Darkness Falls v The Elder Scrolls Online

| 14.3.2014 │ Článek

Pokud jste hráli Dark Age of Comalot, hru, na které pracovala majorita lidí ze Zenimax Online Studios a sám Game Director Matt Firor, pak si jistě pamatujete na mechanizmus Darkness Falls – dungeon, který se zpřístupnil jen frakci, která ovládla určitou část mapy. Mnoho lidí zajímá, jestli bude mechanizmus Darkness Falls i v Elder Scrolls Online. Vývojáři poskytli na toto téma rozhovor webu mmorpg.com. Vše podstatné z něj pro Vás připravil Erendil. Bude Darkness Falls v ESO?


 

Pokud jste zkoušeli vstoupit do Imperial City během nedávného beta testu, pravděpodobně jste byli zklamaní, když jste zjistili, že to není možné. Porazili jste nebezpečně vyhlížejícího Daedric Titan u vchodu jen aby jste zjistili, že cesta je blokována magickou (a smrtící) bariérou. Je jasné, že si tuto oblast šetří Zenimax Online pro něco výjimečného. Ale pro co?

Nord statue

V příběhu hry je Imperial City centrem konfliktu mezi třemi aliancemi. Zatímco síly Molag Bala okupují hlavní město, tyto tři aliance chtějí vyplnit mocenské vacuum dobytím Cyrodiilu a korunováním císaře. Ve hře je toto pak realizované skrze Alianční válečný konflikt v Cyrodiilu, kdy musí hráči zabrat šest pevností obklopujících Imperial City a potom mohou korunovat císaře. Stát se císařem je jistě skvělé pro toho jednoho člověka, který dostane korunu a drží v rukou moc a s ní pokračuje v konfliktu, ale také tam je spousta hráčů, kteří ví, že až na trůn se nikdy nedostanou.

Přiznejme si to, spousta z nás si užívá AvA, ale taky máme svoje životy, takže ta pocta stát se císařem je vyhrazena jen těm nejoddanějším hráčům. Všichni ostatní se mohou ptát „Co tam je pro mě?“ Kontrolování šesti pevností a korunování císaře je sice skvělé, ale co z toho my nižší vojáci máme? Ano, jsou zde nějaké ty bonusy za kontrolované území a císaře ve své alianci, ale mohlo by být víc pádných důvodů proč se vůbec starat. Mám pocit, že to Zenimax Online ví a má tu správnou odpověď. Taky není zas tak těžké spojit si dvě a dvě dohromady.

Jak mnozí z vás ví, Elder Scroll Online tým je složený ze spousty lidí, kteří vyvíjeli zlatý standard pro RvR (AvA) – Dark Age of Camelot. Pokud se zeptáte fanoušku DaoC na jejich oblíbenou část hry, většina odpoví „DF“ nebo Darkness Falls, a to z dobrého důvodu.

Darkness Falls bylo PvE místo, kam mohli vstoupit pouze členové frakce, kteří jej ovládali. Zároveň každý, kdo byl v Darkness Falls v momentě, kdy došlo ke změně kontroly území, nemohl být vykopnut. To vyústilo v zajímavé možnosti lovení pro každého, kdo byl uvnitř. Je toho víc, ale tohle je základ. O pár let později se Mythic pokusil o napodobení ve Warhammer Online: Age of Reckoning s představením Land of Dead. Naneštěstí to bylo příšerně zabugované a RvR fanoušci toužící po dalším ‚Darkness Falls‘ museli zase čekat na další hru, která by jim tento herní zážitek poskytla. Ta hra, jak se zdá, by mohla být Elder Scroll Online.

Nedávno jsme měli příležitost vyzpovídat hlavního PvP vývojáře Briana Wheelera a ptali jsme se ho na myšlenku ohledně zopakování Darkness Falls v ESO. Tady je jeho odpověď:

Altmer sword

„Každý se mě na tohle neustále ptá a vše co k tomu můžu říct je, že děláme všechno proto, aby jste měli nejlepší zážitek v massive PvP. Budeme pro vás mít více informací ohledně něčeho, co lidé chtějí už dlouhou dobu a já sám pracuju na něčem podobném. Právě teď máme jeskyně, kam mohou hráči přijít a zabíjet se navzájem, ale lidé chtějí něco víc, něco, jak jste řekli, jako je Darkness Falls.

V případě že by někdo nevěděl, co to Darkness Falls je, tak nejjednodušší způsob jak to popsat je ten, že to je single PvE prostor, kde má přístup pouze jedna aliance v daný moment. Lidé se po tom ptají už dlouho. Je to věc, kterou máme na seznamu, ale nemůžu přesně říct kdy nebo jak to uvidíme ve hře.“

ZOS dokonce ani nic netají ohledně Darkness Falls. Je tedy poměrně jasné, že chtějí tento unikátní zážitek přenést do ESO a moje myšlenka je, že to bude právě Imperial City, které bude sloužit jako lokace pro ESO verzi Darkness Falls. To ale není žádné tajemství. Každý, kdo si přečetl Brianovu odpověď si dal dvě a dvě dohromady a celé to dává smysl.

ZOS si šetří velice důležitý prostor v Cyrodiilu a jedině kontrolou území kolem města se člověk může stát císařem. Je tedy logické, že pouze aliance s císařem dostane možnost vstoupit do města. Pokud všechno vyjde tak jak jsem napsal, podá to jasnou odpověď každému kdo se ptá „Co tam je pro mě?“ nebo „Co teď“ když přijde na otázku jestli pomáhat zabírat pevnosti v Cyrodiilu pro svoji Alianci a korunovat císaře.

Určitě bude spousta hráčů, kteří se budou hnát za možností stát se císařem a to pomůže nastartovat AvA konflikt, ale pochopitelně tady jsou i tací, kteří ví, že koruna je a bude navždy mimo jejich dosah a ‚Darkness Falls‘ zážitek v Imperial City by mohl dát těmto lidem větší důvod se starat o dění v Cyrodiilu. Pokud Zenimax Online dokáže tento zážitek přinést spíš dřív než později, Alianční válce to určitě prospěje.

Co si myslíte vy o úloze Imperial City v ESO a možnosti, že to bude nové Darkness Falls? Podělte se s námi o vaše dojmy v komentářích!

final

 1. Autor: Fuxo | Přidáno: 14.3.2014, 09:25

  Tesim sa na 99 poschodovy dungeon vo white-gold tower s branami do oblivionu na kazdom poschodi 😉

 2. Autor: Pan Tau | Přidáno: 14.3.2014, 16:29

  Super, máme se na co TĚŠIT !!!
  Škoda, že toho obsahu ve hře zatím mnoho není. Pouze ten, u kterého musíte trávit desítky a desítky hodin za vidinou nějakého malého úspěchu. Jen tak dál a do několika let vznikne skutečně povedené MMO. Snad se ta hra do té doby nesloží.

 3. Autor: Swen | Přidáno: 14.3.2014, 16:41

  Ja to nechapem. Ta hra este ani nevysla v plnej verzii a ludia placu, ze tam je malo contentu… a obsah, u ktoreho travis desiatky a desiatky hodin je nedostatocny? Tak co potom ocakavas od MMORPG?

 4. Autor: Cipi | Přidáno: 14.3.2014, 17:53

  Protoze uz ted tomu nasvedcuje ze ve hre nebude o nic vic nez v bete. Proto lidi placou. Btw kde jsou public dungeony v Cyrodiilu a bossove a vsechny ty skvele vychytavky? Zatim jen vydim nudnej zerg o hrady zkopcenej od guild warsu.

  • Autor: sithard | Přidáno: 14.3.2014, 18:03

   Public dungeonu je v Cyrodiilu dost a ja si v nich pekne zabojoval jak s mini bossama tak s enemakama z jiny frakce.. to ze si tam nebyl neznamena ze to tam neni.

 5. Autor: Cipi | Přidáno: 14.3.2014, 19:36

  To je pravda ze sem se tam nedostal jeste taky to tuten vykend napravim:-D. Ja jen ze ty publicky meli byt jednim ze stezejnich veci hry a nejak se ponich slehla zem. Sjizdim porad videa na netu a nikdo jeste pvp v dungu nenatocil pritom si dokazu predstavit ze to bude jedno z nejzabavnejsich pvp. Vychytat enemy v dungu,vybit je a schrabnout bosse 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0