PDA

View Full Version : Důvody vytvoření Ebonheart Pactu - Diskuze

Raven
06-03-2012, 15:38
Když jsem se dozvěděl, že v The Elder Scrolls: Online bude spojenectví Dunmerů, Nordů a Argoniánů, myslel jsem, že se v Bethesdě někdo uhodil do hlavy a půl dne jsem hledal informace v The Elder Scrolls lore, jestli je vůbec možné, aby se to stalo. Když jsem nic nenašel, začal jsem proklínat Zenimax.

Ovšem žádný splín netrvá věčně, a postupem času začíná vycházet najevo důvod, proč se tyto tři rasy, které se nenávidí, spojily.

Nejprve si však projděme základy.

Nordové a Dunmerové jsou dvě rasy, které se pravděpodobně nenávidí úplně nejvíc. Tolik pohraničních válek, které tyhle dva národy zažili, nebylo snad na celém Tamrielu dohromady. Války začaly již v první éře, kdy Dunmery dovedl do Morrowindu prorok Velothi. V té době již Morrowind považovali za svoje území Nordové, a podnikali čilé nájezdy na usazující se elfy. Války potom pokračovaly až do připojení Skyrimu k Císařství. To proběhlo celkem svižně, a tak útočící Nordy během pár let nahradily útočíci Císařské legie Tibera Septima. Boje se vlekly až do chvíle, kdy Symmachus a Barenzian, vládci Mournholdu seznali, že odpor nemá smysl (Symmachuse pak zabili vzbouřenci) a poklonili se před Septimem. Vivec, bůh (vlastně to není skutečný bůh, dopomohl si k tomu Kargeracovými nástroji) Dunmerů a spolu s ním celý Tribunál (Almalexia a Sotha Sil, další "bohové") se dohodli a začali se Septimem jednat. Vivec Septimovi navrhl kapitulaci a obsazení Morrowindu bez boje výměnou za jistou samostatnost, která Morrowindu zůstane i pod Císařskou vlajkou.

A nyní se dostáváme k Argoniánům. Jedna z podstatných součástí této "samostatnosti" byla i možnost vlastnit otroka, která je všude kromě Morrowindu v Císařství zakázána. A koho vidíte na plantážích Morrowindu nejčastěji? No přece Argoniány. Jsou Temnými Elfy považování za spodinu a podlidi a proto otročí celé svoje životy na jejich plantážích, pokud se odváží do Morrowindu vkročit. Otrokářství je v Morrowindu velmi oblíbený zdroj obživy, takže o nové otroky nikdy není nouze, ať už z řad Argoniánů, nebo Khajiitů, kteří mají ve společenství Dunmerů stejné (žádné) postavení.

Spojenectví těchto tří ras je tedy z pohledu lore nesmysl. Ovšem nikoliv ve světle nových informací, které storywritteři Bethesdy nedávno oznámili.

1. Důležitý fakt je ten, že Císařství v dobách TES: Online napadalo se stejnou intenzitou všechny 3 rasy, zatím neúspěšně. To je ovšem jen chabý důvod pro spojenectví mezi nepřáteli na život a na smrt.

2., Argoniáni se nabídkou spojenectví mohli cítit zadostiučiněni, protože je jejich "pánové" konečně potřebují na něco jiného než na udržování zahrádek, alespoň to říká Paul Sage, creative Director TES: Online.

3. a zatím nejdůležitější fakt. Během TES: O bude probíhat Akavirská invaze do Tamrielu. Pro ty, kdo vědí, už nemusím říkat víc.

Pro ty, kteří nevědí: Akavir je kontinent, stejně jako Tamriel. Tamriel na něj občas útočil (a vždycky selhal) a stejně tomu bylo i naopak. Nicméně na Akaviru žijou "vyspělejší" rasy, než na Tamrielu. Místo elfů tam máte draky, a neumírající hady. Akavirská invaze je tedy docela velký problém. :ugeek:

A co myslíte vy?

Newalion
06-03-2012, 22:21
Když jsem si to poprvé četl tak jsem se smál a připouštěl za pravděpodobnější že prasata umí lítat. Aby Argoniané byli spojenci s Dunmery mi příjde když ne směšné tak velice zvláštní. A spíše bych čekal že se Nordové spojí s Bretony než s temnými elfy. Už jenom pro ten fakt že když přišli Nordové do Tamrielu tak pobili spousty ale opravdu spousty elfů a díky tomu vznikli Falmeři. Ale zpět k Ebonheart - jasně už vidím že tato skupina bude oslabená vnitřními spory a moc bych na ní nesázel.

Raven
06-03-2012, 22:27
Obrana před Akavirskou invazí je zatím nejsilnější z udaných důvodů, a doufám, že není poslední, protože zlomit nenávist trvající staletí, to chce pořádný důvod.

Ebonheart pact bude dle mého úsudku minimálně ze začátku nejsilnější aliancí, už jen kvůli přítomnosti Skyrimem vypropagovaných Nordů, a dále pak celkem populárních Dunmerů z dob Morrowindu.

Já osobně nicméně preferuji Aldmeri Dominion a Lesní elfy. Jejich ideologie je mi zatím asi nejblíž, a lesní elf je prostě překrásná rasa. Jejich pohybující se města a stezky skrze husté pralesy to je něco, co bych v TES: O chtěl vidět na vlastní oči.

Nicméně jejich spojenci Khajiiti s nimi taky vedli několik válek, a teď jsou ze "záhadných" důvodů spojeni. I tom ale zase jindy.

Sinitar
11-20-2012, 21:44
Ono tiež som s toho spojenectva bol trošku v šoku ked to vyšlo ale ako vidíme všetko je možné a s patričným vysvetlením lore to dáva aj zmysel :) Osobne určite si vytvorím postavu u Ebonheart - Dark elfa, a u Daggerfall - Redguarda.

Menší dotaz - prorok Velothi, nepriviedol náhodou on do Morrowindu Chimerov, ktorých neskôr Azura prekliala za to že Almalexia a Vivec zavraždili Indorila Nerevara a tým vznikli Dark Elfovia :) ?

Raven
11-21-2012, 06:58
Ano, samozřejmě. V tom mém článku je to myšleno stylem "současné Dunmery přivedl tehdy a tehdy Velothi".

Jistě, v té době to ještě byli Chimerové.

I přes všechna vysvětlení Zenimaxu mi to pořád přijde jako ohýbání lore přes koleno, alespoň maličko. I s připojením Dark Elfů k císařství, které dojednal jeden z jejich bohů, mělo spoustu Dark elfů problém (např. většina funkcionářů rodu Indoril spáchala sebevraždu). Doufám, že podobné idové následky bude mít s setrvávání v Ebonheart Pactu, jsem si jist, že všichni elfové nemohli a nemůžou být spokojeni.

Sinitar
11-21-2012, 13:44
To určite nie. Ja napríklad plánujem Roleplay-iť mojho dark elf ako oporcu ebonheart pactu a zastáncu dark elfských štandartov :-)

Pelargius
11-21-2012, 17:13
Třeba budeme v Morrowindu bojovat, či vyjednávat s rebely ;)
Možností je opravdu mnoho...

Raven
11-21-2012, 17:15
Vvardenfel nebude na začátku TES:O ve hře, alespoň z větší části. Asi bude až součástí nějakého content patche.

Pelargius
11-21-2012, 17:27
Vvardenfel nebude na začátku TES:O ve hře, alespoň z větší části. Asi bude až součástí nějakého content patche.

Hmm, tak třeba se Vvardenfelská část odmítla přidat k EP. Docela mě zajímá, jak to vyřeší, protože je nesmysl, aby celý národ (ještě ke všemu tenhle :) ) dobrovolně přidat k Nordům a Argonianům...
A nebo to bude úplně jinak. Kdo ví ?

Raven
11-25-2012, 09:15
Nemyslím si, že by to bylo takhle striktní, že by se CELÝ Vvardenfell nepřidal, spíš jisté rody z Vardenfellu.

V TESO bude mít Morrowind rody Hlaalu, Redoran, Telvanni, Dres, a Indoril (Moon & Star). Rod Dagoth v té době nebyl, resp. byl zničen.

Hlaalu jsou nejméně "hrdý" Dark Elfský rod, jde jim především o obchod, a proto myslím, že ti neměli s Paktem větší problém. Neměli problém ani s Císařstvím. Ovládají především západní Vvardenfell.

Redoran je jediný rod, který má državy na Vvardenfellu a mohl by mít vážný problém s Ebonheart Pactem - je možné, že zrvna oni "okovy" aliance nepřijali a kolem jich se bude točit nějaký v budoucích plotů TES:O. Ovládají centrální Vardenfell.

Telvanni ovládají východní Vvardenfell a východní pevninskou část Morrowindu, a s Císařstvím vážnější problém neměli. Nepředpokládám proto, že jim Ebonheart Pact vadil. Východní území také byly nejvíce ohroženy Akavirskou invazí, a to je další důvod pro Telvanni, aby pakt chtěli.

Rod Dres má državy v jižním Morrowindu, a jejich město Tear je (bylo) známým místem, kde byl vzduch prosycen skřeky argoniánů, které Elfové uvrhali do otroctví a právě z města Tear se vyváželi po Morrowindu. Tihle budou mít s Aliancí s Argoniány velký problém. Tear se ovšem nachází na východním pobřeží, a proto jim jistě dělala vrýsky i Akavirská invaze - důvod vzniku Paktu.

Indorilové jsou ti, kteří by z pohledu lore měli mít s Paktem největší problém. Jejich državou je centrální pevninský Morrowind. Ten bude nicméně obsažen hned na začátku ESO a budou v něm expit hráči paktu, takže.. se na odpor Indorilové asi vykašlali. :geek:

Pelargius
11-25-2012, 21:28
Myslím, že většina questů v Morrowindu (v jakékoli části) se bude týkat buďto rebelujících Dunmerů nebo Akavirské invaze. Ale i to je velmi zajímavé...

Raven
11-26-2012, 19:45
Rod Telvanni nebude součástí Ebonheart Pactu a jedná se tudíž o jediný velký dům, který se nepřipojil.

- oficiálně potvrzeno

Pelargius
11-26-2012, 19:46
Áha, takže první pěkná informace. Super ;)
Kdyby se zase něco objevilo, dej nám vědět !

Raven
11-26-2012, 19:48
Zítra přeložím celý nový článek o tomhle a mnohém dalším, bude na webu. (: Tohle byla jen jedna z informací, které prostě stojí za to vypíchnout.

Pelargius
11-26-2012, 19:49
Zítra přeložím celý nový článek o tomhle a mnohém dalším, bude na webu. (: Tohle byla jen jedna z informací, které prostě stojí za to vypíchnout.

Už se nemohu dočkat. Jen tak dál !

Sithard
11-27-2012, 21:18
tak jak je na tom preklad ? uz se tesim na dalsi poctenicko :)

Aidam
11-27-2012, 21:22
tak jak je na tom preklad ? uz se tesim na dalsi poctenicko :)

Článek máš tady :)http://elderscrolls-online.cz/index.php?sekce=askusanything2

Sithard
11-27-2012, 23:48
heh.. asi me zmatl ten stejny obrazek :D

Smrt-z-Hlubin
02-04-2013, 20:13
Prosím mohl bych se zeptat - kdy bude článek o důvodech EP ve válce proti císařství .... (už mi to nedalo jsem docela natěšený )

Seafis
02-04-2013, 20:16
Už byly články o DC,AD a teď chybí jen EP,zrovna ta Aliance,za kterou budeme hrát :). Tak snad si pro nás něco připraví.

MindorlinCZ
02-23-2013, 15:12
Mě přijde docela možné, že v rámci ohrožení Akavirskými vetřelci a císařstvím vznikl pakt, jakési křehké příměří. Žádné poplácávání po zádech to asi nebude. Spíše bych čekal napětí a možná i domácí žabomyší války, které ale v rámci té velké budou nevýznamné. Aspoň to bude mít větší hloubku a snad dojde i na nějaké ty emoce. :geek: :mrgreen:

Deniel
01-16-2014, 10:25
Kdyz jsem poprve slysel, ze maji byt v alianci narody, ktere se od srdce nesnasi, a jeden narod druhym opovrhuje, tak jsem si rikal, ze LORE TESa je v haji a muzou to rovnou zabalit. Ale kdyz se na to vic a vic zameruju, tak zjistuju, ze tyto tri narody prakticky ani nemaji jinou moznost, nez se sjednotit a vzdorovat jak valce, tak Akavirske invazi. Potesilo me take to, ze nektere rody se k pactu nepridaji, a teoreticky z toho muze plynout i nejake budouci DLC ci datadisk :D Taky by se mi libilo, kdyby byl VVanderfell samostatna jednotka, jako doposud, ale navic jeste rozpuleny na dva tabory - pro pact a proti pactu. Uvidime jak to vsechno bude no, nechme se prekvapit. Nakonec jsem docela spokojen a moje prvni postava bude prave Dunmer, tak jako i v predchozich TES hrach, myslim, ze bude i pribehove nejsilnejsi :).

BlackLion
02-22-2014, 12:30
Já osobně bych se nad rozdělením moc nepozastavoval. Když se podívate na mapu Tamrielu, tak prostě vzali jen národy, co byly vedle sebe a jinak to asi ani být nemohlo. Kdyby to měli dělat napřeskáčku (třeba Nord, Orc, Khajiit), tak by to vypadalo divně. Díky ostatním aliancím, které mají daný lore, vypadá EP hodně kontroverzně, ale tak to prostě vyšlo. A podlě mě je jednoduší změnit lore, než měnit systém.
Na druhou stranu mi ta aliance přijde hodně zajímavá, pokud to bude podtrženo i nějakým příběhem. Např. Nordi a Dunmeři by si mohli tajně házet klacky pod nohy, aby daná frakce byla na konci války co nejvíce oslabená.

Farwi
03-29-2014, 11:09
Pokud vás zajímá jak je to s tím Tamrielem a rasama jej obývajícími doporučuji Shoddyho Lore series. Ale varuji, nemusí se vám líbit co uslyšíte, nakonec ES není žádná pohádka.

Pozor, nějaké informace by někdo mohl brát jako spoiler, videa nekončí údálostmi které zažijeme v ESO ale jdou dál.

Co se ras EB Pactu týče, s českými titulky:

Dunmeři (http://www.videacesky.cz/serialy-online-zdarma/svet-the-elder-scrolls-temni-elfove-z-morrowindu)
Argoniané (http://www.videacesky.cz/serialy-online-zdarma/svet-the-elder-scrolls-argoniane-z-cerneho-mocalu)
Nordi (http://www.videacesky.cz/serialy-online-zdarma/svet-the-elder-scrolls-nordi-ze-skyrimu)

Shoddyho YT channel, o ES sérii je tam materiálu na několik hodin :) https://www.youtube.com/user/ShoddyCast

Erendil
03-29-2014, 11:23
O Shoddyho kanálu víme, Mithril jeho videa překládá pro web videacesky.cz a na webu jsou vždy tyto videa v novinkách :)
Ale díky

Farwi
03-29-2014, 11:50
V tom případě děkuji Mithrilovi, protože jsem na ně narazil právě na videacesky, season 1 jsem zkouknul na posezení. Ty útržky z Oblivion a Skyrim zapadli do sebe a pak do velkého rámce. Což je pro mě k nezaplacení, teď si to ESO můžu pořádně vychutnat a ocenit.

Btw, díl o Khajiitech je epic, škoda že to takhle nebude ve hře ;)

Trashercz
03-29-2014, 21:24
a podle hlasovani za ebonheart pack bude hrat nejmene lidi ,tak bude koho masit :[