Ask Us Anything: Crafting

| 12.3.2014 │ Článek

Zenimax před pár dny opět zodpověděl novou nálož otázek o craftingu. Crafting bude pevnou součástí endgame contentu ve hře – skrze něj půjde zíksat ty nejlepší předměty, proto se mu bude věnovat téměř každý, ať už aktivně, nebo pasivně. Pokud Vás zajímá crafting, jeho mechanizmy a to, jak půjde získat recepty na jedotlivé styly, kterch bude ve hře přes 15, nenechte si ujít tento překlad oficiálních otázek a odpovědí, které Zenimax zprostředkoval.


 

V ESO budete moci strávit výrobou užitečných předmětů tolik času, kolik jen budete chtít. Můžete se stát kuchařem, alchymistou, můžete tvořit glyphy, brnění a zbraně – nebo všechno dohromady. S tolika možnostmi je jasné, že je i spousta otázek, takže jsme posbírali některé z nich a odpověděli na ně. Čtete víc a dozvíte se další informace o řemeslné výrobě.

Khajiit medium armor

Ve videu jste říkali, že po světě jsou rozmístěny speciální crafterské stanice pro tvoření setových věcí. Mají rozdílné aliance i rozdílné stanice a tím i sety?
Ve všech třech územích aliancí najdete stejné stanice, ačkoliv někdy je není snadné nalézt. Žádná aliance nemá exklusivní set jen pro sebe. Tyto speciální stanice se dají nalézt v PvE zónách, ale to je vše co prozradíme.

Po shlédnutí videa “Forging in Tamriel” jsem zvědavý, jaké efekty má vylepšení zbraně nebo brnění?
Vylepšení zbraně nebo brnění zvýší poškození se zbraní nebo hodnotu armoru. Všechny traity které jsou na předmětu jsou také vylepšeny, takže vylepšování předmětu se určitě vyplatí.

Někde jsem četl, že můžeme být mistři pouze ve dvou řemeslech. Můžu být mistr ve dvou a přitom používat i ostatní?Mám rád tu možnost že umím od všeho něco.
Pokud se rozhodnete, můžete být dobrý, nebo dokonce mistrem v každé profesi ve hře – jen mějte na paměti, že skill bodů je omezené množství. Skill bod, který dáte do profese nedáte do bojových skillů, které byste mohli potřebovat na bojišti, takže si to dobře rozmyslete.

Jak si povedou vyrobené předměty oproti dropnutým nebo předmětům z PvP? Doufám, že crafting tady není jen na zkrácení dlouhé chvíle, ale že skutečně oživí celou hru.
Vyrobené předměty stejné úrovně a kvality jsou oproti dropnutým ve světě téměř vždy lepší. Pro příklad, najdete meč lvl 22 určité kvality, váš kamarád vyrobí meč lvl 22 stejné kvality, poškození dané vyrobeným mečem bude o něco vyšší. Nicméně, některé předměty které najdete budou mít unikátní očarování nebo setové bonusy, které crafter nedokáže napodobit. Ale i tak, crafter bude shcopný vzít tento předmět a vylepšit jej se zachováním těchto unikátních vlastností.

Mohou se speciální sety mixovat a poskytovat a poskytovat více setových bonusů?
Se sedmi kusy brnění můžete mít celkem dva sety o třech předmětech. Náš největší set obsahuje 5 kusů, zamezuje se tím tomu, aby si lidi neskládali až moc dvou setových předmětů.

Bude crafting linie poskytovat své vlastní aktivní a pasivní skilly?
Tyto skill linie nemají aktivní skilly, přicházejí se svým setem pasivních abilit, ze kterých můžete vybírat. Například můžete utratit body a najmout si člověka, který vám bude posílat materiál nebo můžete investovat do zvýšení šance na extrahování lepších materiálů když rozebíráte předmět nebo surový materiál.

Chápu to správně, že brnění má styl, materiál a pak nějaké bonusy – takže například Altmer může vyrobit Altmerské brnění z ebonitu nebo třeba z moonstone?
Naprosto správně. Jako kovář, vybíráte styl brnění z těch, které se naučíte (každá postava může vyrobit ve svém stylu od začátku, další se musí naučit), materiál a trait (bonus). Musíte provést výzkum tak, že budete studovat (a zničíte tím) předmět s bonusem, který chcete. Pokud žádný bonus neznáte, můžete vyrábět předměty bez něj. Materiál, který vyberete, ještě musíte vybrat ve správném množství, které ovlivňuje kvalitu předmětu, ta určuje úroveň předmětu, který vyrábíte.

Všiml jsem si, že když prozkoumávám svět, tak se mi nashromáždí spousta předmětů, materiálů apod. Ze začátku můžete svůj batoh rozšiřovat, ale přes to to nestačí. Takže jsem přemýšlel, že by tady možná mohl být skill nebo item který by se dal koupit, který by nám dovolil vyvolat Zástupce obchodníka a mohli bychom hned prodat zboží a popřípadě i Zástupce banky pro přístup k bance.
Zatímco kouzlo pro obchodníka není známo, vy se klidně můžete porozhlédnout po hlavní cestě a můžete najít obchodníky, kteří vám jistě rádi pomůžou od zbytečných věcí. Bankéři na druhou stranu, ti nikdy neopouštějí bezpečí města.

Můžeme znovu očarovat již očarovaný předmět, pokud se nám původní očarování nelíbí?
Ne vždy. Některá očarování nemohou být změněna. To je reprezentováno ikonou zámku nad očarováním. Nicméně všechny očarování na hráčem vyrobeném předmětu se dají zaměnit. Ale traity ne.

Můžeme nalézt všechny materiály volně v Tamrielu nebo kvůli některým se budeme muset pouštět do boje s bossy v dungeonech?
Každý materiál může být nalezen v barelech, bednách nebo sesbírán ze zdrojů, které najdete volně ve světě (stejně jako v dungeonech).

Jak můžu získat knihu se stylem?
Knihy se stylem mohou být nalezeny ve stolech nebo skříních, ale i na jiných místech. Tyto místa musíte odhalit sami! Pokud jste členem gildy nezapomeňte se podívat, jestli někdo z vašich spolubojovníků neměl štěstí a neumístil předmět do Gildovního obchodu. Tyto knihy se dají prodávat.

final

 1. Autor: Demosthenes | Přidáno: 12.3.2014, 10:28

  na craft se těším, proto jsem se s tím ani moc nemořil v betě. Jen jsem na to v rychlosti kouknul ale nějak jsem nepochopil kde se rafinuje ruda materiál jako takový.
  potřebuji ingoty ale něco jako výheň jsem nenašel.

 2. Autor: BigHarold | Přidáno: 12.3.2014, 11:02

  Tam kde vyrábíš tzn. kovadlina a tam předposlední záložka. Tam rozebíráš zbroje, zbraně a v podzáložce i rudu na ingoty.

 3. Autor: marsha | Přidáno: 12.3.2014, 12:32

  chtel bych se zeptat jestli vyrobeny predmet se da tradovat nebo jestli je soulbound? jestli mi ho muze nekdo vyrobit kdyz dodam suroviny? craft me totiz moc nebavi..

 4. Autor: Bladering | Přidáno: 12.3.2014, 13:12

  Ano pujde tradovat, to je ucel.

 5. Autor: Fuxo | Přidáno: 12.3.2014, 13:22

  To by uz malo byt zmenene a samotna zalozka by mala byt bud rozdelena do dvoch na refine a extract, alebo by mala mat zmeneny nazov, aby to bolo jasnejsie.

 6. Autor: Oraver | Přidáno: 12.3.2014, 15:18

  Marsha – Mě taky nikdy Craft nebavil ať už ve World of Warcraft, Age of Conan nebo Guild Wars 2 ale tady je to pro mě úplně jiné a zábavnější. V betě se mi vyplatilo vyrábět nové itemy a nosit je na sobě oproti WoW kde už teď ty základní věci v Craftování nemá cenu na sobě nosit a ani prodávat hráčům, maximálně vendorovi za pár „šušníků“.

 7. Autor: marsha | Přidáno: 12.3.2014, 15:41

  no je pravda ze jsem to ani nevyzkousel, dam tomu teda sanci.. a az pak si udelam nazor.. ale v ostatnich hrach me to nikdy nebavilo

 8. Autor: trololo | Přidáno: 12.3.2014, 17:33

  Chtěl bych se zeptat, zda lze craftit i šperky. Něco jako jewelcrafting tu myslím není, přičemž enchanting produkuje runy i do šperků. Dělá to nějaká profese, nebo je to čistě z lootu a odměn ? V betě jsem bohužel craft nezkoušel.

 9. Autor: Gordias | Přidáno: 12.3.2014, 17:46

  Sperky se momentalne necrafti. Snad v budoucnu

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0