Aldmeri Dominion

ADADAdmenri znak

Frakce zvaná První Aldmeri Dominion, taktéž známá jednoduše jako Aldmeri Dominion, je jednou ze tří hlavních frakcí v Elder scrolls online.  Spojenectví tří ras – Altmerů (Vznešených elfů), Bosmerů (Lesních elfů) a Khajiitů se zrodilo někdy mezi lety 2E 430 a 2E 583 a u zrodu stáli Altmeři v čele s královnou Ayrenn

Hlavním důvodem vzniku této frakce byl strach elfů z  nadvlády mladších ras nad Tamrielem a možné katastrofy, kterou by mohly tyto rasy přivolat na celý svět Nirn. Poté, co se Altmeři dověděli, že Molag Baalovi lidští stoupenci postupně ovládají Imperial city v Cyrodiilu, obrátili na své nejbližší sousedy, Bosmery a Khajiity, jak to již udělali několikrát v minulosti, a přísahali, že společnými silami odvrátí blížící se katastrofu, získají pod svou kontrolu Imperial city a celý Cyrodiil a obnoví tak vládu elfů nad Tamrielem.

 

Jak bylo již  řečeno v čele Aldmeri Dominion stojí královna atmerská Ayrenn, která zdědila altmerský trůn po svém otci, králi Hidellithovi. Ayrenn je bez debat jedním z nejmladších vůdců, které kdy rasy elfů (mer) měly. Bylo jí sotva 25, když se stala královnou. Navzdory jejímu mládí má královna mnoho kladných vlastností, některé navzdory jejímu altmerskému původu. Je čestná, inteligentní, a tvrdohlavá. Předtím, než se ujala trůnu,procestovala celý Tamriel a vyhledávala různá dobrodružství.

altmer    bosmerkhajiit

Rozsah území Aldmeri Dominion je totožný s územími, která jsou obývána členy této frakce, tedy zahrnuje Summersetské ostrovy,  Valenwood, a Elsweyr (viz. mapa) Hlavním městem Aldmeri Dominion je valenwoodský Elden Root. Hlavní základnou v Cyrodiilu je pak město Skingrad.

Po výběru jedné z ras této frakce, po prologu, začínáte na ostrově Khenatrhi´s Roost, který se nachází u jižních břehů Elswyeru v Topalovém moři.

 

Aldmeri Dominion mapa

final