Elder Scrolls Online: Veteran content

| 27.3.2014 │ Novinky

Dnes tu máme překlad článku z oficiálního webu, podíváme se blíž na slibovaný End-game obsah pro 50. úrovně. Po dosáhnutí max lvlu se dá pořád bojovat v Cyrodiilu, procházet dungeony znovu na těžší obtížnost, můžete získávat Veteran hodnosti a podívat se do Adventure zóny. S Paulem Sagem se podíváme blíž právě na jednu z nich – Craglorn.

Jednou z hlavních myšlenek Elder Scrolls Online je dovolit hráčům, aby si dělali co chtějí. Asi už jste to od nás slyšeli, nebo jste to zažili na vlastní kůži. Brnění jaké chcete, zbraně jaké chcete, skilly podle vašeho herního stylu, zvolit si roli, přeměnit se, plnit úkoly různými způsoby nebo je úplně ignorovat a jen tak se toulat krajinou. Myšlenka je založena na tom, že když se budete moct sami rozhodovat, víc vás to sblíží s vaší postavou. Navíc každý chce dělat něco trochu jiného, slyšel jsem spoustu hráčů básnit o tom, jak skvělé je chodit raidy, nebo sólovat, nebo tvořit malé skupinky a chodit PvP. Každý má rád trochu něco jiného a proto nejde všechny zaškatulkovat do jedné skupiny.

Nicméně je mnoho lidí, kteří by měli tu samou postavu pro více věcí a v různých modech. Proto nemáme žádný PvP gear a PvE gear a proto umožňujeme a vyzýváme hráče, aby skillovali více užitečných schopností, které se jim můžou hodit. Chceme se vyhnout tomu, že na každou situaci se bude logovat jiná postava. V pondělí na solo jednu postavu, v úterý na hraní ve skupině zase jinou a třetí do pvp. Měli byste být schopni mít jednu postavu pro všechno, nic by tomu nemělo bránit.

To je naše filozofie při tvorbě ESO – hraj tak jak chceš hrát – a to zahrnuje i náš end-game obsah.

veteran content

Typy end-game obsahu:

I když můžete PvP hrát od 10. úrovně, podstata Alianční války je v opakování, takže má smysl to brát jako eng-game obsah. Je spousta způsobů jak hrát ESO, ale tady jsou ty nejzákladnější a nejběžnější, které se dají pokládat za Veteran obsah.

Solo nebo Duo PvP:

Můžete projít celý Cyrodiil a plnit úkoly, sbírat materiál, ponořit se do světa a hledat Skyshardy – to samé jako v PvE zónách. Samozřejmě ale v Cyrodiilu nebudete sami a nikdy nejeste opravdu v bezpečí, kdykoliv se můžete ocitnout uprostřed nastražené léčky v podobě přepadné nepřátel vaší aliance. V Cyrodiilu naleznete spoustu zajímavých věcí, ale za určitého rizika…

PvP malých skupin:

Takové skupiny (někdy označované jako gankovací skupiny) pobíhají po celém Cyrodiilu, zabírají farmy a jiné zdroje důležité pro pevnosti. Taky si mohou vyhlédnout jinou skupinku nebo jednotlivce a poslat je zpátky do základní pevnosti. Dobře sehraná parta si jistě najde své uplatnění napříč celým Cyrodiilem.

PvP velkých skupin:

Velké skupiny si berou za úkol obsazování a bránění pevností, zabírání Elder Scrolls a blokování nových posil do obléhané pevnosti. Tady už se koordinovanost skutečně vyplatí.

Solo nebo duo PvE:

Naše zóny pro veterány (hraní obsahu jiných aliancí) jsou základem našeho solo/duo PvE. Když jsem v minulosti říkal, že skutečná hra začíná na úrovni 50, tohle jsem tím myslel. Jakmile dostanete přístup do ostatních aliancí, budete mít k dispozici všechno, co jste dělali do této chvíle. Dark Anchory, úkoly, skyshardy, crafting, achievementy, všechno co jste dělali do úrovně 50 máte k dispozici a všechno pro Veteranské hodnosti.

Skupinky do PvE pro 4 lidi:

Pro tyto skupinky jsou Veteran Dungeony. Je to nová výzva s novým příběhem, který pokračuje tam, kde skončil ten z dungeonu pro nízké levely. Je důvod proč je opakovat, protože se k nim vztahují obtížné achievementy. Celkem ve hře počítáme se šesti Veteran dungy.

Craglorn (Adventure zóna):

První Adventure zóna v ESO se jmenuje Craglorn a je umístěna mezi Hammerfell a Cyrodiil. Celý obsah zóny je postaven pro skupinu pro 4 hráče. Příběh se točí okolo zmizení constelace hvězd z oblohy, takže Bojovník, Mág, Zloděj a Had hrají své role při odhalování tajemství Craglornu.

Představte si oblast podobnou těm běžným v PvE zónách, ale navrženou pro skupinu čtyř lidí. Můžete zkoumat příběh nebo jen tak prozkoumávat. Máte instanci sami pro sebe, kde najdete bosse i skyshardy. Jsou zde také události podobné Dark Anchor, jenže daleko těžší. Jsou zde také oblasti s odlišným příběhem, který se k nim vztahuje – podobné jako velké dungy v PvE oblastech. A to je pouze vrcholek ledovce: menší události, celá dějová linie, úkoly, více příležitostí ke craftingu a vstup do Trials – naší oblasti pro velké skupiny Veteránů.

camlorn

Skupinky do PvE pro 12 lidí:

Trials (zkoušky). Dvanáct lidí, kteří se snaží probojovat se neuvěřitelně těžkým prostředím. Obsahuje startovní oblast, kde si můžete domluvit taktiku a strategii a pak samotnou oblast Trial. V Trial budete mít omzený počet oživení, známých jako Soul Reservoir (zásobník duší). Příliš mnoho oživení a svou zkoušku nesplníte. Přežít mohou jen ti nejlepší a ti nejvíc sehraní. Budete obklopeni nepřáteli, které nebude snadné porazit, odehrávat se to bude v jedněch z nejhezčích lokací v ESO. Pokud zkoušku absolvujete a přežijete, dostanete se do žebříčku. Zatímco budete bojovat, čas bude ubíhat a každý chyba, včetně smrti, přidá čas navíc. Pokud uděláte vše správně a dokonale, dostanete se na první místo v žebříčku. Pokud ne, můžete to zkusit znovu.

Co přinese budoucnost?

Při popisu end-game obsahu je jasné, že tady máme starý systém (pro nižší levely), potom rozšíření již zaběhlého systému (veteran dungy) a potom úplně nový systém, čistě pro úrovně 50. V budoucnu bychom mohli přidat víc nových věcí, například závody koní. Myslíte si, že svého koně krmíte dostatečně dobře aby byl rychlý? A jste připraveni přesvědčit i ostatní o svých jezdeckých kvalitách?

To je jen malá ochutnávka toho, co chceme do ESO ještě přidat. Nevytváříte svoji postavu jen pro jednu nebo dvě věci, ale pro všechno, co svět nabízí a nabídne. Nerozlišujeme jednotlivé hráče na PvE a PvP, bereme je jako hráče a chceme všechny podporovat ve stylu hraní, jaký si zvolí.

Co si o obsahu pro eng-game myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích, nebo diskutujte na fóru.

final

 1. Autor: fortrens | Přidáno: 27.3.2014, 17:16

  Závody koní, to zní dobře, ale doufám, že to bude nějak propracované, aby to nebyla jen nějaká patlanina 🙂
  Na Craglorn se těším, snad to bude opravdu výzva, nechcu, aby to byla jen další lokace, kterou chodím ve skupině..

 2. Autor: Gordias | Přidáno: 27.3.2014, 18:40

  6 veteran dungů? Nebyla v plánui obtížnější verze všech 16ti dungů?

  • Autor: Erendil | Přidáno: 27.3.2014, 19:36

   „For group-based Veteran PvE experience, we have our Veteran Dungeons. Veteran dungeons are new experiences and challenges with different stories that take off from where lower-level dungeons ended. There are reasons to repeat them, as they have very difficult achievements associated with them. We will ship with six Veteran Dungeons. „

 3. Autor: Gordias | Přidáno: 28.3.2014, 00:50

  Tak to jo … mno uvidíme 🙂

 4. Autor: Jeimy | Přidáno: 28.3.2014, 12:59

  Pekne zhrnutie, diky za preklad. Ja len dufam, ze co najskor daju von zlodejsku gildu a Temne bratstvo. Bez nich je to len polovicne Elder Scrolls a som si isty, ze su tak popularne, ze pritiahnu velke mnozstvo ludi. Rovnako aj adventure zones a tie ich trials by mali byt vonku do mesiaca po spusteny, inak budu lamentovat nad ubytkom ludi po 30 dnoch a budu sa „divit“ ako rychlo hraci skonzumovali obsah.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0