Exkluzivní Q&A pro web rerolled.org

| 26.11.2013 │ Ask us Anything

Čas nadešel! Zenimax odpověděl na otázky webu rerolled.org. Nedostali odpovědi na všechny otázky, nicméně Zenimax zodpověděl solidní množství.


Jak dlouho už Elder Scrolls Online vyvíjíte? Jaké byly vaše koncepty předtím, než jste se ustálili na tom, který teď realizujete?

Zenimax Online Studios bylo založeno v roce 2007, a od začátku jsme věděli, že chceme vytvořit epickou online Elder Scrolls hru s třístranným PvP. Projekt prošel mnoha změnami v průběhu let, stejně tak jako mnoho her, nicméně tyto základy zůstaly. Elder Scrolls Online je také jediná hra, na kterou se plně soustředíme.
Originální koncept byl vytvořit ultimátní Elder Scrolls hru v online prostředí. Během let jsme ale přidali některé věci, které v plánu dříve nebyly, jako například first person pohled, kompas, a redefinování grafické stránky hry tak, aby vypadala opravdu jako Elder Scrolls.

 

Můžete nám povědět něco o dungeonech / jeskyních, které se budou vyskytovat v PvP zóně?

Rozdílnost je kořením života, jak se říká, a my se tímto pravidlem řídíme, řpedevším pokud jde v zážitek v Elder Scrolls Online PvP. Jestli chcete prostě běhat kolem a bojovat s nepřáteli, můžete. Pokud ovšem chcete změnit styl, chceme se ujistit, že budete mít dostatek aktivit, ktrých se v Cyrodiilu můžete zúčastnit.Kromě účasti v alianční válce, bránění, dobývání, a obléhání pevností můžete v Cyrodiilu navštívit spoustu jiných míst — města, vesnice, 18 dungeonů, .. V Cyrodiilu najdete i jiné aktivity, jako nepříklad questy, a velké množství monster.

 

Hlavní náplní Elder Scrolls Online endgame experience by mělo být třístranné PvP v Cyrodiilu. Hra má vyjít už na jaře, jak je možné, že jsme ještě neviděli žádné PvP video?

Až uvážíme, že je správný čas prezentovat PvP, uděláme to. Uděláme to v brzké budoucnosti.

 

Máte nějaké plány na vylepšení first person módu?

Zatím ne.

 

Jak vážně berou developeři PvP v Elder Scrolls Online? Budou hráči moci postupovat end game contentem i v případě, že budou hrát především PvP?

PvP je pro nás obrovsky důležitá část hry, tvrdě pracujeme na jeho hloubce a systémech. Do války aliancí můžete vstoupit už na levelu 10, a od té chvíle můžete svůj charakter vylepšovat a levelovat jen a pouze v PvP, pokud budete chtít. Nemáme žádné statistiky, které ovlivňují jen PvP schopnosti, takže nebudete používáním PVP gearu nijak penalizováni v jiných aspektech hry. Chceme, aby PvP v ESO bylo kompletně soběstačným stylem hry, takže budete moci být v PvP vybavení kompetitivní i v PvP.

 

Vymýšlíte nové a kreativní cesty, jak předejít přemrštěnému používání crowd controlů v PvP? Také bych ve hře rád viděl větší možnosti, jak předejít CCčkům, než jen pouhé break-free ability.

Každý může utratit svoji staminu na osvobození z CC efektů. Tato akce vás také učiní imuními vůči dalším CC efektům po 8 vteřin. Tato akce nemá žádný cooldown, ale musíme mít staminu. Pokud máte staminu a rozhodnete se ji použít pro osvobození z CC efektů, nebudou na vás působit. Ve hře je také spousta abilit, které obdržíte ze skill stromů, a pomůžou vám předcházet CC efektům: například Immovable (učiní vás imuním vůči stunům a zpomalení), nebo Purge (odstraní dva negativní efekty, a sníží dobu jejich trvání).

 

Proč jsme zatím neviděli žádný oficiální gameplay nad level 10? Mám strach, že low level content bude opravdu skvělý, ale například nad level 20 už nebude.

Máme celé týmy lidí, kteří pracují na contentu, který bude ve hře při jejím launchi. Některé z těchto týmů jsou zaměřeny čistě na high-level content. Už jste měli možnost vidět některá videa nad level 10, ale levely většinou nejsou v popředí našich videí. Například na videu z QuakeConu byly charaktery nad level 20.V budoucnu můžete očekávat daleko více high-level videí.

 1. Autor: firewrath | Přidáno: 27.11.2013, 05:28

  ja by som chcel vedet aky bude max lvl lebo niekne som sa dočítal že bude 50 ale podla mna je to nejak málo nomohlo by to byt aspon 100 ???

 2. Autor: bulljoker | Přidáno: 27.11.2013, 05:40

  nebo rovnou 1000 že aby neměli co přidávat v případným dalším datadisku.. levelení není žádná podstatná stránka MMO a lidi to většinou nebaví.. 50 bude stačit prosímtě

 3. Autor: raven | Přidáno: 27.11.2013, 07:00

  Maximální level bude 50, nicméně budou rozsáhlé možnosti alternativní progrese. Skilly si budeš vylepšovat i po dosažení maximálního levelu.

  Level v ESO tudíž bude znamenat mnohem méně, než level například ve WoW, a pouhý fakt, že se dostaneš na level 50 nebude znamenat, že jsi dokončil hru.

 4. Autor: Elder | Přidáno: 27.11.2013, 08:55

  Sedm let vyvoje je peknych 🙂 Jsem na to vsechno fakt zvedavej. Co je pro me plos, ze nerozlisujou pvp a pve equip, pac neni vetsi pruda, nez prehazovat eq a ziskavat dva ruzny sety a jeden z nich nosit v batuzkach 🙂

 5. Autor: lordrek | Přidáno: 27.11.2013, 13:07

  Super článok, ma teší, že Zenimax sa snaží spojiť v spoluprácu PvP a PvE tým, že bude jednotný gear a top získate v raidoch, alebo pri crafte, je to otázne či naozaj top! Ale takto sa aspoň potiera rozdiel medzi PvP a PvE, veď sme všetci spoluhráči tak prečo nespolupracovať. 🙂

 6. Autor: Heav | Přidáno: 27.11.2013, 15:49

  PvP je pro nás obrovsky důležitá část hry…

  a pak se probudil…

 7. Autor: lehesil | Přidáno: 27.11.2013, 19:10

  Nemám rád príliš vysoký LVL, je tam veľa zbytočných skillov, väčší chaos a neprehľadnosť

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0