Co můžeme čekat v updatech po vydání ESO?

| 7.12.2013 │ Novinky

Elder Scroll Online bude skvělé MMO. Hra bude mít spoustu zajímavých funkcí hned od začátku, ale obsah přidávaný po vydání hry je velice důležitý pro každý MMO projekt. Nové opravy a vylepšení zvyšují hratelnost a podněcují hráče, aby hráli a vraceli se ke hře. Budou nové úkoly, nový obsah, dovednosti a další věci po vydání Elder Scroll Online? Pojďme se podívat na souhrn všech informací které máme.

launcher

Vývojáři mají rozvrhnutý obsah, který zpřístupní po vydání hry. A sami říkají, že četnost vydávaného obsahu bude vysoká. Už nyní začali pracovat na novém obsahu, aby poskytli nové updaty bez zpoždění. Hra je teprve v beta fázi a dosud nevydaná, ale oni už pracují na obsahu po vydání. Podle mě je to skvělé. To znamená, že chápou důležitost takových updatů.

 

Jak velké updaty budou?

 

ESO bude vydané v roce 2014 a spousta práce je již hotová. Ale updaty tvoří velkou část budoucnosti hry. Hra bude vypuštěna s prostorem pro další updaty. Bude zde dostatek území pro budoucí rozrůstání a ZeniMax slíbil přidat spoustu obsahu. Uvidíme obrovské updaty s novými provinciemi a zónami. Jsem si jistý, že zde budou nové lokace i PvP funkce.

Vývojáři zvolili měsíční platební model z mnoha důvodů (čtěte více: Elder Scrolls Online will be Subscription Based!]). Jeden z těchto důvodů je, že lépe pomůže financovat pozdější vydávání patchů. To znamená, že ZeniMax má opravdu plány na budoucí rozšiřování.

 

Soustředí se na PvP nebo PvE updaty?

 

Pokud vím, vývojáři se chystají přidávat obsah pro všechny skupiny. Každý nový patch bude přidávat obsah pro PvP i pro PvE orientované hráče. Myslím si, že je to fér rozhodnutí.

 

Co přijde na řadu jako první?

 

Je zde několik věcí. Jak jistě víte, Elder Scroll Online bude spuštěno bez Cechu zlodějů a Temného bratrstva. Pouze Cech bojovníků a mágů budou k dispozici.

Vývojáři přidají Cech zlodějů v jednom z prvních updatů. Jeden z prvních patchů bude zaměřen na Cech zlodějů a přinese systém zákonů (justice system) do hry. Také zde budou nové úkoly a nové dovednosti s tím související. Spousta ESO fanoušků ocení kapsářství a další nové možnosti.

Je obtížné říct co bude přidáno jako první: Temné bratrstvo nebo Cech zlodějů. Můj názor je takový, že Cech zlodějů bude dřív po vydání hry, protože obsahuje nezbytné funkce, které chtějí vidět všichni TES fanoušci.

 

Mohou hráči nějak ovlivnit budoucí patche?

 

 Jak asi víte, ESO tým vždy naslouchá hráčům. Pročítají diskuze na fóru i blogy ve snaze přijít na to co si hráči přejí a co chtějí vidět ve hře. Brian Wheeler potvrdil, že přáním komunity věnují hodně pozornosti. To ale neznamená, že pokud budou chtít rotační kulomet tak ho dostanou. Ne, znamená to, že naslouchají obecnému názoru o hře. Pokud hráči budou chtít více dovedností nebo více tříd, mohou je přidat.

Článek si pro Vás připravil Erendil. Děkujeme.

 1. Autor: duko | Přidáno: 7.12.2013, 06:53

  To by mě zajímalo jak ten systém zákonů bude fungovat, jestli jak v předešlých hrách nebo mají něco nového.

 2. Autor: Vulvokun | Přidáno: 7.12.2013, 07:56

  kiež by to nebolo platene ale dufam že sa to bude dať kupiť aj normálnie a nie len na splátky

 3. Autor: raven | Přidáno: 7.12.2013, 08:45

  Hra placená je.

  Budeš si muset koupit krabici za cca 1100 kč, a pak platit 13 euro měsíčně.

 4. Autor: Vulvokun | Přidáno: 7.12.2013, 09:03

  cca 50€ jednorázovo to akože dobre ale 13€ každý mesiac pokial to budem hrať, to podla mňa prehnali. ja viem tolko rokov čo to vyvíjali to musí byť skvelá hra ale ja si radšej počkám kým za to nebudem musieť platiť každý mesiac

  • Autor: lehesil | Přidáno: 7.12.2013, 15:57

   Tak to sa tu niekto načaká.

 5. Autor: raven | Přidáno: 7.12.2013, 09:04

  Ale to taky můžeš čekat pěkně dlouho. Nezdá se, že by Elder Scrolls Online měla být jednou z těch her, které budou F2P po třech měsících.

 6. Autor: Vulvokun | Přidáno: 7.12.2013, 09:23

  aj keby to trvalo rok tak kym budem čakať budem hrať WoT a keby mi bolo smutno za elder scrolls tak si zahram skyrim ale proste nemam tolko penazí aby som si to mohol dovoliť 🙁

 7. Autor: loki | Přidáno: 7.12.2013, 09:27

  Podla mna je 13e poho ked to pojde ako ma tak je to suma co minies ked ides do McDonaldu

 8. Autor: Vulvokun | Přidáno: 7.12.2013, 09:34

  lenže ja do McDonaldu chodim max 3 krát do roka.

 9. Autor: duko | Přidáno: 7.12.2013, 09:53

  Za mě doufám, že F2P a jiný platební model než P2P, to nikdy nebude

 10. Autor: Mesis | Přidáno: 7.12.2013, 10:17

  Jediné co bych si přál je aby to udělali jako GW2, hra je dle mého názoru velice úspěšná i bez měsíčních poplátků. Ano můžete si tam koupit Gemy bud za real nebo ingame penize a za to se kupujou ruzné blbůstky a kosmetické vybavení.

  Jestli to bude ale jako WoW měsíční poplatky + kupování petů/mountů navíc tak bych tu hru rozhodně nehrál.

  Nejlepší kompromis by asi byl kdyby bud snížili cennu měsíčních poplatků nebo počátečnní cenu hry (já GW2 koupil za 500 jěště před datem vydání a jsem spokojen)

 11. Autor: Mesis | Přidáno: 7.12.2013, 10:22

  Nebo jak se to chystá udělat Wildstar, 2 metody: Měsíční poplatky nebo za hraní hry si můžete koupit čas (asi ve formě goldů) což je docela dobrý nápad

 12. Autor: raven | Přidáno: 7.12.2013, 10:33

  Bude to jako WoW, musíte si koupit krabici, a pak musíte platit měsíční poplatky.

  Ono všechno je otázka peněz. Vývoj GW2 byl podstatně levnější, než je vývoj ESO, a proto ESO bude potřebovat větší finanční obnos, aby se zaplatilo a něco vydělalo. Protože investice do ESO byla větší, očekává Zenimax mnohem větší úspěch, než GW2. Vývoj GW2 byl nehorázně levný, a proto se dá konstatovat „úspěch“ i bez pravidelných poplatků.

 13. Autor: sherlock161 | Přidáno: 7.12.2013, 11:05

  Z toho článku vlastně vyplývá, že hra výjde nedodělaná a všechno se bude dohánět pomocí patchů jako swtor, takhle to fakt dopadne, že po dosažení max levelu se ve hře nebude dát, co dělat, snad alespoň hned po vydání budou ve hře funkční raidy bez bugů, to ale chci asi moc v dnešní době co?

 14. Autor: Honza | Přidáno: 7.12.2013, 11:08

  Do této chvíle když sem slyšel The elder scrolls online měl sem usmněv na tváři ale ten mi hodně rychle spadl když vidím že budu muset platit 13 éček měsíčně .

  Upozorňuji, že příspěvky obsahující vulgární slova, byť v cizím jazyce, budou neprodleně mazány. Poslední slovo z tohoto komentáře bylo smazáno! Elder, redaktor.

 15. Autor: Nooxly | Přidáno: 7.12.2013, 11:33

  Jako platební model někomu muze vadit ale me rozhodne vadi odsuzovat hru za přidávání patchu kdyz se nevi v jakým stavu to vydají a srovnávat s stwor kdyz vlastne nevíme nic je dost mimo. A za me si odepru dve kafe a zaplatím si mesic 😉

 16. Autor: duko | Přidáno: 7.12.2013, 11:40

  nevím co furt máte, 350kč zas není tak moc a pokud se Vám to nelíbí, nikdo Vás nenutí to platit, v klidu hrajte offline hry. Už se to ví dlouho, tak si furt nestěžujte.

  Toho bych se nebál, že nebude co dělat. Než vše prozkoumáš, dosáhneš nejvyššího levelu, tak tu bude první update.
  Nikdy se nepodaří úplně vyladit hru před ostrým provozem, s tím se musíme smířit.

 17. Autor: raven | Přidáno: 7.12.2013, 11:45

  Z toho článku rozhodně nevyplívá, že hra vyjde nedodělaná. Z toho článku vyplívá, že hra bude za naše peníze pravidelně rozšiřována.

 18. Autor: Nooxly | Přidáno: 7.12.2013, 11:51

  Souhlasím s raven 🙂

 19. Autor: Elder | Přidáno: 7.12.2013, 12:08

  Takže přátelé, musím se do debaty vložit také. 350 Kč měsíčně za zábavu v dávce několika desítek hodin v měsíci je docela snesitelná částka. Pokud by člověk hrál hodinu denně, tak zaplatí za tu hodinu 11 Korun a 70 haléřů. A co si budeme povídat, těch hodin za měsíc hraní je víc než 30… Většina hráčů napaří za měsíc minimálně tak 60 až 100 hodin, což na přepočet za den je 5 Kč 80 haléřů až 3 Kč 50 haléřů, což už jsou sranda částky. Je mi jasné, že zejména ti mladší a studenti mohou mít problém s placením, ale lze si na to ušetřit z kapesného, nebo jít na brigádu… Pokud platit nechci, tak nehraju, je to jednoduché a fňukáním si to nevymůžu. P2P model se mi zdá dobrý a jediný, který může udržet hru po vydání v chodu (záleží též na tvůrcích hry – viz. SWTOR, kteří po vydání zaspali a tím hra přišla o tisíce hráčů, včetně mě). Nejlepším příkladem P2P je World of Warcraft. Vše co přešlo na F2P je bud slabé nebo plné mikrotransakací, v nichž člověk utopí více peněz, než u P2P. To, že ESO bude P2P, je pro většinu fandů dobrým signálem, že hra bude patchována a updatována a že se bude dál vyvíjet. F2P hry od vydání nestojí za nic, jsou to jen takové dětské klikačky viz. Neverwinter – což je v podstatě taková tunelovka bez svobodného pohybu.

 20. Autor: fortrens | Přidáno: 7.12.2013, 12:27

  TESo je v o dost těžší pozici než bylo GW2. TESo má základnu položenou na singlepayer hráčích, kterým se hra líbit může i nemusí. Další věc je, že celá série TES je velmi úspěšná, takže Zenimax do toho ty peníze investovat musel, nemůžou si dovolit přijít s nějakým dalším béčkovým MMO, snad se jim to povede 🙂

 21. Autor: Tholfend | Přidáno: 7.12.2013, 12:43

  Elder má pravdu. P2P model je asi nejlepší řešení, sice jsem zezačátku myslel, že těch 350kč bude hodně, ale když to tu takhle Elder napsal, tak je to snad jasné. Utratit těch 11,70kč na hodku hraní je paráda, já osobně na paření nemám tolik času, napařim tak 2-4 hod. denně a z toho jsem 3/4 hod na netu. Takže já se těšim až si to zapařim.

  A nechápu, proč někteří píší, že to bude jako se swtor, když neví nic o tom, jak zpracovaný to vývojáři mají…

  Jo a chci se zeptat, jestli nebyla v nějakým článku zmínka o kosmetických úpravách zbrojí atd…

  • Autor: sherlock161 | Přidáno: 7.12.2013, 13:04

   Kosmetické úpravy po releasu v nějakým budoucím patchi pokud si je hráči vydupou na forech 😀

 22. Autor: lordrek | Přidáno: 7.12.2013, 14:46

  Elder to krásne shrnul, takže k platobnému modelu, len jednu vec, keď chcete jazdiť na ferrari si musíte za neho zaplatiť. Zenimax sa vyjadril k hre „vyjde ako úplná“ článok vyjadruje, to čo bude pridávané a to ako sa o hru budú starať. Ostatné prídavky budú rozširovať základ hry a nám len zlepšovať náladu. ESO bude naozaj v dobrom stave, ak to bude tak ako píšu hore v článku tak určite to nedopadne ako SWTOR, ktorý stroskotal na tom, že prídavky do hry stáli za ……. Už len úžasný bojový systém ma láka, lebo sa to vymiká všetkému čo teraz prišlo, žiadna klikačka ale poriadne boje, kde čo neurobíte to sa nestane! Žiadne šance na blok, jednoducho bude treba blokovať, chcete udrieť budete musieť sa trafiť :-). A za toto si zaplatím, vynechám jeden opijáš a mám hru na rok zaplatenú! Ale nebudem tu ohovárať a špekulovať nad nesmrteľnosťou chrústa keď neviem aké to naozaj bude, ak to pokazia zbalím kufre a kašlem na nich. Nemyslím si, že to dopadne zle, práve naopak! 🙂

 23. Autor: NIAU | Přidáno: 7.12.2013, 15:16

  pokud je to F2P – nejsou updaty a hra leží raletivně „mrtvá“ je špatný a co je ještě horší tak mikro transakce, páč místo aby se podporovala normální soutěživost tak se podporuje ochota připlatit si za to být nejlepší, no prostě hrůza …. P2P je nejlepší varianta ale je potřeba taky zůstat nohama pevně na zemi, každý průměrný ekonom ví, že je lepší dát nižší cenu stávajícímu zákazníkovi (v tomto případě fanouškovi Elder scrolls) než nového zákazníka získat ( získat novýho zákazníka je přibližně 3x tak těžký než si udržet stávajícího – lidé ve městech ví jak to chodí s ukecáváním cen internetu nebo paušálu na mobil) …. tím že si hru koupíte za částku přes tisíc peněz a potom budete dávat skoro čtyři stovky měsíčně odradí opravdu spoustu lidí … samozřejmě pokud Zenimax předpokládá že jejich megaserver neutáhne všechny fanoušky na světě tak je pochopitelné když si vyberou těch pár zbohatlíků nebo šílenců co do toho nacpou nehorázný prachy …. pokud ale si nechcou zprotivit polovinu fanoušků už před vydáním, budou se držet v realističtějších mezích …. platba v převodu na naše do 300,-Kč měsíčně včetně, je relativně únosná pro drtivou většinu, hra bude mít dost lidí, nebude poloprázdnej server, reklama bude větší, kamarádi přizvou kamarády atd. … ve finále je hovadina si chtít nahrabat na pár lidech velký prachy než si udělat širokou skupinu nadšenců platící nižší částky, kde v případě fluktuace uživatelů jsou minimální důsledky na výdělek … osobně jsem zaměstnanej člověk, dál jetrě studuju, mám rodinu a i jiný koníčky … neprosedím každý den u hraní hry ani nesednu jednou za dva dny a tráím tam čas od večera do rána … proto částka přes tisíc plu měsíčně skoro čtyři kila je přehnaná vzhledem k užitku (nejsem lakomej ale efektivita vložených zdrojů jde do hajzlu) …. pokud ale koupíte hru za dejme tomu 1200,-Kč a už v tom bude zaplacený 4 měsíce hraní a potom každý další měsíc 300,- tak s tím nemám problém …. ale dát tyhle prachy a hned jak se připojím tak cálovat další a ještě k tomu přes tři kila – asi si najdu jinou zábavu a myslím že nebudu jedinej … ve finále pak hra půjde do kelu (málo lidí,málo peněz) a navíc to povzbudí konkurenci … takže aby si Zenimax svou nenažraností nepřivodil zkázu, za sebe můžu odpovědně říct že za takových přemrštěných finančních podmínek do té hry nepůjdu …. a jestli tam i přesto nacpou další mikrotransakce za nějaký ptákoviny a nebo se to pokusí „vyžehlit“ tyto podmínky tím, že si budete kupovat herní čas formou herních goldů vydělaných během hry (jako třeba konkrétní plexi v EVE online) tak ať táhnou už úplně k čertu páč hra bude jen o tom že polovina lidí bude farmit a druhá půlka je bude ze zálohy likvidovat …. no ale počkejme si na oficiální kompletní spuštění hry … snad o TES a jeho financování zákazníky nebudou rozhodovat pošahaní manageři s ekonomickým vzděláním a uvažováním jako má expert Kalousek a podobní omezení cvoci

  • Autor: lordrek | Přidáno: 7.12.2013, 15:35

   Jo máš pravdu a práve preto mám rád P2P, lebo hráči ktorý si idú zahrať raz za týždeň nie sú pre guildu a zábavné hranie prínosom, ale skôr kazia zábavu. Nemám problém sa venovať nováčikom a pomáhať, ale ak tam niekto je raz za dva týždne a stále dookola sa vypytuje na to isté je to otrava. Tento model zaručuje, že sa hre budú hráči venovať, bude sa chodiť PvP ako gulda aj PvE raidy ako gulda a to je super, oveľa viacej si užijem hru keď nemusím hľadať iné raidy ako guildovné. A 12 eur mi nepríde tak veľa veď to je len 10 pív 🙂

  • Autor: vincentblanquin | Přidáno: 7.12.2013, 17:44

   dobrý post NIAU, platební model je velmi ambiciozní, spíš místo tipování data vydání by tu měla být anketa za jak dlouho stejně přejde hra na free to play …

 24. Autor: lehesil | Přidáno: 7.12.2013, 16:05

  P2P, 13 eur je na zábavu vpohode. Prvotný nákup sa mi moc nezdá, ale bolo povedané, že prvý mesiac je zadarmo. Mimochodom 13 eur za mesiac v tejto neznamená skoro nič.

  • Autor: fortrens | Přidáno: 7.12.2013, 20:43

   Kdo ví jak na tom bude naše koruna při vydání TESo, aby nás to nevyšlo ještě dráž 😀

 25. Autor: erendil | Přidáno: 8.12.2013, 09:57

  Po koupení hry má být 1 měsíc hraní už v ceně. Takže za 50 € koupíš hru, zahraješ si ji a když nebudeš chtít hrát dál, nemusíš. AC4 taky dohraješ za chvilku, nové CoD dohraješ za pár hodin a dál taky nehraješ. Ale pokud tě to bavit bude, tak si jistě rád zaplatíš. Taky jsem student, ale 350 měsíčně… to fakt nic není. Alespoň budu vědět že lidi co jsous e mnou v guildě jsou ochotni platit za zábavu a berou to seriózně a podle toho pak bude vypadat spolupráce ve hře 🙂

 26. Autor: Heav/Paspartu | Přidáno: 8.12.2013, 18:48

  Čas ukáže, zda-li ESO má na to, aby jelo na P2P only… zatím na to mělo víceméně jen WoW. Mě stačí dávát cirka 3000 měsíčně na kolej, nepočítám stravu, dopravdu ajin. potřeby… (věřte/nevěřte tisknout b1 grafiky pro školu k zápočtu a dávat za to tisk a papír 3kila ze svého není prdel) Pak hned na „pouhá“ 3kila možno věnovaná do hraní koukám trochu realističtěji… i kdybych měl brigády 2.

  Bohuželfaktem je, že P2P odradí tisíce lidí, spoustu jistě potěší… ale pokud ZeniMaxu nejde opravdu jen o prachy či P2P systém nebude viz. psáno nahoře natolik úspěšný… tak se v budoucnu může očekávat platební model číslo 2. jakož to ekonomičtější varianta.

  Nehledě na to, že by nějaká akce prvních 3-6 měsíců zdarma hraní bodla… to by mohlo naopak i pomoci přesvědčit ty nerozhodnuté aby do toho ty prachy vráželi. Nakonec sami budete investory, jak už se psalo… za naše prachy – jejich opravné patche a krteček v kalhotkách k tomu.

 27. Autor: lordrek | Přidáno: 8.12.2013, 19:56

  Len jedna vec zachráni ESO, že sa ZeniMax poučí z chýb SWTOR, GW2, ak to dokáže bude to pecka 🙂

 28. Autor: Chooze | Přidáno: 8.12.2013, 20:31

  Tak pro toho co měsíčně vychlastá 30 piv opravdu neni 10 piv moc 😀

 29. Autor: Vulvokun | Přidáno: 9.12.2013, 05:18

  a bude to 13€ na mesiac pre počítač alebo pre účet?

 30. Autor: raven | Přidáno: 9.12.2013, 06:42

  Za účet, samozřejmě.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0