižší levely a nižší obtížnost.

14.) Monster sety ke koupi v Cyrodiilu?

Četla jsem o tom na fóru a říká se, že dvakrát do týdne se objeví v Cyrodiilu speciální obchodník s Undaunted sety za Goldy a Alliance Points. Strávila jsem mnoho času, abych našla obchodníka, který by toto prodával. Marně. Asi jsem se to “těch dvou dnů v týdnu” zrovna nestrefila. Důkaz k tomu tedy bohužel nemám a svou upíří ruku do ohně se mi za to zatím moc strkat nechce.

15.) Mounti, peti a další havěti z Crown Store

 

Velbloud

Dokážu si představit, kolik lidí bude cválat na velbloudovi a plivat po všech kolem sebe. Dokážu si i představit, kolik lidí o pár dní později vymění velblouda za černého pantera v bleskovém provedení. Co si ale nedokážu představit je to, z čeho se sakra vyvinuly žáby s dračími křidélky a s ohnivým dechem, které si můžete pořídit jako pety. To musela být párty… Co se týče maškarních převleků, můžete si koupit hned dva dámské modely. Jeden bych nazvala “sultánova žena” a druhý “pouštní jeptiška.”

nový mount

16.) Změny spellů a champion pointů

Jelikož se jedná o rozsáhlé a v mnoha ohledech i zásadní změny, budeme tomuto tématu věnovat speciální článek.

  1. Autor: Gregory Mordyval | Přidáno: 10.2.2016, 08:55

    Chtěl bych také pogratulovat. Je úžasné s jakou neutuchající energii Annie do všeho jde a je klenotem naší komunity. Ještě jednou gratulka 🙂

  2. Autor: Copac | Přidáno: 10.2.2016, 10:41

    Annie SUPER,teraz uz len cakat na to nove DLC.. 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0