CZ/SK Guildy v ESO: Night Brotherhood

| 5.11.2015 │ Článek

Představme si guildu Night Brotherhood hrající za Daggerfall Covernant.

Jaké je jméno Vaší guildy? Má nějakou zvláštní historii? Kdy byla Vaše guilda
založena? Povězte nám příběh o tom, jak jste vznikli.

To je dlouhý příběh. Původně jsme byli součástí jiných guild, kde vyznávali odlišné myšlenky a názory. Byli jsme vybráni samotným Sithisem a hlas Matky Noci nás svedl k sobě. Gregory Mordyval, náš guild master, je jedním ze čtyř Speakrů, kteří společně s Listenerem tvoří Temné Bratrstvo. Jako každý Speaker, tak i on vede vlastní skupinu členů. Nás pojmenovali obyvatelé Tamrielu jako Night Brotherhood, takže jsme toto označení přijali, i když ve své podstatě jsme Temným bratrstvem, cechem vrahů a zabijáků.

Pokud neznáte blíže příběhy TES universa, stručně vám tento příběh přiblížím. Sithis je jiskrou, která kdysi zažehla stvoření. Není Daedrou ani Aedrou, existoval ještě před nimi. Může mít mnoho podob, ale nejčastěji je zobrazován jako kostlivec, kvůli blízkému spojení se smrtí. Jednoho dne Sithis navštívil ložnici temné elfky a s ní zplodil pět dětí. Uběhlo pár let a jedné noci matka uslyšela Sithisův hlas. Prosil jí, aby se mohl shledat se svými dětmi. K tomu ale potřeboval její pomoc. Za vraždu pěti dětí, jejichž duše poslala za otcem do Nicoty, jí vesničané zavraždili a vypálili její dům. Každý si myslel, že to je konec příběhu, ale on přitom pokračoval dál. Hlas se ozval v hlavě dalšího člověka. Tentokrát to byl hlas Matky Noci, která ho oslovovala Listener (Naslouchající). Ten je palcem na Černé ruce a spolu se čtyřmi Speakry (Mluvčími), tedy čtyřmi prsty Černé ruky, vede Temné bratrstvo. Každý Speaker má svou svatyni, kde rozšiřuje řady Bratrstva. Jména, která jsou vyřčena skrze Listenera,(pozn. ten poslouchá Matku Noci, skrze níž mluví Sithis), jsou na seznamu smrti.

Screenshot_20151022_201323
 Jaké Alianci jste přísahali svoji věrnost a proč?

Věrnost alianci jsme nikdy nepřísahali. Přísahali jsme věrnost pouze Sithisovi a vzhledem k tomuto faktu je pro nás tato otázka poněkud složitější. Sithis sám totiž nepreferuje žádnou konkrétní alianci, ba naopak – když se válčí, vraždí a prolévá krev, má z toho velké potěšení a samozřejmě čím déle tento stav trvá, tím lépe. Většina našich členů pochází z oblastí ovládané Daggerfall Covernantem (=DC). Vyrůstali tam, znají každý kousek lesa, všechny kopce, louky, jeskyně a s těmito místy je pojí mnoho dobrých i špatných vzpomínek. V Cyrodiilu proto bojujeme za DC, ale když je potřeba musíme být připraveni odprostit se od svých citových pout a oddaně Sithisovi plnit všechna jeho přání.

 Kolik máte v současnosti členů?

Čísla ale nejsou důležitá. Jediné, na čem záleží, jsou naše schopnosti, poslušnost, oddanost, odhodlání a věrnost. Naši členové musejí být především aktivní, měli by se dobrovolně zapojovat do společných akcí a mít chuť sami od sebe pracovat na zdokonalení vlastních bojových dovedností. V množství je sice síla, ale k čemu jí je, když je se neprojevuje. Samozřejmě chápeme, že někteří členové mají i vlastní mise v rámci Bratrstva a nechodí na všechny společné akce, ale i to je aktivita, které si velmi ceníme. V tuto chvíli jsme překročili hranici 70 členů.

Screenshot_20150727_213223
 Máte voicechat? V jakém denním čase jste nejaktivnější?

Členové společenství jsou propojeni vnitřně a dokáží mezi sebou komunikovat na jakékoliv vzdálenosti. Tato schopnost, které se každý člen učí využívat, se jmenuje Teamspeak a bez ní společné akce jdou trochu hůře. Napojit se a alespoň poslouchat hlasy vyžadujeme především v průběhu společných dobrodružství v Cyrodiilu. Pokud se členové mezi sebou propojí i mimo ně, což se děje velmi často, je to jen ku prospěchu našich vnitřních vazeb. Ta možnost tu je, tak proč toho nevyužít. Nejaktivnější jsme v době, kdy slunce klesá za obzor a temná noc nám připraví dokonalé prostředí, v němž se skrytě dokážeme dostat úplně všude.

Na jaké aktivity se v ESO zaměřujete? (PvP, PVE, RP)

Pořádáme plánované výpravy do Cyrodiilu a do Imperial City. Nasloucháme si a přizpůsobujeme se tomu, co dny přinesou. Záleží i na tom, jaká je nálada mezi členy, co potřebují splnit za úkoly, kam se chtějí vydat a snažíme se jim v tom podporovat a pomáhat. Takže hodně aktivit vzniká i spontánně. RP nás baví a vůbec se ho nebojíme.

Co dělá Vaši guildu unikátní?

Tak kromě našeho přístupu k hraní, ve kterém upřednosťnujeme zábavu a přátelské prostředí, jsou to i naši členové, kteří byli pečlivě vybráni a vážíme si jich. V čem jsme unikátní, to je spíše otázka na naše členy, proč se rozhodli být právě u nás.

Pořádá Vaše guilda speciální eventy pro členy?

Kromě těch klasických (dungeony, PvP atp.), ke kterým hra přímo vybízí, děláme i vlastní speciální akce. Například AnnieCZE zaučuje zájemce v kradení, Gregory provádí nováčky v Cyrodiilem, nebo si dáváme různé výzvy, kde jsou cenami ingame rare itemy (herní vzácné předměty).

ElderTimes Journal -22 10 2015-page-001 (3)

Pokud Vaše guilda někoho zaujala, na koho se má obrátit? Máte web, na kterém o Vás lze najít více?

Webové stránky momentálně nemáme. Pro členy guildy máme Google + (odkaz: bit.ly/guildaNB), kde sdílíme fotky, herní novinky, informace, plánujeme akce atp. Případně nás můžete kontaktovat na e-mailu ([email protected]) nebo ve hře: Gregory Mordyval, @Cepix007 – guild master, vrchní velitel tažení v Cyrodiilu, nabírá nové členy,  tasí zbraně v daily dungeonech a rád poradí s povoláním Nightblade AnnieCZE, @Annie-CZE – vedení guildy, zpravodaj, pomáhá pořádat akce nebo je také sama vede, členům ráda vaří, pomáhá s ošacením, poradí s povoláním Sorcerera Lady Merea, @hajkli – vedení guildy, scout v PvP výpravách, pomůže s crafty pro nižší levely, vždy připraven k boji, je popravčím Bratrstva Morten Stormann, @hoxi226 – vedení guildy, správa Google +, pomáhá s akcemi, fotí a natáčí videa z akcí, chodí daily dungeony Corelus DREDD, @Dredd23 – vedení guildy, master crafter, master Sorcerer, master trader, hraje hlavně PvP.

2015-11-01
Závěr

Závěrem bychom chtěli poděkovat, že jste nás oslovili s tímto rozhovorem a dali nám možnost o sobě vědět. Díky patří i všem lidem, kteří v guildě jsou. Neváhají hrát týmově, jít s námi do nebezpečných akcí, pomáhají si a drží spolu. To je to, co guildu vede vpřed.

Ďakujem Cepixovi za spoluprácu pri predstavení jeho Guildy

 1. Autor: Gregory_Mordyval | Přidáno: 5.11.2015, 09:48

  Zdravím,

  já bych hrozně rád poděkoval i naší hračce AnnieCZE, která jako naše skvělá zpravodajka, dala vzniknout této skvělé podobě článku. Ještě jednou děkuji LorDrekovi za oslovení naší guildy s tímto skvělým projektem.

  Přeji hezké momenty prožité při dobrodružství v Tamrielu i mimo něj 🙂

 2. Autor: Stormann | Přidáno: 13.11.2015, 11:41

  Ahoj!

  ESO hraji od 1.10.2015 a do guildy jsem se dostal hned v prvním kole náboru, což bylo někdy 3.10. Od té doby si naší drobnou komunitu nemohu vynachválit. Udržujeme maximální počet hráčů na 70ti a online nás je vždy tak 15-30 což je podle mne skvělé.

  Guildy, které jsem za svou herní kariéru prošel mi tahle guilda sedla opravdu nejvíce… Přátelští lidé, eventy, válečné výpravy, dobývání hradů, pacifikování členů ostatních frakcí, pravidlená farma sewers a districtů, prozkoumávání Orsinia, velká pomoc s crafty, vysvětlování classy, et cetera.

  Trochu svůj proslov zkrátím a na závěr bych chtěl říct, že po měsíci hraní jsem VR7, Dík Annie a ostatním, kteří mi pomáhali s craftem setů a díky Cepixovi a jeho hodinovým školením Cyrodiilu ze mne udělali doufám, že právoplatného člena, který začíná být už i trochu přínosem 🙂

 3. Autor: Taurendir | Přidáno: 13.11.2015, 20:39

  Je mnoho různých hráčů online her, někdo raději PVP nekdo zas spíše PvE, někdo má raději velké gildy s možností raidů a velkých akcí, někdo zas menší spíše typu rodinného krbu. Night Brotherhood, je guildou, která má myslím velký potenciál nabídnout každému něco. Velice pěkně kloubí výhody velké gildy s přednostmi menších gild. Díky velkému zájmu všech členů tak není nouze o ruzné akce podpořené zajímavými příspěvky a roztomilými videi na komunitních forech, gilda tak není jen společenstvím ve hře, ale mnozí členové spolu dále komunikují o všem možném i nemožném v reálném životě.
  Prošel jsem mnoho gild, a za sebe mohu říci, že gilda je jednou z mála gild, za které jsem rád, že znám. A to nejen na TESO ale obecně na ruzných MMO.

  Nezbývá tak než popřát leaderům gildy, hodně energie a nepolevovat ve vašem usilí. Ať si gilda drží stále svého ducha se kterým jste do Tamrielu vstoupili a najde si tak i své místo v Dračích síních slávy mezi jinými družinami a hrdiny.

  Nai ilkwen óri ohtarion harjar elje fea.
  (Kéž všechna válečnická srdce mají vašeho ducha)

 4. Autor: Gregory Mordyval | Přidáno: 16.11.2015, 09:19

  Pro tyto momenty, tyto hráče a přátelé našeho bratrstva, jsem se rozhodli do toho jít. Pro zábavu a spokojenost lidí, co u nás nachází každým dnem to co od guild očekávají, odpočinek, zábavu, smích na TS, či doma u monitorů. Skupinu lidí, na kterou se mohou spolehnout, která se k nim nikdy neotočí zády.
  Jme rádi, že to funguje a to jen díky skvělým lidem, jako jste vy. Bez vás by to nešlo přátelé! Mluvím za celou radu starších, když řeknu velké upřímné DĚKUJI ! Těšíme se na spousty dalších skvělých zážitků s vámi po boku!

  Sláva vám všem, co hrdě nosíte znak cti a oddanosti. Sláva vám sestrám a bratrům z Night Brotherhood. Děkujeme !

 5. Autor: Copac | Přidáno: 16.11.2015, 10:44

  Je to proste guilda s velkym G!!! Bol som vo viacerych ale len Night Brotherhood si moze spokojne povedat ze je ozajstna guilda a to nie len pre skusenych hracou,pretoze aj ty co len zacinaju im ostatny radi poradia presne tak ako aj mne… Takze posledny odkaz pre tych ktory vahaju aku guildu si vybrat znie: NIGHT BROTHERHOOD!!! P.S.:nedajte sa pomylit nazvom Night,pretoze my nezijeme len v noci Brotherhood zije 24hodin denne… 🙂

 6. Autor: dareus | Přidáno: 29.11.2015, 23:01

  Otázka.. môžem byť ako dajme tomu bosmer členom guildy bretonov/redguardov/orkov?

 7. Autor: Gregory Mordyval | Přidáno: 30.11.2015, 08:37

  Zdravím tě, záleží na tom jestli máš zakoupený adventure pack v tom případě můžeš hrát za jakoukoliv rasu, pro jakoukoliv frakci. Třeba jako Bosmer za Daggerfall Covenant. Musel by sis, ale postavu u Daggerfall Covenant vytvořit nejde ji co zatím vím, přetáhnout.

 8. Autor: Tsuki-Noname | Přidáno: 30.11.2015, 14:46

  Zdravim guildo, rozjel sem Argoniana s tim ze sem narozen a predurcen slouzit Sithisovi jako Shadowscale. Bohuzel si nejsem jist jestli je moznost opustit Ebonheart se kterym nemam zadne vazby jelikoz muj jediny pan je Sithis… Ebonheart asi nepocital stim ze my Argoniani nejsme tolik oddani osobnim konfliktum jako Sithisovi ktereho tyhle valky tolik tesi.. proto se ptam, je mozne dostat se do vasi guildy aniz bych byl clenem Dagerfall? moje rasa mi to momentalne neumoznuje 😀

 9. Autor: Tsuki-Noname | Přidáno: 30.11.2015, 14:53

  Omlouvam se za neprecteni informaci co Gregory Mordyval napsal.. je to smutne ze Argoniani nemuzou bez penez splnit neco co jim dal osud 🙁

 10. Autor: Crouee | Přidáno: 30.11.2015, 18:41

  Ok vzdal sem se role Argoniana pro Bratrstvo.. zacal sem bertonce ktery je stejne frakce a ktery bazi po Sithisove moci.. budu jedine pocten kdyz me prijmete do sveho kruhu felazz dychticim po krvi a smrti.. at deti valky krici o pomoc, otec Sithis ma pro takove naruc do koran. Necht se bijou na udel frakci, MY, Sithisovi deti mame jedineho otce. A samozdrejme matku ktera mluvi pres Gregoryho. Naslouchajiciho tohodle veku.

 11. Autor: Gregory Mordyval | Přidáno: 30.11.2015, 18:51

  Buď zdrav cizinče, jaké jest tvé jméno ctivé, zde v tomto světě (@…….) ?

 12. Autor: AnnieCZE | Přidáno: 3.12.2015, 12:09

  Naše bratrstvo se rozrůstá a sílí. Modlím se za vás Lordreku, aby vaše jméno Sithis nevyřknul.

 13. Autor: lordrek | Přidáno: 3.12.2015, 12:18

  Provokavať moju nordskú krv sa nevypláca, par rozdrtených hláv pod mojím obojručným kladivom privítam s vášňou a smiechom.

 14. Autor: palocundo | Přidáno: 16.12.2015, 20:18

  Ahoj viem že to sem veľmi nepatrí ale chcem sa spýtať ako to vyzerá s populáciou v hre? Nemyslím len cz/sk ale celkovo či to hrá dosť ľudí lebo mám pocit že tu ale aj na ostatných stránkach(aj zahraničných) klesla aktivita tak či to je len na internete alebo aj v hre.

 15. Autor: lordrek | Přidáno: 17.12.2015, 09:16

  Populácia je veľmi dobrá, čo sa týka CZ/SK komunity je to poslabšie ale EU server je dosť full

 16. Autor: palocundo | Přidáno: 17.12.2015, 11:40

  Ďakujem

 17. Autor: Gregory Mordyval | Přidáno: 12.1.2016, 09:38

  Ahoj, ano jsme aktiv, jen jsem teď byl pár dni mimo. Koukám, že už si ale píšeme na mailu 🙂

 18. Autor: Sonic_CZ | Přidáno: 13.1.2016, 20:35

  Dobrý den,

  rád bych se stal členem pokud by to bylo možné, prosím poslat pozvánku do guildy na nick @Sonic_CZ (popřípadě kdyby nešlo Soonic) jsem aktivní hráč(pokud nejsem v práci nebo mám jinou neodkladnou záležitost), hru hraji velmi krátce ale za to svižně, příjmul bych i nabídku stát se pro guildu přínosem a jinými aspekty, které by jsi zvolil Guildmaster, předem velmi děkuji.

  Já Aldmeri Dominion-Nightblade-Khajiit-aktuálně Coldharbour-VR1–hlasové komunikace typu TS,Curse,Skype nejsou pro mne žádný problém

 19. Autor: Gregory Mordyval | Přidáno: 14.1.2016, 08:19

  Zdravím příteli, jsme poctěni, že si nás kontaktoval. Bohužel jak píšeš, že pochází z kraje pod nadvládou Aldmeri Dominion. My hájíme barvy modré za Daggerfall Covenant a tudíž spis hledej misto tam. Poradíme ti, že jsme slyšeli o skupině říkajíc si Czech Free Lancers nebo tak nějak, jejichž sláva je velká a činy čestné. Zkus to tam. Hezký den a Sithis nechť vede tvou cestu ?

 20. Autor: Idefix | Přidáno: 20.1.2016, 17:35

  Ahoj lidi,
  dali byste mi adresu na vaše ts? Uvažuju o koupi ESO, ale docela rád bych se poptal na pár věcí, abych měl jistotu, že to nebudou vyhozený peníze.
  Pokud nechcete dávat adresu na ts sem veřejně, tak mi napište na mail [email protected].

 21. Autor: Gregory Mordyval | Přidáno: 20.1.2016, 19:20

  Zdravím, poslal jsem ti mail. Večer se těšíme 🙂

 22. Autor: Valanas | Přidáno: 8.2.2016, 19:46

  Zdravím 🙂 Rád bych se nejdříve zeptal na jednu pro mě důležitou otázku. Hru jsem dříve hrával ale jelikož byla plná bugu i po dlouho době a stále se nic nedělo … tak jsem hraní ukončil. Je hra stále plná bugu ? stále přidávají nový obsah a bugy zůstávají ? Nebo už se to změnilo ? 🙂 Popřípadě jestli ne tak je to hratelné ? 🙂 dá se užívat hra “ na 100% “ ? 🙂 Ale i kdyby to nebylo tak slavné … i tak bych chtěl začít hrát 🙂 Rád bych se stal členem pokud je to stále možné 🙂 Mohu tu vypsat něco o mě, zkušenosti s MMO atd atd…. Já ale dávám přednost pokecu na TS pokud by to nevadilo 🙂 Jediné co bych asi zmínil je že mi je 20 let, pracuji a s přítelkyní máme vlastní byt 🙂 Přítelkyně nebrání v hraní … 😀 Takže mužu říct že jsem aktivní 🙂 Popřípadě pokud se akce atd … domluví předem tak není žádný problém 🙂 Předem děkuji 🙂

 23. Autor: Gregory Mordyval | Přidáno: 8.2.2016, 23:11

  Zdravím tě příteli,

  těší nás a našeho pána tvůj zájem o nás a radí tě u nás uvítáme a proto bud připraven na přijetí. Napiš mi ve hře poštou na ID nick @cepix007 nebo @AnnieCZE a že tě posílá Gregory oni už budou vědět 🙂 Vítej v bratrstvu ….. bratře !

 24. Autor: Musik | Přidáno: 4.4.2016, 11:20

  Zdravím zaciname s eso . a mel bych par dotazu, jak ohledne guildy tak pokud by to slo i hry . dalo by se nejak spojit pres ts ?? muj email [email protected]
  nebo klidne ve hre @flivver
  dekuji predem Musik

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0