Novinky z Morrowindu a update 14

| 12.6.2017 │ Novinky

Morrowindský update oficiálně vyšel a v tomto článku si shrneme novinky a všechny důležité informace.

Obsah:
– Vvardenfell
– Warden Classa
– Nové public dungeony
– PvP Battlegroundy
– Trial: Hall Of Fabrication
– Nové domovy
– Nový nábytek a blueprinty na nábytek
– Nové crafting motivy
– Nové collectibles
– Nové tituly a barvy
– Nové sety

Jak se dostat do Vvardenfellu?

 

Pokud vlastníte toto rozšíření a hledáte cestu, jak se ve hře na Vvardenfell dostat, zde jsou 4 možnosti:

1.   otevřete si klávesou „U“ záložku „Collestions“, vyberete „Stories – Chapters“, kliknete na „Morrowind“ a odsud akceptujete úvodní quest
2.   v hlavních městech po celém Tamrielu se dá najít NPC typu „navigátor“ jménem Captain Jenassa, který vám nabídne cestu do Seyda Neen
3.   můžete si půjčit loď a vyplout na VVardenfell z Mourholdu, Wayrestu či Woodheartu
4.   pokud si vytváříte novou postavu, budete na Vvardenfell přesunuti automaticky

FAQ: Jak se tedy naváže na hlavní questovou linii, když začnu skrze nový tutoriál a nebudu v Coldharbouru pomáhat osvobodit Propetha?
>> Po skončení nového tutoriálu se dostanete sice na Vvardenfell, kde můžete začít s questy a hrát, ale pro nastartování hlavní questové linie se musíte dostat do startovního města vaší aliance (za Daggerfall Covenant je to město Daggerfall, za Ebonheart Pact je to Davon’s Watch, za Aldmeri Dominion to bude Vulkhel Guard). Tam vás zastaví NPCčko s questem a vy tak budete moci začít hlavní příběh hry.

Warden svou sílu čerpá především z přírody.

Nová hratelná profese/class: Warden

 

Pro majitele rozšíření se otevře možnost hrát za tuto novou classu. Warden má celou jednu skill linii přímo na healování, jinak je vhodný i na DPS. Některé jeho schopnosti a kouzla mají charakter supportu (pomáhají obnovovat manu, staminu atp) a tak je i dobrým pomocníkem pro skupinové hraní. Warden je propojen s přírodou, umí si přivolat na pomoc léčivé houby, jedovaté komáry, na jeho povel ze země vylézají brouci a na písknutí přilétají cliff-strideři (malí dráčci), jejichž cílem je poškodit vašeho nepřítele tak, jak jim to jejich schopnosti povolí. Někdy jen koušou, klovají, štípou, ale umí i ochromit a smrtelně zranit. Věrným společníkem se vám může stát bojový medvěd, se kterým si můžete vytvořit přátelský vztah.

Takto vypadá nový styl armoru – Buoyant Armiger.

Nové craftící motivy:

 

Aslender – lze ho získat z odměn za daily questy pro Numani-Rasi nebo Huntmaster Sorim-Nakar a kámen na výrobu „Ash Canvas“ lze získat stejným questem
Buoyant Armiger – padá ze zamčených truhel po světě (vyšší obtížnosti) a z treasure map; při sbírání surovin vám padají Viridian Dusty a z deseti se dá udělat Volcanic Viridian, což je kámen stylu pro tento vzhled
Morang Tong – po dokončení Hall Of Justice můžete najít tento styl v Bounty Dispensations nebo Explore’s Dispensations
The Militant Ordinator Style – dá se koupit za AP body z PvP u NPC ve Vivec City.

Vvardenfellské public dungeony:

 

Nchuleftingth – V tomto nádherném dwenmerském public dungeonu pomůžete Neramovi odkrýt tajemství této záhadné ztracené civilizace, a zároveň mu budete ku pomoci ochránit nalezenou starověkou technologii před zloději a případném rabování

Forgotten Wastes – Tyto starověké ruiny temných elfů skrývají mnohá tajemství s nimiž souvisejí i vraždy. Odhalte, co se za tím skrývá, jaký nebezpečný kult zde sídlí a který důležitý velkorod zůstal zapomenut.

Public dungeon Nchuleftingth a guildovní výprava Strážců Tamrielu.

Vzhledy, peti, kostýmy, tetování a další exkluzivity

 

V obou public dungeonech padají různé součástky a pokud všech 7 seberete, můžete si sestavit nový oblek a peta. Každá věc vyžaduje 7 různých částí, např. oblek se skládá z knoflíku, látky a dalších 5 částí, které lze spojit a vygeneruje vám to takovou bedničku a z ní si to můžete aktivovat do collectibles. Bedny s petem či oblekem i jednotlivé součástky lze prodávat a nakupovat prostřednictvím Guild Store, tudíž nejsou „bound“.

Za questy, postup v příběhu či za achievementy získáte další oblek (celkem jsou dva, jeden lze složit z těch dropovanách součástek v public dungeonu Forgotten Wastes a druhý oblek získáte časem), tetování, 3 mementa (dvě z public dungeonů, jedno z questu), novou personality „Telvanni Magister“, peta (ze součástek v Nchuleftingthském public dungeonu) a skin za zdolání veteran Trialu Hall Of Fabrication.

Do hry bylo přidáno před 21 nových titulů a 6 barev, ke kterým se lze dostat skrze dokončené achievementy.

Kostým Regalia Of Scarlet Judge.

PvP Battlegrounds

 

Jedná se o svižné minihry pro 12 hráčů (4vs4vs4), které trvají maximálně 15 minut (pokud se dosáhne plného score tzn. 500 bodů, hra končí dříve a pokud se score nedosáhne, hra končí za 15 minut a vyhraje ten, kdo má v té době nejvíce bodů).

Alianace zde nehrají roli, hráči jsou náhodně rozdělení do tří týmů dle barev:
– zelení: Pit Daemons – těžce přeložitelný název, asi Démoni z jámy, nevím 😀
– fialoví: Storm Lords – Bouřní páni
– oranžoví: Fire Drakes – Ohniví draci

Vlajky všech tří týmů.

Minihry nabízejí momentálně 3 mapy, na kterých se mohou hrát 3 rozdílné hry:
– Team Deathmatch – cílem je čistě jen zabít nepřátelské hráče a získat za to co nejvíce bodů.
– Flag Games „Domination“ – na mapě jsou 4 vlajky (podobné těm v Imperial Districtech či u resourců hradů v Cyrodiilu, ale nejsou tam NPCčka) a vašim úkolem je vlajky zabrat, ideálně si je udržet. Body získáváte za zabírání vlajek, nikoliv za zabití nepřítele. Ačkoliv se zabírají vlajky, není to klasické capture the flag, ale spíše king of the hill.
– Land Grab – Tady jedná o klasický CTF (capture the flag) systém s tím rozdílem, že místo vlajek se ukořisťují relikvie (relic). Vašim úkolem je hlídat svou relikvii a ukrást nepřátelskou. Pokud nemáte vlastní relikvii v „základně“, nemůžete tam donést cizí. Body tedy dostanete za každou cizí relikvii, kterou donesete do základny, kde vám ovšem nechybí ta vaše relikvie.

Pronásledování nepřítele v battlegroundu.

Mé věcné poznámky z praxe:
Při hraní Land Grab jsme se zkusili rozdělit v týmu tak, že dva budou krást cizí relikvie a dva hlídat náš poklad, ale i když jsme si všichni hýbali a bojovali, nás dva hráče, co jsme byli v pozici hlídačů, to prostě vyhodilo z battlegroundu za jakýsi přestupek, který spočíval v tom, že jsme se prý dostatečně neúčastnili hry. My jsme bojovali, hlídali  základnu a hýbali se v rámci daného okruhu, ale evidentně jsme byli moc dlouho u vlastní relikvie, nebo jinak si to nedokážeme vysvětlit. Zdá se nám to jako špatný krok ze strany vývojářů, že to je takto nastavené, protože všechny hry na CTF systému tento styl hraní podporují a tady to najednou nefunguje. Jak se to tedy má podle nich hrát?

Dominations je efektivnější, přesouváte se organizovaně jako jedna velká skupina od vlajky k vlajce, ideálně s jedním healerem v partě. Zabíjení protivníků se zlepší, domluvíte-li se na společném nepříteli. Na začátku hry je dobré rozprchnout se a zabrat nejbližší vlajky a sejít se u poslední, předem domluvené.

Od začátku zpřístupnění battlegroundů je vyhledávání spoluhráčů přes Group Finder velmi problematické. Vyhledat protihráče trvá desítky minut. Často se téměř formuje výslední parta a náhle se řetězec přeruší a jedete od znovu. Pokud jste jen dva, klidně vás to hodí do hry jako 2vs4vs4 a vy zpravidla ihned prohrajete. Lepší je hlásit se jako 4 hráči a obrnit se nervy, že kvůli 15ti minutové hře budete i více než hodinu čekat a v intervalech cca 3 minut pravidelně potvrzovat, že jste „ready for battleground“, ale ono zase nic, hra se nekoná, vyskočí hláška, že někdo není „ready“, zase vyskočí potvrzení do dalšího kola hledání party, zase to chce potvrdit, ale zase nebudete ve hře, protože prostě zase ne a tak pořád až do doby, než to vzdáte… Já hrála celkem 7 her v průběhu 3 odpoledních/podvečerních čekání. Je sice fajn, že ty hry jsou svižné a netrvají déle než 15 minut, ale to, že si na těch 15 minut počkáte déle než hodinu, to už vám radši nikde neřeknou…

Trial: Hall Of Fabrication

 

Nová výzva pro 12 hráčů, zajímavé dwenmerské prostředí a spousta nových způsobů, jak se nechat zabít.

Někteří bossové v trialu vám ukáží, že ve skutečnosti jste menší, než si myslíte.

Nové domovy

 

Ald Velothi Harbor House

Tento prostorný třípodlažní dům v redoranském stylu se nachází na severním pobřeží poloostrova Gnisis. Je opatřen dvorem, vedlejším vstupem a pohodlným přístupem k nedalekým zříceninám Ashalmawia a Arkngthunch-Sturdumz.

Amaya Lake Lodge

Vychutnejte si bohatý luxus venkovského sídla postaveného temnými elfy. Jedná se o zděné panství s velkým víceúrovňovým domem, střešním balkonem, stájemi a zahradou. Budete se cítit jako venkovská šlechta, vskutku!

 

Nový nábytek a blueprinty na nábytek

 

Okrádáním lidí ve Vvardenfellu můžete získat nové furniture plánky redoranského stylu. Dwenmerské ruiny a mobky skrývají dwenmerské plánky a z dolmenů padají daedrické plánky. Ze zamčených truhel ve Vvardenfellu můžete získat nové, jedinečné obrazy s motivy Morrowindské krajiny.

 

Další novinky

 

Champion points (CP) – proběhlo zvýšení stropu na 630 CP, tudíž vše do tohoto čísla můžete rozdělit do příslušných talentů v champion systému. Můžete také získávat další CP body, ale ty už nebudete moci rozdělovat, dokud neproběhne další navýšení stropu. Dále se změnily hodnoty, významy a funkce jednotlivých stromů a talentů v CP systému s cílem dosažení rebalance.

Otevírání skill linií – nově nebudete mít od začátku hraní všechny skill linie k dispozici, ale musíte si je postupně otevřít. Na „starých“ rozehraných postavách se nic nemění, týká se to jen nově založených. Jak se vám odemkne příslušná skill linie, kterou tak můžete začít používat?

Skill linie zbraní otevřete tak, že si do ruku vezmete konkrétní zbraň a cokoliv tou zbraní zabijete.
– Pro otevření skill linie armoru je potřeba obléct si 3 kusy konkrétního typu armoru.
– Přemýšlíte-li, kam zmizela rasová skill linie, vaše otázky zmizí jakmile na postavě dosáhnete levelu 5, kdy se vám „rasové pasivky“ samy od sebe odemknou.
Mages a Fighters guilda se odemykají klasicky – návštěvou příslušné guildovní haly ve městě a popovídáním si s NPC postavami. Odemknutí není podmíněno konkrétním postupem ve hře ani vaším levelem.
Undanted guilda se odemyká až na levelu 15, kdy se vám zároveň umožní mít 2 lišty na zbraně. Do Undanted guildy se dostatene popovídáním si s NPC v hospodě v Daggerfallu, Davon’s Watch nebo Vulkhel Guard (dle vaší aliance).
Legerdemain linie se vám přidá po proniknutí zamčeného domu, vykradením kapes či beden.
Dark Brotherhood a Thieves Guild linie se odemykají začátečními questy v daných lokacích (zadávající questů bývají v Outlaw Refuges, ale dá se začít i tak, že se dostanete do Gold Coastu či Hew’s Bane lodí či portem na wayshrine, ale doporučuji začít v Outlaw Refuges, máte to jistější, když to neznáte a nevíte, co se má udělat…)

Upravené levelování postavy (levely 1-49) – bylo pozměněno levelování postav ve smyslu počtu XP do dalšího levelu a počtu získaných XP ze zabíjení a questů. Podle oficiálních patch notes se prý více vyplatí questovat než grindovat (zběsile zabíjet mobky).

Aktualizace nabídky obchodníka za Master Writ Vouchery – byl přidán „group-target-training-dummie“ s pojmenováním Centurion.  Je to panák na trénování DPS pro skupiny hráčů například pro trialové výpravy. Existují dvě verze – slabší a odolnější. Při zkoumání věcí na výrobu tohoto mechanismu narazíte na novou věc. Na výrobu je totiž potřeba Dwarven Construct Repair Parts (na odolnější verzi až 120 ks), které se získávají z nového trialu Halls Of Fabrication (weekly rewards).

Nové trofeje do domů – kromě bust si nyní můžeme v našem příbytku vystavit i vycpané hlavy bossů.

Nové Hireling e-maily – byly přidány nové příběhy do e-mailů pro ty,kteří využívají Hireligové pasivky.

Update PvP kampaní a změny s tím spojené – kampaně byly změněny převážně na bez CP a také byly přejmenovány.

  • Almalexia – Ruleset: 7 day Non-Champ
  • Sotha Sil – Ruleset: 30 day Non-Champ
  • Vivec – Ruleset: 30 day Champ
  • Kyne – Ruleset: 7 day lvl10-49 Non-Champ

Update odměn za PvP – Do reward e-mailů a odměn za kampaně byly přidány nové PvP sety.

Zcela nová výhoda pro věrné – nového benefitu se dočkali členové ESO+. Tím benefitem je dvojité místo v bance. Odvíjí se to od toho, kolik máte zrovna možnost do banky ukládat, takže pokud například do banky smíte dát 100 věcí, nyní můžete až 200. Když vám ESO+ skončí a vy jste měli 200 věcí v bance místo původních 100, ukáže se vám, že v bance máte 200/100 a tak můžete dočasně pouze vybírat.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0