Jak snížit nevýhody vampirismu a lykantropie

| 21.4.2014 │ Anketa| Článek

Ahoj! Mnozí z Vás jistě touží po tom stát se krvelačným upírem nebo divoký vlkodlakem, ale říkáte si „Ty nevýhody jsou až příliš velké.“ Mám pro Vás dobrou zprávu: Nejsou. Existuje jednoduchý způsob, jak většinu těch největších nevýhod anulovat a užívat si tak výhody vampirismu a lykantropie bez potřeby platit za ně tvrdou daň v podobě snížených resistů. A jak na to? To se dočtete v tomto článku.


 

Vampirismus a Lykantropie mají mnoho výhod, ale dvě podstatnější nevýhody. První nevýhodou je, že každý, kdo investuje pár skill bodíků do Fighters Guild linie bude dávat upírům a vlkodlakům o 9% větší zranění. S touto nevýhodou bohužel nic neuděláme, ale je to jediná daň, kterou musíte za upírské a vlkodlačí schopnosti zaplatit.

Werewolf

Druhou nevýhodou totiž je snížení resistů vůči ohni, respektive vůči jedům. Na první pohled se může zdát, že se jedná o velikou nevýhodu a že se budete muset obávat každého, kdo tyto typy útoků používá. Ale ne. Tuto nevýhodu zvrátíte jediným enchantem. Místo toho, aby hra odečítala oněch 50% od konečného čísla resistu po zvážení všech faktorů, které na ně mají vliv, v případě upíra a vlkodlaka funguje resist tak, že nejprve anuluje onu „slabost“.

Na levelu 50 Veteran Ranku 10 Vám tedy stačí jeden jediný enchant, abyste veškeré snížení resistů anulovali. Legendární enchant na epický kousek Jewelery přidá cca 1300 resistance a to je přesně to, co potřebujete. Vyměníte tedy výhody, které Vampirismus a Lykantropie přináší za ztrátu jednoho enchant slotu.

Toto bylo otestováno ve třech situacích:
– Souboj s Dragonknightem
– Souboj s oheň používajícím trashem
– Souboj s 2. bossem ve Veteran Banished Cells

Samozřejmě, že Vám jako Vampýrovi zůstane také snížená regenerace, ale i ta se dá pomocí enchantů dostat na cap a v boji její absenci zase tak moc nepocítíte.

Tohle vše je umožněno ani né tak díky špatnému počítání resistů ve hře, ale díky obrovské síle nejsilnějších enchantů. Enchanty jsou totiž nejen nejsilnějším faktorem, který ovlivňuje zbroj, ony jsou dokonce silnější, než sama zbroj. Enchant je tedy tím nejdůležitějším a zdaleka nejmocnějším modifikátorem ve hře (a proto jsem V8m minule doporučoval trait Infused, který zvyšuje sílu enchantu o 20%) Jen pro příklad, existují enchanty, které kousku brnění přidají 600 Armor (což je 2x tolik, než přidává Epic Heavy Armor Veteran Rank 10 chestka) a další perly. Pokud je tedy hráč očarován kompletně legendárními glyphy, může si capnout všechny statistiky ve hře včetně armoru a zdraví a to i jako Sorcerer v Light Armor.

Po určité finanční investici tedy doopravdy každý může dělat vše, a to včetně tankingu Veteran Dungeonů. Ale o tom zase příště.

 

Miniaplikace

final

 1. Autor: Houdy106 | Přidáno: 21.4.2014, 07:18

  Myslím že výhody vampirismu a lykantropie nejsou tak značné aby je bylo nutno měnit, navíc pokud je hráč schopen jsi umíchat build přesně na míru je podle mne vše v pořádku… Jinak zatím o nákaze neuvazuji ale jestli tak “ Vampir forewer“

 2. Autor: bulljoker | Přidáno: 21.4.2014, 08:07

  tak to jsem nevěděl že by to bylo až tak OP ty enchanty.. každopádně to celkem mění pohled na hodně věcí, hrajete pvp v lightu a zabíjej vás meleečka? dejte si jeden legendary enchant na armor a máte to skoro vyřešený 😀

 3. Autor: caleb | Přidáno: 21.4.2014, 18:12

  Jsem WW a vůbec nechápu k čemu to je, když se proměním, tak mi to vydrží asi 20 vteřin….

 4. Autor: Seton | Přidáno: 21.4.2014, 21:18

  Sice to může vypadat děsivě, ale musíme si také položit dost zásadní otázku. Jak moc padají komponenty na výrobu legedary run? Nějak si nemyslím, že trh bude zaplavený těmito enchanty, takže jen velice málokdo bude mít vše na capu.

 5. Autor: Vandal | Přidáno: 21.4.2014, 21:21

  Jak moc padají komponenty na legendary runy? Skoro vůbec. Ale spousta hráčů si je nabugovalo, jak asi víš.

 6. Autor: javorovej | Přidáno: 21.4.2014, 21:37

  caleb: a to jsi chtěl být perma WW? 🙂

 7. Autor: Seton | Přidáno: 22.4.2014, 09:50

  Vandal: Aha…myslel jsem, že nabugovali jen ty Blacksmith, Woodworking a Tailoring, ne že i runy. To je pak podstatně horší. No…snad se s tím něco udělá (mluvilo se třeba o resetu a banu účtů s „moc“ penězi, pokud budou mít 1000 legendary run, tak bych jim dal také tropické ovoce).

 8. Autor: dufak | Přidáno: 24.4.2014, 14:17

  Presne tak to mam :)) prsten 1300 fire ressist a jako upirek s ohnem nemam problem 🙂 jen s tou regeneraci hp ale to je v podstate taky v pohode staci si jen udrzovat stage 1 🙂 takze kazdou pul hodku se krmit .. 🙂

 9. Autor: hráč | Přidáno: 28.4.2014, 20:12

  Jak se to dá nabugovat ? 🙂

 10. Autor: Muminnek | Přidáno: 29.4.2014, 07:59

  Aha, takže pro normálního hráče, co si nenaexploitoval, nenabugoval a do patche 1.1 taky nenafarmil je vlastně hra celá rozbitá. Dobré vědět, za co mám platit měsíční poplatky. 🙁

 11. Autor: bůh | Přidáno: 16.9.2015, 17:02

  to že vlkodlakům a upírům to snižuje slabost vůči jedům je blbost, ve skyrimu to bylo naopak a za upíra vám jed nedělal prakticky nic

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0