Skyshardy

Koncept Skyshardů rozhodně není ničím novým. Podobnou věcí byly například datacrony ve Star Wars: The Old Republic. Vývojářům šlo především o to, aby hráč byl nějak odměněn za svou snahu objevovat svět. Aby ho hra vedla k tomu prozkoumávat. Aby průzkum nebyl pouhou ztrátou času. Proto vznikl koncept Skyshardů – kamenů, které propůjčují hráči určitou moc. Pokud jich najdete dostatek, jejich přínos se může dokonce vyrovnat i přínosu postupu na další level.

skyshard1Máme tu tedy vedle klasických dungeonů, craftingu a PvP další typ contentu, který je v The Elder Scrolls Online relevantní – průzkum. Tato v ostatních MMORPG čistě kosmetická featura získává v ESO úplně nové rozměry a nabývá na důležitosti. Průzkumníci, radujte se!

Skyshardy jsou skryté na různých místech po celém Tamrielu – v jeskyních, public dungeonech, v různých zákoutích a na obtížně dostupných místech. Najít je není vůbec jednoduché, a dostat se k nim na dosah je ještě těžší. Odměna je však sladká. Za každé 3 nalezené Skyshardy dostanete jeden cenný skill point, který můžete investovat dle Vašeho uvážení. Nalezení tří Skyshardů se tedy rovná postupu na nový level – odměna je stejná. Skyshardy mají nicméně nad Datacrony několik výhod: Za prvé, je jich více. Už v úvodní lokaci můžeme najít 3, v dalších potom mnohem více. Bude tedy stále co hledat, stále proč prozkoumávat. Skyshardy budou cenným zdrojem dalších skill pointů i po dokončení levelu 50. Za druhé, bonusy datacronů byly minimální. Bonusy Skyshardů jsou naopak velmi dobré a pro hráče, který chce hrát a vysoké úrovni prakticky nepostradatelné.

Skyshardy vypadají jako bílé, zářivé kameny. Jsou většinou vidět i z větších vzdáleností. Mějte tedy oči na stopkách, protože se určitě vyplatí sbírat je. Bez nich byste snadno mohli zjistit, že nad Vámi statní hráči díky přídavným skill pointům mají výhodu!

final