Housing systém v kostce

| 8.1.2017 │ PTS

Rozšíření hry o „Homestead“ samotnou hru v mnoha směrech razantně změní.  Masivní množství obsahu, více než 2000 nových dekorací, přidání systému výroby nábytku, drobné úpravy ve vizuálním zobrazení dosavadního vyrábění předmětů, velké množství achievementů, změny ve skillech, úpravy brnění, rozšířené nastavení ve spravovaných nemovitostech a to zdaleka není vše. Velikost update v datovém provedení bude mít více než 4 GB.


OBSAH

– Základní informace
    – Získání domu
    – Prohlídka domů
– Housing editor
– Speciální nábytek
– Získávání nábytku
– Výroba nábytku
– Pravomoce v domech
– Housing achievementy
– Seznam domů a ceník
– Master Crafting Writs
– Nové motivy
– Zvýšení champion pointů

 

Základní informace

 

– Při vydání rozšíření hry je k zakoupení více než 39 domů a jsou rozmístěné po celém Tamrielu
– Momentálně nejsou žádné k dispozici v DLC zónách (plánuje se), v Cyrodiilu, kde se odehrávají PvP souboje (neplánuje se) a ani v Coldharbouru, který není součástí Tamrielu (plánuje se).
– Domy si lze zakoupit za Goldy i za Crowny, vybavené i prázdné.
– Všechny domy si lze před zakoupením prohlednout skrze Crown Store „preview“ tlačítko, které vás teleportuje na místo určení a vy si v klidu můžete projít pozemek a všechna zákoutí domu.
– Odhalené ceny jsou pouze v Goldech. Kolik ve výsledku budou stát Crowns, to nevíme.
– Domy jsou tříděné podle velikostí:
     × „Inn rooms“ = hospodské pokoje: celkem jsou ve hře 3, v každé alianci je jeden
     × „Apartments“ = apartmány, privátní pokoje: celkem jsou ve hře 3, v každé alianci je jeden
     × „Small Homes“ = malé domy: je jich celkem 10, od každé hratelné rasy jeden
     × „Medium Homes“ = střední domy: těch je také 10, od každé hratelné rasy jeden
     × „Large Homes“ =  velké domy: též jich je 10, od každé hratelné rasy jeden
     × „Manors“ = sídla, panství: ty jsou ve hře 3, v každé alianci jeden
– V Crown Store jsou domy tříděné úplně jinak:
    × „Staple Homes“ = malé obyčejnější domy vhodné pro skromné, nenáročné osoby, které mají rády malé útulné domečky a neplánují doma pořádat velkolepé akce pro všechny kamarády. Patří sem „Small Homes“ a některé menší domy z „Medium Homes“
    × „Classic Homes“ = klasické domy, trochu větší, zpravidla se zahradou a prostorem pro hosty. Mezi ně patří „Medium Homes“ a některé menší „Large Homes“
    × „Notable Homes“ = významné domy, velké, drahé a honosné, vhodné pro náročné a zámožné hráče. Zde najdete ty největší domy ze sekce „Large Homes“, všechny „Manors“ domy a exkluzivní nabízené pozemky za Crowny (domy z ostrovů, vlastní celý malý ostrov, pozemek podobající se jeskyni aj.)
– Seznam vlastněných domů má vlastní místo v „Collections“ menu, vpravo nahoře je nová záložka.
– Domy si můžete přejmenovat.
– Pokud máte aktivní ESO+ membership, můžete do domu umístit 2x více předmětů, než je standardně povoleno. Množství maximálního počtu dekorací závisí na velikosti pozemku.  U velkého „Manor“ domu mi to ukazovalo číslo 700.
– Duely jsou na pozemcích povolené, jízda na mountech ovšem ne. Takže zápasy 1v1 uspořádat můžete, ale dostihy ne.
– Peti a asistenti nemohou být v domech vyvoláni přes collections menu ani z quick slotu, ale můžete je do domu umístit jako „dekoraci“. Asistenti jsou pak plně funkční a k dispozici, pokud při umísťování nesvítí žlutě. (Pozn. To dá rozum, že nelze jim jen nechat trčet hlavu ze země a očekávat, že s vámi ještě budou mluvit.)
– Všechny domy se sdílejí i pro ostatní postavy skrze váš account.

Získání bydlení

 

– Existují tři cesty, jak se stát vlastníkem nemovitosti:

1.) Koupíte si dům v Crown Store za Crowny.
      –> Otevřete si Crown Store, najdete záložku „Housing“ a odsud si můžete domy prohlédnout (kliknout pravým tlačítkem myši na vybraný dům a zvolit možnost „preview“). Jakmile vás to teleportuje, budete v cílové lokaci a tam se vám v rohu obrazovky vypíše, že máte stisknout „F5“ a to vám otevře okno s možnostmi nákupu za Crowny, kde jedna možnost bude „prázdný dům“ a druhá „vybavený“ (furnished).

2.) Najdete NPC osobu jménem „Canthion“ a titulem „Housing Broker“ a získáte od něj quest, jenž vám garantuje zisk jednoho ze tří pokojů v hostinci.
     – Canthiona můžete najít v bankách měst Daggerfall (DC), Davon’s Watch (EP) a Vulkhel Guard (AD), dle vaší aliance. V případě, že o pokoj zdarma stojíte, tak vám tuto možnost vřele doporučujeme. Dokončením questu získáte jeden malý pokoj v hospodě, vždy v zóně dle vaší aliance. Ostatní pokoje v jiných aliancích si po skončení questu můžete zakoupit za goldy (pozn. na jednom accountu lze získat všechny tři apartmány zdarma skrze questy a to tak, že vezmete jinou vaší postavu z jiné aliance a půjdete quest znovu v příslušném městě. Vyzkoušela jsem to a funguje to).
     – Quest hovoří o problematickém majiteli pokoje, kterého Canthion musí vystěhovat. Budete muset navštívit předchozího majitele a získat od něj klíče a listiny. Zbytek příběhu se odvíjí od vašich dialogových voleb a činů. Nakonec za vaši ochotu získáte prostor, kde můžete v noci nerušeně spát. Je to tam trochu malé, ale na přespávání plně postačující.

3.) Najdete dům ve světě a pokud splňujete požadované, můžete si ho koupit za Goldy.
     – Musíte k domu přijít, kliknout na dveře a následovat instrukce, které vám budou vypsány. Domy zakoupené za Crowny tyto požadavky obcházejí.
     – Některé domy vyžadují splnění konkrétních questů, například dům „Daggerfall Covenant Manor“ vyžaduje achievement „Hero of the Daggerfall Covenant“
     – Pokud chcete vlastnit domy imperialského stylu (Cyrodilic Jungle House, Domus Phrasticus, Strident Springs Demesne), musíte mít koupenou Imperial Edition verzi hry (hráči si jí mohli koupit při pořizování jako vyšší edici hry), nebo vlastnit Digital Imperial Edition Upgrade, který si lze zakoupit v Crown Store.

Prohlídka domů

 

Nejjednodušší cesta k prohlídkám domů je skrze Crown Store. (Otevřete si Crown Store, najdete záložku „Housing“, kliknete na dům pravým tlačítkem myši, zvolíte možnost „preview“ a budete teleportováni.)

Další možnost je otevřít si Collections menu (výchozí tlačítko „U“) a v pravém horním rohu si zvolíte záložku s ikonkou domu. Uvidíte náhledy domů, jejich popisky, kde se nachází a také tlačítko pro rychlý teleport.

– Nezařízené domy lze pořídit za Goldy i za Crowny.
– Zařízené domy lze pořídit jen za Crowny.
– Můžete si domy prohlédnout zařízené i nezařízené a náhled se upraví v reálném čase. Není možné si zařízený dům prohlédnout poté, co ho již vlastníte nezařízený a naopak.

Housing Editor

 

Nástroj pro úpravu a dekoraci domu je propracovaný, intuitivní a pohodlný.

Užitečné rady pro začátečníky (nebo pro ty, co neumí moc anglicky)
{Pozn. Tento návod využívá výchozího rozložení kláves ve hře. Pokud jste si klávesy přednastavili jinak, nemusí vám to sedět.}

Přijdete do vašeho domu, nástroj spustíte klávesou „F5“ a poté pomocí „R“ vyberete z nabídky nábytek, který máte v bance nebo v inventáři. Asistenty, mounty či pety můžete vždy vystavit v každém domě jen jednou. Můžete mít více koní vystavěných ve stáji, ale tudíž musíte mít více druhů koní, aby každý mohl být jednou vystavěn.

S předměty pohybujete myší a sami se můžete ještě pohybovat klasicky „WASD“ tlačítky, takže vaše koordinace v prostoru a manipulace s předmětem je zcela intuitivní a snadná. Kliknutím pravého tlačítka věc zarovnáte na povrch, na který ukážete (podlaha, stěna, strop, stůl atp.), aby vám nelevitovala skříň nad zemí, protože 3D prostor vás může někdy zmást. Pomocí levého tlačítka myši umístíte předmět na zvolenou plochu.

Při umísťování věcí můžete využít i kolečko myši, čímž si předmět posouváte po ose k vám či od vás. Na liště se skilly se vám objeví tlačítka na otáčení předmětu, tudíž můžete využít i je.

Klávesou „T“ si můžete zakázat procházení předmětu skrze stěny, podlahy atp.

Stisknutím „F“ aktivujete „cursor mode“, kdy se vám uvolní myš a vy předmět (stisknutím a táhnutím po zobrazených osách) natočíte do požadovaného úhlu a sklonu.

Na umístěné předměty můžete najet kurzorem (obtáhnou se vám šedě), uchopit je a znovu přesunout jinam. Případně je uchopte a místo přemístění je „R“kem schovejte do inventáře.

Pokud máte např. 4x stejnou židli, tak stačí vybrat jednu, položit a ihned umísťujete další židli, či „R“kem ukončíte pokládání série předmětů.

V případě, že se na svém pozemku z nějakého důvodu nechtěně zastavíte nábytkem a nebudete se moci pohnout, natož dané předměty sebrat do inventáře, použijte klávesu „Z“ pro rychlý přesun do bezpečné zóny v domě („save location“). Zpravidla se jedná o prostor u hlavních dveří, kde se v malém prostoru (max. metr čtvereční) nedá vůbec nic stavět. Nebojte, port není zpoplatněn.

Pokud chcete najít kam jste umístili nějakou věc, stiskněte v housing editoru „R“ a použijte záložku „Retrive“. Díky této funkci uvidíte, kde zhruba je a můžete jí „R“ instantně sebrat do inventáře, ať je kde je. To se hodí, když něco omylem umístíte tak, že vám to nepůjde sebrat (třeba na střechu, kam nedosáhnete).

 

Jak zjistím kolik věcí ještě mohu na pozemku umístit?

Stiskněte v domě „F5“ a poté „R“. Vlevo máte tabulku a v ní se dozvíte, kolik věcí z kolika už na pozemku máte.

Jak dám kamarádovi/kamarádce práva, aby mohl v domě přemisťovat věci?

Spravování povolení přístupu vašich přátel najdete, když zmáčknete v domě „F5“, poté „R“ a vpravo máte ozubená kolečka s nastavením práv („permissions“). Také tam lze spravovat ban-list, načítat seznamy vytvořené v jiných domech atp.
> Visitor – může navštěvovat hlavní dům („primary residence“) i když jste offline.
> Decorator – může navíc hýbat s předměty, ale nemůže vám je brát ani přidávat své věci navíc.

 

Speciální nábytek

 

Kromě „asistentů“ (bankéř, obchodnice), které se sem kupodivu řadí, můžeme mezi speciální nábytek zahrnout veškeré zdroje světla. Ty lze vypínat a zapínat, dle potřeby.

Také židle mají své funkce a na většinu z nich si můžete sednout pomocí interakce (ukážete na židli kurzorem a dáte „E“). Pokud jste v housing editoru (F5), tak vám samozřejmě nepůjde si sednout na židli ani zhasnout světlo (já jen, kdyby se někdo divil, proč mu to nefunguje).

Jelikož je to ještě v testovací fázi, tak se sedání na židle trochu buguje. To se projevuje tak, že si sednete a ihned se zvednete. Nebo si sednete a vaše tělo má skrz sebe opěradlo, či zajedete tělem do spodku židle, protože se jedná o vyšší/širší/hlubší/kratší židli, než jsou střední hodnoty průměrných židlí a prostě to někdo, kdo to nastavoval, nesprávně nastavil. Věřím tomu, že než update vyjde „na ostro“, tak se s tím ještě něco udělá.

Předejít bugu se židlí lze tak, že jí nebudete strkat do stolu, ale dáte tam mezeru, aby se na ní dalo lépe sednout. Na některé židle si zatím nelze sednout. Zpravidla se jedná o židle typu „štokrle“ či „taburet“.

Co asi hodně z vás zajímá je TARGET SKELETON, neboli cvičný panák, známý jako „Training Dummy „. Jeho resistance, životy a obtížnost je shodná s druhým bossem z Veteran Spindleclutch II. (je to ten Gargoyle jménem Bloodspawn). Získat svého skeletona není až tak snadné. Musíte se ho naučit vyrábět a pak samozřejmě i vyrobit. K tomu musíte být vyskillovaný Master Crafter a plnit Master Craft Writs. Za ně dostanete speciální žluté scrolly („Writ Vouchers“) a ty vyměníte u obchodníka jak za plánek, tak za materiál. Vyrobený skeleton není „bound“ a tudíž s ním lze obchodovat. Očekávejte ovšem vyšší cenu, protože zadání Master Craft Writů, jaké jsem ve hře viděla, bylo poměrně drahé a vyžadovalo vyrábět i legendární itemy (zlatá kvalita).

Další speciální novinkou je možnost nechat si vytisknout knihy ze “ Shalidor’s Library „.
Jak se to dělá?

1.) Musíte mít nasbíranou celou kolekci knih, protože vytisknout lze pouze celá kolekce.
     – jedná se o kolekce, které máte, když si otevřete questy („J“) a kliknete na záložku „Lore Library“
     – pokud máte Glenumbra Lore 10/10, půjde to, pokud vám něco chybí, tak ne

2.) Navštívíte libovolného NPC obchodníka „Mystic“, kde se vám v obchodě objeví tato kolekce k zakoupení za Goldy.

3.) Knížky si rozbalíte a získáte tak samostatné knihy. Ty si pak musíte sami nastrkat do knihovny jednu po druhé.
     – knihy půjdou číst i vašimi návštěvníky
     – knihy nebudou dávat skill-up výhody, ani díky nim vaši přátelé nevylevelují „Mage Guild“

Craftovací stoly

 

Dají se koupit u NPC Rolis Hlaalu za „Writ Vouchers“, které získáte plněním Master Craft Writů. Existují všechny typy (woodworking, clothing, blacksmithing, enchanting, alchemy, cooking) a dá se koupit i Dye Station.

Jak si vyrobit domácí setovou crafting station?
Standardní craftovací stoly umožňují klasickou výrobu věcí a nábytku. Pokud chcete mít doma stolek, kde si vyrobíte setové věci, musíte si u stejného NPC (Rolis Hlaalu) koupit crafting station, který se jmenuje „Attunable“. S tímto předmětem navštívíte místo, kde daný set vyrábí, otevřete inventář, najdete attunable stolek, kliknete na něj pravým a dáte „use“. Proběhne animace a stolek se přemění. Takto přeměněný stůl můžete doma umístit pomocí housing editoru.

Unikátní objekty

 

Pokud chcete něco speciálního, můžete se zaměřit ještě na tyto činnosti, kde lze dropnout něco extra:

– Dolmeny (Dark Anchors)
– Rybaření
– Dungeony, trialy (získáte busty zabitých monster, které se vám řadí do Collections a lze je vystavovat na obdiv)
– nákupy od NPC obchodníků všude po světě (více info níže v textu o obchodnících)

 

Výroba nábytku

 

– Různé druhy nábytku jsou všelijak rozházeny do již existujících crafting stolů. Není pravidlem, že dřevěné věci jsou jen ve woodworkingovém stolu. Pár židlí vyrobíte tam a jiné zase jinde. Pro člověka, co to vidí poprvé a snaží se zorientovat, je to neuvěřitelně zmatečné. Tolik kategorií a věcí nelogicky pospolu. Ale zachovejte paniku, dejte tomu čas a bude to lepší.

– Pro výrobu věcí různých stylů, není potřeba umět příslušné crafting motivy. Ano, to znamená, že když nemůžete vyrábět zbraně v orkském stylu, tak ale můžete vyrábět jejich nábytek.

– Některé kusy nábytku vyžadují konkrétní level skillu craftu, mít investované správné pasivní ability atp. Není žádná nová profese.

Tip: Přišla jsem na to, že když v domě zmáčknete „F5“ a pak „R“, tak v záložce vpravo s ikonkou koruny je seznam věcí, které si lze koupit za Crowny. Tam je vše pospolu – stoly u stolů, postele u postelí a tak. Navíc si vše můžete zdarma prohlédnout všechno a tím ušetříte za „pokus&omyl“ craty, protože orientace podle miniatur itemů bývá matoucí (nevíte rozměry atp.). Jakmile si vyhlídnete kus nábytku, zapamatujte si název a do jaké kategorie patří. Pak jen projděte u všech craftingových stolů příslušné oblasti a podle názvu hledejte. Pokud nenajdete nic, zřejmě to vyžaduje nějaký blueprint nebo se to dá koupit u NPC, popřípadě je to exkluzivní item za Crowny, ale z osobní zkušenosti vím, že co se nábytku týče, tak naprostá většina věcí se dá takto prohlédnout a podle toho i pohodlně najít a vyrobit.

 

Materiály

 

Nové materiály na výrobu nábytku padají pří sbírání klasických surovin a dá se s nimi obchodovat. Dále potřebujete kameny stylu, traitové kameny, itemy na zvyšování kvality zbraní a zbroje, runy, jídlo atp.

 

NPC obchodníci s nábytkem

 

V městech lze najít vedle klasických obchodníků nově také obchodníky s nábytkem. Ovšem nutno podotknout, že v tyto NPC v různých městech prodávají různé předměty.
1.) Achievement Furnisher / Accolade Furnisher – je typ obchodníka, který vám prodá exkluzivní věci, pokud splníte příslušné achievementy za Goldy (nebo v Cyrodiilu za AP).

2.) Home Goods Furnisher – prodává předměty, které nevyžadují nic navíc, kromě zaplacení stanovené ceny v Goldech.

3.) Luxury Furnisher – je víkendový obchodník, který prodává exkluzivní předměty. Nachází se v The Hollow City (Coldharbour) v domě “ Cicero’s Food & General Goods“. Na PTS serveru v době mého zkoumání/hraní prodával 4 svatební dekorace.

4.) Shadowy Supplier – pokud máte aktivovanou stejnojmennou pasivní abilitu, tak vám může toto NPC v libovolném Outlaw náhodně nabídnout speciální itemy s tématikou Dark Brotherhood.

5.) Běžní obchodníci jako „blacksmither“, které najdete ve městech u příslušných craftících domů, nabízejí další možné itemy, jako např. cedule s motivem craftingu, blueprinty na nábytek, materiály a jiné.

 

Housing Achievementy

 

V záložce s achievementy se objevily nové. Pokud vlastníte některé domy, můžete mít i speciální tituly, např. za vlastnictví všech „Manors“ získáte titul „Countess“ (komtesa).

LIST DOMŮ:

 

 • „Staple Homes“ – základní domy
 •  
  • × Hospodské pokoje:
  •  
   • Mara’s Kiss Public House [ALTMER]
    Lokalita: Vulkhel Guard
    Cena: QUEST
  •  
   • The Ebony Flask Inn Room [DUNMER]
    Lokalita: Davon’s Watch
    Cena: QUEST
  •  
   • The Rosy Lion [BRETON]
    Lokalita: Daggerfall City
    Cena: QUEST
 •  
  • × Apartmány:
  •  
  •  
   • Barbed Hook Private Room [ALTMER]
    Aurdion, Skywatch / 11,000 Gold
  •  
   • Flaming Nix Deluxe Garret [DUNMER]
    Deshaan, Mourhold / 13,000 Gold
  •  
   • Sisters of the Sands Apartment [REDGUARD]
    Alik’r, Sentinel / 12,000 Gold
 •  
  • × „Small Homes“ – malé domy:
  •  
   • Autumn’s-Gate [NORD]
    The Rift, Nimalten / 60,000 Gold
  •  
   • Black Vine Villa [ALTMER]
    Malabal Tor, Baandari Trading Post / 54,000 Gold
  •  
   • Captain Margaux’s Place [BRETON]
    Glenumbra, Daggerfall / 56,000 Gold
  •  
   • Cyrodilic Jungle House [*IMPERIAL*]
    Malabor Tor / 71,000 Gold
  •  
   • Hammerdeck End [ORC]
    Stormhaven / 65,000 Gold
  •  
   • Humblemud [ARGONIAN]
    Bal Foyen, Dhalmora/ 40,000 Gold
  •  
   • Kragenhome [DUNMER]
    Stonefalls / 69,000 Gold
  •  
   • Moonmirth House [KHAJIIT]
    Khenarthi’s Roost / 50,000 Gold
  •  
   • Snugpod [BOSMER]
    Grahtwood, Elden Root / 45,000 Gold
  •  
   • Twin Arches [REDGUARD]
    Bangkorai / 73,000 Gold
 •  
  • × „Classic Homes“ = klasické domy
  •  
   • Domy střední velikosti (medium):
   •  
    • Bouldertree Refuge [BOSMER]
     Greenshade / 190,000 Gold
   •  
    • Cliffshade [ALTMER]
     Greenshade / 255,000 Gold
   •  
   •  
    • Domus Phrasticus [*IMPERIAL*]
     Craglorn / 295,000 Gold
   •  
   •  
    • Grymharth’s Woe [NORD]
     Eastmarch / 280,000 Gold
   •  
    • House of the Silent Magnifico [REDGUARD]
     Alikr Desert / 320,000 Gold
   •  
    • Mournoth Keep [ORC]
     Bangkorai /325,000 Gold
   •  
    • Ravenhurst [BRETON]
     Rivenspire / 260,000 Gold
   •  
    • Sleek Creek House [KHAJIIT]
     Reaper’s March / 335,000 Gold
   •  
    • The Ample Domicile [ARGONIAN]
     Shadowfen / 195,000 Gold
   •  
    • Velothi Reverie [DUNMER]
     Deshaan / 323,000 Gold
  •  
   • × Large Homes
    • Dawnshadow [KHAJIIT]
     Reaper’s March / 1,275,000 Gold
   •  
    • Forsaken Stronghold [ORC]
     Bangkorai / 1,285,000 Gold
   •  
    • Gardner House [BRETON]
     Stormhaven, Wayrest / 1,015,000 Gold
   •  
    • Hunding’s Palatial Hall [REDGUARD]
     Stros M’Kai / 1,295,000 Gold
   •  
    • Mathiisen Manor [ALTMER]
     Auridon / 1,025,000 Gold
   •  
    • Old Mistveil Manor [NORD]
     The Rift / 1,020,000 Gold
   •  
    • Quondam Indorilia [DUNMER]
     Deshaan / 1,265,000 Gold
   •  
    • Stay-Moist Mansion [ARGONIAN]
     Shadowfen / 760,000 Gold
   •  
    • Strident Springs Demesne [*IMPERIAL*]
     Reaper’s March / 1,280,000 Gold
   •  
    • The Gorinir Estate [BOSMER]
     Grathwood / 780,000 Gold
  •  
  •  
   • × Notable Homes
   •  
    • × Manors
    •  
     • Daggerfall Overlook [BRETON]
      Glenumbra / 3,780,000 Gold
    •  
     • Ebonheart Chateau [DUNMER]
      Stonefalls / 3,785,000 Gold
    •  
     • Serenity Falls Estate [KHAJIIT]
      Reaper’s March / 3,775,000 Gold

 

 

Master crafting writs

 

× Zadávající NPC: Rolis Hlaalu
× Lokalita: hlavní město aliance / místo, kde se odevzdávají klasické daily crafting writy
× Náročnost:
– drahé (vyžaduje itemy na fialovou a zlatou kvalitu, materiály, kameny stylů, traitové kameny)
– velmi náročné na výzkumy (potřeba umět craftit setové itemy i třeba 9ti traitové)
× Odměna: Writ Vouchers (lze je získat v různém množství dle náročnosti zadání), za které si u stejného NPC lze koupit speciální vzácné itemy (viz screen)

 

Ukázky zadání questů:

Nové motivy

 

1.) The Silken Ring – lze jej najít v Cradle of Shadows dungeonu z DLC Shadows of the Hist, kde padají z posledního bosse. Vyšší level dungeonu = větší drop chance a na Veteran Hard mode je drop zaručen na 100%. Kameny stylu „Distilled Slowsilver“ padají náhodně z bosů.

2.) The Mazzatun – lze jej najít v Ruins of Mazzatun dungeonu z DLC Shadows of the Hist, kde padají z posledního bosse. Vyšší level dungeonu = větší drop chance a na Veteran Hard mode je drop zaručen na 100%. Kameny stylu „Leviathan Scrimshaw“ padají náhodně z bosů.

3.) The Ra Gada – padají v Craglornu raritně za dokončení „Focus Points“ (nevím, co tím myslí) a pokud máte štěstí, tak i z world-bossů a bossů v dungeonech

4.) The Ebony – stylový kámen, lístky i knihu motivu lze koupit za Writ Vouchers u NPC Rolis Hlaalu, která se nachází v hlavních městech aliancí na místě odevzdávání daily crafting writů do beden.

Zvýšení champion pointů

 

Dosavadní strop 561 se zvedá na 600. Víc to není třeba komentovat.

 

DALŠÍ ZMĚNY:

– Imperial City – obchodníci budou nabízet nové věci
– Odměny z Questů v Cyrodiilských městech se změní

 1. Autor: Volf | Přidáno: 8.1.2017, 21:03

  pises ze bude iba 39 domov, nie je to malo? ci sa tym mysli 39 typov domov

 2. Autor: AnnieCZE | Přidáno: 8.1.2017, 21:38

  Přeložila jsem to z oficiálních stránek: „This free update introduces our player housing system with 39 uniquely-themed homes you can acquire throughout Tamriel.“

  Počty sedí. Ve hře je 10 ras a každá má 3 domy (malý, střední, velký). To je 30 domů. Navíc 3 velká sídla dle aliance + 3 hospodské pokoje + 3 apartmány. To je 39 nemovitostí. Navíc bude za Crowny extra jakási jeskyně v Craglornu a malý ostrov pod Grathwoodem, ale to je mimo možnosti nákupu za Goldy. Takže teoreticky 41.

  Je to málo? Když to sepíšeš na papír, budeš se sotva vejít na jednu A4ku. Je to stále málo? Tak jinak – pokud v každém domě strávíš 5 minut, zabere ti prohlídka celkem (39 x 5 = 195 minut) 3 hodiny a 15 minut. Stále je to málo? VÁŽNĚ?! 😀 Nemyslím si. Na vydání je to extra hodně. Další domy budou časem přibývat. Rozhodně není všem dnům konec.

 3. Autor: Alfik | Přidáno: 9.1.2017, 12:19

  Tak ještě nějakej ten Gildhaus ať máme kde pochlastávat a chvástat se jizvama! 😀

 4. Autor: Meny | Přidáno: 10.1.2017, 10:14

  Krasne napsany clanek. Verim, ze ne jen me bude ku pomoci. Jen tak dal! 🙂

 5. Autor: AnnieCZE | Přidáno: 14.1.2017, 09:05

  Děkuji, snažila jsem se. I když to tak nevypadá, zabere to hodně času. Na oficiálních stránkách napíšou „byly přidáni obchodníci s nábytkem“ a toť vše. Jenže kde jsou, co prodávají, za kolik a další informace, to už neřeknou a pak lítej po celém Tamrielu a hledej 😀 Tak když je člověk zvědavý a nestačí mu to, holt bude lítat po tom Tamrielu a hledat, no. 😀

 6. Autor: Snejk66 | Přidáno: 24.2.2017, 12:44

  Ahoj…fajn clanok…prosim o radu…mam v Maras Kiss cimru…ako ziskat nejaku bednu, skrinu…proste nieco do coho mozem ukladat itemy…mam stale plny inventar…uz som kupil 4 rozsirenia inventaru…ale proste potrebujem nejaky ulozny priestor….V Havene som kupil od jedneho obchodnika blueprint na nejaku bednu..myslel som, ze sa do nej bude dat ukladat, ale ta bedna sa da len proste polozit a nic viac…nejaka rada by sa nenasla…vopred dakujem

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0