CZ/SK gildy v ESO: Renaissance

| 9.5.2014 │ Článek

Před časem jsme se rozhodli, že na webu začneme prezentovat gildy a skupinky hráčů, se kterými můžete ESO hrát. Jako první se představuje multi-gaming klan Renaissance, o němž nám toho více pověděl lídr Orinoco. Pokud máte zájem o hru v gildě, ve které jsou jak Češi a Slováci, tak cizinci, Renaissance bude možná tou správnou volbou. Více o cechu se dozvíte i na jejich webu.


 

Jaké je jméno Vaší gildy? Má nějakou zvláštní historii?

Naše guilda Renaissance je asi trochu liší od všech místních. Jsme mezinárodní tým s členy z mnoha zemí Evropy a ze Severní Ameriky. Máme nicméně slušné zastoupení českých hráčů a hráček (!), které hraní v anglicky mluvícím týmu naopak zaujalo. A proč název Renaissance? V době, kdy jsme guildu zakládali, byly kolem nás samé rádoby-agresivní klany s názvy jako Death, ThugLife, KGB, HellAngels, Mafia, CosaNostra, Gangsters a podobné „úžasné“ názvy. Jak to všichni znáte, obvykle s nějakým zakomplexovaným vůdcem v čele, který musí všem ukázat, že on je ten nejlepší. Takže jsme se chtěli naším názvem odlišit, přinést obrodu (neboli renesanci) do tehdejšího stavu a ukázat, že guilda může vítězit elegantním způsobem bez nadávek a osočování ostatních – tím, že členové uvnitř guildy spolupracují a podporují se.

Altmer heavy armorKdy byla Vaše gilda založena? Povězte nám příběh o tom, jak jste vznikli.

Naše guilda vznikla už v roce 2012, v době, kdy jsme hráli sZone Online MMO. Pokud neznáte, jde o hru inspirovanou knihou Piknik u cesty bratrů Strugackých. V té době jsme měli kolem 120 členů. Hra byla prima, ale nakonec ji vývojáři nikdy nedotáhli do ostré verze a víceméně ji pohřbili. A tak jsme koncem roku 2013 přemýšleli, v které hře se realizovat dál. Volba nakonec padla na Elder Scrolls Online, ačkoliv část našich členů hraje kooperativně i další hry jako Survarium, Stalker Online, DayZ, LOTR Online, APB:Reloaded a podobně. Ale ESO část guildy je zdaleka nejaktivnější.

Jaké Alianci jste přísahali svoji věrnost a proč?

Jsme součástí Aldmeri Dominion, i když důvody jsou spíše pragmatické než podle lore či přesvědčení. Když jsme testovali hru v první veřejné betě, ještě nebylo známo nic o Imperial rase nebo možnosti hrát s libovolnou rasou za libovolnou alianci. A u nás v guildě hráči plánovali buď hrát kouzelníka nebo plíživého zákeřňáka. Proto se AD zdála se High Elfem, Khajiitem a Bosmerem jako nejlepší volba. Když se později pravidla uvolnila, zústali jsme u AD, protože mají pěknou královnu :-). A samozřejmě protože nakonec vyhrají boj o trůn!

Kolik máte v současnosti členů?

Guilda v Elder Scrolls Online má momentálně 23 členů. Náš plán je dostat se maximálně na 50 lidí, chceme zůstat malou guildou, kde se budeme navzájem znát, budeme mít jako členové společné zážitky a kde můžeme aplikovat „rodinný přístup“ bez potřeby složité struktury vůdců, podvůdců, rádců a důstojníků. Jinak celkově má Renaissance jako multi-herní guilda kolem 120 lidí.

Máte voicechat? V jakém denním čase jste nejaktivnější?

Máme vlastní vyhrazený Teamspeak server a samozřejmě komunikačním jazykem je angličtina. Díky malému počtu členů a pohodovým přístupem k hraní se na našem Teamspeaku i při hraní setkáte s častými diskuzemi o neherních věcech – bavíme se o filmech, vtipkujeme, vyměňujeme linky na zajímavá videa, povídáme si o novinkách ve světě, řešíme technické problémy a další. Obvykle jsme jako guilda aktivní mezi 20:00-1:00 našeho času. Většina našich kolegů z US nemá pevně danou pracovní dobu, takže obvykle tam jsou ve stejnou dobu s námi. Kromě toho jsme většinou starší hráči, co buď studují na vysoké nebo přes den pracují – většina členů je 20+ a část z nich má i přes 30. Tak i proto ten pozdější čas – až přijdeme z práce, potěšíme manželky a přítelkyně, povečeříme a pohrajeme si s dětmi, pak sedáme k počítači.

Na jaké aktivity se v ESO zaměřujete? (PvP, PVE, RP)

Hrajeme primárně Casual PvE, takový byl aspoň původní plán. Občas solo, občas questy ve skupině, občas vyrazíme na group dungeon. Asi třetina lidí v guildě je už na veteran ranku, zbytek si hru pomalu užívá a posunuje se směrem k finálnímu souboji s Molag Balem. Zároveň ale trávíme docela dost času v Cyrodiilu. Jednak pro dobrý PvE obsah – denní questy, jeskyně, sběr surovin a lootu. Ale také občas vyrazíme na křížovou výpravu, nabereme další lidi okolo a jako velká skupina „osvobozujeme“ hrady, farmy a tak dále. V naší Cyrodiil instanci Renaissance momentálně vlastní Fort Ash a jako aliance držíme všech 6 svitků. Takže máme super bonusy i do PvE. Takže bych naši definici rozšířil na Casual PvE a PvP.

Co dělá Vaši gildu unikátní?

V rámci českých guild určitě ta mezinárodnost členů, herní doba, která jde přes půlnoc, a také věkové složení členů. Herně pak určitě to, že bezplatně sdílíme suroviny a předměty mezi členy guildy. Každý v guildě se zaměřuje na jednu konkrétní profesi, ostatní mu posílají suroviny a předměty na rozebrání a on na oplátku zdarma zásobuje členy výrobky. A tak mám pro každý level nově vyrobené meče, brnění a glyphy v fialové kvalitě a naopak zásobuji guildu středním a lehkým brněním dle potřeby. Je to systém, který se nám výborně osvědčuje.

Pořádá Vaše gilda speciální eventy pro členy?

Začali jsme, ale víc se to rozjede, až většina členů dokončí první questovací vlnu. Momentálně si každý spíš užívá questy a příběh. Ale vyhrašujeme eventy na našem webu, jako například společně dokončovaní těžkých group dungeonů. Projdeme jej několikrát, pokaždé v různých sestavách, aby si jej všichni zájemci v guildě mohli odškrtnout jako dokončený. V nejbližší době plánujeme rybářskou soutěž včetně udílení odměn a diplomů – to se uvidí, jak kdo nastudoval rybářské návnady.

Pro ty, kteří chtějí znát Váš smysl pro humor.. napište nějaký vtip!

Abychom zůstali v rámci lore, tak třeba tenhle: Jak poznáte, že Bosmer lže? Hýbou se mu rty.

Pokud Vaše gilda někoho zaujala, na koho se má obrátit? Máte web, na kterém o Vás lze najít více?

Naše vstupní stránka pro Elder Scrolls Online zájemce je http://eso.rclan.net. Mohou tam najít další informace o naší guildě, diskuzní fórum, odkazy na naše videa, knihovnu ESO odkazů a informací a další. Rovněž je tam jednoduchá přihláška do guildy, abychom o zájemci věděli základní informace předem. A určitě mrkněte na naše náborové video: http://www.youtube.com/watch?v=6z6Di3473Fc. Budeme se těšit na návštěvu na našem webu!

Závěr

Hrajeme pro zábavu. Chápeme, že hrajeme, abychom zrelaxovali od povinností a starostí v reálném světě. Takže nikoho nenutíme plnit ve hře určitou roli. Nabízíme, nevyžadujeme. Hlavně si hru uživejte, mějte z ní radost a prima zážitky. Jak praví naše guildovní heslo: NO DRAMA!

hhhhhh

final

 1. Autor: Isharian | Přidáno: 9.5.2014, 17:12

  Ked mam byt uprimny, vasu video uputavku na eso si pustam dost casto, prima hudba 🙂

  Tu anglictinu maju u vas vsetci plynulu alebo sa da dohovorit aj s priemernou? (B2)

 2. Autor: Orinoco | Přidáno: 9.5.2014, 18:51

  Kdepak, většina z nás nejsou rodilí mluvčí a důležité je aspoň se trochu domluvit. Nějaké chyby a nedokonalosti se vůbec neřeší.

 3. Autor: Donny | Přidáno: 9.5.2014, 19:05

  Long live the Queen!

 4. Autor: Statarius | Přidáno: 10.5.2014, 14:51

  Sympatická guilda, kdybyste hráli za EP tak k vám jdu hned 🙂

 5. Autor: Altemriel | Přidáno: 24.7.2015, 07:52

  Pozerám že vaše web stránka nejde, not found…čo sa deje? len dočasný výpadok? či ako?

 6. Autor: exorcius | Přidáno: 18.8.2015, 12:55

  Tahle gilda je už mrtvá. Jediná slušná CZ/SK gilda, která v ESO ještě žije je Semper Fidelis.

 7. Autor: Vlasana | Přidáno: 20.8.2015, 09:45
 8. Autor: Gavriil | Přidáno: 21.8.2015, 08:29

  Mamino, Exo psal o slušné guildě 😀

  … ale teď vážně, pokud chcete (nebo hrajete) za Aldmeri Dominion podívejte se na odkaz Vlasany.
  Pokud však sympatizujete a chcete život své postavy zasvětit Ebonheart Pactu, jediná správná volba pro Vás je Semper Fidelis 😉
  http://semperfideliscz.enjin.com
  http://elderscrolls-online.tiscali.cz/forums/showthread.php?2250-AKO-SA-K-N%C3%81M-DOSTA%C5%A4-do-SF/page2

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0