Maelstrom Aréna (MSA)

Součástí DLC Orsinium, případně pro členy ESO+, je v oblasti Wrothgar dostupná speciální SOLO aréna (tj. pouze pro jednoho hráče), která je obdobou Dragonstar Areny. Má 10 levelů a každý z nich je tvořen 5ti koly. Čtyři kola jsou vždy vlny mobek a v pátém kole je součástí vlny i závěrečný boss (či více bossů). Každých pět kol uzavírá jeden level, po kterém si ničím nerušeni vyzvednete odměnu z truhly, můžete se opravit u obchodníka a až budete připravení, projdete portálem a pokračujete dál. Úmrtím pokračujete v dané fázi, kde jste umřeli.

 

Postup v aréně se vám uchovává společně s questem, který máte. Pokud arénu opustíte, tak vždy pokračujete od začátku daného levelu, nikoliv třeba od posledního kola s bossem. Když chcete jít úplně od začátku (např. kvůli achievementu “zvládnout MSA bez smrti”), musíte quest zrušit a znovu nabrat. Veteran verze se nastavuje v nastavení skupiny (klávesa “P”), i když jste solo. Aréna se přizpůsobí vždy vašemu levelu.

 

Pokud dokončíte MSA na veteran verzi, získáte speciální zbraň. Tyto bonusy fungují současně s jedovými lektvary slotnutými vedle zbraně:

 

Maelstrom’s Bow:
Increases the damage of Volley by 8 per 0.5 seconds, stacking over the duration of Volley. While equipped, grants 190 additional Weapon Damage.

 

Maelstrom’s Staff:

Targets affected by Wall of Elements take 387 additional damage from your Light and Heavy Attacks. While equipped grants 190 additional Spell Damage.

 

Maelstrom’s Sword:

Your Low Slash grants 430 additional damage and restores 232 additional Stamina on your next filly charged Heavy Attack within 5 seconds. While equipped, grants 1651 additional Physical and Spell Resistance.

 

Maelstrom’s Mace:

Your Low Slash grants 430 additional damage and restores 232 additional Stamina on your next filly charged Heavy Attack within 5 seconds. While equipped, grants 1651 additional Physical and Spell Resistance.

 

Maelstrom’s Axe / Dagger:

Your Flurry grants 387 additional Weapon and Spell Damage on the next single target damage over time effect cast within 4 seconds. While equipped, grants 94 Weapon Damage. Has a 50% chance to trigger per equipped weapon with this enchant.

 

Maelstrom’s Restoration Staff:

Regeneration restores 481 Magicka to you when it critically heals a target. Can occur once every 4 seconds. While equipped, grants 688 additional Spell Critical.

 

Maelstrom’s Great Sword / Battle Axe / Maul:

Your Critical Charge deals an additional 4300 Physical Damage over 5 seconds. While equipped increases Weapon Damage by 190.