Elder Scrolls Online: Rafting

| 1.4.2014 │ Novinky

Nedávno jsme vás na webu informovali o Raftingu v ESO. I když se to zdálo jako obyčejný překlep (rafting místo Crafting), nyní se ukázalo, že by to mohla být pravda. Plánuje snad Zenimax vedle závodu koní i podobnou disciplínu na vodě? Opravdu přibudou lodě do ESO? A jaký by to mohlo mít vliv na boj v Cyrodiilu? Pojďme se společně podívat, jak to vlastně bude.

Už nějakou dobu víme, že by se v Elder Scrolls Online mohly objevit závody koní. Svého koně musíte správně krmit a pak už bude na vašich jezdeckých schopnostech, jestli dosáhnete cíle jako první, nebo skončíte mezi poraženými. Koně jsou s námi v sérii TES už nějakou dobu, ale i přes to, že ve hrách voda bývá, lodě jsme nikdy nemohli přímo ovládat. Jistě, sem tam se objeví takový počin od moderské komunity (skvělá vikingská loď do Skyrimu), ale nikdy nebyly součásti samotné hry. Změní se to s přichodem ESO?

Nedávno jsme narazili na zajímavé postřehy od interního betatestera, které naznačují, že něco jako loďky by se ve hře časem mohlo objevit. Asi by se těžko jednalo o velké těžkopádné lodě, srovnatelné s tou, která vás ve Skyrimu vozila na Solstheim, ale menší čluny pro jednoho (možná i více) postav, určené pro rychlý pohyb po vodě vypadají reálně. Už v datadisku pro Skyrim (Dawnguard) jsme se člunem dopravovali na hrad Volkihar, jde tedy jen o to, aby se čluny daly ovládat stejně jako kůň. To by mohlo znamena převrat v bojích v Cyrodiilu, nyní je totiž plavání prakticky znemožněno, kvůli nenasytným masožravým rybám – Slaughter fish. Cestování po vodě by tak bojím v Cyrodiilu a celému PvP dodalo zcela nový rozměr.

Člun by se mohl dát vylepšovat stejně jako kůň – rychlost, odolnost proti útokům ryb a kapacita lidí. Mohl by tak sloužit jako skvělý a hlavně rychlý transportní prostředek. Nicméně je tady zcela jasně vidět další využití craftingu – práce se dřevem a vyrábění lodí ve stylu jiných ras.

A jak takový člun získat. Zatím to není možné, ale po rozšíření hry, hlavně se jedná o rozšíření mapy směrem od Bravilu na jih a dalších míst u jiných aliancí, by se uvolnilo dost místa pro vodní aktivity. A tím se dostáváme k té nejdůležitější věci, ne jen pro všechny PvP nadšence, ale pro všechny. A tím je…

Rafting

argonian-boat-1V každé Alianci bude jedno město, kde bude tato aktivita zpřístupněna a tam se budete muset vydat nejdřív. Zatím se neví nic jistě, ale u Ebonheart pactu by to měl být Riften. Tam najdete Argoniánského velitele klubu nadšeců Raftingu, který vám prodá člun (raft), se kterým budete sjíždět řeku od Imperial City, přes Bravil až do moře. Argoniánci budou ve značné výhodě, pokud jim někdo zničí raft. Díky racial bonusu budou moct dohnat jiného závodníka a dostat se na jejich raft. Ale není třeba se bát, že závody nebudou vyrovnané, i jiné rasy budou mít bonusy a hovoří se dokonce i o nových skillech, jako je kousání dřeva a dělání děr do člunu pro Orky, střílení ohnivých fireballů pro Dunmery a Altmery nebo opíjení soupeřů medovinou pro Nordy.

Jak se vám líbí nový koncept lodí? Těšíte se? Dejte vědět v komentářích.

 

final

 1. Autor: Yagito1 | Přidáno: 1.4.2014, 08:57

  Miluju 1. Dubna…

 2. Autor: Muminnek | Přidáno: 1.4.2014, 09:09

  Ty jo, tak tohle vypadá na celkem dobrý úlet. Jestli pak ještě budou kromě závodů koní i závody lodiček, podle popisů možných nových skillů to tak pomalu vypadá, tak bychom se nudit nemuseli.

  • Autor: Muminnek | Přidáno: 1.4.2014, 09:11

   Aha, no jo. Jsem se nechala nachytat :).

 3. Autor: Zabi | Přidáno: 1.4.2014, 09:10

  Určitě bych v budoucnu uvítal – pomocí své loďky (po vylepšení lodě) odcestovat na jiné neprozkoumané ostrovy.

  = pro 50 lv, kteří už prozkoumali celý Tamriel (každý ostrov by obsahoval speciální dungeony …[doprava pouze lodí, teleportace nemožná])

 4. Autor: Flois | Přidáno: 1.4.2014, 11:00

  Tak ten začátek není vůbec blbej nápad 🙂 Třeba se jednou z vtipu stane prorocka vize 😀

 5. Autor: Argus | Přidáno: 1.4.2014, 15:07

  Já bych to ještě vylepšil, na co koně a lodičky, když můžeme mít obojživelný hroší mounty. Víte kolik má takovej hroch výhod?:-D a nějaká štika si na něj nepříjde, aspoň by se hippouš zadarmo nažral.-D

 6. Autor: doomar | Přidáno: 1.4.2014, 18:03

  po tom čo som sa už dnes namotal že sa bude znovu volit prezident som už bol na apríle pozornejší ale článok ma pobavil 🙂

 7. Autor: McP | Přidáno: 2.4.2014, 09:15

  Pekny napad na aprilovy zart 🙂 Dobre je to 🙂

 8. Autor: ithuriel | Přidáno: 2.4.2014, 15:55

  Zdravim tohle bude OT, ale uz nevim jak dal to resit. Dokazu se prihlasit na stranku, ale uz se nedokazu pod stejnym heslem prihlasit na forum. Muze mi nekdo plz poradit jak si zmenit heslo na forum? Dik moc

  • Autor: Erendil | Přidáno: 2.4.2014, 16:13

   To protože web a fórum jsou dvě různé věci 🙂 Já mám na oboje jiné heslo – jedno je wordpress adruhé vbulletin. Každopádně nech si poslat heslo na fórum, za předpokladu že tam vůbec jsi zaregistrovaný,

 9. Autor: ithuriel | Přidáno: 2.4.2014, 16:21

  Samozrejme, ze jsem zaregistrovany, ale stranka od fora zadny reset hesla nenabizi, zkousel jsem admina a zatim nic 🙂 Prihlaseny jsem, pokud me teda nekdo z nejakyho duvodu (trebas 2mesice neaktivity) nesmazal.

 10. Autor: Yessica | Přidáno: 3.4.2014, 14:54

  Hej tak kdyby tohle dali do hry, tak bych to pařil dnem i nocí :DDD, mazec. (ano vím, že to bylo psáno 1.dubna)

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0