O hře

DC
DC
transparent logo

 Platforma: PC / MAC / PS4 / XBox 1
Vývojář: Zenimax Online Studios
Vydavatel: Bethesda Softworks
Game Director: Matt Firor
Hudba: Jeremy Soule / Rik Shaffer
Datum vydání: 4.4. 2014
Způsob placení: 320kč / 12.99 EUR měsíčně

 
 

Informace o hře

 

Elder Scrolls Online je massively multiplayer online spin-off světoznámé RPG série Elder Scrolls. Děj hry je zasazen zhruba 1000 let před polsední díl série – Skyrim, přesněji do roku 583 2. Éry.

S koncem Remanské dynastie nakonci 1. Éry Dračí ohně v Imperial City vyhasly a žádný další Císař je nezapálil. Bez silného vůdce začalo být Císařství ohroženo třemi frakcemi – Aldmeri Dominion, Ebonheart Pactem a Daggerfall Covenantem – které chtějí využít oslabení jejich soka a rozšířit na jeho úkor své državy. Rodina Tharnů, která se nachází v čele Císařství se cítí frakcemi ohrožena, proto se spojí s mocným Nekromantem Mannimarcem, který začne oživovat padlé vojáky Císařství. Potají Mannimarco spřádá spolu s Daedrickým princem Molag Balem plány na stáhnutí celého Tamrielu to Molag Balovy části zapomnění – do Coldharbouru.

Každý hráč je na začátku svého putování dobrodruhem, kterému Molag Bal ukradl duši a postupem čas se ji bude snažit získat zpět.

V Elder Scrolls Online si budete moci vybrat ze třech Aliancí – Aldmeri Dominion, Ebonheart Pactu a Daggerfall Covenantu.

Každá Aliance byla primárně zformována za jiným účelem, ovšem jejich hlavní cíl je jasný: zmocnit se Imperial City a Císařského trůnu dříve, než jejich oponenti. Kvůli tomuto cíli vedou Aliance nepřetržitou válku odehrávající se v centrální provincii Cyrodiil. Tři strany konfliktu, tři rozličné ideologie, tři ambiciózní vůdci – které straně bude patřit Vaše oddanost?

Timeline

PvP 

 

Elder Scrolls Online se na PvP (player vs. player) velmi zaměřuje. Ve hře pro něj bude vyhrazená pouze jediná, zato však velká lokace – centrální provincie Cyrodiil. Hráči v ní budou moci ničit a dobývat hrady, vesnice, mlýny, jeskyně a různá strategická místa. V bitvách bude bojovat několik stovek hráčů najednou. V Cyrodiilu budete moci dělat i více forem PvP, než je jen prosté zabíjení – nabízí se například kradení Elder Scrollů, což je systém ne nepodobný klasickému Capture the Flag, kde ukradnete z nepřátelské pevnosti svitek, donesete ho do své tvrze a dostanete určité posílení.

Stejně tak, jako budete moci různá místa dobývat, budete je moci jako hráč i vlastnit a spravovat. Pokud jste vždy chtěli mít na povel svoji vlastní pevnost plnou vojáků ochotných za Vás nasadit život, teď máte příležitost.

Hráč, který bude v Cyrodiilské válce nejúspěšnější, pak bude moci být korunován Císařem Tamrielu.

Během bitev v Cyrodiilu budete dostávat speciální měnu zvanou Alianční body, za kterou si budete moci kupovat kvalitní vybavení. Taktéž se Vám bude zvyšovat Vaše vojenská hodnost, kterých je ve hře celkem 50!

 

PvE

 

Elder Scrolls Online bude samozřejmě obsahovat i množství PvE (player vs. environment) contentu. Všem dobře známé dungeony budou místa pro malé skupiny čtyř hráčů, které budou poskytovat středně dobré odměny. Ve hře pak samozřejmě budou i raidy, které by měly být až pro dvanáct hráčů a měly by poskytovat velmi dobré odměny. Budou exisotvat i takzvané „Open dungeony“, které budou otevřené pro více skupin najednou, takže si v nich budete muset dávat pozor na nepřátele z jiných frakcí.

Spekulace o raidech pro 24 hráčů existují, ale zatím zůstávají nepotvrzeny.

 

Crafting

 

Ve hře bude i crafting, tedy profese, ve kterých se bude moci Váš charakter zdokonalovat. Jedná se o tvorbu zbraní, zbrojí, alchymii, vaření a očarovávání. Hráč se bude moci stát mistrem ve všech profesích, i když mu to bude nějakou dobu trvat. Profese za tuto snahu budou odměňovat velmi kvalitními předměty.

 

Elder Scrolls Online má vyjít 4.4. 2014 a doufáme, že Vám tato fanstránka pomůže zorientovat se v bohatém světě Elder Scrolls dříve, než Vaše dobrodružství v Tamrielu započne.

Senche tiger

final