Obchodní guildy jsou ve válce!

| 23.7.2016 │ Novinky

Zvídaví hráči si nemohli nevšimnout, že čím dál více obchodních guild z nějakého důvodu mění tabardy na jednotné. Červený podklad s bílým lemováním, ve středu s lebkou a dvěma skříženými dýkami – má to svou skrytou symboliku a význam. Přesto se k tomu nikdo příliš veřejně nevyjadřuje, takže to logicky budí pozornost a zvědavost.

Screenshot_20160723_102245

Rawl’kha je jedním z populárních míst, kam lidé rádi zavítají nejen za obchodem…

tr01

tr02

tr03

Prošla jsem většinu měst s guildovními obchodníky v celém Tamrielu a napočítala jsem zhruba 16 guild. Další se každým dnem přidávají. Co se děje? Co to má znamenat? Pátrala jsem po tom a zjistila jsem, proč k tomu dochází. Ačkoliv se jedná o zapeklitou problematiku, pokusím se vám to přiblížit.

Promluvila jsem si s pár lidmi a zjistila, že obchodní guildy jsou už nějakou dobu ve válce, jen o tom široká a nezasvěcená veřejnost neví. Zbrojí a bojují proti lidem, kteří je systematicky šikanují pomocí nekalých praktik. Zpravidla se jedná o stejné lidi (vedení guildy) s podstatně velkým kapitálem, které k sobě pod záminkou dobrého obchodu naženou hráče, naberou od nich peníze na získání tradera, ale zneužijí je čistě k tomu, aby za každou cenu zabrali místa velkých obchodních guild a poškodili je tím, protože tyto guildy přijdou o zisky a mnoho lidí i o své nemalé investice. Cílem takových guild rozhodně není obchodovat. Zpravidla u nich ani nenajdete něco, co byste si od nich reálně chtěli koupit. Navíc lidem lžou a zneužívají je. To se samozřejmě nelíbí ani poškozeným guildám, ani okrádaným hráčům.

chat001

chat002

Nemůžeme se zde bavit o tom, že někdo někomu schválně krade místo, protože nikdo to místo defakto nikdo nevlastní. V obchodních guildách to je vždy tak, že místo, kde budou mít tradera, se volí podle toho, co hráči/obchodníci v guildě prodávají, jaké mají ceny, jaké věci mají, jaké jsou jejich celkové tržby, jaké mají prodeje atp. Udržet si takového obchodníka stojí mnoho peněz a pokud hrajete poctivě, nemáte zrovna miliony goldů „jen tak“ na vyhazování. Když na to někdo má a skutečně má lepší guildu s lepšími obchodníky, ať si to místo klidně zabere a ukáže se, ale aby je jen přehazovali příhozy a ve skutečnosti nic neprodávali, lhali lidem a okrádali nevinné hráče, to uznejte sami, že už je trochu přes čáru.

chat003

Proto ty tabardy a proto ten odboj. Je to vyjádření solidarity vůči šikanovaným guildám a sdílení společného postoje vůči takovým praktikám, jaké nepoctiví hráči s napěchovanými kapsami nečestně získaných peněz provádějí. Víte v jaké jste guildě? Kdo jí vede a co jsou zač? Nevyužívají vás náhodou a neokrádají vás? Zajímejte se více o dění.

 1. Autor: Exorcius | Přidáno: 27.7.2016, 13:01

  Ahoj. Annie, škoda že jsi se mě, jakožto zakladatele jedné z obchodních gild minulosti, nezeptala, jak to v ESU co se týče tohoto boje je. Náš pokus o to, dostat se na přední traderské pozice se nepovedl. Zkusím trochu okomentovat, jaké to ve skutečnosti je z pohledu osoby, která se pokusila se svým týmem prorazit na tento zabetonovaný trh.

  V době, kdy jsme to zkoušeli mi (cca rok až půl roku zpět). Existovaly cca 4 silnější traderské gildy, které začínaly postupně dělat své vlastní odnože. Tyto gildy vždy vlastnila skupina několika lidí, kteří disponovali silným kapitálem a drželi pevně své pozice. Náš pokus byl založen na tom, mít v těchto gildách špióny a s dostatečným kapitálem pak zaútočit na gildu, která bude v dané době slabším kusem. Prvotní úder se povedl a mi měli dlouhodobě silnou pozici v Belkarthu. Bohužel jsme pak byli zrazeni vlastními spojenci a ti nás pak sami vytlačili.

  Druhým problémem pro nás byl fakt, že tato část hry je tvrdým hardcore engame obsahem – jde o denní komunikaci s dalšími lídry gild. o nutnost špiónáže cizích gild, zjišťování jejich bidů, jejich prodejů apod.. osobně odhaduji, že na dobře fungující trade gildu potřebuješ cca 5-10 lidí, co budou této oblasti hodně aktivní (to jsme mi jakožto North Tamriel Company neměli).

  Konečným hřebíčkem pro nás bylo období, kdy začaly takzvané megaúmluvy mezi hlavními traderskými gildami – nás hodně zlomil fakt, že se objevil PVT, který byl založen na přetažení vždy top traderů z jiných gild (zakladatel byl natolik drzý, že vždy mailoval nejlepším traderům a hučel jim do hlavy, dokud k němu nepřešli. Ještě někdy na jaře fungoval trh tak, že byly již silné pozice rozparcelovány a dostat se mezi ně je pro novou gildu, dle mého názoru, pro novou gildu zcela nereálné.

  Je to z jednoho prostého důvodu – čisté zisky dobře fungující gildy mohou být od cca 2M do nějakých 5M za týden. Stávající silné gildy jsou na dobrých pozicích cca 6 a více měsíců. kapitál silných gild může být kolem 50100M goldů (většinou ti samí lidé vlastní více trade guild najednou a drží více různých pozic). Zhruba stejný kapitál by nová gilda potřebovala. Navíc by musela zajistit přetažení nejlepších traderů.

  Jediná možnost, jak na nějakou pozici proniknout, je, že některá z gild bude oslabená a její zakladatelé předají vedení někomu méně aktivnímu.

 2. Autor: Leviathan | Přidáno: 27.7.2016, 21:59

  Ahoj, supr detektivní práce Annie.
  Musím pochválit tvé články a jsem rád, že jsou poslední dobou častější. Jen tak dál.

  Ale proč vlastně sem píši. Nepochopil jsem plně, proč vlastně ten obchodní podvodník bere ty pozice.
  On nemá z toho žádné zisky, protože nic neprodává. ( Jsi psala ) Peníze vybrané od členů vloží do získaní obchodní pozice.
  Takže se sejde nula s nulou, tak zisk pořádně nemá, možná jen „dobrý“ pocit, že někoho naštval a připravil o peníze?

  Lidi jsou divní, ale až takhle? 😀
  Napadá mě možnost, zda to nedělá pro jinou gildu ( v které má také podíl) a tím snižuje konkurenci v daném prodejním místě.

  Co si o tom myslíš?

  S přáním hezkých dnů,
  Leviathan (@prcik)

 3. Autor: AnnieCZE | Přidáno: 27.9.2016, 10:46

  Ahoj Exo,

  nezeptala jsem se, protože vím, že jste už delší dobu mimo, co se týče aktivit ve hře skrze trade guildu. Nepovažovala jsem to za důležité, když tam nejsou žádné návaznosti přímo na Vaší bývalou guildu. Přišlo mi to jako off-topic. Neměla jsem za cíl řešit minulost, ale informovat o tom, co se děje teď a jak se to projevuje. Poukázat na příčiny a vysvětlit stručně čtenářům celou tu kauzu. Nešlo mi o to líčit vaše úspěchy či neúspěchy. To by byl úplně jiný článek. Pokud chceš, můžeme udělat spolu nějaký zajímavý rozhovor a můžeš se rozpovídat o slastech a strastech Vaší obchodní guildy. Jsem vůči tomu otevřená. Nemám s nikým a s ničím problém. 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0