Císař – Kompletní přehled

Stát se císařem je nejvyšší PvP ocenění, kterého můžete dosáhnout ve hře The Elder Scrolls Online. Získání tohoto stavu je snem každého PvP hráče, částečně díky skill linii, kterou hráč obdrží. Tyto dovednosti jsou jedinečné a udělají hráče extrémně silným. Kromě toho, jakmile jednou dosáhnete statutu císaře, skill linie Vám zůstane (v omezené formě), i když císařem bude už někdo jiný.

JorunnZde je seznam bonusů, které obdržíte po korunovaci:

Speciální skill linie, která zůstane vaší postavě navždy. Skill linie je zaměřena na zvýšení efektivity obléhaní a PvP, ale může být také užitečná v PvE. Vaše schopnosti se zvýší a budete udělovat větší poškození. Vaše dovednosti jsou silnější a nepřátelé se musí spojit do skupiny k vašemu poražení. Trochu možná přehnané, ale vaše schopnosti se stanou opravdu skvělými. Budete téměř božští. Téměř. Obdržíte přístup k unikátnímu brnění (kostým emperor regalia) a můžete si zakoupit u achievementového obchodníka s nábytkem speciální rubínový trůn. Jedná se o „Throne of Cyrodill“, který prodává obchodník s nábytkem v základně v Cyrodiilu za 250 000 aliančních bodů, ovšem jen tehdy, pokud máte splněný achievement „Emperor!“. Tento trůn se může stát ozdobou vašeho domu. 

Jak získat titul?

Získání tohoto statutu není jen o tom, dát bonusy jedné osobě. Každá aliance bude bojovat za udržení císaře na jejich straně, protože z toho má celá aliance bonus. Za prvé, tam jsou bonusy získané za udržení pevností. Není možné, aby byl korunován císař bez obsazení všech 6 pevností, které obklopují Imperial City (outposty se do toho nepočítají). Císařem se vždy stane hráč, která v době zabrání zmiňovaných hradů bude mít v tabulce v „alliance war“ nejvíce bodů.  Body se vám zapisují jen ve vaší domácí kampani. V „guest“ kampani můžete získat alianční body, ale nezapočítávají se vám do vašeho postupu v tabulce. Aliance obdrží bonusy za každou pevnost a za to, že mají císaře, získají bonus v podobě zvýšení hodnoty zdraví (přidává se +35 za každý level, kterého jste dosáhli) a tento bonus trvá pouze po dobu, kdy císař z vaší aliance „vládne“. Bonus na zvýšené zdraví platí jen v PvP zónách. Císař také inspiruje bojovníky okolo něj a dělá je silnějšími.

Nejpůsobivější fakt o císaři je ten, že může být pouze 1 osoba korunována na kampaň ve stejnou dobu. Je to velká čest a zodpovědnost. Jakmile toho dosáhnete, stanete se nejsilnějším bojovníkem ve hře. Máte schopnosti, které mohou inspirovat spojence, a to může mít velký vliv v boji. Členové vaší aliance budou očekávat aktivního císaře, který se objeví na bitevním poli v čas. Takže budete muset pokračovat v boji v obležení a ve velkých bojích, aby jste podpořili svoji alianci a udrželi svůj status.

Zde je několik tipů, které Vám pomohou stát se nejlepším hráčem své frakce :

Buďte ve velké komunitě. Dobrým začátkem by bylo připojit se k PvP – orientovanému cechu (guildě) nebo vytvořit vlastní skupinu. Je lepší být součástí velké komunity, která chce bojovat v Cyrodiilu a je dostatečně silná, aby obsadila objekty. To by nemělo být těžké, protože každý hráč může být členem až 5 hráčských guild současně.

Hrát ve skupinách. Ačkoli solo PvP v Cyrodiilu je možné, tak pokud chcete získat co nejvíce bodů, je vhodné být ve skupině, kde můžete zabít nejen více nepřátel, ale také obsadit více objektů. Čím větší skupina, o to obtížnější úkoly se může pokusit a získat větší odměny. Zabírejte hrady, zdroje (resources = farma, důl, pila), braňte hrady a bojujte, healujte, zkrátka za vše získáváte bonus. Pokud budete chtít hrát „gang style“ a přepadávat pocestné bojovníky, také můžete získat dost bodů, ale je potřeba to umět, být sehrán (ideálně ve dvojici) a znát terén. Za zabití hráče 1vs1 získáte maximálně 1000 AP, pokud hráče zabijete dva, body se rozdělí. Za zabrání např. farmy získáte minimálně 1700 AP, za hrady to může být i více než 5000 AP. Záleží na tom, zda je při zabírání kladen odpor, jaký a kolik aliancí se tam mezi sebou přetahuje – více nepřátel a více zainteresovaných aliancí =větší odměna za výhru při obsazení. Dále se vyplatí opravovat stěny a dveře zničené při dobývání. Za zvednutí padlých vojáků též nebudete škodní. Speciální bonus +20% AP bodů získáte, pokud v Cyrodiilu navštívíte libovolnou jeskyni a zabijete v ní libovolného bosse. Bonus je na 60 minut a nesčítá se.

Podívejte se na globální mapu a zúčastněte se obsazování pevností, outpostů, farem, dolů, pil a vesnic. Globální mapa ukazuje, kde jsou všechny boje pomocí zkřížených mečů (dle barev zjistíte, jaké aliance si tam vyřizují účty). Zářící ikonka ukazuje, že se něco tzv. „zabírá“). Pokud „září“ hrad má minimálně jednu z bran či stěn pod 50% a hráči se na hrad již nemohou „portovat“. Mapa je místo, kde budete informováni, zda probíhají nějaké velké potyčky, nebo pokud se Elder Scroll přesouvá. Pokud zjistíte, že skupina z vaší aliance se snaží zabrat nějaký objekt – pokuste se jim pomoci. Obsazováním objektů a účastí ve velkých bitvách vám získá více bodů. 

V jedné z vašich základen se po splnění úvodního Questu otevřou opakovací úkoly na zabírání hradů či zabíjení nepřátel. To vám při odevzdání dá také nějaké AP body, tudíž se vyplatí tomu téý věnovat pozornost.

Být mistrem schopností své postavy a znalostí herní mechaniky, to výrazně zlepší vaši zdatnost v PvP. Při práci ve skupině, využít synergií k zvětšení vlivu na bitvu. Snažte se být připravení na příliv bitvy a spravujte své zdroje opatrně, zvláště při zapojení do velkých bitev. Čím rychleji budete zabíjet nepřátele – tím lépe. V PvP bitvách jde častokrát o čas a dostatek magicky/staminy k boji. Ideální je zabít protivníka rychle, nebo ho můžete vyčerpat a dorazit.

Mnozí z vás si mohou myslet, že pouze DPS hráč může být na vrcholu aliančního žebříčku, ale to není tento případ. Léčitelé a tanci jsou také skvělé role pro dosažení vrcholu. To proto, že většina bodů není získaná z malých šarvátek. Můžete získat obrovské množství bodů za obsazení a bránění objektů, plněním misí a dalších globálních akcí. Malá skupina PvP je důležitou součástí Cyrodiilu, ale není to nejlukrativnější způsob, jak získat body. Pokud jste healer, sesílejte plošná léčivá kouzla, seč vám to magicka dovolí. Když vyléčíte někoho, kdo následně zabije společné nepřátele, získáte body za spoluúčast. Tímto způsobem můžete také sebrat o něco více bodů.

Stát se císař je jedním z největších úspěchů ve hře v rámci PvP. Není to jednoduché a bude to vyžadovat, abyste ovládal vaší postavu, stejně jako trávil hodně času v Cyrodiilu. Ale pokud po tom toužíte, budete muset tomuto cíli hodně obětovat.

Na obrázku vidíte císařský kostým „emperor regalia“ a v pozadí rubínový trůn.

Jak ztratit Emperorship?

Je to mnohem jednodušší, než se to zdá. Další aliance musí obsadit pevnosti kolem Imperial City. Jakmile toho jedna aliance dosáhne, budete zbaveni trůnu a nejlepší hráč z tabulky té aliance obdrží čest stát se císařem. Vrátíte se z „božského“ režimu do normálu, ale vaše císařská skill linie nezmizí, schopnosti budou jen omezené.

Existuje ještě jeden způsob, jak ztratit emperorship. Potřebujete-li změnit aktuální kampaň. V kampani nemůže být víc jak jeden císař. Pokud kampaň opustíte, vaše privilegium ztratíte a druhý nejlepší hráč se stane prvním nejlepším a bude emperor.

Je možné přenést hodnost na přítele?

Brian Wheeler, vedoucí PvP designér Elder Scrolls Online, řekl, že je to nemožné. Pokud jste císař, tak můžete o ten status přijít, jen když jiná aliance splní požadavky a korunuje svého vlastního hráče. Ovšem je-li váš přítel druhý nejlepší z aliance, stačí když z kampaně odejdete.

Je císař zvolen hned na začátku kampaně?

Ne, Rubínový trůn je volný při spuštění kampaně. Teoreticky je možné hrát bez císaře po dlouhou dobu, pokud žádná z aliancí nemůže obsadit a udržet požadované pevnosti. Vzhledem k obtížnosti obsazení všech 6 pevností by to mohlo dlouho trvat, než vaše kampaň uvidí císaře.

 

Aktualizováno: 25.6.2017, AnnieCZE 

final