Lykantropie aneb Vlkodlačí nákaza

breton

Lykantropie,neboli Vlkodlačí nákaza je nemoc, která způsobuje proměny nakažené osoby ve were-bytost. Existuje několik kmenů této choroby, jednotlivé kmeny se pak většinou vyskytují ve specifických lokacích na Tamrielu. Nejtypičtějším kmenem je pak ten, který Mery (elfy) a lidi proměňuje ve vlkodlaky – vyskytuje se po celém Tamrielu. Chobora si cíle příliš nevybírá, a všechny rasy mají zhruba stejnou šanci nakazit se, až na Altmery, Argoniány, Bosmery, a Redguardy, kteří jsou od přírody odolní proti chorobám – nicméně nejsou zcela imunní. Lykantropie byla vytvořena Daedrickým princem Hircinem, který je patronem všech nakažených touto chorobou. Tato konexe k Hircinovi je potvrzená převážně povídačkami, že osoba nakažena lykantropií nemůže chybit daleko závažnější choroby, například mocnou chorobu Corpus.

Lykantropií se v Elder Scrolls Online můžete nakazit na jakémkoliv levelu tak, že Vás pokouše vlkodlak. Choroba s sebou přináší mnoho výhod, ale i jisté nevýhody, proto je nutné zvážit, jestli se Vám to vyplatí. Jakmile se jednou nakazíte lykantropií, nezoufejte, protože nemoc je léčitelná.

 

final

Vlkodlaci v kostce

 

Proč být a nebo nebýt vlkodlakem? Co je třeba zvážit a vědět, než se pustíte do přeměny?

– přibude vám nová skill linie, vhodná pro staminově stavěné hráče orientované na útok (DD, DPS)
– zajímavé oživení běžného hraní (ano, běhat jako vlk a trhat mobky na kusy může někomu zpestřit hraní)
– mnoho efektivních buffů a debuffů pro skupinu i jedince (+ bonusy pro smečku vlkodlaků ve formě vlkodlaka), především pak „fear“ a „disease“ (hodí se v PvP) a „off-balance“, případně může házet buff na zvýšení weapon damage skupiny
– fighters guilda má skill linii skilů, které jsou velmi efektivní proti vlkodlakům (a nemrtvým a Daedrám…) a mnoho hráčů je užívá, především v PvE (v PvP se můžete obávat minimálně té ultimátky)
– penalizací je snížení odolnosti proti jedům až o 50%, nehledě na to, zda jste zrovna ve formě vlkodlaka či ne (hráči v PvP hojně používají jedy + lukostřelci zpravidla mají jedovaté šípy)
– zvýší se vám stamina recovery (obnova staminy) o 15% v případě, že budete mít na aktivní liště umístěnou ultimátku Werevolf Transformation (nebo její morph)

Dá se nákaza léčit?

Ano. Například v Bangkorai v Mage’s Guildě je NPC, které vás za drobný poplatek vyléčí. Skill pointy stále kdesi zůstávají neviditelně investované, ale při reskillování se vám bezpečně vrátí.

Jak se stát vlkodlakem?

1.) Nechat se kousnout NPC, které se spawnuje, když je ve hře úplněk (tj. každý reálný 8.den a trvá 36 hodin reálného času) a to v oblastech Reaper’s March, Bangkorai, a The Rift. Tento způsob nákazy vás nic nestojí, jen musíte být ve správný čas na správném místě (lokace jsou znázorněny na obrázcích níže).

2.) Získat nákazu od jiného hráče, který má vlkodlaka na 6. ranku a odemčenou pasivní abilitu s názvem „Blood Moon“, jenž mu umožňuje jednou týdně předat nákazu (Pozn. pokud neznáte žádného vlkodlaka, zkuste si kousnutí koupit od jiného hráče skrze herní chat).

3.) Vlkodlačí skill linii si také můžete zakoupit za Crowny (reálné peníze) v Crown Store (cena je 1500 Crownů).

Lokace výskytu NPC s vlkodlačí nákazou:

 

Jak mě někdo může kousnout?

Předavatel nákazy být vlkodlakem s minimální výší ranku 6, mít tu pasivku  „Blood Moon“ a lze to provést jen jednou za 7 dní (odpočet se ukazuje pod staty postavy v záložce „C“). Pokud tyto skutečnosti váš „nakazitel“ splňuje, musíte společně navštívit jedno z rituálních míst. Jedno takové rituální místo se nachází v Bangkoraii u wayshrine jménem „Viridian Woods Wayshrine“, což je zhruba ve středu mapy, mírně na severovýchod, u takového velkého jezera. Od té wayshrine jdete přímo do jezera a plavete severovýchodně až k malému ostrůvku a za ním u břehu je ten oltář. Vy se postavte k oltáři a nakazitel se musí proměnit se ve vlkodlaka, ukáže kurzorem na oběť, kde mu vyskočí možnost stisknout „X“ a stisknutím tohoto tlačítka musí řádně pokousat cíl. Povedlo se? V záložce charakteru (klávesa „C“) se ukáže v pasivkách nemoc Saines Lupinus a u oltáře se spustí quest. Pokud nákazu nemáte, znamená to, že se vám to nepovedlo napoprvé (občas se to stane), doběhněte si nabít ultimátku a zkuste to znovu.

Jsem nakažený(á) a co dál?

Samotná nákaza nemocí Sanies Lupinus nestačí. Abyste byli skutečnými vlkodlaky musíte také splnit příslušný quest a to nejpozději do týdne od onemocnění. Quest se plní u rituálního oltáře, kterým prostoupíte. V questu se učíte ovládat skilly vlkodlaka. Musíte zabíjet zvířata a dojít na konec rokliny, kde na vás čeká větší zvíře. To musíte rozsápat drápy a roztrhat na kusy. Poté zavyjete a svoláte zbytek smečky k velké žranici. 

TIP: Jste menší level, nováček nebo ne příliš zkušený hráč? Vezměte si před questěním jídlo na staminu (nejlepší možnost dle vašeho dosaženého levelu) a aspoň obyčejné potiony na rychlejší doplnění staminy.

Jak efektivně vylevlit vlkodlaka?

Skill linie vlkodlaka se leveluje počtem zabitých zvířat, nikoliv jejich levelem. Ideální je zabíjet co nejvíce slabých tvorů (klidně i veverky, opice, kozy aj., které mají 1 HP). Počítají se ovšem jen zabití tvorové, když jste současně přeměněni ve vlkodlaka. Proto je vhodné otevřít si pasivní abilitu „Devour“ na ranku 3, která umožňuje prodloužení trvání vlkodlačí formy tak, že zabité zvíře pomocí „X“ sežerete. Na plné vylevelování vlkodlaka potřebujete zabít 225 obětí.

TIP: V Alik’r Desert, zhruba ve středu oblasti, je wayshrine „Goat’s Wayshrine“. Kolem jezera je hodně koz, tak můžete chodit dokola a eliminovat je. Pokud máte rank 3 a aktivovanou pasivku „Devour“, tak zhruba každou druhou/třetí kozu snězte, půjde to rychleji. Vylevlení vlkodlaka tímto způsobem zabere zhruba 15 minut, ale to ovšem záleží na vaší šikovnosti a preferencích, zda chcete maximální rank rychle nebo preferujete pomalejší a přirozenější postup hrou.

TIP 2: Ultimátka vlkodlaka se nabíjí časem a to prostým setrváním v boji. Můžete proto využít kamaráda, zahájit boj a čekat, až se ultimátka sama od sebe záhadně naplní.

Skilly a útoky vlkodlaka

 

ULTIMÁTNÍ SKILL – Werevolf transformation (vlkodlačí přeměna) – Transformujte se do krvežíznivé šelmy, přičemž až 3 nepřátelé ve vaší blízkosti dostanou strach a utečou (fear effect). Lehké útoky způsobují krvácení (x fyzického poškození) po dobu 8 vteřin a vaše fyzická a spell resistance je zvýšena o zhruba 9966. Umístění ultimátky do aktivní lišty vám zvýší o 15% obnovu staminy.

¤ Ultimátka – morph Pack Leader – Má vše, co výchozí skill, ale přidává nový efekt – vyvolají se vám dva vlčí společníci, kteří budou s vámi bojovat po vašem boku.

¤ Ultimátka – morph Berserker – Má vše, co výchozí skill, ale přidává nový efekt – zvyšuje se vám poškození, způsobené lehkými útoky, resp. nepřítel více krvácí.

AKTIVNÍ SKILLY:

Pounce – Zuřivě skočíte na nepřátele, udělíte jim  X-fyzického poškození a omráčíte je (off-balace efekt).

¤Pounce – morph Brutal Pounce: nový efekt – plošný damage všem nepřátelům.

¤Pounce – morph Feral Pounce: nový efekt – plošný damage všem nepřátelům.

Hircine’s Bounty – Umožňuje sebeléčení (self heal).

¤ Hircine’s Bounty – morph Hircine’s Rage: nový efekt – zvyšuje weapon damage o 10% na 17 vteřin.

¤ Hircine’s Bounty – morph Hircine’s Fortitude: nový efekt – zvyšuje heal over time – větší a efektivnější self heal (větší číslo a délka trvání + 8 vteřin).

Roar – krvežíznivý řev vyděsí až 3 nejbližší nepřátele (efekt off-balance na 4,3 sec.).

¤ Roar – morph Ferocious Roar: nový efekt – když zabijete nepřítele, který od vás dostal off-balance, další okolní nepřátelé budou dezorientováni (disoriented efekt)

¤ Roar – morph Rousing Roar: nový efekt – dává „major brutality“ okolním spojencům, který zvyšuje weapon damage o 20% na 23 vteřin

Piercing Howl – dává damage + knockback (odhození) na 3 vteřiny

¤ Piercing Howl – morph Howl Of Despair: nový efekt – můžete aktivovat synergii (stisknutí „X“) a tíím si zvýšit light a heavy útoky o 10% na 15 vteřin.

¤ Piercing Howl – morph Howl Of Agony: nový efekt – přidává větší damage do nepřátel, které dostaly fear efekt (strach) a to až o 30%

Infectious Claws – kromě physical damage nepřítel dostane i DOTku (dot = damage over time – tikající poškození) – typu „disease“ na 10 vteřin (disease znemožňuje léčení)

¤ Infectious Claws – morph Claws Of Anguish: nový efekt – cíl dostane o 40% menší heal (efekt Major Defile)

¤ Infectious Claws – morph Claws Of Life: nový efekt – doplní vám zdraví, přičemž toto číslo závisí na uděleném damage cíli

PASIVNÍ ABILITY:

Pursuit – Když jste ve formě vlkodlaka, zvyšuje vám množství navrácené staminy skrze heavy útoky až o 100% v závislosti na investovaných skill pointech do této pasivky.

Devour –  prodlužuje trvání vlkodlačí přeměny o 12 vteřin skrze synergii (stisknutí „X“ u mrtvé mobky).

Blood Rage – prodlužuje formu vlkodlaka o 3 vteřiny, pokud v boji utržíte poškození. Efekt se může opakovat každých 5 vteřin / 3 vteřiny (dle investovaných skill pointů do pasivky).

Blood Moon – umožňuje infekci vlkodlačí nákazou jinému hráči jednou za 7 dní (nesmí být upír)

Savage Strength – Když jste ve formě vlkodlaka, zvyšuje se vám weapon damage až o 18%  v závislosti na investovaných skill pointech do této pasivky.

Call Of The Pack – Když jste ve formě vlkodlaka, redukuje se „cost of remaining in werewolf form“ o 10%/20%, což souvisí s počtem všech přeměněných vlkodlaků ve smečce včetně vás až o 40%/80% (ta čísla závisí na investovaných skill pointech do této pasivky).


Autorem textu jsou upírka Annie-CZE a zkušený vlkodlak Lord_Crull.