Trend: Bossové ve Wrothgaru – XP farma?

| 29.3.2016 │ Článek

Jak snadno a rychle získat až dva champion pointy denně navíc? Stačí obíhat s náhodnými lidmi bosse ve Wrothgaru a sdílet si questy, které vám zadávají v hospodě za severní hradbou města. Každý si tam může za den vyzvednout jeden quest a podělit se o něj skupinou lidí. Tudíž za den můžete splnit klidně všech šest questů. Z odměn navíc padají zajímavé sety (BriarheartTrinimac’s Valor, Mark of the Pariah) pro healery, tanky, staminové hráče a také nové Malacath motivy. Z bossů padají „potash„, což jsou kameny na craft ve stylu Malacath. Pro pořádek dodávám, že oblast je součástí DLC Orsinium a musíte ho vlastnit nebo být plátcem měsíčních poplatků.

Existují nepsaná pravidla, která si komunita pro tyto účely vytvořila. Záměrně se scházejí, sdílejí si questy a společně je plní.  Stačí se v jejich systému zorientovat a přizpůsobit se jim. Pokusím se vám přiblížit, jak to všechno funguje. Nejprve se ale podíváme na samotné úkoly, jejich náročnost a záludnosti.

Heresy of Ignorance – „zanda“ nebo „dolmen“

 

Screenshot_20160329_160051

 

V tomto úkolu musíte zabít Zandu (Unfinished Dolmen) a aktivovat tři obelisky. Ideální je jít nejdříve na bosse a pak pokračovat severně, seskočit po směru vodopádu, nezabít se pádem (ideálně se trefte dole do vody) a tam máte hned několik obelisků u sebe – dva hned dole na pobřeží a jeden na malém ostrůvku u vodopádu. Zároveň jste velmi blízko wayshrine pro rychlý teleport, takže ideální.

Co se týče bosse, tak Zanda patří k těm nejtěžším z nich. Mělo by vás na něj být dostatek lidí. Na začátku máte hodně mobek, pak se budou otevírat portály a z nich polezou otravní scampové. Vše je potřeba likvidovat. Navíc jsou na zemi modré plameny, takže zbytečně neuhořte. Draku podobající se Zanda chrlí oheň, občas si dupne, ale nejvíce škody napáchají spíše ohně na zemi a množství mobek, než její hrůzu nahánějící vzhled.

Nature’s Bounty – „cori“

 

Screenshot_20160329_123724

Na vyznačených pláních se pohybují aury, ke kterým stačí přijít a aktivovat animaci jejich zavírání. Cestou od wayshrine k bossovi jich jistě zvládnete všech šest najít a zavřít. Mají rychlý respawn a je jich tam dost. Vypadají jako červenočerné oblaky. Co se bosse týče, stačí ho zabít, tam nic extra těžkého není. Jen si dávejte pozor, když do sebe začne tlouct, aby vás nesmetla jeho vlna zuřivosti, jinak je to hodný boss. Má rád přírodu, však tyhle typy znáte…

Snow & Steam – „nyz“

 

Screenshot_20160328_123150

Dwarvenské roboty znáte. Vždy je s nimi legrace, ale když se naštvou, tak se naštvou.  Cestou k nim aktivujte tři dwarvenské mechanismy, podobající se poklopům od kanalizace. Nachází se v zimní přírodě v okolí bosse a hlídají je goblini se svými psy. Pak vás čeká přehlídka nejrůznějších dwenmerských stojů s bossem na konci. U něho je potřeba si hlídat, zda nemá kolem sebe energetický štít. Pokud ano, bude vám vaše útoky odrážet. Pokud chcete spáchat sebevraždu, tak je ideální je do něj házet full damage. To jste na zemi než řeknete dwenmer. Pokud máte útoky na bázi sání (např. použití resto staff), tak to bude mnohem lepší v té fázi používat. Mimo fázi se štítem snese všechno. Pozor na vypouštění páry z hrudníku a z otvoru v zádech, to dost bolí. Umí se také točit a sekat kolem sebe. Jinak je hodný, poslušný a hodí se do každého šrotu.

Scholarly Salvage – „ogre“

 

Screenshot_20160328_124200

V úkolu máte sebrat 20 listů, které vám spadnou jako loot po zabití libovolných ogrů v dané lokalitě. Boss je jednoduchý. Vyvolává si zmrzlé ogry, které ho mohou healovat, občas buší do země, ale dle mého nejlehčí boss.

Meat for Masses – „poa“

 

Screenshot_20160329_120816

 

Splnit tento úkol trvá nejdéle. Je potřeba získat 50x „stew meat“ ze zabitých mamutů (cca 3-8ks/zvíře), medvědů (cca 3-5ks/zvíře), jelenů (0-1 ks/zvíře), enchantere (cca 3-8ks/zvíře) nebo mrožů (0-1ks/zvíře). Jelikož „random“ lidé ve skupině většinou nejsou příliš ohleduplní, zpravidla vám všechno vyvraždí a pak musíte čekat na respawn. Boss má jednu hlavní zákeřnost a tou je jedovatý výpar. To zelené na zemi může být vaše smrt, tak se snažte s tím moc nekamarádit.

Reeking of foul play -„edu“

 

Screenshot_20160328_121310

Starý protivný goblin s královskými manýry se usídlil hned u města. Hodně křičí, komanduje své poddané a kupodivu jich má hojné množství. Vyplatí se mít plošné útoky a jinak to není složitý boss. Součástí úkolu je osvobodit tři vězně, které v okolí bosse zadržují skupinky goblinů se psy. Na fotce jsem sice skoro mrtvá, ale zkuste si sami fotit a bojovat současně 😀

 

Pravidla pro skupinové questění:

 

1.) Každý quest / boss má svou zkratku, která zkracuje a kombinuje název bosse. Vždy můžete plnit pouze jeden úkol současně, tudíž pokud se chcete k někomu přidávat, vždy zrušte váš stávající quest a nechte si sdílet ten skupinový.

zanda nebo dolmen (= Heresy of Ignorance)

cori (= Nature’s Bounty)

nyz (= Snow & Steam)

ogre (= Scholarly Salvage)

poa (= Meat for Masses)

edu (= Reeking of foul play)

2.) Člověk, který skládá skupinu lidí na konkrétního bosse píše do zone-chatu zhruba následující:

LFM zanda

LFM +zanda

LFM +zanda, can share Q

Používaná zkratka LFM znamená „Looking for more“ = hledám více lidí. Vždy napíše zkratku bosse, takže víte, na co se chystá jít. Někdy nás i ujišťuje, že může sdílet quest k dané výpravě a někdy se může ptát po konkrétním questu.

3.) Pokud se chcete do jeho skupiny přidat, napíšete do zone-chatu znaménko „+“ a zkratku bosse. Například +edu, +cori nebo +poa. Většinou vám hned přijde pozvání do skupiny a po přijetí vám odešlou quest. Před zahájením bitvy se vždy podívejte, zda ten quest máte. Případně si o něj poproste. Ono v tom spěchu se na to občas zapomene a když je po bitvě, tak to nebudete mít započítané, což pak zamrzí.

4.) Mezi znaménkem „+“ a zkratkou bosse se zpravidla nepíše mezera. Pokud jí tam máte, je možné, že vám pozvání do skupiny nepřijde. Stejně tak vás mohou od pozvání do skupiny dělit vaše překlepy, nevhodně napsaná malá a velká písmena, nebo to, že již v nějaké skupině jste (tu případně ihned opusťte a napište si to „+edu“ do chatu znova).

Proč taková složitá pravidla? Není to snad jedno, jak to napíšu? Není, vysvětlím. Mnoho lidí totiž používá pro své pohodlí addon Autoinvite. V něm si leader skupiny nastaví sledovaný řetězec znaků (např. +edu) a addon pak sám kontroluje zone chat. Pokud najde shodu znaků (+edu) se stanoveným řetězcem (+edu), tak daným hráčům sám pošle pozvánku do skupiny. Samozřejmě nevidíme, co si tam nastavil na sledování a proto je potřeba znaky dodržovat přesně podle pozvánky. Je rozdíl mezi LFM +zanda  / LFM +Zanda / LFM +ZANDA. Zpravidla se vše píše malými písmeny, ale znáte lidi, občas jim to nedojde nebo chtějí být výjimeční. Radši to pište tak, jak to napsal ten člověk do chatu a máte své jisté – mezery, velikost písmen, vše tak, jak to je v pozvánce.

 

Pravidla, která byste měli dodržovat, pokud skupinu chcete zakládat vy:

 

1.) Naberte si úkol, dopravte se na místo k bossovi a pak teprve napište vyvolávací formuli do chatu. Usnadníte to hodně lidem, kteří se na vás pak mohou rovnou teleportovat a je to svižnější.

2.) Nebojte se pozvat hodně lidí a sdílejte jim questy průběžně. Berte v potaz, že někdo se k vám přidal a přitom ještě teprve odevzdává předchozí quest, takže bude potřebovat sdílení trochu později. Ideální je buď mít Autoinvite a soustředit se jen na sdílení questu nebo chodit ve dvou a poprosit kamaráda, že jeden z vás bude nabírat lidi a druhý pravidelně klikat na sdílení questu. Případně můžete dělat vše sami, uklikáte se, ale dá se to tak taky zvládnout.

3.) Když už se skupina schází na místě u bosse a vypadá to, že by akce mohla začít, dejte ještě poslední zvolání tzv. last call. Skupině pak dejte vědět, že se začne za minutu.

/z LFM +edu LAST CALL

/g start in 1 min

4.) Ohleduplný člověk píše do chatu, že boss fight začal a skončil. Ať se tam lidé neženou zbytečně, když to třeba nestíhají.

/z edu started

/z edu finished (nebo „edu done /edu over / no edu here“, jak je libo :-D)

5.) Po zabití bosse NIKDY nerozpouštějte skupinu, ale naopak – nechte jí být a nebojte se jí opustit, když jí už nepotřebujete. Ostatní lidé musí ještě plnit přiřazený úkol a to jde mnohem lépe, když skupina stále existuje.

  1. Autor: Pechy | Přidáno: 4.4.2016, 16:55

    Pěkný článek, jenom musím poupravit, že se nepíše „zanda“ ale +dolmen

  2. Autor: AnnieCZE | Přidáno: 5.4.2016, 05:47

    Pechy, píše se „+zanda“ a ne „dolmen“. Chodím tyhle daily už několik měsíců. Za tu dobu jsem v chatu viděla „dolmen“ jen jednou, jinak vždy je to právě „zanda“, co lidé používají.

  3. Autor: AnnieCZE | Přidáno: 20.5.2016, 10:46

    Hele, možná máš taky pravdu, protože teď jsem si založila postavu za Ebonhearth Pact a tam ve vašem Wrothgaru opravdu lidé píší „+dolmen“. U nás (DC) ale zásadně píší +zanda. 😀 To je zajímavé.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0