Ebonheart Pact

EPEP

Frakce zvaná Ebonheart Pact je jednou ze tří hlavních frakcí v Elder scrolls online.  Spojenectví tří ras – Nordů, Dunmerů (Temných elfů) a Argoniánů v roce 2E 572. Stejně jako Daggerfall Covenant se Ebonheart Pact skládá z ras, které jsou napříč Tamrielskou historií známé vzájemnou averzí.

Ebonheart Pact je v podstatě nejméně stabilní ze všech tři aliancí a to kvůli nedůvěře, která mezi zúčastněnými rasami panuje. Na druhou stranu je vojensky nejsilnější aliancí.primárním účelem tohoto spojenectví bylo odrazit druhou Akavirskou invazi na Tamriel. Tento úkol se rasám spojeným v Pactu podařilo splnit, když v poslední bitvě spojené síly Nordů, Temných Elfů, a Argoniánů na hlavu porazily akavirské vojsko ve Velothských horách v Morrowindu. Po tomto vítězství zformovaly rasy Velký Sněm, ve kterém zasedají vůdcové všech tří ras, kteří se dohodli, že na prahu hrozby od Molag Bala a jeho Císařských přisluhovačů budou nadále stát při sobě.

 

V čele Ebonheart Pactu stojí i přes velkou politickou sílu dunmerského Tribunálu král-básník Jorunn ze Skyrimu. Jorunn ale není absolutistickým vládcem, protože všechna rozhodnutí musí schválit Sněm. Jorunn je prý velmi inspirující osobnost a má železnou vůli. Navzdory tomu, že je jeho domovem Windhelm ve východním Skyrimu tráví nyní většinu času v Mournholdu, kde zasedá Velký Sněm.

nord dunmer argonian

Rozsah území Ebonheart Pactu je totožný s územími, která jsou obývána členy této frakce, tedy zahrnuje Skyrim, Morrowind a Black Marsh – Hlavním městěm Ebonheart Pactu je morrowindský Mournhold. Hlavní základnou v Cyrodiilu je pak město Cheydinhall.

Po výběru jedné z ras této frakce, po prologu, začínáte na ostrově  Bleakrock severozápadně od Morrowindu.

Ebonheart pact mapa2

final