Možnosti bydlení a výroba nábytku!

| 7.12.2016 │ Novinky

Na oficiálních stránkách byly zveřejněny první informace o bydlení v TESO. Rozšíření s názvem Homestead (usedlost) bude implementováno do jádra hry a tudíž bude dostupné pro všechny hráče bez nutnosti zakoupení DLC. Společně s ním očekávejme například i rozmanitou výrobu nábytku.

Kolem tématu bydlení v The Elder Scrolls Online je rozruch už delší dobu. Vznikaly různé dezinformace postavené na pocitech a přání hráčů, ale pravdivých informací podložených důkazy zatím nebylo mnoho.  V Patch notes v1.18 bylo napsáno, že na několika místech na mapě byl upraven terén a byly přidány domy, v nichž budeme moci na jaře 2017 bydlet. Hráči se tedy vydali taková místa hledat, skákali  u plotů, nakukovali za brány a s každým milimetrem, který se jim podařilo zahlédnout, rostlo jejich nadšení. Vydáním oficiálního představení bylo mnoho mýtů vyvráceno. Pojďme si tedy shrnout vše, co o bydlení víme.

 

Typy domů, vlastnictví a cena

 

Do hry budou přidány úvodní questy (tutoriály), díky nimž získáte první vlastní bydlení zdarma a dozvíte se všechny potřebné informace o tom, jak to ve světě s tím bydlením vlastně je a co všechno vám váš domov může poskytovat za komfort. Vlastnit můžete více nemovitostí  současně a všechny se vám odemykají na account, nikoliv jen na „postavu“. Momentálně jsou ve hře tři typy domů dle velikostí – malý, střední a velký (small, medium, large). Každý dům má svůj stavební styl, které zpravidla souvisí s rasou, jenž obývá oblast, v níž se obyvatelné domy nacházejí. V Glenumbře najdeme tedy bretoňské stavby a khajiitské zase v Reaper’s March. Momentálně je k dispozici 40 unikátních domů. Některé domy jsou umístěny ve městech a jiné jsou mimo město. Mimoměstské domy jsou zpravidla obehnány zdmi a tak vymezují váš pozemek i mimo samotnou stavbu domu. Můžete tedy k bydlení využívat i celou zahradu. Časem se dočkáme i domů, jenž jsou postaveny ve stylech „nehratelných“ ras, jako např. daedrické, dwenmerské atp.

Khajiitský domov.

Khajiitský domov.

Téměř všechny domy si budete moci pořídit za Goldy, ostrovní domy se budou dát koupit za Crowny v Crown Store, ty ovšem ale nebudou větší, než jiné. V době vydání nebudou žádné domy k prodeji umístěny v DLC zónách. Imperialské domy ovšem mohou vlastnit jen ti, kteří mají zakoupenou Imperialskou edici nebo rozšíření o Imperialskou rasu skrze Crown Store. Před nákupem domu můžete využít prohlídky a zakoupit si ho lze vybavený i prázdný. Vybavený dům ovšem místo Goldů bude stát už Crowny. A ještě před tím, než si budete moci dům za Goldy skutečně koupit, musíte dokázat vašim sousedům, že jim nebudete dělat problémy (nikdo nechce za souseda prudiče, ne?) a to se vám podaří skrze získání specifického achievementu.

Obyvatelné plochy budou instancované a tak každý může teoreticky bydlet všude, když si všechny pozemky zakoupí. Také si můžete domu pozvat své přátele nebo guildovní společníky  a uspořádat nějakou zahradní oslavu, pohřeb, svatbu, rande, pasování členů guildy na rytíře, prostě cokoliv chcete. Fantaziím se meze nekladou. Guildovní haly zatím nikde potvrzené nebyly a v tomto rozšíření se jich zřejmě nedočkáme. Když se komunita ozve, třeba se to ještě v budoucnu změní.

 

Nábytek, výbava domu a dekorace

 

Nábytek a dekorace se budou dát vyrábět skrze již existující profese a skilly a budou využívat ve hře dostupné materiály. Dřevěné stoly a židle vyrobíte skrze woodworkingový stůl ze dřeva, které běžně máte k dispozici. Nábytek může mít různý vzhled a tudíž předpokládáme, že jednotlivé styly se budeme učit stejně, jako motivy na zbraně a armor. Také je potvrzeno, že do hry přibudou NPC obchodníci s nábytkem.

Bosmerský nábytek a dekorace.

Bosmerský nábytek a dekorace.

Těšit nás může více než 2000 jedinečných kusů nábytků a dekorací. Samozřejmě budeme mít možnost s těmito předměty obchodovat standardním způsobem.  Pro umístění nábytku a dekorací bude do hry implementován speciální „Housing editor“, takže si vše rozmístíte libovolně dle sebe. Váš dům může vskutku originální a nikoliv sestavený z předdefinovaných šablon, jak tomu bylo např. ve Skyrimu. Věci lze otáčet, ale ne zmenšovat či zvětšovat. Na počet nábytku a dekorací existují blíže nespecifikované limity, jenž se odvíjejí od velikosti domu. Jmenované dekorace a kusy nábytku byly konkrétně tyto:  židle, stoly, truhly (neposkytují úložný prostor), “ armoires“ (to by měl být kus nábytku, na kterým se vystavuje zbroj), postele, bary a pulty, knihy, jídlo, sudy, obrazy, svítilny (lze je vypínat a zapínat), rostliny, stromy a mnoho dalšího.  

Jste zkušení zabijáci a dobrodruzi? Tak to vás jistě potěší informace, že budete moci sbírat trofeje z Veteran Arén, Dungeonů a Trialů. Jakmile je jednou získáte, budete je moci hrdě vystavovat v podobě unikátních byst a chlubit se tak svými sběratelskými kousky. Speciální a raritní předměty do vašeho domu můžete získat i za achievementy, jenž budou do hry s rozšířením Homestead přidány. Jelikož se bude jednat v mnohých případech o rozšíření stávajících achievementů z questů a výprav, tak budou tyto odměny hráčům, kteří je mají již splněné, uděleny až nyní. Jako bychom je dostaly už tenkrát.  Navíc si můžete do domu pořídit „combat dummies“ (cvičný panák) a na něm si zkoušet své útočné dovednosti.

NPC obchodníci „Luxury Furnishers“ budou po omezenou dobu vybrané luxusní zboží a tak z této informace vyvozuji, že to bude podobný systém prodeje, jako je Gold Store v Cyrodiilu. Nabídka se bude často měnit a vše bude dát pořídit za Goldy.

Další zajímavostí je také umisťování vlastních funkčních věcí v domech (tzn. petů, mountů, asistentů, craftících stolů atp). Pokud tedy máte bankéře, můžete ho mít doma. Pokud chcete, aby vám na zahradě odpočíval váš velbloud nebo milované zvířátko, tak ano, modří už tuší – bude to možné. Craftící stolky nebyly psané, jak přesně se dají získat, ale alespoň víme, že to „nějak“ půjde.

 

Další podrobnosti

 

– podrobnější informace o „housing editoru“ a výrobě nábytku budou zveřejněny začátkem roku 2017
– na PTS serveru se Homestead objeví v průběhu ledna 2017 a hra vyjde v únoru na všechny platformy ve stejný den
– pozvání přátel do domu se bude dát dělat skrze „kliknutí“ na daného člověka a vybráním možnosti „visit house“, no a pak se budou moci na vás teleportovat
– skrze nastavení domu, budete moci dát jinému hráči pravomoce („Decorator“) přemísťovat existující položené předměty ve vašem domě, ale nebude vám je moci sebrat ani nic od sebe přidat
– kdykoliv se budete moci zdarma přemístit do svého menu skrze „collections“ menu
– domy jsou bezpečné a nebudete moci se do nich vloupat a vykrádat jiné hráče
– maximální počet hráčů vyskytujících se současně v jednu chvíli v těch největších domech je 24
– můžete povolit lidem vstup do vašeho primárního domu, když jste offline (v nastavení domu to bude právo „Visitor“)
– Joanna Gaines ze ZeniMaxu uvedla v rozhovoru pro Massivelyop.com, že rozšíření obsahu směrem ke guildovním halám věnují pozornost, mají nějaké nápady a plány, takže jednoho dne se jich možná dočkáme
– kreativní ředitel Rich Lambert ze ZeniMaxu v rozhovoru pro MMORPG.com uvedl, že se při vytváření housing systému v ESO inspirovali z jiných MMO her, ale nehledali inspiraci jen v nich. V týmu mají mnoho fanatických nadšenců do bydlení, takže co se týče nápadů a myšlenek, tak o ně neměly zrovna nouzi. Také vyvrátil spekulace o bydlení v Cyrodiilu slovy, že přímo v něm se domy na bydlení nenachází, ale mnoho domů v imperialském stylu jsou rozmístěny v blízkém okolí po mapách (Craglorn, Malabal Tor, Reaper’s March). Dále se vyjádřil k mýtům ohledně farmaření a pěstování rostlin na zahradách s tím, že se momentálně zaměřují jen na bydlení a vše okolo něj, ovšem mají reálné plány do budoucna ohledně využití těchto možností.

  1. Autor: Skadmar | Přidáno: 14.12.2016, 16:24

    Ahoj akorát mě zajímmá jetli byla uvedena i cena domů, děkuju za odpověď 😀

    • Autor: AnnieCZE | Přidáno: 16.12.2016, 17:55

      Ahoj, kdyby byla, jistě bych jí uvedla. Nikdo neví, kolik to bude stát. Zatím jsou jen spekulace, že to bude v řádu milionů, ale dokud to není potvrzené, tak to nechci nějak šířit.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0