Ask us Anything – Roleplaying

| 15.8.2013 │ Ask us Anything

Po nějaké době Zenimax opět přináší odpovědi na různé otázky v pravidelné rubrice Ask Us Anything. Tentokrát o Roleplayingu. Dozvídáme se několik zajímavých faktů, hlavně díky celkem chytře cíleným otázkám lidí, kteří už teď vedou ESO RP komunity. Pojďme si tedy shrnout to nejdůležitější.

Zenimax do hry neplánuje implementovat chat bubliny, ani neplánuje oficiální podporu pro profily našich charakterů. To je trochu zklamání, nicméně také ujišťuje, že tyto věci budou modifiovatelné skrze addony, které naopak podporovat plánují. Svět by měl být interaktivní, budeme moci chatovat s hráči jiných frakcí (jazyková bariéra by tedy být neměla), immersion bude umocňovat střídání dne a noci, i různých typů počasí. O možnostech customizace vzhledu vašeho charakteru se do hloubky nemluví, nicméně Zenimax trvá na tom, že featury ESO budou v tomto směru velmi obsáhlé. Také se dozvídáme, že budou dva separované megaservery pro PC a MAC hráče – jeden v Americe, a druhý v Evropě.

Ymeriss opět odvedl skvělou práci a pro ty z vás, kteří si chtějí přečíst doslovný překlad jej poskytl. Přejeme příjemné čtení.

*KONEC*

Otázka: Budou megaservery PC/Mac jiné pro US i EU hráče, nebo bude jeden velký Megaserver pro všechny? Naše komunita se obává, že přátele, které si udělala z jiných zemí neuvidí na jejich serveru.

Odpověď: Plánujeme mít jeden megaserver pro US a a jeden v EU pro PC a Mac hráče, ale nebudete nuceni ani na jeden z nich. Bude možno hrát se svými přáteli, nicméně je nutno podotknout, že můžete zaznamenat vyšší latenci, pokud se rozhodnete hrát na vzdálenějším serveru.

Otázka: Můžete nám říci něco o sociálních funkcí jako jsou emoce (/em funkce, nebo tak něco) nebo bubliny pro rozhovory ?

Odpověď: Máme připravený dlouhý list animovaných emocí, které přidají šmrnc do Vašich konverzací a interakcí s ostatními hráči a také si budete moci vytvořit vlastní emoci přes příkaz /emote. Momentálně nemáme plány pro bubliny s rozhovory.

Otázka: Všichni víme, že se budeme mít možnost chatovat do jiných guild, ale bude zde také něco jako shromažďování a komunikace ? Například může postava z Ebonheartu sdílet třeba medovinu s postavou z Daggerfallu ? (víte, že my roleplayeři si užíváme konflikt) Můžou se tyto postavy shromáždit, pokud jsou ve stejné guildě ?

Odpověď: Přestože jsme nezahrnuli do hry lokace výhradně pro tento účel, nic Vás nemůže zastavit před tím, abyste se (pokud možno) mírumilovně podělili o pár drinků s postavami z jiné Aliance v Cyrodilu – snad s vyjímkou jejich spojenců. Sice se nemůžete shromáždit pokud jste z jiných Aliancí, avšak hodně našich sociálních systémů je zaměřeno na Vás, v opozici Vaší postavy a budete schopni komunikovat přes Aliance díky těmto systémům.

Otázka: Jak interaktivní je svět ? Můžou hráči zapnout „chodící“ funkci namísto běhání všude kolem? Budeme schopni používat objekty jako židle, žebříky a podobně ? Budete schopni vstupovat do domů, nebo například do hospod? Co třeba rozdělat si v noci romantické ohniště ? Budeme schopni vybudovat si naše vlastní odpočívadla rozprostřením deky ?

Odpověď: Chození je už možné (spolu s řadou emocí, které jsme zmínili výše) Můžete vstoupit do mnoha budov, které uvidíte, ale je zde i pár do kterých nemůžete. Je zde mnoho obchodů, hospod a chrámů, do kterých můžete vstoupit a dokonce hodně bydlišť. Momentálně nemáme žádné speciální kempy, které si můžete postavit, ale je zde spousta krásných (ano, i romantických) výhledů po celém Tamrielu, které můžete navštívit.

Otázka: Je nějaká možnost mít ve hře „herní profil“ kde hráči mohou zahrnout příběh jejich postavy a nějaké důležité statistiky ? Pokud ne, bude možnost vytvořit addon, který lidem toto dovolí ?

Odpověď: Neplánujeme tuto vlastnost oficiálně podporovat, ale náš addon systém bude docela flexibilní. Víme, že komunita roleplayerů je extrémně vynalézavá, když přijde na vytváření addonů k obohacení jejich zážitků a jsme zvědavi, co vytvoříte.

Otázka: Bude list přátel nabízet nějaký druh soukromí ? Například pokud si vytvoříte alta (druhou postavu), kterého chcete ukrýt před některými lidmi, se kterými hrajete, bude zde možnost zabránit lidem vidět, že jste právě na této postavě ?

Odpověď: Pro nás je soukromí jen jiná cesta, kterou chcete hrát a nabízíme možnost hrát „neviditelný“, pokud chcete. Nemusíte se ani dělat alta, pokud chcete chvíli hrát sami. Chceme povolit maximální flexibilitu, včetně úpravy soukromí.

Otázka: Ohledně úpravy armoru: Jaká je zde možnost odlišit se od ostatních hráčů ?

Odpověď: Rozhodně můžete očekávat mít tu možnost, která Vás odliší a povolí Vám upravit si svůj vzhled. Nemůžeme zacházet do detailů, ale nebudete zklamáni (nebo neskončíte vzhledem jako ostatní).

Otázka: Jaké bude počasí v ESO ? Bude stále stejné, nebo se bude měnit ? Uvidíme noční/denní cyklus ?

Odpověď: Od ledových bouří ve Skyrimu, po déšť přes plániny Glenumbry zažijete mnoho počasí jak budete objevovat svět Tamrielu, ve dne, i v noci.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0