Dungeony

Rychlé Menu:

Undaunted Daily Pledges  │ Trialy  │  Maelstrom Aréna (MSA)  │  Dragonstar Aréna (DSA)


FAQ:

Jak poznám, zda jsem již v dungeonu byl/a či ne?

Zda jste tam někdy už byli, to asi nezjistíte, ale zda jste ho splnili, to ano, to se dá zjistit. Pro všechny dungeony platí, že pokud je jejich značka na mapě černá, tak jste dungeon nedokončili a pokud je již bílá, daný dungeon máte splněný. Pouze u dungeonu s dvojí možností obtížnosti ikonka zbělá už ve chvíli, když dungeon dokončíte alespoň na jednu obtížnost a nikoliv až po zdolání obou variant obtížnosti.

Jak mohu přepnout dungeon na jinou obtížnost?

Tato možnost funguje u group dungeonů (tj. pro 4 hráče) a u trialů (12). Pokud jste dosáhli levelu 50, máte v nastavení skupiny (klávesa “P”) možnost přepínat mezi normal a veteran obtížností (je to někde nahoře uprostřed). Před vstupem do dungeonu musíte mít vybranou vhodnou variantu a pak se vám dungeon, do kterého následně vstoupíte, přepne na zvolenou obtížnost. Pokud je někdo uvnitř, nejspíš to přepnout nepůjde tak se ujistěte, že jsou vaši spoluhráči venku. Na každé obtížnosti je quest a čeká na vás skill point jako odměna za dokončení. Některé group dungeony momentálně nemají veteran verze.

Dungeony pouze s “normal” verzí obtížnosti, nikoliv veteran:

Arx Corinium, Direfrost Keep, Tempest Island, Volenfell, Blackheart Haven, Blessed Crucible, Selene’s Web, Vaults of Madness

Jak funguje nástroj group finder?

Pro group dungeony je možno využít group finder, jenž vám pomůže vyhledat spoluhráče. V nastavení skupiny (klávesa “P”) si vyberte vaší roli (healer, tank, damage, nejlépe jednu) a poté si vyberte obtížnost a najděte si v seznamu název dungeonu. Následně se připojte do řady (“join queue”) a čekejte, až vám hra najde náhodné spoluhráče, kteří těž čekají na tento dungeon.

Součástí tohoto nástroje je i možnost jít náhodný dungeon, a každý den tak za splnění této výzvy získat velké množství XP bodů (cca 100 000) a speciální odměnu e-mailem (oblečení, soul gemy …)

Běžné dungeony

Hořící pochodeň na mapě značí běžný dungeon. Ten byste měli zvládnout projít sami, ale je možné, že vám pomůže náhodný kolemjdoucí hráč, protože tento dungeon je veřejně přístupný. V každém takovém dungeonu najdete zpravidla jednoho bosse, případně ještě skyshard. Ovšem nemusí to tak být vždy. Některé dungeony skyshardy nemají a někdy zase mají více než jednoho bosse.

Specifické dungeony se stejnou značkou na mapě jsou v Cyrodiilu a jejich zvláštností je, že někdy (ne vždy) musíte konkrétní minibosse zabít ve správném pořadí, aby se vám objevil hlavní boss, jehož respawn může být i několik desítek minut.

Za splnění dungeonu zabitím bosse se vám úspěch započítává do achievementů, jejichž nadřazeným achievementem je “Cave Delver”, díky kterému můžete splnit achievement “Master Exlorer” a tím získat přidružené odměny, jako jsou barvy či tituly.

 

Public dungeony

V každé oblasti na mapě je vždy jeden speciální dungeon pro 4 hráče, vyznačený značkou velké jeskyně. Tento dungeon je veřejný, takže do něj může vejít kdykoliv kdokoliv. Nachází se v něm několik mini-bossů a také quest, za který kromě standardní odměny a skill pointu získáte také speciální “mementos”, které se vám zařadí do záložky “collections”, skryté pod klávesou “U”. Tyto “mementos” se dají aktivovat a vždy vyvolají specifickou animaci, zpravidla související alespoň trochu s daným public dungeonem. Některé dříve dávaly speciální buffy (např. Fetish of Anger dával na 20s vyšší Fire Resistance, tj. odolnost vůči ohni), ale již nic takového nedělají a slouží pouze k vašemu pobavení.

 

Group dungeony

V každé oblasti na mapě je vždy jeden speciální skupinový dungeon pro 4 hráče, vyznačený značkou velkých dveří. Takový dungeon zpravidla* nezvládnete sami, ale potřebujete skupinu hráčů nejlépe složenou jedním healerem, jedním tankem a dvěma DPSky.

Tyto dungeony až na výjimky (Arx Corinium, Direfrost Keep, Tempest Island, Volenfell, Blackheart Haven, Blessed Crucible, Selene’s Web, Vaults of Madness) mají dvě úrovně obtížnosti a lze z každého z nich tedy získat až dva skill poity – za normal a za veteran verzi. Každý group dungeon máš svůj příběh, své hrdiny a padouchy.

* “zpravidla nezvládnete sami” – to je pravda, ale někdo by mohl poznamenat, že to vlastně není úplně pravda a že jsou způsoby, kdy si nastavíte dungeon na nižší obtížnost skrze leadera s nižším levelem a ano, pak to pravděpodobně zvládnete i sami. Jenže to je cílený čin a nikoliv přirozený. Ovšem existuje-li taková možnost, tak je potřeba připojit jí k výroku.