Addony a Vy: Foundry Tactical Combat

| 28.2.2014 │ Novinky

The Elder Scrolls Online je hra, která addony pochopitelně podporuje. Protože dnes začíná Beta, pojďme se podávat na jedinný addon, který zatím stojí za instalaci, protože shrnuje vše důležité: Foundry Tactical Combat. Tento addon byl vyvinut týmem Tamriel Foundry a obsahuje vše, co ke hře potřebujete, pojďme si tedy shrnout jeho komponenty, přednosti a to, jak jej dostat do Vaší hry.


 

Tento addon má několik komponentů.

 

1. Vylepšená informační listina o Vašem charakteru

Tato listina Vám poskytne rozsáhlé informace o Vaší postavě. Zobrazení tabulky si můžete nastavit na určité tlačítko tak, aby jste se dostal k informacím vždy, když budete potřebovat. Tabulka zobrazuje třeba Armor Ratin, šanci na blok, na uhnutí, odolnosti proti jednotlivým typům magie, průraznost Vašich kouzel, atp.

character-sheet

 

2.Vylepšené framy

Zobrazí malý frame se všemi informacemi o Vás, Vašich spjencích ve skupině a nebo v raidu. Ve framu najdete přesné zdraví, manu, staminu, ale i buffy a debuffy. Stejné informace zobrazuje i o Vašem cíli. Zobrazuje taktéž level a Veteran level hráčů. Frame si můžete libovolně přesouvat po obrazovce.

 

3. Aktivní tracking buffů

Zobrazuje buffy a debuffy, které na Vás působí. Buffy s dlouhým trváním jsou zobrazeny v separátním okně, krátké debuffy a buffy jsou zobrazeny vedle Vašeho framu. Zobrazené jsou i buffy a debuffy Vašich nepřátel.

 

4. Viditelné castbary

S tímto přídavkem můžete vidět Váš castbar, castbary spojenců a i nepřátel. Ideální, pokud nevíte, kdy začít či skončit s blokováním.
 

5. Combat text

Na obrazovce se začne zobrazovat starý známý scrolling combat text. Tato část addonu má spoustu upřesňujících nastavení, takže si ho můžete ušít na míru. Addon Vás také upozorní, pokud budete mít pod 25% zdraví a naopak informuje o získaných zkušenostech či Veteran bodech, pokud umírá Váš cíl. Tento přídavek navíc počítá Vaše zranění, které v boji působíte a po boji si jej můžete zobrazit v přehledné tabulce. Víte tedy přesně, kolik zranění či léčení jste způsobili.

damage-meter

 

Addon můžete stáhnout zde

Instalace:

I. Stáhněte addon.
II. Rozbalte addon do složky Dokumenty/Elder Scrolls Online/(verze Vašeho klienta)/Addons (Tato složka ještě nemusí existovat, proto ji možná budete muset vytvořit!!!)
III. Zapněte ESO, addon by měl automaticky fungovat. Pokud ne, aktivujte jej v sekci „Addons“.
 

Konfigurace:

Ve hře zapnete addon pomocí příkazu /ftc. Příkaz před Vámi otevře okno s nastavením. Až addon nastavíte, musíte použít příkaz /reloadui. Po každé změně v nastavení tento příkaz musíte opakovat.

final

 1. Autor: Jeffrey | Přidáno: 28.2.2014, 08:37

  Je super, že píšeš tyto články. Já osobně si toho cením.

 2. Autor: Karel | Přidáno: 28.2.2014, 08:48

  Pěkné, přehledné, ale je zde ale… Dle popisu addon umožní vidět buffy i debuffy nepřítele a i castbar nepřítele… To už není jen addon upravující UI, to je addon zvýhodňující toho, kdo ho má. Proč by měl můj nepřítel vidět, co mám na sobě nahozeno? Proč by měl nepřítel vidět, jak dlouho budu ještě castit (to přece může odhadnout z animace a tak by to mělo být, ne nějaký casting bar, kde to odhadne každej vůl).

  Toto mi nepřipadá zrovna fér a znám i hry, kde by se za něco takového banovalo… Teda vycházím jen s popisu, v akci jsem ten addon neviděl.

 3. Autor: Raven | Přidáno: 28.2.2014, 09:00

  Je to naprosto fér, protože to může mít každý a zdarma. Pokud umíš matematiku pro 4. třídy ZŠ a nemáš touhu zírat na čísílka, nepotřebuješ to.

 4. Autor: Fuxo | Přidáno: 28.2.2014, 09:21

  Na jednej strane mala hra mat minimalisticke UI s dostatocnymi vizualnymi informaciami potrebnymi pre hru a na druhej povolili API, ktore poskytnu informacie aj o nepriatelovi, ktoreho nepoznam, resp. ani nevidim 🙂 Myslim, ze sme sa dostali do situacie, kde addony uz nie su volitelne, ale povinne 🙂 Kvalita guildy uz nebude zavisiet len od hracov, ale aj od ich lua skillu 🙂 V tomto addone mi chyba uz len text ako „Healer“, „Ranged DPS“, atd nad hlavami nepriatelov. Mozno v dalsej verzii 🙂

 5. Autor: Skavros | Přidáno: 28.2.2014, 09:42

  Taky se mi to nelíbí. ESO se tak místo snahy o alespoň částečnou oldschool hru promění v klon WoWka, což tady asi velká část nechce. Mnohem raději budu reagovat na pohyby nepřítele než pořád zírat na jeho ikonku…

 6. Autor: Malek | Přidáno: 28.2.2014, 09:43

  Koukam ze to bude hodne slozita hra no. poli poli poli blink

 7. Autor: Flois | Přidáno: 28.2.2014, 10:12

  Ja z článku zase pochopil že u nepřítele uvidim jen castbar. Buffy vidim jen svoje ne ?

  Ja myslim že vidět castbar není výhoda. Naopak odvádí to tvoji pozornost od boje.

 8. Autor: Rosally | Přidáno: 28.2.2014, 10:24

  Paráda děkuji za info, stahuji.

 9. Autor: marsha | Přidáno: 28.2.2014, 10:24

  kdo hral wow tak vi ze addony zjednodusuji hru a pvp hodne usnadnuji.. proto mi addony vadi, ale musi je clovek pouziat kdyz je pouziva protivnik.. addony bych proste zakazal je to zvyhodneni nad tim kdo addony nema. tento addon zas takove zvyhodneni neprinasi, ale urcite takove addony prijdou a toho se bojim..

 10. Autor: Alala | Přidáno: 28.2.2014, 10:28

  Nerozumím tomu. TESO má svou featuru právě v minimalistickém až nonexistentním UI a lidé nemají lepší nápad než vyrobit UI, které tuto featuru pohřbí ještě před vydáním hry.
  A kdyby to alespoň bylo pouze UI, ale cast bar a buff nepřátel? V tom je to kouzlo PvP, které z toho předtím plynulo – know jackshit -> get good or keep dying.
  Stará UO se bez toho obešla a jaká to byla sranda!

 11. Autor: Jeffrey | Přidáno: 28.2.2014, 10:52

  >Alala

  Co člověk, to jiný kuchyně 🙂 Proto to jsou nepovinné addony a každý si hru upraví, jak je mu libo. Nevidím, proč by to mělo hru pohřbít. Napadá mě jedině addon, který by výrazně znevýhodnil ostatní hráče, např. na poli PvP

 12. Autor: Crom | Přidáno: 28.2.2014, 10:55

  – Jeffrey
  coz je presne tendle addon 😀
  Kazdopadne nic si pridavat nebudu, pocitat umim a uz takle je obtiznost dost slaba, natoz abych ete videl casty atd…..

 13. Autor: Raven | Přidáno: 28.2.2014, 11:11

  Addon zobrazuje i buffy a debuffy Vašich cílů.

 14. Autor: Malek | Přidáno: 28.2.2014, 11:15

  Tesim se na addony a one-shot macra a pak to hodim do kanalu.

 15. Autor: Erendil | Přidáno: 28.2.2014, 11:40

  Když jsou Addony povoleny tak se brečí, kdyby nebyly tak se taky brečí. Chudáci vývojáři 🙂

 16. Autor: Malek | Přidáno: 28.2.2014, 11:52

  Ja obne jsem jen doufal ze nebudou ale bylo jasne ze musej bejt. Nemuzu se dockat dungeonu kde te kicknou protoze inspektnou vsecho co delas a reknou ze davas o 5% min dps nez bys mel. hura dejme

 17. Autor: Orffeus | Přidáno: 28.2.2014, 12:05

  Já třeba proti addonum jako byl třeba one-bag ve wow nic nemám ale pak třeba takový Healbot to bych zakázal jelikož je to hrozně noob věc

 18. Autor: BigHarold | Přidáno: 28.2.2014, 12:21

  No já osobně bych uvažoval o addonu jen do PVP. Stejně jako v PvE nechci chodit s pohledem třetí osoby (nechodil jsem tak v žádném TES). To že nemám addon mě neomezí v PvE ale jen v PvP. To co si myslím že mě bude omezovat v PvE je že díky pohledu z první osoby přehlédnu moba co naběhne na dps nebo heal (ale měnit pohled si nebudu kvůli atmosféře i když na ty dungy asi v zájmu většiny … 🙂 )

  • Autor: Fuxo | Přidáno: 28.2.2014, 13:21

   Vdaka detekcii kolizii bude aj v PvE lepsie mat zapnuty pohlad z 3. osoby.

   • Autor: BigHarold | Přidáno: 28.2.2014, 16:23

    njn jak jsem psal že kvůli ostatním to asi v dungeonu budu muset hodit do třetí osoby ale to budu brát jako nutné zlo 🙂 Připadá mě to divně. V TES jsem zvyklí běhat s normálním pohledem (alespoň nemusím řešit jak divně vypadá ta zbraň u pasu nebo na zádech 🙂 )

 19. Autor: Ferenc | Přidáno: 28.2.2014, 13:17

  Addony odhalující jakékoli informace o kterémkoli jiném hráči … zakázat ! V reálu taky nesnáším, když se mi někdo bez svolení hrabe v kapsách nebo čte můj deníček. 🙂
  A argument typu „tak si to nainstaluj taky“ je úplně mimo mísu, protože si opravdu nehodlám zaneřádit displej takovýma sra.kama.
  Když jsem viděl ty videa s addonama v akci, normálně se mi udělalo šoufl z toho, jak jsou si rádoby „elitní hráči“ ochotni a schopni vizuálně zmrvit hru.

 20. Autor: Deniel | Přidáno: 28.2.2014, 13:42

  Diky za clanek a dobry tip 🙂 Urcite dneska zkusim.

 21. Autor: Swen | Přidáno: 28.2.2014, 13:54

  A nie je možné, že to bude platiť len na NPC? Mám na mysli ten inspect buffov, castu… Tak nejak dúfam, že by nepovolili niečo čo o tebe povie všetko v boji pvp.

 22. Autor: sovrahzun | Přidáno: 28.2.2014, 16:30

  Už to spustili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 23. Autor: JohnTydyt | Přidáno: 28.2.2014, 17:22

  Nechápu proč není „Vylepšená informační listina o vašem characteru“ v TESU defaultně, žijeme snad ve 21. století, celkově mi character info přijde stejně odfláklý jako ve Skyrimu…
  Fakt sem nečekal, že si koupim hru a jeste budu muset obrážet různá forka, abych získal informace o své vlastní postavě, který by už snad měly být v ceně hry 😀

  • Autor: fortrens | Přidáno: 1.3.2014, 05:32

   Boha, ty jsi troll 😀

 24. Autor: ororas | Přidáno: 28.2.2014, 21:31

  Čau lidi, chtěl jsem se zeptat jestly ve hře jde změnit vzhled už vytvořené postavy např. jako ve WoWku. Na vzhledu mé postavy mi hodně záleží ..

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na MMOzone.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum

Page 1 of 0