ESO live: PvP event a procházka Vvardenfellem

| 27.2.2017 │ ESO Live| PvE| PvP

ESO Live je moderovaný živý přenos, ve kterém nám komunitní lídři společně s vybranými vývojáři hry postupně představují novinky, prezentují chystané změny, eventy či DLCčka a zodpovídají vybrané dotazy diváků. Tyto přenosy lze sledovat živě na Twitch kanále Bethesdy nebo Zenimaxu. Shrňme si nejdůležitější informace z nejnovějšího (včerejšího) streamu mýma očima.

 

Oficiální soutěž pro nadšené dekoratéry

 

V úvodu streamu nám bylo prozrazeno malé tajemství, že začátkem března bude probíhat speciální soutěž určená všem nadšencům do bydlení a dekorování. Soutěžit budeme moci až ve čtyřech kategoriích a jednou z cen bude například digitální edice ESO: Morrowind. Více informací se dozvíme při zahájení soutěže 6. března.

 

Týdenní PvP event s dvojitými AP odměnami

 

V týdnu od 27.2. do 6.3. bude probíhat velký test PvP serverů. Pro toto období budou v PvP zónách na všech serverech vypnuté Champion Pointy (CP) a zdvojnásobené odměny v podobě aliančních bodů (AP). Všechna získaná data budou důkladně analyzována a pomohou vývojářům zlepšit stávající stav PvP. Hlavním důvodem, proč testy neprobíhají jen na testovacích (PTS) serverech je ten, že vývojáři potřebují server podrobně sledovat při velké zátěži v reálném provozu a k tomu by se na PTS nejspíš nikdy nedopracovali. Vypnutí CP není z důvodu „menšího lagování“, jak se mnozí mohou domnívat, ale jde spíše o to, že v soubojích bez CP je o něco menší objem dat ke zpětné analýze a je potřeba postupovat po menších krocích. Brian Wheeler, který vede PvP konstrukční tým, doufá, že hráči jim pomohou a budou bojovat, dobývat a řádit v PvP přesně tak, jak jsou zvyklí a že se podaří ze získaných dat postupně hru odladit. Naznačil, že je možné, že jeden týden nebude stačit a že se za nějakou dobu může „event“ opakovat, ale pokud to povede ke skutečnému zlepšení situace, tak je potřeba společně spolupracovat. Když hráči týmu odhalí slabiny a vývojáři k nim mají zároveň i velmi přesná a konkrétní data, mohou je prozkoumat, diagnostikovat a opravit. Zaměřit se chtějí konkrétně na dobývání a velké souboje, jež tyto aktivity provází, ale sledovat budou i zabírání districtů v Imperial City.

 

Procházka Vvardenfellem

 

Žádný příběhový spoiler ve videu nehledejte. Kreativní ředitel Rich Lambert nás provázel po vybraných cestách Vvardenfellu, ale nikoliv příběhových, pouze těch kamenných, hliněných, mokrých i suchých. V prvních záběrech nám ukazuje kostým, který bude možno získat časem za splnění blíže nespecifikovaného questu v této nové oblasti. Projde se krátce městem, ukáže pár nových typů domů a dále pokračuje po cestě přírodou. Krajina přechází v bažiny a můžeme zde vidět i novou flóru – tedy především mnoho hub rozlišných barev, tvarů a velikostí. V této oblasti je atmosféra zvláštně zamíchaná. Vidím zde zápas mezi přírodou a vybudovanými stavbami, kdy se kupříkladu kolem vysoké věže motají houby, jako by jen chtěli obejmout (nebo uškrtit, kdoví). Nejasné jsou také hranice mezi zatravněnou plochou, bažinami a vydechující sopkou, kde místy prolínají různé biomy, jako by jeden chtěl vytlačit ten druhý, ale zároveň jím byl pohlcován a nemohl se z jeho spár vymanit. Tedy alespoň na mne toto místo takto působí. Zajímavých míst je tu prý mnoho. Jedno nám hned Rich ukázal – tábořiště, v němž žijí Ashlanders. Zvláštní je tím, že je částečně ukryto v obřím mrtvém blátokrabovi.  Také jsme nahlédli, jak vypadá uvnitř jedna taková obří „houbověž“. Tu bych přirovnala k bosmerským „megastromům“, protože skrývá patra, žijí tam lidé a funguje jako živoucí dům.

„Boudou v nové lokaci domy ke koupi?“
Ano. Dokonce si budete moci i za splněné achievementy nakoupit nějaké zajímavé věci.


 

Archiv přenosu si můžete přehrát zde:

 

Video pochází z webu www.twitch.tv

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0