Daggerfall Covenant

DC
DCDCznak

Frakce zvaná Daggerfall Covenant je jednou ze tří hlavních frakcí v Elder scrolls online. Spojenectví tří ras – Bretonů, Redguardů a Orsimerů se zrodilo někdy uprostřed

Druhé Éry z důvodu oživení obchodu v regionech západního Tamrielu. Stejně jako Ebonheart Pact se Daggerfall Covenant skládá z ras, které jsou napříč Tamrielskou historií známé vzájemnou averzí.

Když ovšem události v Cyrodiilu a Imperial city přerušily životně důležitý obchod, bretonský velekrál Emeric se chopil příležitosti. Využil již vzniklého obchodního paktu, naklonil si rozdrobené bretonské městské státy, oženil se s redguardskou princeznou a uzavřel příměří s Orsimery. Sjednotil tak pod jednu vlajku odvěké nepřátele a zařekl se, že společnými silami obnoví cyrodiilské Císařství a prosperitu.

 

Emericovým cílem je vrátit člověka na Císařský trůn a obnovit v jeho rodných zemích podmínky pro nerušený obchod. Když si pak za osobní stážce zvolil rytířský řád Lvích Strážců, stal se lev symbolem celého Daggerfall Covenantu.

breton redguard orismer

Rozsah území Daggerfall Covenantu je totožný s územími, která jsou obývána členy této frakce, tedy zahrnuje High Rock a Hammerfell (viz. mapa). Hlavním městem Daggerfall Covenantu je Wayrest v High Rocku. Hlavní základna v Cyrodiilu zatím ještě není známa.

Po výběru jedné z ras této frakce, po prologu, začínáte na ostrově  Stros M´Kai na jižním pobřeží Hammerfellu.

Daggerfall Covenant mapa

final