Ask Us Anything #15

| 21.6.2014 │ Ask us Anything

Otázky a odpovědi od samotných vývojářů The Elder Scrolls Online.

Proč alchymie nemá hireling ve svém dovednostním stromě? Zdá se to být nespravedlivé, když ostatní profese ho mají.

Všechny craftingy mají některé společné rysy, ale každý z nich má také prvky, které jej odlišují. Pasivní schopnosti craftingu nejsou určené tak aby se navzájem zrcadlily. Například pasivka Medicinal Use alchymii naprosto odděluje od těch ostatních. Alchymie nepoužívá vzácné suroviny jako jiné profese, což je také důvod proč neobsahuje svůj vlastní hireling.

 

Na téma PS4 a Xbox One: Je jasné, že konzolové vezre nebudou obsahovat veškeré funkce jako na PC. Budou alespoň přidávány časem ?

Jakmile ESO vyjde na PS4 a Xbox One tak bude obsahovat většinu, ne-li veškeré, funkce a obsah jako verze pro PC a Mac. Například poslední aktualizace Craglornu bude implementována již při spuštění.

 

Proč je fronta na dungeony limitovaná levely? Pokud tento level překročím, tak už nemám možnost použít group finder pro vyhledávání lidí a pro některé levely ani žádné dungeony nejsou.

V současně době máme nastavené fronty do dungeonů na požadovaný level z několika málo důvodů. Pro příliš vysoké levely už dungeon není taková výzva a pro ostatní členy party to přestává být taková zábava. Také to snižuje ostatním hráčům odměny kvůli našemu anti-power levelingu

Pochopili jsme, že každý by chtěl procházet dungeony se svými přáteli bez ohledu na level. Pracujeme na tom, aby to byla realita. V budoucí aktualizaci budeme přidávat nový systém skládání party, který bude záviset na levelu party leadera.

 

Zdá se mi, že můj Enchanting se oproti ostatním craftům zvédá velmi pomalu. Je to záměr aby se enchanting trénoval pomaleji než ostatní craftovací schopnosti?

Jsme si vědomi, že Enchanting trvá nejdéle. Připravujeme postupné vyvážení abychom vyrovnali rychlost trénovaní veškerých profesí.

 

Mohli by jste říci něco více o změnách petů v Deadric Summoningu ? Např. lepší přežití ve veterán zónách, lepší UI atd ?

Budete mít k dispozici základní kontrolu u Daedric Summoning petů v updatu 1.2.0, která vám umožní používat klávesové zkratky + levým tlačítkem myši pro útok na konkrétní cíl nebo klávesové zkratky + pravým tlačítkem myši příkaz pro navrácení peta k vám. Také připravujeme zlepšenou odolnost ve veteránských lokacích, ale na to si budete muset ještě chvíli počkat.

 

Je používání skillu Equilibrium z Mágovské guildy pro výměnu magiky za život a následné léčení pro nabíjení ultimy bráno jako exploit?

To není bráno jako exploit , ale systém tohoto skillu je nastaven tak, aby nabíjení ultimy fungovalo pouze v combatu, proto v budoucnu projde tato abilita revizí.

 

Bariéra je v současné době mnohem více využívána healery než rituál (Rite of Passage). Uvažovali jste o provádění změn u rituálu, aby byl více použitelný ? Například zvýšení AoE capu.

V následující updatech vás používání Rite of Passage udělá imuním vůči veškerým CC efektům v době channelingu. Také jsme opravili bug, který zamezil využívání pasivky Focused Healing. Myslíme, že Rituál bude velmi dobře použitelný v PvP při léčení velké party bojovníků. Takže na rituál budeme i nadále dávat pozor abychom se ujistili, že funguje tak jak má.

 

Průzkumné questy v Cyrodiilu byly změněny na denní (daily) questy a pak zase změněny zpátky na opakovatelné questy. Hráčí těchto questů využívají pro vylepšení statistik a lezení po žebříčku.

To, co popisujete se stává pouze v kampaních, kde jedna strana ovládá absolutně vše. Pracujeme na některých změnách, jako je například snížení počtu Kampaní. Mezi tím doporučujeme hrát v těch plnější, kde se tento případ nestává.

 

Co mohu udělat, abych pomohl v boji proti botům a prodejcům goldů ?

Můžete snadno. Pravým tlačítkem myši klikněte na jméno hráčovo postavy v okně chatu a zvolte možnost „Report Player“. Pokud tak učiníte, otevře se vám okno.

report

Stisknutím tlačítka „E“ nahlásíte hráče pro chat spam, včetně spamování prodeje goldů. Tím se automaticky odešle zpráva bez nutnosti vyplňovat ticket. Stisknutím tlačítka „R“ můžete nahlásit jiný problém než jen spam. Výběrem této možnosti otevřete ticket.

 

Jako čerstvý veterán Nightblade se moc těším na schopnosti od Temného Bratrstva a Cechu Zlodějů. Budou přidané další možnosti jak získat Skill Pointy abychom se mohli nové schopnosti naučit?

Stručně řečeno, ano. Když jsme pridávali nový obsah do hry, zároveň jsme přidali i nové zdroje získávání skill pointů. Například při spuštění Craglornu jsme přidali 18 nových skyshardů.

 

Chtěl bych vědět přesně jaké ability profitují ze spell criticalu, a které zase z weapon criticalu. Spoustu lidí říká něco jiného a rád bych v tom měl jasno.

Shodli jsme se, že toto není sděleno tak dobře, jak by mohlo být. Pracujeme na vylepšení přehledu popisků, aby v tom měl každý jasno. První změny uvidíte již v nadcházejícím hlavním updatu (v.1.2.0).

 

Je to normální, že kůň může pokračovat ve sprintu, i když už mu dojde stamina?

Ano, kůň může běžet nekonečně dlouho nezávisle na stamině. To ale neznamená, že stamina není důležitá. Chrání vás před shozením ze sedla, pokud na vás někdo zaútočí a pokud stisknete několikrát tlačítko pro sprint, získáte velký bonus rychlosti ( čím větší, tím dražší na staminu). Důležité je říci, že pouze koně mají tyto vlastnosti. Ostatní druhy připravovaných mountů mají zase vlastnosti jiné.

 

Málokdy se připojuji do party s jinými lidmi pro společné plnění questů a podobně. To co jsem zatím viděl z Craglornu vypadá tak, že je vše založeno na skupinovém hraní. Jsme rád, že přidáváte nový obsah, ale takový, který není zrovna pro mě. Budete v budoucnu přidávat i obsah, který nevyžaduje skupinové hraní?

Ano. Budeme i nadále přidávat obsah do hry pro všechny typy hráčů. Může se zdát, že se soustředíme pouze na nový obsah pro 4-12 hráčů, ale připravujeme i další obsah, ze kterého bude mít prospěch každý, včetně nových aktivit.

  1. Autor: lordrek | Přidáno: 23.6.2014, 11:45

    Mne sa strašne páčia odpovede Zenimax, stačí pozrieť na to šprintovanie s koňom :), dík za preklad

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0