Nick Konkle o craftingu

| 15.8.2013 │ Rozhovory

Na QuakeConu nám Nick Konkle pověděl pár věcí o craftingu v Elder Scrolls Online.

„Náš crafting systém je založen na objevování. Máme pět profesí: Weaponsmithing, Armorsmithing, Rune Crafting, Achelmy, a Enchanting. Tyto profese používají stejný systém materiálů, jaké znáte z Oblivionu a Skyrimu. Pokud do receptu přidáte nějaké přísady, jejich efekt se nejprve zobrazí jako otazník v popisu předmětu. Když předmět vyrobíte, vaše postava zjistí, co daná přísada dělá.

Kupříkladu, k vytvoření meče potřebujete dvě věci: Samozřejmě kus železa, a pak něco, z čeho vyrobit rukojet, například kus kůže. Pokud tedy dva crafteři použijí ten samý kousek železa a kůže, vyrobí úplně ten stejný meč. Pokud ale jeden z nich použije místo železa ocel, vytvoří lepší meč. Teď přichází chvíle přidávání přísad. U každého předmětu máte na tyto přísady tři sloty. Poté, co přidáte železo a kus kůže máte možnost přidat své 3 extra přísady. Například přidáte uhlí (můžete ho přidat libovolné množství, třeba 10 kusů). Do druhého slotu pak přidáte třeba brousek, a do třetího králičí vnitřnosti.

Počet kombinací a možností pro takový crafting je velmi rozsáhlý. Nemohu říct přesné číslo, ale je VELKÉ, takže i když výsledek není úplně náhodný, bude těžké dosáhnout těch nejlepších výsledků, a bude to především o Vašem učení se. Mů§žete vytvářet vlastní hodnotné recepty na základě vašich experimentů. Vaše meče mohou mít lepší výdrž, být ostřejší, a nebo také můžete použít přísady, které na jeho kvalitě nepřidají nic. Chceme, aby crafting byl community-driven. Očekáváme velké diskuze o craftingu na fóru.

Crafting bude poskytovat předměty srovnatelné kvality, jako endgame PvE. Endgame PvE itemy budou moci být pomocí craftu ještě vylepšovány.“

Co se tedy dozvídáme?

– Kompletně player-driven craftin systém.

– Recepty budeme objevovat sami pomocí „zkoumání“ různých kombinací přísad.

– Síla endgame crafting předmětů bude srovnatelná s endgame PvE předměty.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0