Dozvuky E3

| 15.8.2013 │ E3

Největší herní veletrh skončil doslova před pár hodinami, a my můžeme pomalu začít bilancovat, jak se Zenimaxu povedla prezentace jejich několikaroční práce. Protože jsme na E3 osobně nebyli, podíváme se na názory přímo zúčastněných – na názory velkých světových herních webů, a webů mapujících MMO prostředí. Také se zaměříme na to, jak si vedla přímá konkurence Elder Scrolls Online.


GameSpot

 

 

GameSpot je nejnavštěvovanější stránka referující o hrách, proto na názorech tohoto webu velmi záleží. Bohužel. GameSpotu se vystoupení Elder Scrolls Online na E3 nelíbilo, dle jejich názoru nepřineslo nic nového, a v porovnání s konkurenty Zenimax řádně zaostal. Video dle jejich názoru bylo o ničem, a ohlášením vydání na konzole proti sobě Zenimax popudil část komunity. Dle GameSPotu Elder Scrolls Online prohrálo na celé čáře s ArcheAge.

Z konkrétních výroků redaktorů, kteří měli možnost hrát demo vypichuji: „Kromě toho, že jsem byl v Daggerfallu, jsem dělal klasické questové obchůzky jako v dalších desítkách MMO …“, „ArcheAge je něco nového, a Elder Scrolls Online je MMO podle starého receptu.“


TenTonHammer

 

 

TenTonHammer nevynesl jednoznačný verdikt, protože letošní přítomnost tohoto webu o MMO hrách byla velmi sporadická, nicméně jejich letošním šampionem se stal Wildstar, nikoliv Elder Scrolls Online. I tak web přinesl celkem pozitivní review, a o Elder Scrolls Online hojně referoval.


IGN

 

 

IGN je na poměry herních webů velmi objektivní stránka. Ač se zdržela přímých soudů, o Elder Scrolls Online referovala celkem poctivě, a přinesla velký preview. Letošní E3 byla ale z pohledu jejich redaktorů po stránce MMO her velmi slabá.


Massively

 

 

I přes vlnu informací o EverQuestu si Massively udělalo čas na několik velmi pozitivních článků o Elder Scrolls Online. Redaktoři tohoto webu byli hrou zjevně zaujati, a prezentaci na E3 si užili. Jediná kritika padla na hlavu videa, které je podle jich jedním z nejhorších a nejnudnějších trailerů, které mohl Zenimax vyprodukovat.


Česká média

 

 

Ani jsme nečekali, že budou česká média o Elder Scrolls Online informovat, a měli jsme pravdu – téměř ani řádka, kromě zmínky, že hra vyjde na konzole.


Jak si vedla konkurence?

 

 

Elder Scrolls Online mělo na letošní E3 3 hlavní rivaly. Byli jím WildStar, Sci-fi MMORPG od tvůrců WoW, Final Fantasy XIV, fantasy MMO ze světa FF od Square Enix, a ArcheAge, fantasy sandbox od Trionu.

Jak správně zmiňuje IGN, ani jedna z her se nijak extra neblýskla. Od WildStaru se čekalo mnohem víc, a tak jeho nevýrazná stopa zanechává pachuť v ústech. WildStar má přitom vyjít už tento rok. Square Enix s FF XIV díru do světa taky neudělal, i když prezentace hry byla určitě výraznější a úspěšnější, než v případě Elder Scrolls Online a WildStaru. Hra má ale vyjít už za 2 měsíce, a proto je to pochopitelné. ArcheAge se stal jednookým králem mezi slepými, alespoň podle většiny názorů. Hra nebyla masově prezentována, a přesto upoutala pozornost a je na ni spoustu pozitivních ohlasů. ArcheAge má do Evropy dojít začátkem příštího roku.

S trochou nadászky se dá říct, že celý MMO aspekt E3 byl zastíněn oznámením EverQuest Next, který se na letošní E3 neprezentoval.

Co říci na závěr? Máme před sebou ještě minimálně půlrok čekání, a to je hlavní informace, kterou jsme si z letošní E3 mohli odnést. Za půl roku Zenimax může změnit a odprezentovat ještě spoustu věcí, a my se budeme těšit na to, s čím nás v následujících měsících seznámí. Čeká nás PAX Prime, Gamescom, a další akce, na kterých Elder Scrolls Online zajisté nebude chybět.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0