Jakou rasu zvolit? – AKTUALIZOVÁNO

| 14.2.2014 │ Anketa| Článek

Každý z těch, co již pilně připravují buildy pro své vysněné charaktery si jistě už kladl otázku: Jaká rasa je pro můj charakter ta pravá? To je samozřejmě důležitá otázka, protože se rasy v The Elder Scrolls Online liší raciálními abilitami, které mohou pozitivně ovlivnit Váš výkon při plnění jednotlivých rolí. Pokud tedy chcete vybudovat co nejsilnější charakter, výběr rasy bude velmi důležitý. Pojďme se tedy blíže mrknout na to, jaká rasa v čem vyniká.


 

Pro začátek bych chtěl napsat velmi důležité upozornění. Každá rasa má bonus k získáváním zkušeností k jedné ze skill lidií. Může se zdát, že je to skvělý bonus, ale nenechte se zmást. Tento bonus je velmi časově omezený a skončí, jakmile vymaxujete daný strom. Pak z něj už nijak profitovat nebudete. Naopak ostatní ability mohou v endgame udělat velký rozdíl mzie Vaším charakterem, na kterém skombinujete ideální rasu a roli a charakterem někoho jiného, kdo tak neučiní. Racialy na expení jsou tedy všeobecně pokládány na nejzbytečnější.

V prvé řadě si položte otázku, co chcete hrát. To je při výběru rasy stěžejní.

Každá pasivní abilita má 3 ranky, k vymaxování všech racialů bude tedy třeba investovat 9 skill pointů. Všechny racialy můžete mít vymaxované až na leveu 50, přičemž první pasvika se odemkne na levelu 5 (další ranky pak na levelu 15 a 30), druhá na levelu 10 (další ranky pak na levelu 20 a 40) a třetí na levelu 25 (další ranky pak na levelu 35 a 50).

Protože pasivní ability budou hrát větší roli až v endgame, pojďme si shrnout jejich efekty v namaxované podobně, tzn. po investici 3/3 bodů do každé z nich:

Imperial (+15% rychlost XP s Mečem a štítem)
+ 10% staminy, + 12% zdraví, 10% šance na regeneraci 2 bodů zdraví při každém úderu BEZ INTERNAL COOLDOWNU

Vznešený elf (+15% rychlost XP s Destrukčními holemi)
+9% regenerace many v boji, +10% maximální many, +6% zranění ohněm, ledem a bleskem

Lesní elf (+15% rychlost XP s Luky)
+9% regenerace staminy v boji, +21 odolnosti proti chorobám , +3 metry akční radius plížení, +9% zranění z plížení, +3% staminy

Khajiit (+15% rychlost XP se Středně těžkou zbrojí)
+15% regenerace zdraví v boji, +3 metry akční radius plížení, +3% critical rating útoky na blízko a +15% zranění všemi kritickými údery

Breton (+15% rychlost XP s Lehkou zbrojí)
+10% maximální many, +96 odolnost proti kouzlům, -3% z ceny všech kouzel

Ork (+15% rychlost XP s Těžkou zbrojí)
+6% maximálního zdraví a staminy, +15% regenerace zdraví v boji, -12% z ceny sprintování a sprint zrychlen o 9%

Redguard (+15% rychlost XP s Mečem a štítem)
+9% regenerace staminy v boji, , +10% maximální staminy, +3 staminy za každý útok na blízko, kterým zraní cíl jednou za 3 vteřiny

Argonian (+15% rychlost XP s Obnovovacími holemi)
+50% rychlost plavání, +15% efektivita lekvatů, +3% maximálního zdrabí, +21 odolnosti proti chorobám, +6% příchozí léčení

Temný elf (+15% rychlost XP s Dvěma zbraněmi)
+6% maximální many a staminy, +30 odolnosti proti ohni, +3% maximální many, +3 efektiviita ohnivých kouzel

Nord (+15% rychlost XP s Obouručními zbraněmi)
+15% regenerace zdraví v boji, +30 odolnosti proti chladu, +6 armor

A jaká rasa tedy bude nejlépe vykonávat jednotlivé role?

Tankování

 
• Imperial – Má nejvyšší možné bonusy ke zdraví a stamině a skvělou regeneraci zdraví při úderu. Nejlepší tank.
• Argonián – Zvýšené přijaté léčení a maximální zdraví z něj dělají ideální tankovací rasu.
• Redguard – Skvělé regenerace staminy poskytne potebné prostředky pro sprintování, blokování a přerušování crowd controlů.

Kouzlení

 
• Vznešený elf – Zvýšená mana a její regenerace stejně tak, jako účinnost kouzel dělá ze Vznešeného elfa nejschopnějšího čaroděje.
• Breton – Podobní Vznešeným elfům, mají zvýšenou manu a extrémně užitečné snižení ceny kouzel, tkeré z Bretonů dělá mocné léčitele.
• Dunmer – Není tak univerzílní jako Vznešený elf nebo Breton, ale jsou ideální rasou pro mágy zamřené na oheň. Taktéž mají zvýšenou manu.

Boj na blízko

 
• Khajiit – Khajiité jsou skvělí díky jejich racialu, který zvyšuje kritická zranění o neskutečných 15%. Regenrace zdraví je potom užitečná globálně.
• Redguard – Díky regeneraci staminy bude Redguard skvělý pro všechny, tkteří chtějí dávat masivní fyzické poškození.
• Imperial – Díky nejvyšším bonusům ke zdraví a stamině jsou velmi dobrými bojovníky na blízko.

Lukostřelba

 
• Khajiit – Khajiit bude mnohem lepší lukostřelec, než Lesní elf díky 15% bonusu ke zranění kritickými údery. Je potvrzeno, že se tento racial aplikuje i na kritické údery s luky.
• Ork – Orkové budou překvapivě skvělými PvP lukostřelci díky zrychlenému a zlevněnému sprintu.
• Lesní elf – Bonus k první ráně z plížení +9% z něj děá nebezpečného lukostřelce, vylepšené plížení taky ujde, a 3% staminy se vždy hodí
 

Souhlasíte se mnou? Máte připomínky? Podělte se o ně v komentářích pod článkem!

A za jakou rasu budete hrát Vy?

Miniaplikace

final

 1. Autor: Crom | Přidáno: 14.2.2014, 11:42

  hele mam otazku ma tu nekdo radu jak koupit imperial za dolace misto v eurech? na gmg uz to opravily a furt to hazi 79,99 eura. tak to nak nechapu to je pomalu 6 stovek rozdil……

 2. Autor: ;-) | Přidáno: 14.2.2014, 11:53

  „• Khajiit – Khajiit bude mnohem lepší lukostřelec, než Lesní elf díky 15% bonusu ke zranění kritickými údery. Je potvrzeno, že se tento racial aplikuje i na kritické údery s luky.“

  Mohol by som sa opytat kde to je potvrdene a kym?? V popise skillu bolo napisane LEN na boj z blizka.

  • Autor: Orinoco | Přidáno: 14.2.2014, 11:59

   „Mohol by som sa opytat kde to je potvrdene a kym?? V popise skillu bolo napisane LEN na boj z blizka.“

   Myslím, že jde o nedorozumění. Carnage raciálka u Khajiita dává 1/2/3% zvýšení šance na critical hit u melee útoku ALE TAKY 5/10/15% zvýšení damage při ciritcal hit (bez ohledu na typ útoku).

   • Autor: ray111 | Přidáno: 14.2.2014, 20:09

    Ja zas dufam ze Khajita nerfnu, inak na vsetky physical dps co nebudu khajiti sa bude pozerat ako na menejcenne.. Nehovoriac o tom ze pri hrani oblivionu ani skyrimu som sa nestretol s Khajitom co by pouzival luk – vsetci mali unarmed alebo rovno 2hander, tak mi to pride dost divne.

 3. Autor: Orinoco | Přidáno: 14.2.2014, 11:55

  Právě po beta testech jsem opustil Wood Elfa a změnil na Khajiit. Perfektně vyhovuje mému hernímu stylu boje na blízko a navíc jsem si udělal podobnou rozvahu i pro boj s lukem. Ač je Wood Elf na luk nabízí, Khajiit bude nakonec mnohem účinější. Ještě bude důležité, jaké raciálky bude mít Imperial, ale nemyslím si, že pro tento styl boje bude konkurencí Khajiitovi. A navíc – nic nepřekoná jeho roztomilý kožíšek :-).

 4. Autor: Shigi | Přidáno: 14.2.2014, 12:06

  Cro … ty namyšlený, sebestředný ignorante, dovolíš si zcela ignorovat článek a prvním postem odvést diskuzi jiným směrem?! Na co je asi forum!? Kéž by ti shořel zdroj v den releasu!

  IMHO bude i RedGard dobrý lukostřeslec. A protože jsem chtěl hrát Norda, ale hlavně Archera tak jsem nasraný protože Nord se na lučišníka vůbec nehodí.

 5. Autor: Istvrae | Přidáno: 14.2.2014, 12:16

  Ork překvapivě bude dobrý archer (aj melee DPS), ale naprosto jasně chybí v kolonce mezi tanky. Snad ani nemusím vysvětlovat proč.

  Já plánoval dlouhou dlouhou dobu Dunmera, ale jelikož chci za každou cenu jet konečně v MMO tanka, tak jsem nakonec sáhl po Orkovi, který má z mého pohledu nejlepší racial skilly ve hře. Na Dunmera a pravděpodobně Imperiala zbydou případné další „rozjezdy“.

 6. Autor: Crom | Přidáno: 14.2.2014, 12:18

  Jsem to jen chtel napsat kde to nekdo cte. se uklidni at ti nepraskne zilka.

 7. Autor: javorovej | Přidáno: 14.2.2014, 12:31

  Cro: ano, tak teď se budeme v článcích ptát na různé offtopic bejkárny jen proto, aby si to někdo okamžitě přečetl? Forum má sekce, které jsou určené pro tyto dotazy. Kdyby jsi se rovnou zeptal tam, bude ti normálně odpovězeno. Takže pochop, že to sem nepatří (i ten tvůj post na foru, který je úplně mimo téma) a příště piš tam, kam máš.

  Btw. Dunmer je jediná volba. Nic víc a nic míň. Kdo nevybere Dunmera, nechť zemře ve spárech mého otrokářského já! 😀

 8. Autor: heretic | Přidáno: 14.2.2014, 13:04

  Já jsem od začátku přemýšlel nad dvěma rasami: Dunmer a Argonian. Jelikož jsem dlouholetým hráčem stolního Warhammeru a Druchii (temní elfové) jsou rasa kterou tam hraji, koukal jsem logicky první po Dunmerech, ale i když si Bethesda od Games Workshopu lecos půjčila a dala do svého universa tak mi prostě oproti bratrancům z Warhammeru přijdou takoví troubové 🙂 Navíc po přečtení lore k Argonianům mi přirostli k srdci daleko více. Krom toho přesně odpovídali mé představě guerillového lučištníka (podle lore nejlepší na kontinentu, čemuž rasové dovednosti paradoxně neodpovídají ani náhodou). Pro mě je víc rozhodující se sžít se svou postavou než mít o 3% lepší bonus v něčem. Holt RP hráč a stará škola 🙂 Takže za mě mě určitě Argonian! A kdo má s námi problém, myslete na to, až půjdete večer lesní stezkou *nehezky se usmál a rozplynul v šeru*

  btw závěrem bych rád řekl, že rasové bonusy mě zklamaly. Jak svou nevyvážeností tak moc neodpovídajíce lore a ESO předchůdcům..

 9. Autor: Crom | Přidáno: 14.2.2014, 13:14

  dobry omlouvam se 🙂

 10. Autor: Shigi | Přidáno: 14.2.2014, 13:20

  Tak pozor Redguarduv =Adrenaline Rush= platí pouze na útoky na blízko!?

  • Autor: ray111 | Přidáno: 14.2.2014, 20:14

   Ano, len na melee utoky

 11. Autor: Vincentblanquin | Přidáno: 14.2.2014, 13:28

  Heretic – Argonian zas tak moc k luku nepatří. podle lore k němu má blízko Bosmer. Argonian guerilla lore je o kratších sečných zbraních jako dýky a např kopí a podobných. ale nějaké bonusy ke stealthu mu dát měli

 12. Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 13:42

  Jsem rád, že zatím více méně všichni souhlasí.

  Khajiitův 15% bonus k crit damage opravdu působí i a luky – ověřeno.

  Readguardův Rush půsbí jen na meele – ověřeno.

 13. Autor: AltairV | Přidáno: 14.2.2014, 13:46

  Jasná voľba, breton je môj obľúbenec.Čarodej ako sa patrí.A i keď nemám rád elfov tak je z pólky človek

 14. Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 13:48

  Co se týče Orka, chtěl jsem oho tam dát, protože je taky velmi kvalitní. Ork a Nord jsou velmi podobní. Kdo z nich je lepší určí až soft cap armoru, staminy a HP na 50.

  Redguard se mi zdá o něco lepší (jeho stamina regen mlácením se nepočítá do soft capu), a ještěrka je bez konkurence.

 15. Autor: wondras | Přidáno: 14.2.2014, 13:49

  Příjde mi to dost nevyvážené – kajit má brutální boost do DPS(nějakakých +10% při 35% celkové šanci na crit?) zatímco nord má víceméně jen 3% zdraví(nějakých 6 armoru se nikde ani nepozná).

 16. Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 13:50

  Wondrasi, ten armor Norda se stackuje s levelem. Na levelu 15 ten bonus byl asi 1/8 celkového armoru u full heavy charakteru.

 17. Autor: Pyda | Přidáno: 14.2.2014, 14:00

  ..u toho vznešeného elfa +6% zranění kouzly …těmi kouzly se myslí i např. i skily templáře ..aedric spear apod.?

  • Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 14:13

   Ne, jen elementární magie – oheň, led, blesk. Doplním.

 18. Autor: ;-) | Přidáno: 14.2.2014, 14:04

  Khajiitův 15% bonus k crit damage opravdu působí i a luky – ověřeno.

  Ravene, pises overene, ale kde a ako? vies hodit zdroj?

 19. Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 14:13

  Ověřené v betě. Nemám screenshoty, protože nebylo vidět damage, ale ty samé informace používají i na Tamriel Foundry (největší oficiální fansite), takže jsou na současném beta buildu pravdivé.

  Tyto informace dále používají weby eldersouls a eso.info, stejně tak jeko reddit. Nepředpokládám, že bychom všichni lhali.

 20. Autor: wondras | Přidáno: 14.2.2014, 14:27

  @Raven
  pokud je to tak, tak nord nebude tak dobrý tank… jako spíš (battle)mage – pokud to je flat bonus scalovaný s levelem tak je to málo účinné pro charaktery s těžkou zbrojí zatímco hodně účinné pro ty s lehkou zbrojí. Teď spíš záleží jestli budou v endgame dungeony s převládající ledovou damage – podle typu elementu top dungeonu bych vybíral tanka.

  • Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 15:06

   Ono je tohle právě neví, ale všeobecně se předpokládá, že díky velkým rozdílům v gearu pro max level bude cap na 50 skokově navýšen, aby bylo kam zvyšovat statistiky gearu, chápeš.

 21. Autor: Flois | Přidáno: 14.2.2014, 14:51

  Přiblíží mi prosim někdo jak tu budou fungovat choroby ? Jen náhodné nakažení od zvířat nebo budu někoho moct nakazit třeba spellem ?
  Jak moc je to smysluplný racial u elfika?

  • Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 15:06

   Myslím, že jako choroby se ve hře berou jedy, proti kterým je ta odolnost především míněna.

 22. Autor: Krasty | Přidáno: 14.2.2014, 15:50

  za 1. tam je pár chybiček v textu „+15% efektivita lekvatů, +3% maximálního zdrabí, regenerace staminy poskytne potebné“
  za 2. ti tam chybí Lesní elf u jakéhokoliv zaměření ( podle mě je jak dobrej lučištník tak dobré meele dps, a chybí ti u něj že má „increase damage done from while Stealthed by 3%“ na prvni lvlu )
  a za 3. bych určitě přidal Orka k tankům.. osobně o něm uvažuju jako o main char tankovi, ale kdyby aspoň nebyl tak hnusnej 😀

  a jen pro představu u toho norda v cyrodilu kde byl bug 700armor pro každého dávala ta raciálka 100armor na lvlu 1,,

  jinak osobně budu hrát pravděpodobně redguarda nebo orka, pokud se tedy neukáže že raciálky Imperiála budou pro můj účel nejlpší….

  • Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 16:32

   S chybičkama jdi do kélu. 😛

   Ork je sporný, a chtěl jsem mít všude max tři rady. Možná bych ho měl nahradit za Redguarda, ale určitě není lepší, než ještěrka.

   Wood elfa jsem opravil, ale nezdá se mi, že by 3% k 1. útoku ze sleathu z něj dělali lepšího lukostřelce, než z uvedených ras jejich racialy.

   To samé platí pro meele.

   • Autor: ray111 | Přidáno: 14.2.2014, 20:17

    u bosmera resist disease racial pridava aj 1% staminy za kazdy rank.

 23. Autor: cobra30 | Přidáno: 14.2.2014, 15:53

  ORC

  nemělo by být uvedeno : -12% z ceny sprintování a sprint zrychlen o 15% alespon podle toho co jsem viděl v kalkulátoru?

  • Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 16:30

   Ne, nemělo. Kalkulátor má zastaralé informace.

   • Autor: cobra30 | Přidáno: 14.2.2014, 16:42

    aha, bylo by možné to opravit v kalkulátoru?

 24. Autor: cobra30 | Přidáno: 14.2.2014, 15:56

  ORC :

  nemělo by být uvedeno : +6% maximálního zdraví a STAMINY ???

 25. Autor: Radar | Přidáno: 14.2.2014, 16:15

  Zdravím,

  a co heal bude lepší Argonian nebo Breton?

  • Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 16:28

   Breton

 26. Autor: Raven | Přidáno: 14.2.2014, 17:38

  Opraveno pár chybek, díky Krastymu a Cobrovi30 za spolupráci.

 27. Autor: Deniel | Přidáno: 14.2.2014, 17:53

  Nechapu tu prevahu Nordu 😀 Vzdyt nevypadaji nijak zvlastne ani exoticky jako ostatni rasy a jeste k tomu toho moc nemaji 😀 Jsou to proste obycejni lide 😀

  • Autor: sithard | Přidáno: 14.2.2014, 19:58

   Ja je pojedu hlavne prave proto ze jsou to vicemene obycejni lide 🙂 multikulti exoticu nemam rad 😀 z tech ostatnich bubakovejch ras se mi libi jen argonian.. takova mini godzilla 😀

 28. Autor: Aelf | Přidáno: 14.2.2014, 18:16

  Main jednoznačně Dunmer, diky early acces mi snad nikdo nesebere nick…takže Dunmer, DK pyromancer s fire staff, HA+LA a do secondary weapon asi DW, ideálně swordy, a asi switch HA na MA…jinak alt bude asi Imp (nebo Breton)sorcka, female klasicky,kvůli jmenu opět zalozim hned v early access, resto staff do obři, jinak možná DW nebo shield-sword, nebo cokoliv melee…Just for fun…

 29. Autor: Erendil | Přidáno: 14.2.2014, 22:37

  Vychází lépe ta efektivita ohnivých kouzel u Dunmera (tenhle stat mi toho moc neříká, ví někdo o kolik to zvedá dmg?) nebo bonus na spelly u Altmera?

 30. Autor: DS | Přidáno: 15.2.2014, 00:00

  Celkom sa divim, ze liecenie nema samostatnu grupu a je v ramci kuzlenia. Velmi podstatna vec a tiez by sa tam dali dat tri rasy, ktore by vynikali v tomto nevyhnutnom poslani. Jedna z nich je dokonca ovela menej spominana ako by si zasluzila pre jej velky potencial … 🙂

 31. Autor: Gordias | Přidáno: 15.2.2014, 01:57

  Tak to by mě zajimala jaká protože kromě těch třech co jsou v „kouzlení“ nemá žádná další využitelné pasivky na léčení

 32. Autor: fortrens | Přidáno: 15.2.2014, 05:30

  Já chcu jet Dunmera, i když Altmer by byl o něco lepší na Sorcku 🙂 Achjo, nechce se mi to měnit kvůli vzhledu, ale kvůli těm passivkám bych mohl 😀

 33. Autor: Mesis | Přidáno: 15.2.2014, 07:15

  Agronián mi přijde rasa jako která se nehodí na nic ,skilly všech ostatních ras se mi zdají mnohem lepší než ty agroniánů

  • Autor: Raven | Přidáno: 15.2.2014, 07:37

   Tak to by sis ty skilly měl projít znovu. (((:

 34. Autor: DS | Přidáno: 15.2.2014, 10:06

  Prave argonian ma velky potencial, ktory si mnoho (hlavne z novopecenych MMO hracov) neuvedomuje. Ti, ktori vsak maju za sebou roky MMO a zakladne principy maju v krvi su schopni rozoznat „build s potencialom“. Tu nevravim o PvE 1vMob, ani easy dungeonoch. Vravim o kvalitnych PvP stretoch skusenych guild/klanov, o masovych PVP kde sa stretne 300 ludi a o nezabudnutelnych PvP presilovkach, kde prave vdaka zohranym hracom (kde nechyba kvalitny healer) si vyskillovana mensina dokaze podat 2nasobnu presilu a odist z boja s vitazoslavnym „gg gf“.

  Ak su tu nejaki vetrami oslahani (schopni) healeri, tak urcite vedia, ake je zakladne pravidlo kazdeho dobreho healera. Prvou a najzakladnejsou ulohou healera nie je zabezpecit, aby tank (ci nebodaj DPS) bol vzdy zivy. Najzakladnejsim taskom je prezit. Healer je postava, ktora ma zabezpecit, ze cas ktory tank ziskava sa mu podari udrzat a tym da priestor DPS na skratenie boja. A opat vravim, ze ak ide o dobreho healera vie, ze ked prezije – znamena to ze bude schopny zabezpecit zivot/fungovanie tanka a dalej ostatnych clenov party. (Pre rypalov a noobov – nie, to neznamena, vziat nohy na ramena a utekat prec od party a nechat ju skapat.)

  V pripade rozumnej partie by pri PVP mal byt zvacsa prvym targetom prave healer. A prave z dovodu prezitia by kazdy spravny healer mal dbat na co najvacsiu DEF (fyzicka aj magicka), v pripade ESO aj o co najvacsi pocet zivotov v tej spravnej kombinacii s magickou, ktora je pre neho nevyhnutna. A tu sa konecne dostavame ku vynimocnemu buildu, ktory predstavuje argonian/templar/restoring light.

  Treba si uvedomit, ze kazdy build znamena iny styl hrania a je vhodny pre ine situacie. Cielom buildu Argonianskeho healera je maximalizovat jeho sance na prezitie a tym zabezpecit, ze sa zabezpeci aj prezitie partie. Navysenie maximalne zdravia az o 3% + bonus pri odolnosti voci chorobam (ako benefit) je zakladom. Az 6% prichadzajuce liecenie zabezpeci, ze self-healy budu ovela efektivnejsie co zvysi uroven prezitia. V pripade kritickych situacii moze +15% efektivita lekvarov zvratit smutny koniec.

  ESO ponuka velke mnozstvo moznosti a jednou z nich je prave smerovanie postavy – vytvaranie buildu. Som si isty, ze Tamriel bude plny schopnych healerov s o 10% vyssim mana poolom, slusnou odolnostou proti kuzlam s tym, ze usetria az 3% pri casteni. No tak isto som si isty, ze ESO pride hrat kopec hracov este z cias epickych masovych bojov z L2, kvalitnych PVP z WoW/GW2 ci inych vydarenych MMO, a bude vediet aku hodnotu ma zivot healera a aki potrebni budu „bojovi healeri“ pocas fantastickych AvAvA.

  • Autor: Muminnek | Přidáno: 15.2.2014, 18:35

   Z tohoto úhlu pohledu ale má Argonian konkurenci v Orkovi a Nordovi.

 35. Autor: Jahodovej | Přidáno: 15.2.2014, 14:25

  Mě udivuje Ork jako dobrá lučišník 😀 myslím že může být každý dobrý jako každé povolání a tohle jsou jen malinkaté detaily ale i to pomůže ve hře. Ale ork jako lučišník ? díky dobrému sprintu.. je pohyblivý jenže většina bude chtít využít jeho talentu na heavy armor a ten ho zpomalí… takže… sem i zdá že ork je více jako meele fighter než lučišník 🙂 ale pokud se najde takový kdo uděláš z orka nightblade se středně lehkým armorem.. bude to dobré kombo 🙂

 36. Autor: Raven | Přidáno: 15.2.2014, 15:00

  Bonusy k XP jsou nejslabším racialem, ze kterého budeš profitovat jen po omezenou dobu,, proto bych se na něj vůbec neohlížel.

 37. Autor: Messhidan | Přidáno: 15.2.2014, 16:49

  Zdravím, díky Rave za post, každopádně já furt absolutně nevím koho si mám dát 😀 Baví mě pvp ale baví mě i PvE, teď v betě mě bavil mág jel jsem storma ale nevím jestli je to best na dmg. klasika Destrostaff fire a lightarmor no. Nezkoušel jsem ještě rangera tak nevím, jestli ho tu někdo jel a jak a jestli se mu osvědčil do pvp a pve.

 38. Autor: Argus | Přidáno: 15.2.2014, 19:36

  Bonusy, bonusy, bonusy:-D, stejně jestli bude hra taková jako má být, tak bude boj hlavně o skillu, žádnej racial bonus neudělá z unavenýho dřeváka nejlepšího fajtra.-D, já na to peču, udělám si norda nightblada:-D, aspoň budu originální.-D

 39. Autor: Fuxo | Přidáno: 15.2.2014, 21:09

  Imperial neregeneruje 2 hp pri kazdom udere. Ma 10% sancu, ze sa tak stane.

 40. Autor: Tholfend | Přidáno: 15.2.2014, 21:11

  s**t na racial bonusy, když chci hrát za svou oblíbenou rasu, tak za ni prostě hrát budu, i kdyby to měl být třeba bosmer mage…
  toť si myslim já

 41. Autor: Argus | Přidáno: 16.2.2014, 00:57

  jj, presne tak.-D

 42. Autor: Krustyburger | Přidáno: 16.2.2014, 16:37

  Buďte vklidu, přijdou patche, nerfy, boosty, Vaše oblíbenéí raciálky mů žou skončit úlně jinak…to lidi co hraji různé PLACENÉ MMO samozřejmě ví…

 43. Autor: Weider | Přidáno: 24.3.2014, 13:18

  Pro mě Argonián obrovské zklamání. Mega se mi líbí, ale ty jeho staty ho naprosto zatracují. Rád bych s ním hrál třeba jako NB, ale to se fakt nedá… Škoda!

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0