CZ/SK Guildy v ESO: Semper Fidelis

| 2.9.2015 │ Novinky

Predstavme si guildu Semper Fidelis hrajúcu za Ebonheart Pact.

Jaké je jméno Vaší gildy? Má nějakou zvláštní historii? Kdy byla Vaše gilda založena? Povězte nám příběh o tom, jak jste vznikli.

Gilda Semper Fidelis (SF) je nejstarčí CZ / SK gilda v ESO. Její původní zakladatelé jsou původní zakladatelé fanstránky, na které právě jste. Jmenovidě šlo o Ravena, Aidama a Sitharda. Tito velcí fanoušci celé série se jednoho dne rozhodli, že založí tuto gildu a tak se také 1.6.2013 stalo (téměř rok před vydáním hry!). Naše gilda si prošla vcelku bouřlivým vývojem, který je blíže popsán na našich stránkách, každopádně o jejím názvu bylo rozhodnuto hlasováním. Základní principy, na kterých byla gilda založena jsou postaveny na Římské podobnosti. Název Semper Fidelis je z latinského „Vždy věrní“ a symbolizuje naši jednotu. Naše úvodní členění gildy bylozaloženo na hiearchii legií, centurií a kohort, tedy jednotek starověkých Římanů. Také náš gildovní znak vznikl v této prapůvodní době. Jeho hlavní částí a symbolem je vlk, který představuje matku Romula a Rema, tedy podobnost s touto bájí. Vlk je umístěn na rudém pruhu s čeným podkladem, které jsou hlavními barvami Ebonheart paktu, za který válčíme.

Během bouřlivého vývoje gildy jsme od vedení jedním guildmasterem přešli na systém gildovní rady, která rozhoduje pomocí hlasování (podrobnější informace o našem systému velení a hodnostech naleznete na našem webu).

Nynější náš hlavní smysl a styl hraní odpovídá tomu, že se ve hře ESO snažíme sjednotit co nejvíce lidí z CZ / SK komunity. Je nám jedno, za jakou stranu lidé hrají, nebo v jakých dalších gildách jsou. Rádi u nás přijmeme každého, od amatérského hráče, po HC pařana Myslíme si, že všem máme co nabídnout.

Jaké Alianci jste přísahali svoji věrnost a proč?

Jsme součástí Ebonheart paktu. Jde o nejčestnější stranu v tomto konfliktu. prakticky byli Dunmeři, Argoniani a Nordové nuceni se spojit, protože jim hrozil zánik ze stran agresivní aliance Aldmerských zbabělců a zrádných Daggerů. Pod tlakem však dokázali najít společnou řeč a sestavit konkurenceschopnou stranu. tato strana je  přesně v našem stylu, neboť nedělá mezi svými členy rozdíl a přijímá i přeběhlíky z jiných frakcí. Jediné o co nám jde je svoboda a zabít tu královskou princezničku na Aldmerském trůnu.

Kolik máte v současnosti členů?

Semper Fidelis má stabilně kolem 221 členů. Z toho aktivních je cca třetina. Všichni členové musejí mluvit Česky nebo Slovensky. Máme v gildě i členy jiných zemí (Polák, Rakušan, ..), kteří mluví plynule naší řečí.

Máte voicechat? V jakém denním čase jste nejaktivnější?

Máme vlastní Team Speak, na kterém jsme denně. V případě kontaktu ve hře vám jej rádi poskytneme a
přijmeme vás mezi své řady. Naši členové hrají prakticky po celý den, nejvíce pochopitelně v prime time, tj. 16:00

– 22:00 středoevropského času.

Na jaké aktivity se v ESO zaměřujete? (PvP, PVE, RP)

Hrají se u nás všechny tyto styly. Nejvíce PvE. Snažíme se pravidelně chodit Trialy a denně se chodí dungy. Máme největší progres ve hře co se týče CZ / SK komunity. PvE se u nás chodí také pravidelně, ale v měnším počtu.

Jsme členy gildovního spolku War Concile, takže občas chodíme na větší eventy s našimi spojeneckými gildami. Nově předpokládáme v PvP gildovní družbu s našimi Polskými přáteli. Rp u nás chodí úzká skupinka lidí, ale jde o velmi kvalitní hru, skoro až HC RP.

Co dělá Vaši gildu unikátní?

V rámci gild CZ / SK komunity jsme asi jedinou, která přijímá členy všech frakcí a gild. Snažíme se spíše vytvářet společnou komunitu, která by spolupracovala, předávala si informace a případně spolu hrála.

Pořádá Vaše gilda speciální eventy pro členy?

Eventy všeh možných typů a stylů se snažíme mít každý den v týdnu.  Pro ty, kteří chtějí znát Váš smysl pro humor.. napište nějaký vtip!

Hláška našeho tanka / sorcky v Trialu po smrti celé skupiny: „Ale myslím, že mi to tankování už celkem jde, ten boss se mi jen občas trhá.“

Pokud Vaše gilda někoho zaujala, na koho se má obrátit? Máte web, na kterém o Vás lze najít více?

Náš web je http://semperfideliscz.enjin.com/. Zde naleznete pravidla gildy (http://semperfideliscz.enjin.com/forum/m/23208393/viewthread/12743924-pravidla-semper-fidelis ) a kontakty

na vedení. V případě urychlení vašeho vstupu k nám, nás můžete kontaktovat přímo ve hře ID: Exorcius, LorDrek, Andree, Gadriiil

g1
Závěr

Hrajeme pro zábavu. Chápeme, že hrajeme, abychom zrelaxovali od povinností a starostí v reálném světě. Takže nikoho nenutíme plnit ve hře určitou roli. Nabízíme, nevyžadujeme. Hlavně si hru uživejte, mějte z ní radost a prima zážitky.

 1. Autor: Jesterak | Přidáno: 2.9.2015, 19:26

  „Jediné o co nám jde je svoboda a zabít tu královskou princezničku na Aldmerském trůnu“

  no to snad ne 🙂 to snad nebude nutné zabíjet princezničku. Na aldmerský trůn by už byli jen horší kandidáti. To jesterak nedovolí )))

 2. Autor: chlebork | Přidáno: 5.9.2015, 20:24

  ahoj všem prosím nejdu nekde odkaz na ts?.pořidil sem eso a hledám cz-sk guildu

  • Autor: lordrek | Přidáno: 7.9.2015, 07:19

   Ahoj, ingame ma najdeš @LorDrek, ts dávame, iba osobne. Dnes o 20:00

 3. Autor: chlebork | Přidáno: 7.9.2015, 07:48

  ok diky moc

 4. Autor: chlebork | Přidáno: 7.9.2015, 12:19

  ja jsem @hrobokop666

 5. Autor: JiriCZek | Přidáno: 8.9.2015, 08:02

  Nerozšiřovali jste řady i na xbox?

  • Autor: lordrek | Přidáno: 8.9.2015, 08:28

   Bohužial, vzhľadom k tomu, že 99% hráčov je PC a nedá sa hrať na jednom servery s Xbox, tak máme len 100% PC hráčov.

 6. Autor: lordrek | Přidáno: 8.9.2015, 08:29

  Včera online hráčov v guilde 38 :).

 7. Autor: Xantus | Přidáno: 8.9.2015, 22:59

  Zdravím lordrek,
  uvažuji o koupi TESO, chtěl bych se však zeptat na pár věcí ohledně této hry, které bys mi mohl objasnit, díky moc.
  Je možné tě někde kontaktovat nebo si skočit na 5 minut na TS?

  Popřípadě skype: luckyducky1337

  Díky, Xantus

  • Autor: lordrek | Přidáno: 9.9.2015, 06:20

   Ahoj pisni mi na fore PM poslem TS a večer môžeme pokecať.

 8. Autor: Crom | Přidáno: 14.9.2015, 14:02

  Na ten nejvetsi progres ve hre z CZ si prisel jak prosimte? 😀

 9. Autor: Glaciuss | Přidáno: 15.9.2015, 10:10

  S tím progresem teda také nesouhlasím, možná se to týká jedné aliance, ale vím i o aktivnějších českých guildách 😀

  • Autor: lordrek | Přidáno: 16.9.2015, 06:45

   Máme hráčov hlavne z DC a AD, lebo nenašli žiadne aktívne guildy, alebo to boli iba vymierajúce guildy. Niektorý neboli spokojný s inými vecami hold ja netuším ako to je u vás, u nás to býva cez 30 hráčov online.

  • Autor: Gavriil | Přidáno: 22.9.2015, 10:10

   Největší progres mezi CZ/SK guildami jsme vyvodili dle informací od naších zdrojú, tady z fóra i od hráčů, kteří jsou jak našimy členy, tak i členy guild v jiných aliancích. POZOR jedná se o progres grup složených čistě z CZ/SK hráčů v rámci naší guildy – ne nějakého mixu z randomu, nebo spřátelených mezinárodních guild.

  • Autor: Exorcius | Přidáno: 30.9.2015, 11:43

   Prosím o jaké gildy se jedná? Docela by mě zajímalo, jak na tom ostatní gildy jsou. Asi nejsou nikterak propagované, protože o žádných, které by byly schopny poskládat sami například trial, nevím. Pokud jsou, jistě rádi navážeme spolupráci.

 10. Autor: Jozef Czech | Přidáno: 23.9.2015, 06:29

  Ahoj.
  Jsem naprosty novacek, navzdory faktu, ze jsem fanouskem Elder Scrolls serie. Uz jsem nevydrzel a ESOTU jsem nainstaloval. Jsem na lvl8 a ryd bych jen vedel, jestli existuje moznost reseru skillu a jejich prenastaveni. Uprimne diky za vase rady.
  Tamriel forever…

 11. Autor: Jozef Czech | Přidáno: 23.9.2015, 06:30

  Sakra, „resetu“ samozrejme 🙂

  • Autor: lordrek | Přidáno: 23.9.2015, 06:32

   Jasne v hlavných mestách to nájdeš, niekedy vedľa bánk, niekde popri shrine of mara, sú to malé piedestály, jeden je na skillpointy a druhý na staty.

 12. Autor: Jozef Czech | Přidáno: 23.9.2015, 07:50

  Ahoj. Diky za odpoved. Dival jsem se na vase stranky a jsem uprimne prekvapen, jakou semknutou komunitu tvorite, jak pecujete o novacky, obzvlaste mne zaujala zminka o pomoci se shanenim lepsi vyzbroje a vystroje. To musi byt radost ucastnit se skupinovych aktivit. Nemate k dispozici i nejaka videa z vasich „podzwmnich“ aktivit? Rad bych se podival, jak pracuje sehrana parta.

 13. Autor: Jozef_CZ | Přidáno: 23.9.2015, 11:45

  Jeste jednou a naposledy zdravim. Dekuji za odpovedi v obdivuhod e rChlem case. Jen bych se rad zeotal na jednu vec. Z mobilu se mi nedari dat otazku do patricneho fora, proto pisu zde, za coz se uprimne omlouvam. Jako majitel TESOTU mam moznost si poridit Explorer’s Pack? Predem dekuji za odpoved

  • Autor: lordrek | Přidáno: 23.9.2015, 12:10

   Jo v hre sa dá všetko dokúpiť cez crown store, úplne všetko 🙂 čo sa týka hry a jej rozšírení, vyllepšení.

 14. Autor: Jozef Czech | Přidáno: 25.9.2015, 08:07

  Ahoj lidi. Vcera jsem si chtel v Glenumbre u guild prodavace koupit runy. Neprisel jsem na to, jak koupit pri nabidce vetsiho mnozstvi run jen jeden kus, tak jsem koupil nabizeny balik run. Jenze mi po zaplaceni i odecteni penez zakoupene zbozi vubec neobjevilo v inventari. Zkousel jsem to opakovane se stejnym vysledkem. Nevite, kde soudruzi udelali chybu? Jak z toho ven? Take jsem nemohl pokracovat v questu v Benithu, nebot taticek slavychtive orcice byl propadlej pod podlahou… Prosim o radu 🙁

  • Autor: Exorcius | Přidáno: 1.10.2015, 00:15

   Předpokládám, že to bylo u guild tradera. V takovém případě ti předměty přijdou do pošty ve hře. 😉

 15. Autor: Gavriiil | Přidáno: 25.9.2015, 10:13

  Ahoj, s těmi balíčky, bych se musel na to konkrétně podívat. Jestli si již v naší guildě, zastav se večer na TS a pořešíme. Co se týče toho dungu, zkus reload UI, restart hry a nakonec zrušit daný quest a nabrat jej znovu. Jestli to nepomůže, zkus repair hry v launcheri. Jako poslední možnost pak zůstáva napsat na support Zenimaxu. Jednou se mi takhle bugnul main quest a pomohl až support.

 16. Autor: Jozef Czech | Přidáno: 25.9.2015, 10:28

  Pardon, co znamena „reload UI“, prosim pekne?

  • Autor: Gavriiil | Přidáno: 25.9.2015, 11:21

   že se ti znovu načíta aktuální instance. Používa se to když se bugnou třeba NPC, nebo chceš zapnout/vypnout nějaký addon. Spouští se přes menu/addons a zmáčkneš „E“.

 17. Autor: Jozef Czech | Přidáno: 25.9.2015, 18:05

  Ahojm dekuji za cenne rady.zkusil jsem reload UI, restart hry a nakonec zrušil daný quest, ale nabrat jej znovu uz nejde. Zadavatel sice stoji, ale neni aktivni 🙁 tak to mam smulu

 18. Autor: Jozef Czech | Přidáno: 25.9.2015, 21:21

  Takxuz to je v poradku. Klaplo to po druhem rrstartu hry. Chvili trvalo, nez se nahrala vsechna data. Dekuji za cenne rady, jste machri. Budu se tesit na setkani v Tamrielu 🙂

 19. Autor: mijaky | Přidáno: 28.9.2015, 18:33

  Proč bych měl přispívat na chod trade guildy v níž nejsem členem prostřednictvím Semper Fidelis?

  • Autor: Exorcius | Přidáno: 30.9.2015, 10:20

   Promiň ale tahle otázka je úplně mimo mísu. On někdo po někom chce poplatky na gildu, ve které někdo jiný není členem? Co se týče gildovních příspěvků SF, tak ty jdou čistě na tradera SF a případně na gildovní eventy, případně investice (půjčujeme členům na úrok v případě finanční nouze ve hře). Náš rozpočet vedu já v tabulce, do které má každý člen přístup. každý si může online zkontrolovat kolik a od koho se vybírá a na co všechny peníze jdou. Na rozdíl od rozpočtu ČR jsme zcela transparentní. 😉

 20. Autor: Martin K. | Přidáno: 12.11.2015, 17:32

  Zdravím guildu sempres fidelis jejíž členem jsem byl kdysi na začátku a chtěl bych se zeptat jestli se můžu stát opět členem háček je v tom že hru nyní nehraji v pc verzi nýbrž na playstation 4 z pc verze jsem upustil jelikož mi byl ukraden účet a po soustavném a neúspěšném vyjednávání se zenimaxem jsem ale stejně nezískal.

 21. Autor: Tomko | Přidáno: 18.11.2015, 16:40

  Caute lidi hraje nekdo na ps4 rad bych se pridal do nejake guildy..

 22. Autor: Tomko | Přidáno: 18.11.2015, 16:44

  Kdyby se nekdo nasel a nechtel hrat sam na pridejte si me do pratel : popkoln

  • Autor: lordrek | Přidáno: 20.11.2015, 07:20

   My sme PC GUILDA, ale na fore je dosť odkazov na ľudí čo hrajú PS4

 23. Autor: MatoSK | Přidáno: 29.11.2015, 12:04

  Ahojte hram na PC som novacik no rad by som nasiel daku guildu CZ/SK kludne mi napiste v hre – Dronsvk

 24. Autor: Sonic_CZ | Přidáno: 13.1.2016, 20:18

  Zdravim, aktuálně (13.1.2016-20:15) jsem našel toto fórum a rád bych se stal
  taky členem guildy Semper Fidelis, pokud by to bylo
  možné prosím pozvánku do guildy na nick @Sonic_CZ
  (kdyby nešlo zkusit @Soonic).TESO hraju velmi krátce
  a hra mě baví jsem ochotný za podmínek Guildmastera
  absolvovat i test důvěry 😀 a časem získat i vyšší hodnost,
  snažím se hrát velmi aktivně, pokud nejsem v
  práci nebo mám ostatní záležitosti jsem ve hře.

  Já Aldmeri Dominion-Nightblade-Khajiit-VR1-aktuální mapa
  Coldharbour splněno 50% (první acc),TS,Curse,Skype apod.. nejsou žádný problém

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0