Komunita volá po jednom serveru pro všechny platformy

| 15.8.2013 │ Novinky

Pokud jste sledovali letošní E3, jistě jste zaregistrovali, že Elder Scrolls Online vyjde i na konzole. To je pro jednu skupinu skvělá zpráva – fanoušci konzolí jsou nadšeni, a ESO dostojí tradici série. Fanoušci PC jsou rozčarováni, protože vývoj hry na konzole zřejmě zapříčinil odklad vydání, a může způsobit i další prodlevy již během běhu hry.

Jedna informace je ale kontroverzní a nepříjemná pro obě skupiny – Každá platforma bude mít vlastní Megaserver. Opravdu to tak MUSÍ být?

Zenimax se rozhodl, že od sebe separuje jednotlivé skupiny hráčů. Jeden „Megaserver“ budou mít hráči na PC a MAC, druhý hráči na PS4, a třetí hráči na XBox One. Toto rozhodnutí je zvláštní, protože nejen že hráče na konzolích separují od těch na počítačích, ale dokonce od sebe oddělí i hráče na jednotlivých typech konzolí. Tento přístup nedává smysl většině komunity.

Jako nejtypičtější argument pro segregaci hráčské základny do 3 megaserverů se vyskytuje fakt, že v PvP, a vlastně i dalších aspektech hry má PC hráč díky množství tlačítek velkou výhodu oproti hráčům na konzoli. Osobně pochybuji, že se k PS4 a Xbox 1 nebude dát připojit klávesnice, ale i tak se to zdá jako legitimní důvod. Je ovšem zdaleka jediný.

Jak mnozí fanoušci na oficiálních fórech zmiňují, ESO bude o tom hrát s přáteli. Pokud budete mít PC verzi hry, a váš přítel konzolovou verzi hry, jste v háji, a spolu si nezahrajete, i kdyby vám byla případná nevybalancovanost mezi platformami úplně ukradená. To je od Zenimaxu špatný přístup.

Další z věcí je nesmyslnost v dělení fanouškovské základny. Každé MMO tvoří fanoušci, od chvíle, kdy ho vývojáři vypustí do světa. Komunita dělá hru, a v MMO to platí dvojnásob. Rozdělit Elder Scrolls Online komunitu do třech proti sobě bojujících táborů není dobrý nápad. Místo jedné silné, početné komunity, budeme mít tři „úlomky“, které se budou hádat o to, který je nejlepší.

Mnozí z vás si jistě řeknou: Je vůbec technicky možné skloubit ve fantasy MMORPG všechny tři platformy? Odpověď je jednoduchá: Možné to je, a bylo to už několikrát ÚSPĚŠNĚ učiněno.

Nezbývá nám, než počkat, jak si s tímto problémem Zenimax poradí. Společnost již několikrát předvedla, že se do jisté míry ohlíží na názory a požadavky fanoušků, a uvidíme, zda to udělá i tentokrát.

A jaký je Vás názor na případné rozdělení platforem mezi více megaserverů? Souhlasíte, nebo jste zastánci jediného serveru pro všechny?

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0