PvP Kampaně

Kampaně v ESO

Existuje mnoho různých způsobů, jak si užít a prozkoumat ESO. Jeden z nejzajímavějších je PvP v Cyrodiilu. Boj v Cyrodiilu se točí kolem pokusů 3 Aliancí o Ruby trůn a jako hráče se Vás týká obsazení pevností a dalších strategických bodů kolem Imperial City. Nicméně, existuje mnoho věcí, které můžete dělat kromě bojování. Můžete si objevovat svět, hledat skyshardy, knihy a zdroje, nebo se můžete věnovat questům a navštěvovat dungeony nacházející se v Cyrodiilu.

Existuje jedna velmi důležitá věc, kterou byste měli vědět o Cyrodiilu a to je kampaň.

Breton shieldCo je to kampaň?

Elder Scrolls Online je první hra, která používá technologii Megaserveru. To umožňuje, aby všichni hráči hráli na jednom serveru. Ale dovedete si představit ten chaos, který by vznikl, pokud by všichni hráči byli v jedné PvP zóně. Bylo by nemožné to hrát.
Kampaněmi ZeniMax odpověděl na tento problém. Kampaň se skládá z hráčů všech 3 aliancí bojující v Cyrodiilu. Cílem kampaně je omezit počet hráčů, kteří mohou bojovat v jedné PvP zóně současně. Současně bude několik kampaní ve hře.

Například, může být 30 instancí v Cyrodiilu a každá se bude skládat z hráčů ze všech 3 frakcí. Pokud bude příliš mnoho hráčů v několika instancích, Megaserver vytvoří další a umístí tam hráče, aby zmírnil přelidnění.

Připojení do kampaně

Jakmile si vytvoříte postavu, hra Vás automaticky přiřadí k jedné z mnoha kampaní. Budete přiřazen podle Vaší frakce a populace v kampani. Když dosáhnete 10 levelu, můžete navštívit Cyrodiilu pomocí rozhraní Alliance War. Toto je Vaše domovská kampaň.

Můžete se také podílet na dalších kampaních jako hostující hráč, například je možné skočit do další kampaně, pokud jste do ní pozváni. To nezruší Vaše přiřazení k Vaší domovské kampani, budete jen hrát s přáteli po určitou dobu. Když budete hrát v jiné kampani, tak nebudete zvyšovat své postavení v žebříčku domovské kampaně.

Změna kampaně

Může nastat situace, kdy budete muset změnit svoji kampaň. Když bude Váš přítel přiřazen do jiné nebo chcete jen hrát s jinými lidmi. Elder Scrolls Online umožňuje opustit svoji současnou kampaň a připojit se k jiné, dle Vašeho výběru, tak dlouho, dokud není přelidněna.

Každá postava může změnit svou kampaň jednou zdarma. Všechny další změny po první, budou stát Alianční body nebo zlato. To zamezí hráčům skákat z jedné kampaně do jiné každých 5 minut, když budou mít pocit, že vyhrávají, a umožní to větší stabilitu kampaně.
Také byste měli mít na paměti, že každá kampaň má vlastní žebříček. Není známo, zda Vaše úspěchy budou rovněž převedeny do nové kampaně, ale pochybuji o tom. Takže to mějte na paměti, pokud chcete přepnout kampaně.

Existují i další omezení pro ty, kteří si chtějí zvolit kampaň. Například, nebudete se moci připojit do kampaně, pokud v ní máte postavu z jiné frakce, je to pro to, aby se zabránilo špionáži.

A konečně, pokud je hráč v postavení císaře, změna jeho domovské kampaně znamená, že hráč ztratí císařství. To je proto, aby se zabránilo být několika-ti císařům ve stejné instanci.
To asi pokrývá vše, co potřebujete vědět o tom, jak fungují kampaně v ESO, vše, co musíte udělat, je připojit se k jedné a začít boj o Ruby trůn.

final