DLC a existující edice hry

Hra The Elder Scrolls Online vyšla 4.4.2014 a vyžadovala měsíční placení. Od 17.3.2015 je měsíční placení dobrovolné a při té příležitosti proběhla změna názvu na The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Vše, co do té doby bylo do hry přidáno se považuje za základ hry a dále se rozvíjí skrze placený DLC obsah.

Do hry byla přidána měna “Crowns”, která se dá získat jen za reálné peníze. Za tuto měnu si lze koupit DLC obsah, kostýmy, mounty a různé věci, které nemají charakter “pay to win”, ale zpravila se jedná o vizuální a kosmetické prvky. Ano, dají se tam koupit i lektvary a jídlo, ale ve hře lze vyrobit snadno stejné nebo ještě lepší věci. Cokoliv si koupíte z vizuálních prvků, mountů či petů, máte vždy na account a nikoliv jen na postavu.

Za placení měsíčních poplatků se stáváte “ESO+ member” a po dobu platnosti máte tyto výhody:

– téměř nekonečný batoh na materiály
– dvakrát větší místo ve vlastní bance
– dvojnásobné množství předmětů umístěné ve vašich domech
– odemknuta všechna dostupná DLCčka po dobu platnosti vašeho členství (neplatí pro odemčení upgradu „Morrowind“, ten si musíte koupit)
– o 10% více Goldů a XPček
– o 10% rychlejší výzkumy traitů
– 1500 Crowns za každý měsíc členství

V případě, že si členství předplatíte na více dní než na měsíc, získáte přepočtený počet Crowns naráz.


EDICE HRY:

 

1.) IMPERIAL EDITION

2.) GOLD EDITION

3.) MORROWIND EDITION


IMPERIAL EDITION

 

Na obrázku můžete vidět imperialského (císařského) bojovníka na svém bílém koni.

–  obsahuje základní hru bez DLC
–  500 Crowns
–  bílého císařského koně, kterého máte k dispozici zdarma od začátku hraní pro všechny vaše postavy (stisknete “U”, najdete si “mounts” a na koně dvakrát kliknete. Koně vyvoláte a schováte pomocí “H”)
–  peta blátokraba (mudcrab pet)
–  rozšíření o hratelnou rasu “Imperial race
–  možnost převést si většinu vybavení vzhledem na “imperial” (kliknutí pravým tlačítkem např. na kalhoty, se vám otevře možnost “convert to imperial style” a jejich vzhled se nenávratně změní)
– vyrábět věci v imperiálském vzhledu (ale jen pro sebe)
– svitek “Mara”, jenž vám umožní svatbu s jiným člověkem

Svatba? Jak to funguje? K čemu to je? Půjdete spolu do kostela, ale funguje to jen tam, kde má Mara oltář (rozhlédněte se, je to takový kámen velký někde poblíž oltáře), dáte si svitek do Quick baru (tlačítko “I” a pak “Q” a přetáhnete to tam, aktivuje se to Qčkem, pohybem myši si vyberete svitek a pak jen zmáčknete Q, když ukazujete kurzorem na vaší drahou polovičku), kliknete s ním na vyvoleného/vyvolenou a pokud svazek přijme, dá vám to prsteny a když je nosíte a hrajete spolu, máte +10% XP boost na expení společně.

Tato edice již není ke koupi na oficiálních stránkách, ale v obchodech se ještě prodává.

Vše, co obsahuje se dá se koupit i zvlášť za Crowny (jen toho kraba už za Crowny neseženete).

POZOR! IMPERIAL EDICE NEOBSAHUJE IMPERIAL CITY DLC! Jsou to dvě různé věci a často si to noví hráči pletou.

 


GOLD EDITION

 

–  obsahuje základní hru a tyto 4 DLCčka: Imperial City, Orsinium, Thieves Guild, Dark Brotherhood
–  500 Crowns
–  světle hnědého koně “Palomino horse”, kterého máte k dispozici zdarma od začátku hraní pro všechny vaše postavy (stisknete “U”, najdete si “mounts” a na koně dvakrát kliknete. Koně vyvoláte a schováte pomocí “H”)

 

Palomino Horse ve své plné kráse. V dobách poplatků byl tento kůň získatelný skrze tehdy označovaný DLC obsah. Dnes se dá pořídit za Crowny v Crown Store.


MORROWIND EDITION

 

Edice rozšiřuje hru o další kapitolu příběhu. Přidává Battlegroundy (tj. pvp minihry pro 4vs4vs4 hráče nezávisle na alinaci).

Morrowind vám poskytne:
– novou herní class jménem Warden
– ostrov Vvardenfell s nádhernou přírodou, historicky významnými místy, mnoho příběhů, questů a dobrodružství
– battlegroundy
– nový Trial, dungeony
Více konkrétních informací v článku: http://elderscrolls-online.tiscali.cz/novinky-morrowindu-update-14/


ANY RACE ANY ALLIANCE

 

V obchodech můžete narazit na rozšíření s názvem „EXPLORER’S PACK„. Jedná se o balíček do hry, který se aktivuje na accountu (na oficiálním webu po přihlášení) a dá vám kromě jednoho peta a hromadu map s poklady, především možnost hrát za libovolnou rasu nezávisle na alianci. Toto konkrétní rozšíření se jmenuje „Any Race Any Alliance“ a lze si koupit i ve hře v Crown Store za Crowny/reálné peníze, ovšem tam se jmenuje „ADVENTURE PACK„. Bez tohoto rozšíření nemůžete být např. Khajiit z Ebonheart Pactu, protože každá aliance má 3 přidružené rasy a Khajiit patří do aliance Aldmeri Dominion. Rozšíření „Any Race Any Alliance“ nezahrnuje hratelnou rasu Imperial, která je součástí Imperial Edition. Nicméně pokud jí máte a hrajete za Imperiála, můžete být v jakékoliv alianci a nepotřebujete k tomu toto rozšíření.


VYDANÁ DLC:

 

1.) IMPERIAL CITY (14.6.2015)

2.) ORSINIUM (2.11.2015)

3.) THIEVES GUILD (7.3.2016)

4.) DARK BROTHERHOOD (31.5.2016)

5.) SHADOWS OF THE HIST (1.8.2016)

6.) HORNS OF THE REACH (vyjde 08/2017)

7.) CLOCKWORK CITY (vyjde 2017)


DLC: IMPERIAL CITY

 

Počasí v Imperial City je převážně daedrické. Občas čekejme pády nižších daeder, ojediněle elitních velitelů a bossů.

Rozšiřuje hraní o novou PvP/PvE lokaci Imperial City, kam se dostanete tak, že navštívíte PvP zónu Cyrodiil  (od 10.levelu, v záložce “L” si zvolíte kampaň a pomocí kontextového menu se tam lze portnout) a kolem Imperial city máte takové 3 ikonky na mapě a když tam dojedete, tak tam je vchod do kanalizace města. Ocitnete se v základně vaší aliance. Město má dvě úrovně – kanály (sewers) a město (city). Tyto dvě části jsou navzájem propojené žebříky.

Imperial City (zkratka IC) poskytuje vlastní questy, skyshardy, novou měnu (Telvary) a vzhledem k PvP aspektům rozšiřuje vaší zábavu na nekonečno hodin. Dále se zde dají vyrábět sety Armor master (9-traits), Redistributor (7-traits) a Noble’s Conquest (5-traits). 

Telvary získáváte za zabíjení nepřátel (i hráčů). Pokud vás ale něco zabije, přijdete o ně, ale můžete si je uschovat v bance, kde jsou v bezpečí. Čím více Telvarů u sebe máte, tím více získáváte, ovšem riskujete. Za Telvary si lze koupit materiál, runy, speciální sety (spíše do PvP) nebo polymorphy (vizuály, kterými se změníte v Daedru – nehratelnou rasu).

Takto vypadá vzhled armoru ve stylu Xivkyn. Z leva: medium, heavy a light armor.

 

Z PvE monster také padají speciální “shards” úlomky a pokud jich nasbíráte 60, můžete otevřít tajné dveře (Trophy Vault) a vybrat si extra odměnu. Odměna se liší dle konkrétních dveří. Kromě prstenu, šperku či zbraně, obsahuje také stránky oblíbeního Xivkyn motivu, což umožňuje vyrábět jiný druh daedrického vzhledu armoru a zbraní. Tyto „shards“ úlomky můžete ve větším množství (130) využít k otevírání „vaults“ dveří s odměnami v dungeonech White-Gold Tower (WGT) a Imperial City Prison (ICP), kde padají příslušné sety (WGT = Spell Power Cure, Essence Thief, Brands of Imperium; ICP = Scathing Mage, Sheer Venom, Leeching Plate) .

 

Název „dveří“ Set (2 items) (3items)  
Bone Shard Trophy Vault Willpower adds 1451 Magicka adds 193 Spell Power Větší šance na neck.
Ethereal Trophy Vault Willpower adds 1451 Magicka adds 193 Spell Power Větší šance na ring.
Clawed Trophy Vault Agility adds 1451 Stamina adds 193 Weapon Damage Větší šance na neck.
Monstrous Tooth Trophy Vault Agility adds 1451 Stamina adds 193 Weapon Damage Větší šance na ring.
Legionary Trophy Vault Endurance adds 1596 Health adds 193 Stamina Recovery Větší šance na neck.
Planar Armor Trophy Vault Endurance adds 1596 Health adds 193 Stamina Recovery Větší šance na ring.

 

DLC dále obsahuje dva dungeony – Imperial City Prison (ICP) a White-Gold Tower (WGT). Ty patří k těm obtížnějším dungeonům ve hře.


DLC: ORSINIUM

 

 

Orsinium přidává velkou hratelnou oblast Wrothgar, která se nachází ve východní části pohoří High Rock. Tato země patří Orkům a tak se můžete dočkat mnoha zajímavých questů, odhalení různých příběhů a nádherných zákoutí.

Na mapě se nacházejí skyshardy, world bossové pro skupinové zabíjení, dungeony, dva public dungeony (Old Orsinium, Rkindaleft) a náročná Maelstorm aréna (pro jednoho hráče), kde ve veteran verzi v posledním kole padají zajímavé jednosetové zbraně. Získat tu můžete listy na motivy (Ancient Orc, Malacath, Trinimac) a vyrábět sety Julianos (6-traits), Morkuldin (9-trait) a Trial by Fire (3-traits).

Specialitou v tomto DLC je existence muzea „House of Orsimer Glories„, do něhož můžete hledat konkrétní exponáty po celé mapě a splnit si tak unikátní achievement, za který obdržíte 3 kostýmy.

Dále můžete plnit denní úkoly z hospody za městem a získávat odměny v podobě setových zbrojí (a celkem dost XP a tak se i dobře leveluje). Článek o tom si můžete přečíst na našem webu – odkaz zde.

Relikvie, tajné mapy, vzácné předměty a nebo jen staré harampádí? Pomozte doplnit prázdná místa v muzeu s DLC Orsinium.


DLC: THIEVES GUILD

 

Krást a nebýt viděn – to je potřeba dodržovat, pokud chcete být úspěšným zlodějem.

Zlodějská guilda byla vždy lákadlem pro mnohé hráče her TES série. Toto DLC vám přidá přístup do Hew’s Bane. Malý pouštní poloostrov v jižní oblasti pojmenované Khefrem. Kdysi sem přišel princ Hubalajad a ze zdejší neúrodné zeminy postupně vybudoval úrodné údolí. Větší část pevniny je zastavena městem Abah’s Landing, kde potulní osamělí cestovatelé občas přicházejí o své peněženky.

Kromě nových questů, bossů, shyshardů a dungenů, na vás čeká nová pasivní skill linie, díky které bude moci být skutečným zlodějským mistrem. Pokud dosáhnete správné úrovně a splníte dostatek questů, odemkne se vám možnost chodit nové daily – heisty. Tam musíte v časovém limitu (7 minut) v dané lokaci vyloupit konkrétní počet truhel (zpravidla 3) a nikdo vás u toho nesmí vidět (a pokud ano, strhne se vám minuta za každého, kdo vás viděl). Odměnou vám mohou být peníze a nový motiv Thieves Guild. Kromě něho lze ještě získat motiv Abah’s Watch (za „nástěnkové“ opakovačky s okrádáním lidí a vykrádáním truhel) a z bossů padá Outlaw motiv.

Vaši noví přátelé z Thieves Guildy. Z leva Zeira (Guild Master),“vy“, Quen, Silver-Claw, Velsa, Walks-Softly.

Chcete titul „Master Thief„? Tak splňte speciální achievement a ukradněte všechny vzácné předměty ze seznamu. Jsou střežené po celém Tamrielu, ale s vaší malou pomocí budou konečně na jednom místě. Za to vás Thieves Guilda zasype zlatem (doslova).

V Hew’s Bane můžete vyrábět tyto sety: Tava’s Favor (5-traits), Clever Alchemist (7-traits) a Eternal Hunt (9-traits).


DLC: DARK BROTHERHOOD

 

Temné bratrstvo vás přivítá mezi své členy. Vypravíte se na dobrodružnou cestu plnou krve, mrtvol a plížení. Používejte Blade Of Woe a posílejte duše k Sithisovi, pánu temnot a jedinému Bohu, jehož uctívá Bratrstvo.

Blade Of Woe“ představuje dýku, kterou vaše postava nosí nezávisle na svých zbraní. Je schovaná a dá se vytáhnout jen tehdy, plížíte-li se za zády humanoidního tvora, kdy jí jedním bodnutím či seknutím sprovodíte ze světa živých. Nefunguje v PvP ani na bosse či elitní enemy.

DLC obsahuje nové questy, bosse, skyshardy, pasivní skill linii, oblast Gold Coast s městy Anvil a Kvatch. Pokud budete plnit questovou linii, otevře se vám možnost chodit daily „sacraments„, což jsou úkoly od Bratrstva související se zabíjením – samozřejmě nesmíte být viděni, neslyšeni, vyžaduje to rychlost a mrštnost. Za sacramenty můžete získat motiv Dark Brotherhood, z bossů Assasins League, z daily na nástěnkách pak Minotaur a Order Of The Hour.

V Gold Coastu lze vyrábět tyto sety: Kvatch Gladiator (5-traits), Varen’s Legacy (7-traits) a Pelinal’s Aptitude (9-trait).

 

 


DLC: SHADOWS OF THE HIST

 

Toto DLC nepřidává žádnou novou oblast ani skill linii. Přidává pouze dva dungeony Cradle of Shadows a Ruins of Mazzatun.

Cradle of Shadows

Připojte se k Argoniánům z Temného bratrstva v jejich souboji proti skupině potulných assassinů, kteří chtějí do Black Marsh přinést vražedný chaos. Cradle of Shadows je dungeon pro 4 hráče a dá se hrát v lehké i těžké verzi. Dokážete zabít všechny bosse a získat jejich hlavy? Pokud ano, čeká na vás monster head Velidreth.

Ruins of Mazzatun

Risknete cestu Mazzatunem, městem hádanek argoniánského kmene Xit-Xaht? Tento kmen byl zotročen a využit na práci v tajném projektu, při kterém postupně přicházejí o rozum. Osvoboďte je od jejich zotročitelů než bude příliš pozdě. Tento dungeon je opět pro 4 hráče, má veteran i normal mod a samozřejmě i on nabídne vlastní monster head – Mighty Chudan.


HORNS OF THE REACH (vyjde 08/2017)

 

V srpnu (pro slovenské bratry to je August) tohoto roku vyjde DLC Horns of the Reach. Bude se jednat o dungeonové DLC, které nám přinese Bloodroot Forge a Falkreat Hold. Tento dodatek bude také obsahovat nové předměty, monster sety a achievementy. 


CLOCKWORK CITY (vyjde 2017)

 

Clockwork City je velké podzemní město, které vystavil člen Tribunálu – Sotha Sil. Tento dodatek bude obsahovat více než 10 hodin herní doby,  při kterém se pořádně zapotíme, protože budeme muset odvrátit daedrickou katastrofu.


<To jsou momentálně všechna DLCčka, které hra nabízí. Planují vydávat 3-4  DLC ročně, takže je na co se těšit.>